PAKIET BADAŃ HORMONALNYCH DLA KOBIET Z KONSULTACJĄ

Jesteś rozdrażniona, nie możesz schudnąć i bezskutecznie walczysz z trądzikiem? A może włosy wychodzą garściami? Za te i wiele innych dolegliwości często odpowiadają hormony. Ich nieprawidłowy poziom może wywołać istny zamęt w Twoim organizmie. Sprawdź swoją gospodarkę hormonalną, wykonaj badania krwi bez wychodzenia z domu i skonsultuj wyniki badań ze specjalistą medycznym.

Zobacz pełny opis

Cena pakietu:259,00 zł
Suma pojedynczych badań:506,38 zł

Kiedy wykonać Pakiet Badań dla Kobiet z Konsultacją?

Pakiet badań warto wykonać, jeśli obserwujesz u siebie objawy mogące świadczyć o zaburzeniach hormonalnych:

pogorszenie kondycji skóry, włosów i paznokci;

wahania nastroju;

ogólne osłabienie organizmu;

spadek libido;

nieregularne miesiączki;

wydzielina z piersi;

zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS): drażliwość, bolesność piersi, ból brzucha, nasilenie trądziku.

trądzik;

zmęczenie;

problemy ze zrzuceniem zbędnych kilogramów (pomimo stosowanej diety i ćwiczeń);

problemy z zajściem w ciążę;

nadmierne owłosienie twarzy i ciała;

zmiana barwy głosu;

Sentence-positive card icon
Pobranie krwi w domu to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla seniorów, kobiet w ciąży, rodziców z dziećmi i tych, którzy boją się igieł lub są zabiegani i chcą zaoszczędzić swój czas. Jesteś jedną z tych osób? Zamień korki i kolejki na swój ulubiony fotel!
Orientacyjny czas oczekiwania na wyniki:do 4 dni roboczych
Szacowany okres ważności wyników:1 miesiąc
Pobranie krwi w domu pacjenta.
Badanie bez skierowania

Badania krwi w pakiecie się opłacają!

Nazwa badania
Cena indywidualna badania
Cena w pakiecie

DHEA-SO4

71,54 zł

45%

taniej

259,00 zł

Estradiol

51,78 zł

FSH

52,25 zł

LH

51,78 zł

Prolaktyna

51,86 zł

SHBG

78,28 zł

Testosteron

49,61 zł

TSH

40,28 zł

Morfologia krwi (pełna)

19,95 zł

Suma
467,33 zł
259,00 zł
Nazwa badania
Cena

DHEA-SO4

71,54 zł

Estradiol

51,78 zł

FSH

52,25 zł

LH

51,78 zł

Prolaktyna

51,86 zł

SHBG

78,28 zł

Testosteron

49,61 zł

TSH

40,28 zł

Morfologia krwi (pełna)

19,95 zł

Suma
od 467,33 zł
Cena pakietu
45%
taniej
259,00 zł
* indywidualna cena badań przedstawiona na przykładzie cen z woj. mazowieckiego

Diagnostyka

Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.

Jak wykonać badania hormonalne w domu?

1
Zamawiasz online

Kliknij „Zamów “ i wybierz dogodny termin.

2
My pobieramy Ci krew w domu

Zamiast stać w kolejce, oczekuj specjalisty medycznego w ulubionym fotelu! Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo pobrania.

Pobrane próbki zabezpieczane są w specjalnym coolboxie. Dzięki temu transport materiałów do laboratorium jest bezpieczny.

3
Wyniki odbierasz online

Wyniki odbierasz online, w tramwaju, pracy lub domu. Jeżeli będziesz mieć problem z interpretacją wyników - pomożemy.

Dlaczego warto wykonać Pakiet Badań Hormonalnych dla Kobiet z Konsultacją?

Gospodarka hormonalna to najbardziej skomplikowany mechanizm w organizmie kobiety. Regulowana jest na wielu poziomach. Nawet niewielkie zakłócenia czy to z zewnątrz (np. stres), czy z wewnątrz organizmu zaburzają pracę hormonów. Co więcej, zmiana stężenia jednego hormonu często zaburza pracę innych.

O zaburzeniach hormonalnych mogą świadczyć nieregularne miesiączki, nasilone objawy PMS, tycie, spadek libido, znacznie pogorszenie kondycji skóry (np. trądzik), wypadanie włosów i łamliwość paznokci. Wahania hormonalne mogą również pokrzyżować Twoje życiowe plany i stanąć na drodze do zostania mamą. Według WHO aż 15% par na całym świecie zmaga się z niepłodnością. Oczywiście przyczyn zmniejszonej płodności może być wiele, ale w dużej mierze odpowiadają za nią zaburzenia hormonalne. Dlatego sprawdź swoje kobiece hormony i miej pewność, że wszystko działa tak, jak należy. Jeśli okaże się, że coś nie gra, skonsultujesz się z lekarzem i będziesz mogła rozpocząć leczenie.

Jednak płodność to nie wszystko. Zaburzenia hormonalne u kobiet mogą wpływać na codzienne funkcjonowanie. Nieprawidłowe poziomy hormonów mogą prowadzić do nastrojowych wahnięć, uczucia drażliwości, depresji, lęku i zmniejszonej zdolności do radzenia sobie ze stresem. Pojawiać może się też ciągle poczucie zmęczenia, spadek energii i problemy ze skupieniem uwagi. Hormony płciowe odgrywają też ważną rolę w zdrowiu kości. Niedobory estrogenów, zwłaszcza w okresie menopauzy, mogą zwiększać ryzyko osteoporozy i osłabienia kości.

Trudno też nie wspomnieć o kwestii wyglądu – a poziom hormonów wpływa bezpośrednio na wygląd kobiety, powodując np. trądzik, nadmierne owłosienie (hirsutyzm), łysienie typu męskiego, obrzęki, zmiany skórne czy zmiany masy ciała. Niektóre zaburzenia hormonalne, takie jak insulinooporność w zespole policystycznych jajników (PCOS), mogą prowadzić do zaburzeń metabolizmu glukozy, co zwiększa ryzyko cukrzycy typu 2 i przyczynia się do zwiększenia masy ciała.

Badania poziomu hormonów pozwala na identyfikację ewentualnych nieprawidłowości, odpowiednie zaplanowanie leczenia, a w konsekwencji: na poprawę samopoczucia pacjentki. Teraz badania możesz wykonać w bezpiecznych i komfortowych warunkach własnego domu!

Wyniki warto skonsultować ze specjalistą. Ich interpretacja na własną rękę może prowadzić do błędnych wniosków. Próbując zrozumieć wszystkie oznaczenia, stracisz tylko czas i nerwy. Analizę wyników pozostaw Opiekunowi Zdrowia uPacjenta, który dokładnie zinterpretuje Twoje wyniki i odpowie na pytania. Podpowie też jak uzupełnić ewentualne niedobory oraz doradzi, jak zmienić styl życia na bardziej zdrowy. Jeśli zajdzie taka potrzeba podpowie dalsze badania diagnostyczne lub skieruje do odpowiedniego lekarza.

Co zyskasz, decydując się na Pakiet Badań Hormonalnych dla Kobiet z konsultacją?

Opiekun Zdrowia uPacjenta:

 • dokładnie przeanalizuje Twoje wyniki badań i wyjaśni, jaka może być przyczyna odchyleń od normy;
 • odpowie na Twoje pytania i rozwieje ewentualne wątpliwości;
 • podpowie bardziej szczegółowe badania diagnostyczne, jeśli zajdzie taka potrzeba;
 • zaproponuje wizytę u lekarza specjalisty lub dietetyka, jeśli będzie taka konieczność;
 • podpowie, jakie zmiany w stylu życia wprowadzić, aby Twoje zdrowie i samopoczucie uległo poprawie.

Jak to wygląda?

 1. Kupujesz Pakiet Badań Hormonalnych dla Kobiet z konsultacją.
 2. W ciągu ok. 24 godzin roboczych po zakupie dostaniesz link do zapisu na konsultację wraz z ankietą do wypełnienia i informacją, na jakie adres e-mail przesłać swoje wyniki krwi i wypełnioną ankietę. 
 3. W wyznaczony dzień przyjeżdża do Ciebie specjalista medyczny i pobiera krew.
 4. W ciągu 2 dni roboczych odbierasz wyniki krwi.
 5. Nasz Opiekun Zdrowia skontaktuje się z Tobą telefonicznie w wybranym przez Ciebie terminie. Konsultacja trwa około 15 minut. Jeżeli preferujesz konsultację mailową, zostaw taką informację w uwagach.

Zyskaj szerokie spojrzenie na zdrowie

Package preview image
Lepszy nastrój
259,00 zł
PAKIET BADAŃ HORMONALNYCH DLA KOBIET Z KONSULTACJĄ
DHEA-SO4 Estradiol

Ciężko Ci zrzucić zbędne kilogramy? Przed miesiączką jesteś kłębkiem nerwów? A może zaatakował Cię trądzik, mimo że okres dojrzewania już dawno za Tobą? Jeśli chociaż na jedno pytanie odpowiedziałaś twierdząco, to znak, że powinnaś przyjrzeć się swojemu organizmowi. Pakiet Badań Hormonalnych dla Kobiet oceni funkcjonowanie Twoje ciała. Niestety, nawet najmniejsze zmiany w stężeniu hormonów mogą zaburzać funkcjonowanie całego organizmu. Co mogą wykryć badania zawarte w pakiecie? Pomogą lekarzowi zidentyfikować przyczynę nieregularnych lub zbyt obfitych miesiączek, nasilonego PMS-u, trądziku czy wypadania włosów. Są też niezbędne w diagnostyce niepłodności oraz chorób (w tym nowotworów) układu rodnego. Jak widzisz, hormony mają wpływ na wiele aspektów Twojego życia: zdrowie, nastrój, wygląd, a nawet życiowe plany – mogą Ci uniemożliwić zostanie mamą. Nie pozwól, aby zapanowały nad Twoim życiem! Wykonaj Pakiet Badań Hormonalnych Dla Kobiet i miej hormony pod kontrolą. W ramach pakietu otrzymujesz też możliwość skonsultowania wyników krwi ze specjalistą medycznym przez telefon lub czat.

Package preview image
Dla kobiet
1529,00 zł
PAKIET NOWOTWORY U KOBIET - BADANIA GENETYCZNE ROZSZERZONE
Nowotwory u kobiet - panel rozszerzony

Rak piersi to najczęściej diagnozowany nowotwór wśród kobiet. Jeśli wśród Twoich bliskich są kobiety, które usłyszały taką diagnozę, zwłaszcza przed 50. r.ż., zbadaj swoje geny. Analiza genów BRCA, NBN, PALB2 i innych pozwoli określić, czy Ty również znajdujesz się w grupie ryzyka! Wybierając Pakiet, sprawdzisz też inne geny, które mogą wiązać się z innymi typami nowotworów. Wiedząc, że posiadasz mutacje genowe sprzyjające rozwojowi nowotworu, możesz podjąć odpowiednie kroki, które zmniejszają ryzyko wystąpienia raka. Profilaktyczne badania krwi oraz regularne samobadanie piersi to tylko jedne z nich – zaraz obok powinien znaleźć się rachunek sumienia dot. prowadzonego stylu życia i diety.

Package preview image
Ciąża i macierzyństwo
699,00 zł
PAKIET BADAŃ NA PŁODNOŚĆ DLA KOBIET
AMH Estradiol

Od ponad roku starasz się z partnerem o dziecko, jednak mimo dużego zaangażowania testy ciążowe nadal nie pokazują wyczekiwanych dwóch kresek? To niełatwe doświadczenie, które może być emocjonalnie i fizycznie wyczerpujące. Konsultacja ze specjalistą ds. płodności może być w takiej sytuacji dobrym wyborem. Zanim jednak zasięgniesz jego porady, wykonaj Pakiet Badań na Płodność. Badania w Pakiecie mogą dostarczyć cennych informacji na temat Twojej rezerwy jajnikowej, cyklu menstruacyjnego, aktywności hormonów kluczowych dla kobiecej płodności oraz potencjalnych niedoborów witaminowych, które mogą mieć wpływ na efektywność zapłodnienia. Pomoże Ci to zrozumieć swoją sytuację, a lekarzowi dostarczy odpowiednie podstawy do nakreślenia programu leczenia.

Jak przygotować się do badań hormonalnych?

 • Bullet image

  Zaplanuj wykonanie pakietu między 2-5 dniem cyklu (chyba że lekarz zaleci inaczej ze względu na charakter występujących zaburzeń).

 • Bullet image

  Wykonaj badania nie wcześniej niż 3-4 godziny po przebudzeniu.

 • Bullet image

  Przed badaniem unikaj nadmiernego wysiłku i stresujących sytuacji.

 • Bullet image

  Dzień przed pobraniem powstrzymaj się od aktywności seksualnej.

 • Bullet image

  Podczas badania nie musisz być na czczo.

 • Bullet image

  Pół godziny przed pobraniem wypij szklankę wody.

Sentence-positive card icon
Gotowa? Usiądź w swoim ulubionym fotelu i oczekuj mobilnego specjalisty medycznego.

Pełna lista badań w pakiecie:

 • TSH

  Jest hormonem wytwarzanym przez przysadkę mózgową i warunkujący pracę tarczycy. Nieprawidłowe wartości tego parametru mogą świadczyć o niedoczynności lub nadczynności tarczycy.

 • Estradiol

  Reguluje pracę jajników i cykl miesiączkowy. Wpływa także na kondycję skóry i kości. Również może odpowiadać za zatrzymanie wody w organizmie i zaburzenia nastroju.

 • FSH

  Hormon folikulotropowy wytwarzany przez przysadkę mózgową. Pobudza produkcję estrogenów i dojrzewanie pęcherzyków jajnikowych. Nieprawidłowe wartości FSH przyczyniają się do zatrzymania wody w organizmie, tycia i pogorszenia nastroju.

 • LH

  Hormon luteinizujący wytwarzany przez przysadkę mózgową. Stymuluje produkcję estriadolu w jajnikach. Nieprawidłowe stężenie LH może występować w zespole policystycznych jajników i niedoczynności tarczycy, co może objawiać się tyciem, nadmiernym owłosieniem i trądzikiem.

 • Prolaktyna

  Wytwarzana jest przez przysadkę mózgową i odpowiada za proces laktacji. Wysokie stężenie prolaktyny jest zjawiskiem fizjologicznym w okresie ciąży i laktacji. W pozostałych przypadkach podwyższona prolaktyna może utrudniać zajście w ciążę, wpływać na niskie libido i zatrzymanie miesiączki.

 • DHEA-SO4

  Powstaje w nadnerczach w wyniku metabolizmu cholesterolu. Hormon ten jest istotnym wskaźnikiem diagnostycznym w przypadku PCOS (zespół policystycznych jajników), przerostu, guzów i nowotworów nadnerczy oraz przedwczesnego dojrzewania płciowego.

 • Testosteron

  U kobiet produkowany przez jajniki i korę nadnerczy, a jego wytwarzanie jest regulowane przez hormon luteinizujący. Podwyższony poziom testosteronu towarzyszy zespołowi policystycznych jajników oraz może wywoływać zaburzenia miesiączkowania, wzrost owłosienia w nietypowych dla kobiety miejscach, trądzik oraz sprzyjać gromadzeniu tkani tłuszczowej.

 • SHBG

  Białko wiążące hormony płciowe. Najczęściej towarzyszy wysokiemu stężeniu androgenów – hormonów, które u kobiet powoduję PCOS oraz nadmierne owłosienie na twarzy i ciele.

Diagnostyka

Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.

Czynniki mogące mieć wpływ na wynik

 • leki zawierające hormony lub wpływające na ich poziom;
 • palenie tytoniu;
 • wykonywanie badań z użyciem znaczników izotopowych na krótko przed wykonaniem pakietu;
 • intensywny wysiłek fizyczny;
 • antykoncepcja hormonalna;
 • dzień cyklu, w którym zostały wykonane badania;
 • aktywność seksualna przed badaniem (zaburzająca w szczególności wynik prolaktyny).

Jakie zaburzenia hormonalne mogą wykryć badania w Pakiecie?

Zaburzenia w stężeniach hormonów kobiecych mogą odpowiadać za choroby tarczycy (niedoczynność, nadczynność, hashimoto), choroby układu rodnego (endometrioza, PCOS), trądzik, wypadanie włosów i tycie. Mogą również zaburzać cykl miesiączkowy i utrudniać zajście w ciążę. Na nieprawidłowe wyniki badań hormonalnych może mieć wpływ bardzo wiele czynników, dlatego zawsze należy je skonsultować ze specjalistą.