Pakiet Badań Hormonalnych Dla Kobiet

Jesteś rozdrażniona, nie możesz schudnąć i bezskutecznie walczysz z trądzikiem? A może włosy wychodzą garściami? Za te i wiele innych dolegliwości często odpowiadają hormony. Ich nieprawidłowy poziom może wywołać istny zamęt w Twoim organizmie. Sprawdź swoją gospodarkę hormonalną, wykonaj badania krwi bez wychodzenia z domu i skonsultuj wyniki badań ze specjalistą medycznym.

Zobacz pełny opis

Cena pakietu:289,00 zł
Suma pojedynczych badań:536,65 zł

Kiedy wykonać Pakiet Badań dla Kobiet z Konsultacją?

Pakiet badań warto wykonać, jeśli obserwujesz u siebie objawy mogące świadczyć o zaburzeniach hormonalnych:

pogorszenie kondycji skóry, włosów i paznokci;

wahania nastroju;

ogólne osłabienie organizmu;

spadek libido;

nieregularne miesiączki;

wydzielina z piersi;

zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS): drażliwość, bolesność piersi, ból brzucha, nasilenie trądziku.

trądzik;

zmęczenie;

problemy ze zrzuceniem zbędnych kilogramów (pomimo stosowanej diety i ćwiczeń);

problemy z zajściem w ciążę;

nadmierne owłosienie twarzy i ciała;

zmiana barwy głosu;

Sentence-positive card icon
Pobranie krwi w domu to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla seniorów, kobiet w ciąży, rodziców z dziećmi i tych, którzy boją się igieł lub są zabiegani i chcą zaoszczędzić swój czas. Jesteś jedną z tych osób? Zamień korki i kolejki na swój ulubiony fotel!
Orientacyjny czas oczekiwania na wyniki:do 4 dni roboczych
Szacowany okres ważności wyników:1 miesiąc
Pobranie krwi w domu pacjenta.
Badanie bez skierowania

Badania krwi w pakiecie się opłacają!

Nazwa badania
Cena indywidualna badania
Cena w pakiecie

DHEA-SO4

75,81 zł

46%

taniej

289,00 zł

Estradiol

54,91 zł

FSH

55,39 zł

LH

54,91 zł

Prolaktyna

56,53 zł

SHBG

82,93 zł

Testosteron

54,07 zł

TSH

43,10 zł

Konsultacja wyników uPacjenta

59,00 zł

Suma
536,65 zł
289,00 zł
Nazwa badania
Cena

DHEA-SO4

75,81 zł

Estradiol

54,91 zł

FSH

55,39 zł

LH

54,91 zł

Prolaktyna

56,53 zł

SHBG

82,93 zł

Testosteron

54,07 zł

TSH

43,10 zł

Konsultacja wyników uPacjenta

59,00 zł

Suma
od 536,65 zł
Cena pakietu
46%
taniej
289,00 zł
* indywidualna cena badań przedstawiona na przykładzie cen z woj. mazowieckiego

Diagnostyka

Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.

Jak wykonać badania hormonalne w domu?

1
Zaplanuj badania

Wybierz badania, datę i adres pobrania.

2
Zbadaj się u Siebie

Kiedy Ci wygodnie, wtedy gdy tego potrzebujesz.

3
Skonsultuj wyniki online

Porozmawiaj ze specjalistą medycznym uPacjenta.

Wybierz Pakiet Badań, a konsultację zyskasz gratis. Po zakupie otrzymasz maila ze szczegółami.

4
Ciesz się lepszym zdrowiem

Zastosuj porady eksperta i obserwuj poprawę samopoczucia.

Dlaczego warto wykonać Pakiet Badań Hormonalnych dla Kobiet z Konsultacją?

Gospodarka hormonalna to najbardziej skomplikowany mechanizm w organizmie kobiety. Regulowana jest na wielu poziomach. Nawet niewielkie zakłócenia czy to z zewnątrz (np. stres), czy z wewnątrz organizmu zaburzają pracę hormonów. Co więcej, zmiana stężenia jednego hormonu często zaburza pracę innych.

O zaburzeniach hormonalnych mogą świadczyć nieregularne miesiączki, nasilone objawy PMS, tycie, spadek libido, znacznie pogorszenie kondycji skóry (np. trądzik), wypadanie włosów i łamliwość paznokci. Wahania hormonalne mogą również pokrzyżować Twoje życiowe plany i stanąć na drodze do zostania mamą. Według WHO aż 15% par na całym świecie zmaga się z niepłodnością. Oczywiście przyczyn zmniejszonej płodności może być wiele, ale w dużej mierze odpowiadają za nią zaburzenia hormonalne. Dlatego sprawdź swoje kobiece hormony i miej pewność, że wszystko działa tak, jak należy. Jeśli okaże się, że coś nie gra, skonsultujesz się z lekarzem i będziesz mogła rozpocząć leczenie.

Jednak płodność to nie wszystko. Zaburzenia hormonalne u kobiet mogą wpływać na codzienne funkcjonowanie. Nieprawidłowe poziomy hormonów mogą prowadzić do nastrojowych wahnięć, uczucia drażliwości, depresji, lęku i zmniejszonej zdolności do radzenia sobie ze stresem. Pojawiać może się też ciągle poczucie zmęczenia, spadek energii i problemy ze skupieniem uwagi. Hormony płciowe odgrywają też ważną rolę w zdrowiu kości. Niedobory estrogenów, zwłaszcza w okresie menopauzy, mogą zwiększać ryzyko osteoporozy i osłabienia kości.

Trudno też nie wspomnieć o kwestii wyglądu – a poziom hormonów wpływa bezpośrednio na wygląd kobiety, powodując np. trądzik, nadmierne owłosienie (hirsutyzm), łysienie typu męskiego, obrzęki, zmiany skórne czy zmiany masy ciała. Niektóre zaburzenia hormonalne, takie jak insulinooporność w zespole policystycznych jajników (PCOS), mogą prowadzić do zaburzeń metabolizmu glukozy, co zwiększa ryzyko cukrzycy typu 2 i przyczynia się do zwiększenia masy ciała.

Badania poziomu hormonów pozwala na identyfikację ewentualnych nieprawidłowości, odpowiednie zaplanowanie leczenia, a w konsekwencji: na poprawę samopoczucia pacjentki. Teraz badania możesz wykonać w bezpiecznych i komfortowych warunkach własnego domu!

Wyniki warto skonsultować ze specjalistą. Ich interpretacja na własną rękę może prowadzić do błędnych wniosków. Próbując zrozumieć wszystkie oznaczenia, stracisz tylko czas i nerwy. Analizę wyników pozostaw Opiekunowi Zdrowia uPacjenta, który dokładnie zinterpretuje Twoje wyniki i odpowie na pytania. Podpowie też jak uzupełnić ewentualne niedobory oraz doradzi, jak zmienić styl życia na bardziej zdrowy. Jeśli zajdzie taka potrzeba podpowie dalsze badania diagnostyczne lub skieruje do odpowiedniego lekarza.

W ramach Pakietu zyskujesz darmową konsultację swoich wyników

W trakcie konsultacji Opiekun Zdrowia uPacjenta:

dokładnie przeanalizuje Twoje wyniki badań i wyjaśni, jaka może być przyczyna odchyleń od normy;

podpowie bardziej szczegółowe badania diagnostyczne, jeśli zajdzie taka potrzeba;

podpowie, jakie zmiany w stylu życia wprowadzić, aby Twoje zdrowie i samopoczucie uległo poprawie.

odpowie na Twoje pytania i rozwieje ewentualne wątpliwości;

zaproponuje wizytę u lekarza specjalisty lub dietetyka, jeśli będzie taka konieczność;

Zyskaj szerokie spojrzenie na zdrowie

Package preview image
Anemia i niedobory
319,00 zł
Pakiet badań na wypadanie włosów
Cynk w surowicy, ilościowo

„Dlaczego strasznie wypadają mi włosy?” Odpowiedź na to pytanie pomogą przynieść Ci badania krwi. Przyczyny nadmiernego wypadania włosów mogą być różne: od niedoboru witamin i minerałów po zaburzenia hormonalne. Nie zgaduj – sprawdź swoje zdrowie bez wychodzenia z domu. Umów domowe pobranie krwi, a wyniki skonsultuj online.

Package preview image
Zaburzenia hormonalne
559,00 zł
Pakiet badań przed redukcją wagi
Albumina

Nie możesz schudnąć i zastanawiasz się, jakie badania zrobić? A może po prostu chcesz sprawdzić ogólny stan swojego zdrowia? Z Pakietem Badań przed redukcją wagi oznaczysz ponad 20 parametrów krwi. Wyniki badań kompleksowo ocenią kondycję Twojego organizmu i pomogą zdiagnozować ewentualną przyczynę problemów ze schudnięciem. Zamów domowe badania krwi już dziś. W cenie: zestaw badań + możliwość konsultacji wyników

Package preview image
Zdrowie ogólne
229,00 zł
Pakiet badań dla dziecka (1-3)
Bilirubina całkowita

Twój maluch zasługuje na to, co najlepsze. Zadbaj także o jego zdrowie, przeprowadzając badania profilaktyczne krwi w swoim domu. Pakiet identyfikuje niedobory pierwiastków kluczowe dla rozwoju młodego organizmu oraz pozwala stwierdzić choroby takie jak: anemia czy alergia jeszcze przed wystąpieniem objawów. W ramach pakietu otrzymujesz też możliwość skonsultowania wyników krwi ze specjalistą medycznym przez telefon lub czat.

Jak przygotować się do badań hormonalnych?

 • Bullet image

  Zaplanuj wykonanie pakietu między 2-5 dniem cyklu (chyba że lekarz zaleci inaczej ze względu na charakter występujących zaburzeń).

 • Bullet image

  Wykonaj badania nie wcześniej niż 3-4 godziny po przebudzeniu.

 • Bullet image

  Przed badaniem unikaj nadmiernego wysiłku i stresujących sytuacji.

 • Bullet image

  Dzień przed pobraniem powstrzymaj się od aktywności seksualnej.

 • Bullet image

  Podczas badania nie musisz być na czczo.

 • Bullet image

  Pół godziny przed pobraniem wypij szklankę wody.

Sentence-positive card icon
Gotowa? Usiądź w swoim ulubionym fotelu i oczekuj mobilnego specjalisty medycznego.

Pełna lista badań w pakiecie:

 • TSH

  Jest hormonem wytwarzanym przez przysadkę mózgową i warunkujący pracę tarczycy. Nieprawidłowe wartości tego parametru mogą świadczyć o niedoczynności lub nadczynności tarczycy.

 • Estradiol

  Reguluje pracę jajników i cykl miesiączkowy. Wpływa także na kondycję skóry i kości. Również może odpowiadać za zatrzymanie wody w organizmie i zaburzenia nastroju.

 • FSH

  Hormon folikulotropowy wytwarzany przez przysadkę mózgową. Pobudza produkcję estrogenów i dojrzewanie pęcherzyków jajnikowych. Nieprawidłowe wartości FSH przyczyniają się do zatrzymania wody w organizmie, tycia i pogorszenia nastroju.

 • LH

  Hormon luteinizujący wytwarzany przez przysadkę mózgową. Stymuluje produkcję estriadolu w jajnikach. Nieprawidłowe stężenie LH może występować w zespole policystycznych jajników i niedoczynności tarczycy, co może objawiać się tyciem, nadmiernym owłosieniem i trądzikiem.

 • Prolaktyna

  Wytwarzana jest przez przysadkę mózgową i odpowiada za proces laktacji. Wysokie stężenie prolaktyny jest zjawiskiem fizjologicznym w okresie ciąży i laktacji. W pozostałych przypadkach podwyższona prolaktyna może utrudniać zajście w ciążę, wpływać na niskie libido i zatrzymanie miesiączki.

 • DHEA-SO4

  Powstaje w nadnerczach w wyniku metabolizmu cholesterolu. Hormon ten jest istotnym wskaźnikiem diagnostycznym w przypadku PCOS (zespół policystycznych jajników), przerostu, guzów i nowotworów nadnerczy oraz przedwczesnego dojrzewania płciowego.

 • Testosteron

  U kobiet produkowany przez jajniki i korę nadnerczy, a jego wytwarzanie jest regulowane przez hormon luteinizujący. Podwyższony poziom testosteronu towarzyszy zespołowi policystycznych jajników oraz może wywoływać zaburzenia miesiączkowania, wzrost owłosienia w nietypowych dla kobiety miejscach, trądzik oraz sprzyjać gromadzeniu tkani tłuszczowej.

 • SHBG

  Białko wiążące hormony płciowe. Najczęściej towarzyszy wysokiemu stężeniu androgenów – hormonów, które u kobiet powoduję PCOS oraz nadmierne owłosienie na twarzy i ciele.

Diagnostyka

Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.

Czynniki mogące mieć wpływ na wynik

 • leki zawierające hormony lub wpływające na ich poziom;
 • palenie tytoniu;
 • wykonywanie badań z użyciem znaczników izotopowych na krótko przed wykonaniem pakietu;
 • intensywny wysiłek fizyczny;
 • antykoncepcja hormonalna;
 • dzień cyklu, w którym zostały wykonane badania;
 • aktywność seksualna przed badaniem (zaburzająca w szczególności wynik prolaktyny).

Jakie zaburzenia hormonalne mogą wykryć badania w Pakiecie?

Zaburzenia w stężeniach hormonów kobiecych mogą odpowiadać za choroby tarczycy (niedoczynność, nadczynność, hashimoto), choroby układu rodnego (endometrioza, PCOS), trądzik, wypadanie włosów i tycie. Mogą również zaburzać cykl miesiączkowy i utrudniać zajście w ciążę. Na nieprawidłowe wyniki badań hormonalnych może mieć wpływ bardzo wiele czynników, dlatego zawsze należy je skonsultować ze specjalistą.