PAKIET BADAŃ PRZED IN VITRO DLA MĘŻCZYZN

Wraz z partnerką zdecydowaliście się na zabieg in vitro? Zanim przekroczysz próg kliniki, wykonaj pakiet badań krwi, dostosowany specjalnie dla mężczyzn, którzy aspirują do zostania ojcem. Wyniki pomogą ocenić szanse na powodzenie nadchodzącego zabiegu. Zaoszczędź czas i pieniądze: badania wykonaj w domu!

Zobacz pełny opis

Cena pakietu:1399,00 zł
Suma pojedynczych badań:1929,27 zł

Ile trwa przygotowanie do in vitro? Kiedy wykonać badania?

Badania w Pakiecie wykonaj tuż po zakwalifikowaniu się do procedury in vitro.

Sentence-neutral card icon
Pobranie krwi w domu to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla zabieganych mężczyzn, którzy chcą zaoszczędzić swój czas. Zamień korki i kolejki na swój ulubiony fotel!
Orientacyjny czas oczekiwania na wyniki:do 4 dni roboczych
Szacowany okres ważności wyników:1 miesiąc
Pobranie krwi w domu pacjenta.
Badanie bez skierowania

Badania krwi w pakiecie się opłacają!

Nazwa badania
Cena indywidualna badania
Cena w pakiecie

HBs przeciwciała

49,97 zł

27%

taniej

1399,00 zł

HCV przeciwciała

57,38 zł

Kiła (Treponema pallidum), przeciwciała IgG/IgM

41,99 zł

Mutacje w genie CFTR (290 mutacji) niepłodność męska

577,88 zł

HBc przeciwciała całkowite

67,17 zł

Niepłodność męska, azoospermia, oligozoospermia (badanie regionu AZF)

439,85 zł

Kariotyp, badanie cytogenetyczne

534,00 zł

Grupa krwi

55,39 zł

HBs antygen

45,22 zł

HIV Ag/Ab (Combo)

60,42 zł

Suma
1929,27 zł
1399,00 zł
Nazwa badania
Cena

HBs przeciwciała

49,97 zł

HCV przeciwciała

57,38 zł

Kiła (Treponema pallidum), przeciwciała IgG/IgM

41,99 zł

Mutacje w genie CFTR (290 mutacji) niepłodność męska

577,88 zł

HBc przeciwciała całkowite

67,17 zł

Niepłodność męska, azoospermia, oligozoospermia (badanie regionu AZF)

439,85 zł

Kariotyp, badanie cytogenetyczne

534,00 zł

Grupa krwi

55,39 zł

HBs antygen

45,22 zł

HIV Ag/Ab (Combo)

60,42 zł

Suma
od 1929,27 zł
Cena pakietu
27%
taniej
1399,00 zł
* indywidualna cena badań przedstawiona na przykładzie cen z woj. mazowieckiego

Diagnostyka

Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.

Jak wykonać badania przed in vitro w domu?

1
Zamawiasz online

Kliknij „Zamów “ i wybierz dogodny termin.

2
My pobieramy Ci krew w domu

Zamiast stać w kolejce, oczekuj specjalisty medycznego w ulubionym fotelu! Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo pobrania.

Pobrane próbki zabezpieczane są w specjalnym coolboxie. Dzięki temu transport materiałów do laboratorium jest bezpieczny.

3
Wyniki odbierasz online

Wyniki odbierasz online, w tramwaju, pracy lub domu. Jeżeli będziesz mieć problem z interpretacją wyników - pomożemy.

Dlaczego warto wykonać Pakiet Badań przed in Vitro?

Przed Tobą decydujący etap drogi ku rodzicielstwu. Terapia hormonalna była jedynie przystankiem na tej długiej trasie. Wraz z partnerką mocno liczycie na sukces, prawda? Badania krwi pomogą Wam wspólnie ocenić szansę na powodzenie.

Dzięki Pakietowi Ty i Twój lekarz będziecie mieli pełen obraz Twojego zdrowia. Dowiesz się, czy nie masz mutacji genetycznych, które obniżają Twoją płodność. Zbadasz też się w kierunku mukowiscydozy (choroby genetycznej wpływającej na męską płodność) oraz chorób przenoszonych drogą płciową, które mogą stanowić zagrożenie dla rozwoju i przebiegu ciąży.

Wybierając Pakiet Badań na Płodność dajesz sobie możliwość na przeprowadzenie tych badań w zaciszu swojego domu. Oszczędzisz tak czas i nerwy. Ostateczny krok w tej długo wyczekiwanej podróży do rodzicielstwa zaczyna się w domu.

Sentence-neutral card icon
Wraz z partnerką chcecie zostać rodzicami? Wasze zdrowie jest na wagę złota! Zbadajcie się wspólnie – Pakiet Badań przed In Vitro dla Kobiet i Mężczyzn wykonacie na tej samej wizycie mobilego specjalisty medycznego w Waszym domu. Badając 2 osoby na 1 wizycie, oszczędzacie na dojeździe!
PAKIET PRZED IN-VITRO DLA KOBIET
PAKIET PRZED IN-VITRO DLA KOBIET

PAKIET PRZED IN-VITRO DLA KOBIET

Stosujesz antykoncepcję hormonalną? Koniecznie wykonaj badania, które ocenią wpływ tej metody zabezpieczania się przed niechcianą ciążą na cały Twój organizm oraz pokażą, czy bez przeszkód możesz dalej przyjmować hormony. Zbadaj się na swoich warunkach: we własnym domu!

Jak przygotować się do badań?

 • Bullet image

  Badania wykonaj w godzinach porannych.

 • Bullet image

  Do badania przystąp na czczo, zachowując 12-godziny odstęp między ostatnim posiłkiem a pobraniem.

 • Bullet image

  Postaraj się przystąpić do wykonania pakietu wypoczęty i zrelaksowany.

 • Bullet image

  Unikaj nadmiernego wysiłku bezpośrednio przed badaniem.

 • Bullet image

  2-3 dni przed wykonaniem pakietu zrezygnuj z alkoholu.

 • Bullet image

  Pół godziny przed pobraniem wypij szklankę wody.

Sentence-neutral card icon
Do dzieła! Wybierz datę i oczekuj przyjazdu mobilnego specjalisty medycznego do Twojego domu.

Pełna lista badań w pakiecie:

 • Kariotyp

  Badanie cytogenetyczne. Kariotyp jest wykorzystywany do identyfikacji zmian w liczbie lub strukturze chromosomów, które mogą być przyczyną różnych chorób genetycznych i zespołów wad wrodzonych. W przypadku par, które mają trudności z zajściem w ciążę, kariotyp może pomóc zidentyfikować ewentualne aberracje chromosomowe, które mogą być przyczyną niepłodności lub powtarzających się poronień.

 • Badanie CFTR

  Analiza genetyczne przeprowadzana u mężczyzn w celu oceny zdrowia reprodukcyjnego oraz wykrywania potencjalnych zaburzeń genetycznych. Mutacje w genie CFTR mogą prowadzić do choroby zwanej mukowiscydozą, która jest dziedziczną chorobą genetyczną o charakterze autosomalnym recesywnym.

 • Mikrodelecje chromosomu Y (AZF)

  Mikrodelecje chromosomu Y (AZF, ang. Azoospermia Factor) to test genetyczny, który ocenia obecność lub brak mikrodelecji na chromosomie Y u mężczyzn. Chromosom Y zawiera geny związane z płodnością u mężczyzn, w tym geny związane z produkcją plemników. Mikrodelecje w określonych regionach chromosomu Y mogą powodować niedobory produkcji plemników i mogą być przyczyną azoospermii (braku plemników w ejakulacie) lub oligozoospermii (obniżonej liczby plemników).

 • HIV

  Badanie identyfikujące obecność wirusa HIV w organizmie, przenoszonego drogą płciową. Jeśli zostanie zidentyfikowany u mężczyzny, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że partnerka również jest nosicielką. To z kolei może utrudniać zapłodnienie lub zwiększać ryzyko utraty ciąży oraz przeniesienia wirusa na dziecko. Jeśli wynik badania HIV jest dodatni, możliwe jest wdrożenie odpowiedniego leczenia antyretrowirusowego u matki.

 • Hbs antygen

  Badanie sprawdza obecność wirusa zapalenia wątroby typu B, który również może przenosić się drogą płciową, co stanowi zagrożenie dla matki i płodu. Jeśli wynik badania HBsAg jest dodatni, możliwe jest wdrożenie odpowiedniego leczenia i opieki medycznej.

 • Kiła VDRL

  Kolejne badanie diagnostyczne w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową. Nieleczona kiła może prowadzić do poważnych powikłań zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Może powodować przedwczesne porody, poronienia, zgon wewnątrzmaciczny, wrodzone wady rozwojowe, neurologiczne uszkodzenia u noworodka oraz inne powikłania. Wczesne wykrycie i leczenie kiły mogą zmniejszyć ryzyko tych powikłań.

 • anty-HCV

  Wirus zapalenia wątroby typu C może być przenoszony w czasie procedur medycznych lub drogą płciową. Jeśli wynik jest dodatni, można podjąć odpowiednie środki ostrożności w celu zmniejszenia ryzyka przeniesienia wirusa na dziecko.

 • Grupa krwi

  Znając grupę krwi ojca można przewidzieć ewentualne ryzyko niezgodności grupowej między matką a płodem. To szczególnie istotne w przypadku, gdy matka jest Rh- a ojciec (i tym samym płód) może być Rh+. Istnieje wówczas ryzyko konfliktu serologicznego, co z kolei może spowodować powikłania podczas porodu. W takich przypadkach lekarz prowadzący będzie mógł podjąć odpowiednie środki, takie jak profilaktyczne podanie immunoglobuliny anty-RhD w celu minimalizacji ryzyka komplikacji.

Diagnostyka

Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.

Czynniki mogące mieć wpływ na wynik

 • Preparaty zawierające biotynę.
 • Suplementy zawierające parametry oceniane w Pakiecie.
 • Leki hormonalne.
 • Stres.
 • Wzmożona aktywność fizyczna.
 • Dieta obfitująca w tłuszcze oraz cukier.

Interpretacja wyników badań przed in vitro

Pakiet Badań przed In Vitro pozwala na ocenę szans na powodzenie zabiegu oraz wskazuje na ewentualne zagrożenia, którymi mogą być:

 • zakażenie chorobami przenoszonymi drogą płciową: HIV, HBV, HCV, kiłą;
 • konflikt serologiczny;
 • mukowiscydoza;
 • mutacje genetyczne, które zmniejszają męską płodność.
Sentence-neutral card icon
Na nieprawidłowe wyniki badań hormonalnych może mieć wpływ bardzo wiele czynników, dlatego jeśli Opiekun Zdrowia uPacjenta na podstawie raportowanych objawów i wyników krwi będzie podejrzewał występowanie choroby czy zaburzenia, może zalecić wizytę u lekarza.