Co to jest masaż Kobido?
Masaż Kobido, inaczej nazywany niechirurgicznym liftingiem twarzy, jest to intensywny masaż twarzy, szyi i dekoltu, który pochodzi z Japonii. Kobido oznacza „stary sposób na piękno”, jego celem jest głębokie odżywienie skóry, rozluźnienie mięśni i powięzi, pobudzenie skóry do produkcji kolagenu i elastyny oraz relaks. Masaż składa się z kilku etapów, w których stosuje się około 48 różnych technik.
Krótka historia masażu Kobido
Masaż Kobido powstał w 1472 roku w Japonii. Ówczesna cesarzowa, chcąc zachować i zaakcentować swoje piękno, poprosiła o stworzenie specjalnego zabiegu.
Jak wygląda pierwsza wizyta podczas masażu Kobido?
Na pierwszej wizycie masażysta przeprowadzi obszerny wywiad z pacjentem oraz porozmawia o jego oczekiwaniach i dolegliwościach bólowych, które mogą mu towarzyszyć. Następnie skupi się na wykonywaniu masażu według odpowiednich technik, aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty.
Z jakich etapów składa się masaż Kobido?
Masaż Kobido składa się z kilku elementów oraz wielu technik stosowanych w każdym etapie, które opisane zostały poniżej:
Pierwszym etapem jest demakijaż. Przed przystąpieniem do masażu skórę należy oczyścić z makijażu lub jego resztek oraz innych zanieczyszczeń.
Drugim etapem jest masaż tkanek głębokich. Masażysta stosuje techniki, które wpływają na rozluźnienie głębszych warstw mięśni i powięzi. Specjalista wykonuje masaż powoli i precyzyjnie, aby wpłynąć na rozluźnienie struktur twarzy, szyi i karku.
Trzecim etapem są techniki indywidualnie dobrane do oczekiwań i dolegliwości bólowych pacjenta. W zależności z jaką dolegliwością bólową lub problemem estetycznym pacjent zgłosi się do gabinetu, warto dobrać indywidualne techniki, które będą pomocne oraz satysfakcjonujące masażystę i przede wszystkim pacjenta.
Czwartym etapem jest głęboki relaks i odprężenie. Masażysta stosuje delikatne techniki, które spowodują, że układ nerwowy pacjenta wyciszy się, a pacjent - zrelaksuje.
Piątym etapem jest drenaż limfatyczny. To etap, w którym masażysta opracowuje węzły chłonne, dzięki czemu organizm pozbywa się nadmiernej ilości limfy. Przyczynia się to do usunięcia obrzęków oraz opuchlizny z obszarów twarzy i szyi.
Szóstym etapem jest lifting. To etap masażu Kobido, w którym wykorzystywane są mocniejsze, szybsze i bardziej intensywne techniki. Mają one na celu pobudzenie, odżywienie tkanek oraz poprawę wyglądu twarzy, szyi i karku. Stosowane są tu techniki szczypania, podciągania, wibracji i podrzucania.
Ostatnim etapem jest akupresura. Ten etap polega na uciskaniu odpowiednich miejsc w obrębie twarzy pacjenta, co pozytywnie wpływa na jego organizm poprzez wyciszenie układu nerwowego, relaksację lub zmniejszenie bólów głowy.
-
Badanie kreatyniny – kiedy wykonujemy, jak się przygotować, jakie są normy
Kiedy patrzysz na niebo i widzisz ciemne chmury, wiesz, że zbliża się deszcz. Podobnie jest, kiedy spoglądasz na wyniki badania kreatyniny w surowicy krwi: jeśli jest jej za dużo, wiesz, że nerki nie działają prawidłowo. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.
Jakie są efekty masażu Kobido?
Efekty masażu Kobido są następujące:
- W poprawie owalu twarzy.
- W odżywieniu skóry.
- W eliminowaniu napięciowych bóli głowy.
- W bezsenności.
- W spłyceniu zmarszczek i zmniejszeniu oznak starzenia się skóry.
- W zwalczaniu obrzęków w okolicy twarzy.
- W redukcji napięć mięśniowo-powięziowych w obrębie twarzy, szyi i karku.
- W pobudzeniu produkcji kolagenu i elastyny.
- W przypadku opadających powiek.
- W łagodzeniu dolegliwości żołądkowo-jelitowych.
- W zmniejszeniu obrzęków pod oczami.
- W poprawie wzroku.
- W wyciszeniu organizmu.
Jakie są przeciwwskazania do masażu Kobido?
- Stany zapalne organizmu i skóry.
- Przerwana ciągłość naskórka.
- Cera naczynkowa.
- Stany ropne okołozębowe. Po ekstrakcji zęba należy odczekać 2 tygodnie, natomiast po wstawieniu implantu - 2 miesiące.
- Trądzik różowaty, gdy jest w fazie zaostrzenia.
- Po zabiegach medycyny estetycznej z wykorzystaniem botoksu należy odczekać 2 tygodnie, nici liftingujących - 6 miesięcy, kwasu hialuronowego i innych wypełniaczy - 2-3 miesiące.
- Wysokie nadciśnienie tętnicze.
- Alergie skóry.
- Ciąża zagrożona.
Dowiedz się, jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry po 30 roku życia.
Czy warto udać się na taki zabieg?
Tak, masaż twarzy Kobido pozytywnie wpłynie na całe ciało. Zrelaksuje Cię, odpręży oraz zniweluje aspekty estetyczne oraz dolegliwości bólowe.
Jaka jest cena masażu twarzy Kobido, ile trwa i jak z jaką częstotliwością należy się umawiać na wizytę?
Cena masażu Kobido waha się od 180 zł do 350 zł. Cena zależy od stopnia zaawansowania, wykształcenia i umiejętności masażysty. Masaż trwa od 60 do 90 min. Warto pierwsze 4 lub 5 zabiegów odbyć co tydzień, a następnie zwiększać odstępy czasowe i wykonywać zabieg na przykład co miesiąc.