Pobranie krwi w domu Pacjenta

Bez skierowania, kolejek i zmian w Twoim rozkładzie dnia. Pobranie krwi w domu to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla rodziców, seniorów, kobiet w ciąży oraz tych, którzy boją się igieł lub są zabiegani i chcą zaoszczędzić swój czas. Jesteś jedną z tych osób? Zamień korki i kolejki na ulubiony fotel! Wyniki badań sprawdzisz online i omówisz je telefonicznie lub na czacie ze specjalistą medycznym.

Jak to zwykle wygląda – a jak może wyglądać?

Badanie krwi w punkcie pobrań

 1. Umawiasz się do lekarza i czekasz na wizytę.
 2. Opowiadasz specjaliście o swoich objawach i obawach.
 3. Uzyskujesz skierowanie na badania krwi.
 4. Zmieniasz codzienną rutynę tak, by dotrzeć do najbliższego punktu pobrań. Zwykle wiąże się to ze wczesną pobudką, staniem w korkach, a nawet przymusowym urlopem.
 5. Po dotarciu czekasz na przyjęcie.
 6. Wykonujesz badania krwi.
 7. Czekasz na wyniki, które czasami musisz odebrać osobiście

Pobranie krwi w domu

 1. Umawiasz badania krwi kiedy tylko chcesz – nie potrzebujesz skierowania.
 2. O wyznaczonej przez Ciebie porze do Twojego domu przyjeżdża mobilny specjalista medyczny.
 3. Wykonujesz badania krwi na kanapie, z bliskim trzymającym za rękę, w piżamie lub w stroju do pracy – jak wolisz!
 4. Wyniki odbierasz online wtedy, kiedy Ci wygodnie. Możesz je skonsultować przez czat lub telefon z Opiekunem Zdrowia.
 5. Cieszysz się zaoszczędzonym czasem!

Jak umówić pobranie krwi w domu?

Zamów online

Wejdź w katalog i wybierz badania, które chcesz wykonać. Nasz system przeprowadzi Cię przez proces zamówienia.

Oczekuj wizyty

Po opłaceniu zamówienia pozostaje Ci oczekiwać na wizytę. Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu do badań oraz o tym, że w panelu pacjenta możesz zmienić termin wizyty.

Wykonaj badanie

Rozsiądź się wygodnie w ulubionym fotelu i pozwól pobrać sobie krew. Zajmie to tylko chwilę! Jeśli masz jakieś pytania – zadaj je.

Odbierz i skonsultuj wyniki

Wyniki badań sprawdzisz na: wyniki.upacjenta.pl. Jeśli któryś z parametrów Cię niepokoi, umów konsultację z naszymi ekspertami.

To Twoje pierwsze pobranie krwi w domu? Skorzystaj z darmowego dojazdu! Użyj kodu: NADOJAZD

Kod działa na pierwsze zamówienie badań krwi w domu o minimalnej wartości 180 zł.

Którzy pacjenci w szczególności docenią pobranie krwi w domu?

Osoby aktywne zawodowo

Rodzice i dzieci

Seniorzy

Pacjenci z ograniczeniami ruchowymi

Najczęściej zadawane pytania dotyczące badań krwi w domu

Tak. Pobranie krwi wymaga warunków higienicznych, a nie sterylnych. Specjaliści medyczni uPacjenta posiadają środki do dezynfekcji, stosują m.in. maseczki, rękawiczki i podkładki, a w uPacjentowej walizce noszą wszystko, co potrzebne do pobrania krwi. Zapewniamy, że bałagan czy zwierzęta domowe nie stanowią przeszkody do badania.

 

Ponadto po pobraniu próbek specjalista zabezpiecza je w specjalnym coolboxie. Dzięki temu transport materiałów do laboratorium jest bezpieczny.

W domu możesz wykonać dowolne badanie krwi. Dodatkowo specjalista medyczny może odebrać od Ciebie także próbki moczu i kału do badań – w ten sposób zapewniasz sobie bezpieczny transport materiału do laboratorium. W katalogu badań uPacjenta znajdziesz niemal 700 różnych badań oraz szeroką ofertę pakietów badań.

Na jednej wizycie możesz wykonać nawet kilkanaście badań krwi! Zwykle pobranie materiału do badań wymaga tylko jednego kłucia, niezależnie od liczby parametrów, jakie mają być przeanalizowane. Jednak ostateczna decyzja co do liczby wkłuć zawsze należy do specjalisty medycznego.

Badanie krwi w domu możesz umówić wtedy, kiedy Ci pasuje – nawet w weekend. Najwcześniejszą wizytę możesz umówić na 6:00. W zależności od lokalizacji i obłożenia specjaliści medyczni uPacjenta są dostępni nawet do 23:00!

To zależy od badań, które chcesz wykonać. Ceny badań krwi wahają się od kilku do nawet kilkuset złotych. Do tego należy doliczyć cenę dojazdu specjalisty pod wybrany adres – ona również zależna jest od lokalizacji. Minimalny koszt dojazdu to 39 zł.

Pobranie krwi w domu to świetna okazja do badania całej rodziny, także dzieci. Na jednej wizycie może przebadać się nawet 3 domowników! Jeśli Twoja rodzina jest liczniejsza – umów kolejne pobranie zaraz po sobie. Specjalista pobierze materiał od wszystkich na pierwszej zarezerwowanej godzinie.

Przede wszystkim skoncentruj się na przygotowaniu siebie do badania krwi, a nie na sprzątaniu domu. Nasi specjaliści medyczni posiadają wszelkie środki, które zapewniają higienę zabiegu – bałagan to nie przeszkoda! 


Sprawdź wskazówki dotyczące odpowiedniego przygotowania do badań krwi. Miej na uwadze, że może się ono różnić w zależności od wykonywanych badań – na stronach poszczególnych parametrów znajdziesz szczegółowy opis odpowiedni dla danego badania.

Czas oczekiwania na wyniki badań jest zależny od rodzaju badania, jednak laboratorium na opublikowanie wyników podstawowych badań krwi potrzebuje zazwyczaj 1 dzień roboczy.

Jak przygotować się do pobrania krwi w domu?

Czy trzeba być na czczo? Co można pić? Co wolno robić, a czego nie? Te i wiele innych pytań często zadają pacjenci przed badaniem krwi. Zebraliśmy je wszystkie i przy wsparciu naszych specjalistów medycznych stworzyliśmy artykuł, w którym znajdziecie na nie odpowiedzi. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego warto umówić się na domowe pobranie krwi?

To specjalista przyjeżdża do Ciebie. Omijają Cię korki, czekanie w kolejce, tłok w przychodni.

Dopasujemy się do Twojego kalendarza. Przyjedziemy wtedy, kiedy Ci pasuje.

Wizytę zarejestrujesz nawet w nocy przez nasz formularz online. Tak samo odbierzesz wyniki.

Jeśli któryś z parametrów Cię niepokoi, możesz skonsultować swoje wyniki ze specjalistą online.

Przy jednej wizycie specjalista może przebadać max. 3 osoby. U dzieci krew może być pobrana z piętki, palca, a nawet z główki.

Wiele badań na 1 domowym pobraniu krwi

PAKIET BADAŃ DLA KAŻDEGO (rozszerzony)

Jak kompleksowo sprawdzić swoje zdrowie? Odpowiedź jest prosta: wykonując pakiet Badań dla Każdego (maksimum). Dzięki 18 badaniom zawartym w pakiecie przebadasz się od stóp do głów.  Komplet badań wykonasz bez wychodzenia z domu! Umów przyjazd specjalisty medycznego już dziś.

PAKIET BADAŃ NA TARCZYCĘ (rozszerzony)

Kiedy zmęczenie, problemy z utrzymaniem właściwej wagi czy problemy jelitowe to Twoja codzienność, warto sprawdzić tego przyczynę. Sprawdź, czy nie cierpisz na nadczynność lub niedoczynność tarczycy na 1 domowym pobraniu krwi. Postaw na wygodę i spokój!

PAKIET BADAŃ NA NIEDOBÓR WITAMIN (podstawowy)

Zadbaj o swoją odporność, kondycję włosów, paznokci i skóry, badając poziom najważniejszych witamin i minerałów w Twoim organizmie. Dzięki Pakietowi zidentyfikujesz istniejące niedobory, zyskasz wskazówki dotyczące zmian w diecie i zapobiegniesz chorobom związanym z niedoborami witamin. 

Szukasz konkretnego badania? Przejdź do Katalogu Badań i skompletuj zamówienie dopasowane do Twoich potrzeb!

Gdzie działa usługa pobrania krwi w domu?

Domowe pobrania krwi to wygoda i oszczędność. Mobilni specjaliści medyczni uPacjenta aktualnie działają w:

 

Białystoku  |  Bielsko-Białej  |  Gdańsku  |  Gdyni | Katowicach  |  Krakowie |  Łodzi  |  Lublinie  |  Poznaniu  |  Rzeszowie  |  Szczecinie  |  Warszawie  |  Wrocławiu

 

Dojeżdżamy także na obrzeża tych miast.

Sprawdź, jak inni oceniają badanie krwi w domu!

Dowiedz się więcej o badaniach krwi

Jakie badania krwi warto wykonać raz w roku? Wpisz je do kalendarza!

Sprawdź, jakie badania krwi warto zrobić co roku i wpisz je do swojego kalendarza! Rozpocznij nowy rok od troski o zdrowie!

Pobieranie krwi u niemowlaka – jak przygotować dziecko?

Poznaj sprawdzone porady, by ukłucie igły przebiegło łagodnie i bez stresu dla Ciebie i Twojego dziecka.

Jak interpretować wyniki badań laboratoryjnych?

Masz przed sobą wyniki badań krwi, ale nie wiesz, jak je odczytać? Sprawdź artykuł i na zawsze pożegnaj ten problem!