Ile trwa przygotowanie do in vitro? Kiedy wykonać badania?
Badania w Pakiecie wykonaj tuż po zakwalifikowaniu się do procedury in vitro.
Orientacyjny czas oczekiwania na wyniki:
do 4 dni roboczych
Szacowany okres ważności wyników:
1 miesiąc
Pobranie krwi w domu pacjenta
Badania krwi w pakiecie się opłacają!
32% taniej
1429,00 zł
Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.
Jak wykonać badania przed in vitro w domu?
Zaplanuj badania
Wybierz badania, datę i adres pobrania.
Zbadaj się u Siebie
Kiedy Ci wygodnie, wtedy gdy tego potrzebujesz.
Skonsultuj wyniki online
Porozmawiaj ze specjalistą medycznym uPacjenta.
Wybierz Pakiet Badań, a konsultację zyskasz gratis. Po zakupie otrzymasz maila ze szczegółami.
Ciesz się lepszym zdrowiem
Zastosuj porady eksperta i obserwuj poprawę samopoczucia.
Dlaczego warto wykonać Pakiet Badań przed in Vitro?
Przed Tobą decydujący etap drogi ku rodzicielstwu. Terapia hormonalna była jedynie przystankiem na tej długiej trasie. Wraz z partnerką mocno liczycie na sukces, prawda? Badania krwi pomogą Wam wspólnie ocenić szansę na powodzenie.
Dzięki Pakietowi Ty i Twój lekarz będziecie mieli pełen obraz Twojego zdrowia. Dowiesz się, czy nie masz mutacji genetycznych, które obniżają Twoją płodność. Zbadasz też się w kierunku mukowiscydozy (choroby genetycznej wpływającej na męską płodność) oraz chorób przenoszonych drogą płciową, które mogą stanowić zagrożenie dla rozwoju i przebiegu ciąży.
Wybierając Pakiet Badań na Płodność dajesz sobie możliwość na przeprowadzenie tych badań w zaciszu swojego domu. Oszczędzisz tak czas i nerwy. Ostateczny krok w tej długo wyczekiwanej podróży do rodzicielstwa zaczyna się w domu.
W ramach Pakietu zyskujesz darmową konsultację swoich wyników
W trakcie konsultacji Opiekun Zdrowia uPacjenta:
- dokładnie przeanalizuje Twoje wyniki badań i wyjaśni, jaka może być przyczyna odchyleń od normy;
- podpowie bardziej szczegółowe badania diagnostyczne, jeśli zajdzie taka potrzeba;
- podpowie, jakie zmiany w stylu życia wprowadzić, aby Twoje zdrowie i samopoczucie uległo poprawie.
- odpowie na Twoje pytania i rozwieje ewentualne wątpliwości;
- zaproponuje wizytę u lekarza specjalisty lub dietetyka, jeśli będzie taka konieczność;
Pakiet Badań Przed In Vitro Dla Kobiet
Za Tobą terapia hormonalna, a przed – wyczekiwany zabieg in vitro? Wykonaj szereg badań krwi, które pomogą Tobie i lekarzowi ocenić powodzenie procedury oraz...
Suma pojedynczych badań: 1629,64 zł
Jak przygotować się do badań?
Badania wykonaj w godzinach porannych.
Do badania przystąp na czczo, zachowując 12-godziny odstęp między ostatnim posiłkiem a pobraniem.
Postaraj się przystąpić do wykonania pakietu wypoczęty i zrelaksowany.
Unikaj nadmiernego wysiłku bezpośrednio przed badaniem.
2-3 dni przed wykonaniem pakietu zrezygnuj z alkoholu.
Pół godziny przed pobraniem wypij szklankę wody.
Pełna lista badań w pakiecie:
- KariotypBadanie cytogenetyczne. Kariotyp jest wykorzystywany do identyfikacji zmian w liczbie lub strukturze chromosomów, które mogą być przyczyną różnych chorób genetycznych i zespołów wad wrodzonych. W przypadku par, które mają trudności z zajściem w ciążę, kariotyp może pomóc zidentyfikować ewentualne aberracje chromosomowe, które mogą być przyczyną niepłodności lub powtarzających się poronień.
- Badanie CFTRAnaliza genetyczne przeprowadzana u mężczyzn w celu oceny zdrowia reprodukcyjnego oraz wykrywania potencjalnych zaburzeń genetycznych. Mutacje w genie CFTR mogą prowadzić do choroby zwanej mukowiscydozą, która jest dziedziczną chorobą genetyczną o charakterze autosomalnym recesywnym.
- Mikrodelecje chromosomu Y (AZF)Mikrodelecje chromosomu Y (AZF, ang. Azoospermia Factor) to test genetyczny, który ocenia obecność lub brak mikrodelecji na chromosomie Y u mężczyzn. Chromosom Y zawiera geny związane z płodnością u mężczyzn, w tym geny związane z produkcją plemników. Mikrodelecje w określonych regionach chromosomu Y mogą powodować niedobory produkcji plemników i mogą być przyczyną azoospermii (braku plemników w ejakulacie) lub oligozoospermii (obniżonej liczby plemników).
- HIVBadanie identyfikujące obecność wirusa HIV w organizmie, przenoszonego drogą płciową. Jeśli zostanie zidentyfikowany u mężczyzny, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że partnerka również jest nosicielką. To z kolei może utrudniać zapłodnienie lub zwiększać ryzyko utraty ciąży oraz przeniesienia wirusa na dziecko. Jeśli wynik badania HIV jest dodatni, możliwe jest wdrożenie odpowiedniego leczenia antyretrowirusowego u matki.
- Hbs antygenBadanie sprawdza obecność wirusa zapalenia wątroby typu B, który również może przenosić się drogą płciową, co stanowi zagrożenie dla matki i płodu. Jeśli wynik badania HBsAg jest dodatni, możliwe jest wdrożenie odpowiedniego leczenia i opieki medycznej.
- Kiła VDRLKolejne badanie diagnostyczne w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową. Nieleczona kiła może prowadzić do poważnych powikłań zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Może powodować przedwczesne porody, poronienia, zgon wewnątrzmaciczny, wrodzone wady rozwojowe, neurologiczne uszkodzenia u noworodka oraz inne powikłania. Wczesne wykrycie i leczenie kiły mogą zmniejszyć ryzyko tych powikłań.
- anty-HCVWirus zapalenia wątroby typu C może być przenoszony w czasie procedur medycznych lub drogą płciową. Jeśli wynik jest dodatni, można podjąć odpowiednie środki ostrożności w celu zmniejszenia ryzyka przeniesienia wirusa na dziecko.
- Grupa krwiZnając grupę krwi ojca można przewidzieć ewentualne ryzyko niezgodności grupowej między matką a płodem. To szczególnie istotne w przypadku, gdy matka jest Rh- a ojciec (i tym samym płód) może być Rh+. Istnieje wówczas ryzyko konfliktu serologicznego, co z kolei może spowodować powikłania podczas porodu. W takich przypadkach lekarz prowadzący będzie mógł podjąć odpowiednie środki, takie jak profilaktyczne podanie immunoglobuliny anty-RhD w celu minimalizacji ryzyka komplikacji.
Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.
Czynniki mogące mieć wpływ na wynik
- Preparaty zawierające biotynę.
- Suplementy zawierające parametry oceniane w Pakiecie.
- Leki hormonalne.
- Stres.
- Wzmożona aktywność fizyczna.
- Dieta obfitująca w tłuszcze oraz cukier.
Interpretacja wyników badań przed in vitro
Pakiet Badań przed In Vitro pozwala na ocenę szans na powodzenie zabiegu oraz wskazuje na ewentualne zagrożenia, którymi mogą być:
- zakażenie chorobami przenoszonymi drogą płciową: HIV, HBV, HCV, kiłą;
- konflikt serologiczny;
- mukowiscydoza;
- mutacje genetyczne, które zmniejszają męską płodność.