Pakiet Badań Hormonalnych Dla Mężczyzn

W ostatnim czasie zauważyłeś zmiany w swoim wyglądzie takie jak nadmierny rozrost tkanki tłuszczowej, trądzik lub zmniejszenie owłosienia? A może obserwujesz spadek libido i pogorszenie nastroju? Za te i wiele innych dolegliwości mogą odpowiadać zaburzenia hormonalne. Zbadaj hormony i przedyskutuj wyniki ze specjalistą medycznym – to wszystko możesz zrobić w swoim domu!

Zobacz pełny opis

Cena pakietu:289,00 zł
Suma pojedynczych badań:536,65 zł

Dla kogo jest Pakiet Badań Hormonalnych dla Mężczyzn?

Pakiet Badań Hormonalnych jest polecany wszystkim mężczyznom, którzy chcą przekrojowo zbadać swoje zdrowie. Badania szczególnie sprawdzą się u panów, którzy doświadczają problemów z płodnością, zaburzeń erekcji, trądziku i przewlekłego zmęczenia.

Kiedy wykonać badania hormonalne?

O zaburzeniach hormonalnych mogą świadczyć takie objawy jak:

problemy z erekcją;

trądzik;

wahania nastroju;

zaburzenia snu;

ogólne osłabienie organizmu;

spadek libido;

wzrost tkanki tłuszczowej;

niepłodność;

zmniejszenie owłosienia ciała;

zmęczenie;

stany depresyjne;

problemy ze zrzuceniem zbędnych kilogramów (pomimo stosowanej diety i ćwiczeń);

zmniejszenie masy mięśniowej i kostnej;

ginekomastia: powiększone gruczoły piersiowe, wydzielina z piersi, zaburzenia erekcji, brak owłosienia na twarzy i ciele.

Sentence-neutral card icon
Pobranie krwi w domu to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla zabieganych mężczyzn, którzy chcą zaoszczędzić swój czas. Zamień korki i kolejki na swój ulubiony fotel!
Orientacyjny czas oczekiwania na wyniki:do 4 dni roboczych
Szacowany okres ważności wyników:1 miesiąc
Pobranie krwi w domu pacjenta.
Badanie bez skierowania

Badania krwi w pakiecie się opłacają!

Nazwa badania
Cena indywidualna badania
Cena w pakiecie

DHEA-SO4

75,81 zł

46%

taniej

289,00 zł

Estradiol

54,91 zł

FSH

55,39 zł

LH

54,91 zł

Prolaktyna

56,53 zł

SHBG

82,93 zł

Testosteron

54,07 zł

TSH

43,10 zł

Konsultacja wyników uPacjenta

59,00 zł

Suma
536,65 zł
289,00 zł
Nazwa badania
Cena

DHEA-SO4

75,81 zł

Estradiol

54,91 zł

FSH

55,39 zł

LH

54,91 zł

Prolaktyna

56,53 zł

SHBG

82,93 zł

Testosteron

54,07 zł

TSH

43,10 zł

Konsultacja wyników uPacjenta

59,00 zł

Suma
od 536,65 zł
Cena pakietu
46%
taniej
289,00 zł
* indywidualna cena badań przedstawiona na przykładzie cen z woj. mazowieckiego

Diagnostyka

Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.

Jak wykonać badania hormonalne w domu?

1
Zaplanuj badania

Wybierz badania, datę i adres pobrania.

2
Zbadaj się u Siebie

Kiedy Ci wygodnie, wtedy gdy tego potrzebujesz.

3
Skonsultuj wyniki online

Porozmawiaj ze specjalistą medycznym uPacjenta.

Wybierz Pakiet Badań, a konsultację zyskasz gratis. Po zakupie otrzymasz maila ze szczegółami.

4
Ciesz się lepszym zdrowiem

Zastosuj porady eksperta i obserwuj poprawę samopoczucia.

Dlaczego warto wykonać Pakiet Badań Hormonalnych dla Mężczyzn?

Zdrowo się odżywiasz i regularnie trenujesz, a mimo to ciężko Ci rozbudować masę mięśniową? A może bezskutecznie staracie się z partnerką o dziecko? Przyczyną tego mogą być zaburzenia hormonalne. Mogą one także odpowiadać za trądzik, bezsenność, spadek libido, problemy z erekcją i tycie. Odzyskaj kontrolę nad swoimi hormonami i wykonaj badania hormonalne. Dowiedz się, czy to one rzeczywiście odpowiadają za Twoje problemy. Odpowiednia terapia, a niekiedy sama zmiana stylu życia ma szansę przywrócić Twoje hormony na właściwe tory.

Wczesne wykrycie nieprawidłowości jest bardzo ważne! Dzięki temu możesz uniknąć kosztownego i długotrwałego leczenia w przyszłości. Na przykład nieprawidłowy poziom testosteronu przyczynia się do rozwoju otyłości, cukrzycy, nadciśnienia, a nawet depresji. Myślisz, że to rzadkie zjawisko? Według szacunków niski poziom testosteronu dotyczy nawet 30% mężczyzn po 40. r.ż.! 

Badania zawarte w pakiecie pomogą lekarzowi zidentyfikować przyczynę niepłodności, problemów z erekcją, spadku libido, trądziku czy spadku masy mięśniowej. Są też niezbędne w diagnostyce ginekomastii, chorób tarczycy oraz nadnerczy. Wykonaj badanie testosteronu i innych ważnych męskich hormonów bez wychodzenia z domu! Dzięki konsultacji ze specjalistą medycznym lepiej zrozumiesz wpływ poszczególnych parametrów na swoje zdrowie i dowiesz się, jak ograniczyć objawy, z którymi się zmagasz.

W ramach Pakietu zyskujesz darmową konsultację swoich wyników

W trakcie konsultacji Opiekun Zdrowia uPacjenta:

dokładnie przeanalizuje Twoje wyniki badań i wyjaśni, jaka może być przyczyna odchyleń od normy;

podpowie bardziej szczegółowe badania diagnostyczne, jeśli zajdzie taka potrzeba;

podpowie, jakie zmiany w stylu życia wprowadzić, aby Twoje zdrowie i samopoczucie uległo poprawie.

odpowie na Twoje pytania i rozwieje ewentualne wątpliwości;

zaproponuje wizytę u lekarza specjalisty lub dietetyka, jeśli będzie taka konieczność;

Szerokie spojrzenie na swoje zdrowie

Package preview image
Zaburzenia hormonalne
729,00 zł
Pakiet badań na płodność dla mężczyzn
Estradiol FSH

Starasz się z partnerką o dziecko, lecz bezskutecznie? Wykonaj szereg testów na płodność mężczyzny – to zestaw badań krwi, które pozwolą na ocenę Twojej gospodarki hormonalnej oraz ogólnej kondycji organizmu. Dowiedz się, czy jesteś płodny bez wychodzenia z domu. Kupując Pakiet, umawiasz przyjazd specjalisty medycznego, który pobierze Ci krew jeszcze przed pracą, w Twoim ulubionym fotelu. Postaw na komfort! W cenie: zestaw badań + możliwość konsultacji wyników

Package preview image
Zdrowie ogólne
699,00 zł
Pakiet badań dla aktywnych
anty-TG anty-TPO

Planujesz zacząć regularne treningi i potrzebujesz wsparcia w ułożeniu diety lub chcesz dowiedzieć się, czy Twój organizm jest gotowy na zwiększoną aktywność? A może już teraz ćwiczysz wiele godzin w tygodniu i chcesz sprawdzić siły swojego organizmu? Pakiet Badań dla Aktywnych (rozszerzony) to zestaw dla Ciebie! Wykonaj badania krwi w domu, a zaoszczędzony czas przeznacz na poranną aktywność. Pakiet może być wykonywany nie tylko przez profesjonalnych i amatorskich sportowców, ale także osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z aktywnością fizyczną lub po prostu w kompletny sposób zweryfikować kondycję swojego organizmu. Badania zawarte w Pakiecie pozwalają sprawdzić funkcjonowanie najważniejszych układów (krwionośnego, kostno-mięśniowego, hormonalnego, pokarmowego) oraz na wczesnym etapie rozpoznać problemy zdrowotne – zarówno te krótkotrwałe (infekcje), jak i mające charakter przewlekły (cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie). W cenie: zestaw badań + możliwość konsultacji wyników

Package preview image
Zdrowie ogólne
929,00 zł
Pakiet kompleksowych badań stanu zdrowia
anty-TG anty-TPO

Czy za pomocą jednego pobrania krwi można zbadać wszystko? Tak, z Pakietem Kompleksowych Badań Stanu Zdrowia jest to jak najbardziej możliwe! Pakiet pozwala oznaczyć aż 32 parametry krwi, dzięki czemu identyfikuje ewentualne niedobory, zaburzenia hormonalne, choroby układu krążenia i wiele innych dolegliwości. Kompleksowy przegląd zdrowia wykonasz bez wchodzenia z domu - a wyniki skonsultujesz online!

Jak przygotować się do badań?

 • Bullet image

  Badania wykonaj w godzinach porannych.

 • Bullet image

  Do badania przystąp na czczo, zachowując 12-godziny odstęp między ostatnim posiłkiem a pobraniem.

 • Bullet image

  Postaraj się przystąpić do wykonania pakietu wypoczęty i zrelaksowany.

 • Bullet image

  Unikaj nadmiernego wysiłku bezpośrednio przed badaniem.

 • Bullet image

  2-3 dni przed wykonaniem pakietu zrezygnuj z alkoholu.

 • Bullet image

  Pół godziny przed pobraniem wypij szklankę wody.

Sentence-neutral card icon
Do dzieła! Wybierz datę i oczekuj przyjazdu mobilnego specjalisty medycznego do Twojego domu.

Pełna lista badań w pakiecie:

 • TSH

  Jest hormonem wytwarzanym przez przysadkę mózgową i warunkujący pracę tarczycy. Nieprawidłowe wartości tego parametru mogą świadczyć o niedoczynności lub nadczynności tarczycy.

 • Estradiol

  Estradiol u mężczyzn odpowiada m.in. za płodność (wpływa na ruchliwość plemników) oraz kondycję skóry i kości. Nieprawidłowe stężenie hormonu może występować u mężczyzn z ginekomastią.

 • FSH

  Hormon folikulotropowy wytwarzany przez przysadkę mózgową. FSH u mężczyzn stymuluje produkcję testosteronu i androgenów – hormonów mających bezpośredni wpływ na płodność, erekcję, libido, utrzymanie prawidłowej masy ciała, rozrost tkanki mięśniowej i owłosienie.

 • LH

  Hormon luteinizujący wytwarzany przez przysadkę mózgową. Razem z FSH pobudza produkcję najważniejszych męskich hormonów – testosteronu i androstendionu.

 • Prolaktyna

  Wytwarzana przez przysadkę mózgową. Nieprawidłowy poziom prolaktyny u mężczyzn może być przyczyną niepłodności, ginekomastii, obniżonego libido oraz problemów z erekcją.

 • DHEA-SO4

  Powstaje w nadnerczach w wyniku metabolizmu cholesterolu. Hormon ten jest istotnym wskaźnikiem diagnostycznym w przypadku przerostu, guzów i nowotworów nadnerczy.

 • Testosteron

  Testosteron u mężczyzn produkowany jest przez jądra i korę nadnerczy. Nawet 30% mężczyzn po 40. r.ż. może mieć jego niedobór. Niski poziom testosteronu zwiększa ryzyko otyłości, cukrzycy i nadciśnienia. Niedobór hormonu odpowiada też za problemy z płodnością i przyczynia się do rozwoju depresji.

 • SHBG

  Białko wiążące hormony płciowe. Najczęściej towarzyszy wysokiemu stężeniu androgenów – hormonów, które u chłopców powodują przedwczesne dojrzewanie płciowe.

Diagnostyka

Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.

Interpretacja wyników

Zaburzenia w stężeniach męskich hormonów mogą odpowiadać za choroby tarczycy (niedoczynność, nadczynność, hashimoto), niepłodność, spadek libido, problemy z erekcją, trądzik, tycie i zmniejszenie masy mięśniowej.

Sentence-neutral card icon
Na nieprawidłowe wyniki badań hormonalnych może mieć wpływ bardzo wiele czynników, dlatego jeśli Opiekun Zdrowia uPacjenta na podstawie raportowanych objawów i wyników krwi będzie podejrzewał występowanie choroby czy zaburzenia, może zalecić wizytę u lekarza.