
Zastanawiasz się, które badania podarować mamie? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd pakietów stworzonych z myślą o kobiecym zdrowiu.
Pakiet dla mamy z konsultacją
Z okazji Dnia Matki opracowaliśmy dedykowany pakiet, który pozwala sprawdzić ogólny stan zdrowia, ocenić ryzyko chorób cywilizacyjnych (miażdżyca, cukrzyca), nowotworów (rak jajnika) oraz zidentyfikować zaburzenia hormonalne związane z produkcją hormonów tarczycy lub estrogenów.
Pakiet zawiera aż 20 badań:
- witamina D metabolit 25(OH);
- wapń całkowity;
- TSH;
- osteokalcyna;
- morfologia krwi (pełna);
- mocznik;
- magnez;
- lipidogram (CHOL, HDL, nie-HDL, LDL, TG);
- kwas moczowy;
- kreatynina;
- glukoza,
- GGTP;
- FT4;
- fosfor nieorganiczny;
- estradiol;
- elektrolity (Na, K);
- d-dimer, ilościowo;
- CRP, ilościowo;
- CA 125;
- ALT.
Pakiet obejmuje zarówno parametry kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania głównych narządów (serce, nerki, wątroba, tarczyca), jak i badania ukierunkowane na określone problemy zdrowotne. Oznaczenie poziomu osteokalcyny pozwala ocenić stan układu kostnego i zapobiec osteoporozie, która może rozwinąć się na różnych etapach życia kobiet (po ciąży, w okresie menopauzy). Badanie d-dimerów ułatwia profilaktykę powikłań zatorowo-zakrzepowych, które mogą mieć groźne konsekwencje nie tylko dla zdrowia, ale i życia.
Cena pakietu obejmuje konsultację z lekarzem lub diagnostą. Dzięki temu Twoja mama nie tylko sprawdzi stan swojego zdrowia, ale także otrzyma indywidualne zalecenia dotyczące stylu życia i dalszych działań z zakresu profilaktyki.
Pakiet badań hormonalnych
Wahania wagi, nadmierne owłosienie, zła kondycja skóry, zaburzenia miesiączkowania, problemy z zajściem w ciążę - wiele kobiecych problemów, w tym tych bardzo poważnych, ma swoje podłoże w zaburzeniach hormonalnych. Aby je zdiagnozować i leczyć, warto wesprzeć się pakietem zawierającym następujące badania:
- TSH,
- estradiol,
- FSH,
- LH,
- prolaktyna,
- DHEA-SO4,
- testosteron,
- SHBG.
Pakiet polecany jest szczególnie mamom w okresie menopauzy. Kobiety przechodzące klimakterium narażone są na wahania poziomu hormonów i związane z tym uderzenia gorąca, uczucie niepokoju, zaburzenia koncentracji i przewlekłe zmęczenie. Kontrola poziomu hormonów jest podstawą do konsultacji z lekarzem i wdrożenia postępowania, które niweluje przykre dolegliwości utrudniające codzienne funkcjonowanie i obniżające satysfakcję z życia.
Spersonalizuj swój
pakiet badań
Spersonalizuj swój
pakiet badań
Nie wiesz jaki pakiet badań wybrać dla siebie
lub członków Twojej rodziny?
Wypełnij nasz kwestionariusz a my dopasujemy pakiet indywidualnie pod potrzeby na bazie Twoich odpowiedzi.
Pakiet BRCA1, BRCA2 met. biologii molekularnej
BRCA1 i BRCA2 to geny związane ze zwiększonym zachorowaniem na nowotwory piersi i jajnika. Ich mutacja wiąże się z upośledzeniem kontroli podziałów komórek wyściełających przewody mleczne oraz pokrywających powierzchnię jajnika, co w efekcie prowadzi do niekontrolowanego namnażania komórek nowotworowych.
U nosicielek mutacji BRCA1 ryzyko raka piersi wynosi od 50 do 80%, natomiast raka jajnika - 40%. Przy mutacji tego genu obserwuje się też zwiększone ryzyko nowotworów jajowodów i otrzewnej. W przypadku BRCA2 ryzyko nowotworów jest nieco niższe i wynosi: dla raka piersi - 32-56%, dla raka jajnika 11-27%.
Pakiet BRCA1, BRCA2 może być dla mamy wyjątkowym prezentem. Wykrycie nowotworu we wczesnym stadium jest warunkiem szybkiego wdrożenia skutecznego leczenia, natomiast świadomość ryzyka motywuje do regularnych badań i zdrowego stylu życia.
Więcej o tym, dlaczego coraz więcej kobiet decyduje się na badania genów BRCA, przeczytasz tutaj.
Pakiet dla planujących ciążę
Kto powiedział, że 26 maja jest świętem tylko tych kobiet, które już doczekały się potomstwa? W tym dniu pamiętamy również o paniach, które przygotowują się do ciąży.
Pakiet dla planujących to ciążę to zestaw badań, które:
- dostarczają informacji na temat obecnego stanu zdrowia oraz poziomu składników odżywczych kluczowych dla prawidłowego działania organizmu.
- weryfikują przebycie lub obecność chorób zakaźnych. Dzięki badaniom specjalista może ocenić, czy organizm kobiety wytworzył odporność na wybrane schorzenia zakaźne (wskutek choroby lub szczepienia). Może okazać się, że starania o dziecko należy poprzedzić szczepieniami lub - jeśli badania wykażą aktywne zakażenie - odpowiednim leczeniem.
- identyfikują nieprawidłowości utrudniające zajście w ciążę i jej utrzymanie - związane m.in. z zaburzeniami hormonalnymi czy dysfunkcjami wybranych organów.
W skład pakietu wchodzi 19 badań:
- morfologia krwi (pełna);
- OB (odczyn Biernackiego);
- CRP, ilościowo;
- wapń całkowity;
- magnez;
- cholesterol całkowity;
- glukoza;
- ALT;
- kreatynina;
- TSH;
- prolaktyna;
- HBs przeciwciała;
- HCV przeciwciała;
- kiła (Trepomena pallidium), przeciwciała IgG/IgM;
- CMV (Cytomegalovirus) IgG;
- Chlamydia Trachomatis IgG;
- toksoplazmoza IgG;
- różyczka (Rubella virus) IgG;
- p/c. p. kardiolipinie w kl. IgG i IgM (łącznie) met. ELISA.
Spora część parametrów dotyczy chorób zakaźnych, które u kobiet w ciąży mogą mieć poważne konsekwencje w postaci wad wrodzonych płodu, przedwczesnego porodu, niskiej masy urodzeniowej dziecka czy innych komplikacji położniczych.
Dla wielu mam najcenniejszym prezentem są wspólne chwile z dziećmi. 26 maja postaw na prezent, dzięki któremu Twoja mama będzie mogła cieszyć się spotkaniami, wyjazdami, atrakcjami lub po prostu - czasem spędzanym na co dzień w gronie najbliższych.