Konsultacje online, czyli sposób na kontakt z lekarzem w czasie kwarantanny

20 Mar 2020 10 min
uPacjenta.pl

W obecnej sytuacji zagrożenia koronawirusem wielu osobom doskwiera problem utrudnionego dostępu do wizyt lekarskich. Część gabinetów, podobnie jak punktów pobrań, została zamknięta. Odpowiedzią na ten problem może być telemedycyna i domowe pobrania krwi. Jak nawiązać kontakt z lekarzem w czasie kwarantanny i przeprowadzić konsultację medyczną online? Podpowiadamy.

Jeszcze całkiem niedawno nikt nie spodziewałby się sytuacji, w której nie można umówić się na wizytę do lekarza. Często popełnianym błędem jest wyszukiwanie symptomów choroby w Google, co może prowadzić do błędnej, często dużo poważniejszej diagnozy, niż ta, z którą w rzeczywistości mamy do czynienia. 

 

Na szczęście na rynku istnieje wiele rozwiązań wspierających medycynę zdalnie, bez konieczności osobistego kontaktu. Jedną z nich są konsultacje ze specjalistami online.

Pierwsze symptomy choroby

Czasem zaczyna się niewinnie. Lekkie bóle głowy, kołatanie serca, kaszel, gorączka… każdy z tych objawów może oznaczać początki choroby. Trudno jednak ustalić samodzielnie, co tak naprawdę nam dolega i jakie badania powinniśmy przeprowadzić, by uzyskać odpowiednią diagnozę.

 

Z pomocą przychodzą konsultacje profilaktyczne. To proste rozwiązanie sprawdza się idealne dla osób, które chcą dowiedzieć się, do jakiego lekarza się udać, jakie testy przeprowadzić lub zwyczajnie chcą uzyskać radę specjalisty. 

 

Jak zamówić konsultacje lekarskie podczas kwarantanny?

 

  1. Należy wejść na stronę https://upacjenta.pl/konsultacje i wybrać opcję „Konsultacja profilaktyczna”, 
  2. Następnie system przeniesie Cię do strony, gdzie założysz darmowe konto pacjenta,
  3. Po założeniu konta, możesz wybrać konkretnego specjalistę, który przeprowadzi konsultację lub pozwól systemowi, by zrobił to za Ciebie,
  4. Teraz możesz zadać swoje pytania i opłacić konsultację. Konsultacja profilaktyczna kosztuje zaledwie 29,99 zł, a płatność odbywa się w całości online, 
  5. Nasz specjalista odpowie w ciągu 4 godzin jeśli konsultację rozpoczętą między godziną 9.00, a 18.00. W innych przypadkach do 24 godzin od jej rozpoczęcia,
  6. Zapoznaj się z odpowiedzią swojego specjalisty. W razie wątpliwości możesz zadać mu dodatkowe pytanie. Jeżeli dowiedziałeś się wszystkiego, zakończ konsultację,
  7. Po zakończeniu konsultacji możesz ją ocenić, dzięki czemu pomożesz kolejnym pacjentom w podjęciu decyzji. 

 

Konsultacje profilaktyczną są też dobry rozwiązaniem dla osób, które obawiają się, że mogą być zainfekowane koronawirusem. Każdy przypadek jest indywidualny, dlatego swoją sytuację warto omówić ze specjalistą, unikając jednocześnie ryzyka zarażenia innych osób. Nasi lekarze i diagności pomogą ustalić, czy mogło dojść do zarażenia oraz przeanalizują ewentualne objawy. W razie potrzeby wskażą również najbliższe jednostki szpitalne, w których możliwe będzie uzyskanie bezpośredniej pomocy.

 

Badania krwi w domu

Nie tylko gabinety lekarskie stoją teraz przez poważnym wyzwaniem. Wiele punktów pobrań zostało zamkniętych, przez co pacjenci nie mogą wykonać swoich badań, w sposób, do jakiego przywykli. 

 

Tu również na ratunek przychodzi uPacjenta, jednak już w bardziej bezpośredniej formie. Poprzez platformę zamówić można domowe badania krwi, którego wyniki można sprawdzić online, bez konieczności wychodzenia z domu. 

Na stronie internetowej wystarczy podać adres, pod który ma przyjechać specjalista oraz wybrać interesujące Cię badania. W kolejnych krokach wybierasz czas badania, a także specjalistę. Po opłaceniu wizyty pozostaje tylko czekać na przyjazd pielęgniarki.

 

Nasi specjaliści są wyposażeni w wysokiej klasy sprzęt, a wszystkie narzędzia, których używają do pracy są jednorazowe. Możesz być pewien, że całość wizyty spełni wszystkie zasady bezpieczeństwa i higieny. 

Konsultacja wyników badań

Na platformie https://upacjenta.pl/konsultacje udostępniamy również możliwość konsultacji samych wyników badań. Jeśli po przeprowadzonych badaniach, któryś z wyników będzie niepokojący lub niezrozumiały, możesz skonsultować go ze specjalistą online. 

 

Podczas konsultacji wyników możesz wgrać do systemu swoje wyniki badań, by umożliwić specjaliście dokładniejszą diagnozę. Ponadto umożliwiamy także 15-minutowe telefoniczne konsultacje medyczne podczas kwarantanny, jeśli stwierdzisz, że wolisz porozmawiać z diagnostą przez telefon zamiast na czacie. 

 

Wykwalifikowany diagnosta przeanalizuje Twoje wyniki i podpowie, do jakiego lekarza powinieneś się udać lub jakie kolejne testy wykonać. To wyjątkowo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza dla pacjentów, którzy do tej pory nie zostali zdiagnozowani. 

 

W trudnych czasach potrzebujemy prostych rozwiązań. Podczas zagrożenia epidemiologicznego pacjenci nawet bardziej niż kiedykolwiek oczekują opieki medycznej i profesjonalistów, którzy mogliby wspomóc ich swoją poradą. Głęboko wierzymy, że  telefoniczne konsultacje lekarskie podczas kwarantanny i możliwość zamówienia usług medycznych do domu mogą zaoszczędzić wiele stresu i ryzyka związanego z opuszczaniem domu.

Rabat

Ta strona korzysta z ciasteczek. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej. Jeśli wyrażasz na to zgodę, kontynuuj przeglądanie.