Badania dla kobiet

Masz 30, 40 lub 50 lat i zastanawiasz się, jakie badania profilaktyczne dla kobiet wykonać? Profilaktykę warto zacząć od badań krwi. Jest to najprostszy i najmniej inwazyjny sposób na zadbanie o swoje zdrowie. Co więcej, badania krwi możesz wykonać bez wychodzenia z domu — uSiebie, na własnych warunkach. Zadbaj o siebie już dziś!

Badania krwi dla kobiet, które warto wykonywać regularnie

Morfologia – podstawowe badanie krwi oceniające ogólny stan zdrowia. Morfologia pozwala zdiagnozować m.in. anemię, która częściej dotyczy kobiet.

TSH podstawowy parametr oceniający pracę tarczycy. Choroby tarczycy, takie jak niedoczynność, nadczynność i hashimoto są typowo kobiecymi dolegliwościami.

CRP i OB – wskaźniki stanu zapalnego. Przydatne w diagnostyce chorób zapalnych, reumatycznych, nowotworowych, autoimmunologicznych oraz infekcji.

Glukoza – podstawowe badanie służące diagnostyce i monitorowaniu cukrzycy.

Lipidogram – ocenia poziom trójglicerydów, cholesterolu całkowitego i poszczególnych jego frakcji. Profil lipidowy pozwala oszacować ryzyko miażdżycy, nadciśnienia i innych chorób układu krążenia.

Próby wątrobowe – oznaczenie enzymów wątrobowych pozwala ocenić pracę wątroby i trzustki.

Elektrolity (Na, K) – parametry oceniające pracę nerek i układu nerwowego.

Witamina D – witamina regulująca istotne obszary funkcjonowania organizmu: poziom odporności, zdrowe kości i ogólne samopoczucie.

Magnez – wspomaga diagnostykę zaburzeń nerwowo-mięśniowych i arytmii.

Wapń – badanie służy diagnostyce chorób układu kostnego, pokarmowego, krwionośnego i wydalniczego. Niedobór witaminy D i wapnia może być oznaką osteoporozy, na którą częściej chorują kobiety.

Fosfor nieorganiczny – pierwiastek pomagający ocenić ryzyko chorób kości, przytarczyc i tarczycy, zaburzeń poziomu witaminy D3.

Mocznik i kreatynina – parametr oceniający prawidłową pracę nerek.

Kwas moczowy – pozwala ocenić metabolizm białek. Oznaczenie tego parametru jest pomocne np. w diagnostyce dny moczanowej.

Estradiol – reguluje pracę jajników i cykl miesiączkowy. Wpływa także na kondycję skóry i kości. Również może odpowiadać za zatrzymanie wody w organizmie i zaburzenia nastroju.

CA 125 i CA 15-3 – markery raka jajnika i piersi.

Badania w pakiecie się opłacają! Wybierz pakiet dostosowany do Twoich potrzeb

PAKIET BADAŃ DLA KOBIET

Wszystkie badania dla kobiet w jednym pakiecie!

20 badań + konsultacja gratis

PAKIET BADAŃ HORMONALNYCH

Badania hormonalne dla kobiet w jednym pakiecie.

9 badań + konsultacja gratis

Wykonaj badania krwi w swoim domu

Umów badanie online

Wybierz badania, które chcesz wykonać lub wybierz pakiet badań.

Oczekuj wizyty

Mobilny specjalista medyczny przyjedzie do Ciebie w wyznaczony dzień.

Wykonaj badanie

Rozsiądź się wygodnie w ulubionym fotelu i pozwól pobrać sobie krew. Zajmie to tylko chwilę! Jeśli masz jakieś pytania – zadaj je.

Odbierz i skonsultuj wyniki

Wyniki badań sprawdzisz na: wyniki.upacjenta.pl. Jeśli któryś z parametrów Cię niepokoi, możesz umówić się na konsultację online z jednym z naszych diagnostów.

Co zyskasz, wykonując domowe badania krwi?

Kanapa, a może łóżko? Bliski trzymający za rękę? Zainspirowani bajką o złotej rybce chcemy spełniać życzenia o idealnym badaniu – i to nie tylko trzy. Zadbamy o Twój komfort na wielu płaszczyznach.

 

• Mamy czas dla Pacjentów. Rozwiejemy Twoje obawy i wątpliwości.
• Boisz się pobierania krwi? Hemofobia to powszechna przypadłość. Wiemy, jak zadbać o Twój spokój.
• W ramach jednej wizyty możemy zbadać do 3 osób. Dzięki temu możesz szybko przebadać nie tylko siebie, ale i swoich bliskich.
• Badanie krwi możesz umówić także na sobotę, a nawet niedzielę! Wybierz dogodny termin – dostosujemy się do Twojego kalendarza.

Domowe badanie krwi zajmie Ci zaledwie 15 minut. W tym czasie specjalista:

 

• zapuka do drzwi i powita Cię uśmiechem,
• zdezynfekuje ręce we wskazanym miejscu,
przygotuje sprzęt,
• pobierze krew lub inny materiał do badań,
• przekaże informacje na temat odbioru wyników,
• odpowie na Twoje pytania i wątpliwości.

 

A po wizycie? Zaoszczędzony czas możesz przeznaczyć na śniadanie nieśpiesznie zjedzone z rodziną lub inne przyjemności. Nasi Pacjenci dzięki domowym wizytom oszczędzają średnio aż 2 godziny! 

Patrzysz na rozrzucone zabawki, niepozmywane naczynia i zastanawiasz się, czy dom to bezpieczne miejsce na pobranie krwi? Uspokajamy. Nasi specjaliści posiadają środki do dezynfekcji, stosują m.in. maseczki, rękawiczki i podkładki, a w uPacjentowej walizce noszą wszystko, co potrzebne do pobrania krwi.


Po pobraniu próbek nasz specjalista zabezpiecza je w specjalnym coolboxie. Dzięki temu transport materiałów do laboratorium jest bezpieczny.

Twoje dziecko na widok igły krzyczy i płacze? W naszym zespole pracują doświadczone położne, które potrafią odwrócić uwagę malucha od nieprzyjemnej sytuacji. Ale to nie wszystko!

 

Dla dzielnych małych Pacjentów mamy naklejki ze zwierzakami i barwny katalog, w którym można je kolekcjonować. Każda kolejne pobranie krwi to dla Twojego dziecka okazja, aby poznać kolejnego zwierzęcego bohatera. Sprawdziliśmy taką formę nagrody u wielu dzieci – zapewniamy, że działa!

Masz pod opieką starszą lub chorą osobę? A może babcia, dziadek czy rodzic coraz częściej miewa problemy z poruszaniem? Nie musisz zamawiać badań w domu dla siebie – możesz to zrobić w imieniu osoby, której taka usługa jest szczególnie potrzebna.

Nie musisz obawiać się o kompetencje naszych specjalistów – potrafią oni pobrać krew od osoby, która ma ,,trudne”, słabo widoczne żyły.

Badania profilaktyczne dla kobiet – jak interpretować wyniki badań?

Wyniki badań skonsultuj ze specjalistą medycznym. Jeśli potrzebujesz pomocy w interpretacji wyników, służymy pomocą! Umów się na konsultację z Opiekunem Zdrowia uPacjenta, który zinterpretuje Twoje wyniki badań i zaleci dalsze kroki.

Badania dla kobiet to nie tylko badania krwi!

W jakich miejscowościach wykonasz badania krwi dla kobiet w domu?

Domowe pobrania krwi to wygoda i oszczędność. Mobilni specjaliści medyczni uPacjenta aktualnie działają w:

 

Białystoku  |  Bielsko-Białej  |  Gdańsku  |  Gdyni | Katowicach  |  Krakowie |  Łodzi  |  Lublinie  |  Olsztynie  |  Poznaniu  |  Rzeszowie  |  Szczecinie  |  Warszawie  |  Wrocławiu

 

Dojeżdżamy także na obrzeża tych miast.

Sprawdź, co o uPacjenta mówią klienci!

Dowiedz się więcej o zdrowiu kobiet!

Menopauza – objawy, badania, wiek. Czy to już?

Sprawdź, jakie są charakterystyczne objawy endometriozy i poznaj badania na menopauzę. Poznaj sposoby łagodzenia symptomów.

Antykoncepcja hormonalna – rodzaje, skutki uboczne, badania

Antykoncepcja hormonalna to jedna z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

Profilaktyka 40 plus: jakie badania wykonywać? Dlaczego warto?

Jakie badanie kontrolne powinien wykonać każdy po 40. urodzinach? Sprawdź listę badań dla mężczyzn i kobiet ✅