Badania 40 plus w Twoim domu

Aby wykonać badania 40 plus, nie potrzebujesz skierowania! Pakiet badań możesz wykonać u siebie w domu. Zestaw badań profilaktycznych dla osób w Twoim wieku jest tańszy niż pojedyncze badania! Umów przyjazd specjalisty medycznego i zbadaj się w komfortowych warunkach.

Profilaktyka 40 plus w Twoim domu, bez skierowania. Wybierz Pakiet dla siebie i przejmij kontrolę nad swoim zdrowiem

PAKIET BADAŃ 40+ DLA KOBIET

816,05 zł    399,00 zł

Zbadaj swój organizm i sprawdź, jak zmiany hormonalne wpływają na Twój organizm. W cenie: zestaw badań + możliwość konsultacji wyników

Badania w pakiecie: Morfologia krwi (pełna) • Wapń całkowity • Fosfor nieorganiczny • Estradiol • LH • TSH • Witamina D • i 15 więcej…

PAKIET BADAŃ 40+ DLA MĘŻCZYZN

747,66 zł    399,00 zł

Sprawdź, jak zmiany w organizmie wpływają na Twój organizm. W cenie: zestaw badań + możliwość konsultacji wyników

Badania w pakiecie: Morfologia krwi (pełna) • Lipidogram • Próby wątrobowe • PSA całkowity • Testosteron • TSH • Witamina D • i 14 więcej…

Badania 40 plus, które warto wykonywać regularnie

Morfologia to podstawowe badanie krwi, którego nie może zabraknąć w profilaktyce 40 plus. Dzięki morfologii możliwe jest wykrycie wielu niedoborów, stanów zapalnych, niektórych nowotworów i anemii. Zestawiając wyniki morfologii z innymi badaniami krwi, możliwe jest uzyskanie szerokiego wglądu w stan zdrowia swojego organizmu.

Określając stężenie glukozy, można odpowiednio wcześnie wykryć stan przedcukrzycowy oraz cukrzycę – chorobę diagnozowaną najczęściej u osób ok. 50., która skraca życie przeciętnie o 15 lat! Przyczynia się m.in. do chorób układu krążenia, a u mężczyzn może prowadzić do impotencji.

Badanie lipidogramu obejmuje oznaczenie frakcji cholesterolu całkowitego, cholesterolu HDL tzw. dobrego cholesterolu, cholesterolu LDL „złego cholesterolu” oraz trójglicerydów. Cholesterol wpływa na funkcjonowanie mózgu i wspomaga komórki nerwowe. Kiedy jest go za dużo, odkłada się w ściankach naczyń krwionośnych i blokuje przepływ tlenu. Zbyt wysoki cholesterol może nie dawać żadnych objawów, jednocześnie prowadząc do poważnych problemów z sercem. Podobnie jest w przypadku trójglicerydów – ich wysoki poziom w organizmie często jest niezauważalny. Nieleczony lub niekontrolowany wysoki poziom trójglicerydów we krwi zwiększa ryzyko choroby niedokrwiennej serca, udaru mózgu i zapalenia trzustki.

Próby wątrobowe są pomocne w diagnostyce chorób dróg żółciowych, przewodu pokarmowego czy infekcję wirusową zapalenia wątroby typu C, które najczęściej wykrywane jest w okolicy 40. roku życia.

OB i CRP to wskaźniki stanu zapalnego w organizmie. Parametry te wzrastają w przypadku chorób nowotworowych, reumatycznych, autoimmunologicznych, a nawet zakażeń. Na podstawie wyników można różnicować infekcję bakteryjną od wirusowej. Podobnie jak morfologia, OB i CRP to szerokie badania, które nie dają stuprocentowej diagnozy, jednak dzięki nim łatwo stwierdzić, czy organizm jest zdrowy.

Kreatynina to podstawowy parametr oceniający pracę nerek. Nieprawidłowy poziom kreatyniny wskazuje na zaburzenia w funkcjonowaniu układu moczowego. Jej regularne oznaczanie jest bardzo ważne, bo większość chorób nerek w początkowej fazie rozwoju nie daje o sobie znać! Niepokojące objawy pojawiają się dopiero w zaawansowanym stadium. A według najnowszych badań nawet 4 mln Polaków może mieć problemy z nerkami, a tylko 4% o tym wie!

Oznaczenie poziomu kwasu moczowego we krwi to badanie, które warto dodać do badań okresowych po 40. r.ż. Podwyższony kwas moczowy często towarzyszy wielu chorobom cywilizacyjnym takim jak: cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca i otyłość oraz niektórym nowotworom. Jego wysoki poziom może być też skutkiem stosowania niektórych leków. Te wszystkie czynniki sprzyjają rozwojowi dny moczanowej – choroby objawiającej się ostrym napadowym zapaleniem stawów. Wraz z wiekiem rośnie ryzyko zachorowania na dnę, przy czym u mężczyzn choroba występuje aż 7-krotnie częściej niż u kobiet. Aby zmniejszyć ryzyko zachorowania, należy regularnie badać poziom kwasu moczowego – warto je wykonywać raz w roku.

To kolejne po morfologii badanie, które dostarcza kompleksowych informacji na temat funkcjonowania organizmu. Pomaga w rozpoznaniu chorób dróg moczowych, nerek, wątroby czy nadnerczy. Wykonuje się je w diagnostyce żółtaczki, zapalenia trzustki czy nadnerczy. Dodatkowo ogólne badanie moczu pozwala ocenić predyspozycje do powstawania kamieni w obrębie dróg moczowych. Umożliwia też kontrolę poziomu składników istotnych dla naszego organizmu, takich jak wapń czy witamina C.

Oznaczenie krwi utajonej w kale to podstawowe badanie przesiewowe, pomagające wykryć m.in. raka jelita grubego, na którego w szczególności narażone są osoby otyłe, palące i prowadzące nieprawidłową dietę, bogatą w tłuszcze nasycone i czerwone mięso. Ponadto badanie pozwala określić drogę utraty żelaza, jeśli występuje niedobór. Obecność krwi utajonej w kale wymaga dalszych badań w celu znalezienia przyczyny

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni po 40. r.ż. wchodzą w czas przekwitania. Kontrolowanie hormonów mogą ułatwić przejście przez ten okres, a konsultowanie wyników ze specjalistą pomoże złagodzić objawy menopauzy i andropauzy, charakteryzujących się wahaniami nastroju, obniżonym libido czy też zmianami masy ciała.


Badania po 40. dla kobiet powinny uwzględnić badania hormonów:

•  TSH,

•  Estradiol,

•  LH,

•  FSH.

 

Z kolei badania dla mężczyzny po 40. r.ż.:

•  TSH,

•  testosteron.

Między 20. a 40. rokiem życia kości osiągają swoją szczytową gęstość. Kiedy przekraczasz czterdziestkę, zaczyna ona spadać. Aby mieć zdrowie swojego szkieletu pod kontrolą warto wykonywać badania: wapnia całkowitego, fosforu nieorganicznego oraz badanie niedoboru witaminy D.

Określenie poziomu PSA to podstawowe badanie monitorujące zdrowie prostaty.W przypadku, gdy w rodzinie stwierdzono raka prostaty, regularne sprawdzanie PSA powinno się rozpocząć już w wieku 40 lat i wykonywać je raz na 3 lata.

Wykonaj badania profilaktyczne 40+ w swoim domu

Umów badanie online

Wybierz badania, które chcesz wykonać lub wybierz pakiet badań.

Oczekuj wizyty

Mobilny specjalista medyczny przyjedzie do Ciebie w wyznaczony dzień.

Wykonaj badanie

Rozsiądź się wygodnie w ulubionym fotelu i pozwól pobrać sobie krew. Zajmie to tylko chwilę! Jeśli masz jakieś pytania – zadaj je.

Odbierz i skonsultuj wyniki

Wyniki badań sprawdzisz na: wyniki.upacjenta.pl. Jeśli któryś z parametrów Cię niepokoi, możesz umówić się na konsultację online z jednym z naszych diagnostów.

Jak wyglądają domowe badania krwi po 40. roku życia?

Kanapa, a może łóżko? Bliski trzymający za rękę? Zainspirowani bajką o złotej rybce chcemy spełniać życzenia o idealnym badaniu – i to nie tylko trzy. Zadbamy o Twój komfort na wielu płaszczyznach.

 

• Mamy czas dla Pacjentów. Rozwiejemy Twoje obawy i wątpliwości.
• Boisz się pobierania krwi? Hemofobia to powszechna przypadłość. Wiemy, jak zadbać o Twój spokój.
• W ramach jednej wizyty możemy zbadać do 3 osób. Dzięki temu możesz szybko przebadać nie tylko siebie, ale i swoich bliskich.
• Badanie krwi możesz umówić także na sobotę, a nawet niedzielę! Wybierz dogodny termin – dostosujemy się do Twojego kalendarza.

Domowe badanie krwi zajmie Ci zaledwie 15 minut. W tym czasie specjalista:

 

• zapuka do drzwi i powita Cię uśmiechem,
• zdezynfekuje ręce we wskazanym miejscu,
przygotuje sprzęt,
• pobierze krew lub inny materiał do badań,
• przekaże informacje na temat odbioru wyników,
• odpowie na Twoje pytania i wątpliwości.

 

A po wizycie? Zaoszczędzony czas możesz przeznaczyć na śniadanie nieśpiesznie zjedzone z rodziną lub inne przyjemności. Nasi Pacjenci dzięki domowym wizytom oszczędzają średnio aż 2 godziny! 

Patrzysz na rozrzucone zabawki, niepozmywane naczynia i zastanawiasz się, czy dom to bezpieczne miejsce na pobranie krwi? Uspokajamy. Nasi specjaliści posiadają środki do dezynfekcji, stosują m.in. maseczki, rękawiczki i podkładki, a w uPacjentowej walizce noszą wszystko, co potrzebne do pobrania krwi.


Po pobraniu próbek nasz specjalista zabezpiecza je w specjalnym coolboxie. Dzięki temu transport materiałów do laboratorium jest bezpieczny.

Twoje dziecko na widok igły krzyczy i płacze? W naszym zespole pracują doświadczone położne, które potrafią odwrócić uwagę malucha od nieprzyjemnej sytuacji. Ale to nie wszystko!

 

Dla dzielnych małych Pacjentów mamy naklejki ze zwierzakami i barwny katalog, w którym można je kolekcjonować. Każda kolejne pobranie krwi to dla Twojego dziecka okazja, aby poznać kolejnego zwierzęcego bohatera. Sprawdziliśmy taką formę nagrody u wielu dzieci – zapewniamy, że działa!

Masz pod opieką starszą lub chorą osobę? A może babcia, dziadek czy rodzic coraz częściej miewa problemy z poruszaniem? Nie musisz zamawiać badań w domu dla siebie – możesz to zrobić w imieniu osoby, której taka usługa jest szczególnie potrzebna.

Nie musisz obawiać się o kompetencje naszych specjalistów – potrafią oni pobrać krew od osoby, która ma ,,trudne”, słabo widoczne żyły.

Badania 40 plus to nie tylko badania krwi!

Poza profilaktycznymi badaniami krwi po 40. r.ż. warto wykonywać takie badania jak:

Po 40. r.ż. rozpoczyna się naturalny proces starzenia (twardnienia) soczewki. Między 40. a 54. rokiem życia zalecana jest wizyta u okulisty co 2-4 lata.

Badanie wykonuj przynajmniej raz w roku, a jeśli cierpisz na choroby układu krążenia, pomiar ciśnienia musisz wykonywać znacznie częściej – zgodnie z zaleceniami lekarza. Im wyższe ciśnienie krwi, tym większe ryzyko chorób serca, oczu i nerek.

Wykonuj ją raz do roku. Jest to badanie rentgenowskie służące ocenie gęstości mineralnej kości. Densytometria jest jednym z podstawowych narzędzi diagnostycznych w kierunku osteoporozy.

Co pół roku. Ekspert poinformuje Cię, jeśli konieczne będą częstsze wizyty. Pamiętaj, że zdrowie zębów może wpływać na inne obszary zdrowia, np. na kondycję serca!

Możesz je przeprowadzić samodzielnie, a gdy zauważysz niepokojące pieprzyki, które mogą świadczyć o czerniaku, zgłoś się do dermatologa.

Raz na 10 lat warto wykonać to badanie. Dzięki niemu można w porę wykryć raka jelita grubego.

Po 40. roku życia powinno się wykonywać cytologię co roku. Jednocześnie warto także zbadać miednicę, by wykryć ukryte guzki czy stany przednowotworowe.

Amerykańskie Stowarzyszenie Nowotworowe zaleca, by po ukończeniu 40 roku życia, wykonywać je raz do roku.

Chcesz zacząć żyć zdrowiej?

Konsultacja z ekspertem medycyny stylu życia pomoże Ci zacząć!

Chcesz zacząć żyć zdrowiej?

Konsultacja z ekspertem medycyny stylu życia pomoże Ci zacząć!

W jakich miejscowościach wykonasz badania krwi po 40. r.ż. w domu?

Domowe pobrania krwi to wygoda i oszczędność. Mobilni specjaliści medyczni uPacjenta aktualnie działają w:

 

Białystoku  |  Bielsko-Białej  |  Gdańsku  |  Gdyni | Katowicach  |  Krakowie |  Łodzi  |  Lublinie  |  Olsztynie  |  Poznaniu  |  Rzeszowie  |  Szczecinie  |  Warszawie  |  Wrocławiu

 

Dojeżdżamy także na obrzeża tych miast.

Sprawdź, co o uPacjenta mówią klienci!

Dowiedz się więcej o badaniach krwi

Niedoczynność tarczycy i jej objawy, leczenie oraz diagnostyka

Czy niedoczynność tarczycy widać gołym okiem? Jakie badania wykonać i jak żyć z chorobą? Ile trwa leczenie?

Choroba Hashimoto pod lupą: objawy, badania, dieta

Dowiedz się, jak żyć z hashimoto oraz jak kontrolować swoje zdrowie przy diagnozie przewlekłego zapalenia tarczycy.

Tarczyca: rola, objawy chorób, badania, leczenie

Jaką rolę pełnią hormony tarczycy? Co powoduje zaburzenie pracy tarczycy i jakie daje objawy? Poznaj odpowiedzi 👆