PAKIET BADAŃ DLA DZIECKA (4-10)

Czy Twoje dziecko ma wszystko, co potrzebne do prawidłowego rozwoju? Sprawdź, wykonując pakiet badań krwi, który sprawdzi zasoby młodego organizmu do wzrostu i nauki nowych umiejętności. Badania w Pakiecie pozwalają także na określenie ryzyka rozwoju chorób cywilizacyjnych w przyszłości takich jak: cukrzyca, otyłość, nadciśnienie czy miażdżyca. Zbadaj dziecko w komfortowych warunkach własnego domu.

Zobacz pełny opis

Cena pakietu:229,00 zł
Suma pojedynczych badań:360,28 zł

Wskazania do wykonania pakietu

Pakiet zalecamy przede wszystkim dzieciom między 4. a 10. rokiem życia w celu sprawdzenia ich stanu zdrowia i upewnienia się, że w jego organizmie znajdują się wszystkie pierwiastki potrzebne dla poprawnego rozwoju.

Sentence-positive card icon
Pobranie krwi w domu to wygodne rozwiązanie dla rodziców małych dzieci. Dbaj o zdrowie malucha, jednocześnie zachowując rutynę dnia codziennego. Zamień korki i kolejki na bezpieczne i komfortowe otoczenie!

Kiedy wykonać badania krwi u dziecka?

Pakiet Badań dla Dziecka (4-10) można wykonywać profilaktycznie lub w momencie, gdy są ku temu wskazania medyczne. Symptomy, jakie powinny zwrócić Twoją uwagę i zmotywować do wykonania badań u dziecka to m.in.:

zahamowanie wzrostu;

zła tolerancja zimna;

zmiany na łokciach i kolanach (objaw brudnych łokci);

zaparcia;

zaburzenia koncentracji;

spaczony apetyt (np. jedzenie kredy, surowego ryżu i rzeczy nieprzeznaczonych do spożycia);

łatwa męczliwość;

częstomocz;

wahania wagi;

biegunki lub zaparcia.

opóźniony wiek zębowy;

suchość skóry;

suche, matowe, łatwo wypadające włosy;

senność;

tendencja do przyrostu masy ciała pomimo zmniejszonego łaknienia;

bladość skóry;

zwiększone pragnienie;

drażliwość;

bóle brzucha;

Orientacyjny czas oczekiwania na wyniki:1 - 2 dni robocze
Szacowany czas ważności wyników1 miesiąc
Pobranie krwi w domu pacjenta.
Badanie bez skierowania

Badania krwi w pakiecie się opłacają!

Nazwa badania
Cena indywidualna badania
Cena w pakiecie

Bilirubina całkowita

17,67 zł

36%

taniej

229,00 zł

Cholesterol całkowity

18,15 zł

CRP, ilościowo

29,02 zł

Elektrolity (Na, K)

24,73 zł

Fosfataza zasadowa

20,14 zł

Fosfor nieorganiczny

18,15 zł

Glukoza

15,70 zł

Kreatynina

19,10 zł

Morfologia krwi (pełna)

19,95 zł

OB (odczyn Biernackiego)

14,00 zł

TSH

40,28 zł

Wapń całkowity

18,15 zł

Witamina D metabolit 25(OH)

81,31 zł

Żelazo

23,93 zł

Suma
360,28 zł
229,00 zł
Nazwa badania
Cena

Bilirubina całkowita

17,67 zł

Cholesterol całkowity

18,15 zł

CRP, ilościowo

29,02 zł

Elektrolity (Na, K)

24,73 zł

Fosfataza zasadowa

20,14 zł

Fosfor nieorganiczny

18,15 zł

Glukoza

15,70 zł

Kreatynina

19,10 zł

Morfologia krwi (pełna)

19,95 zł

OB (odczyn Biernackiego)

14,00 zł

TSH

40,28 zł

Wapń całkowity

18,15 zł

Witamina D metabolit 25(OH)

81,31 zł

Żelazo

23,93 zł

Suma
od 360,28 zł
Cena pakietu
36%
taniej
229,00 zł
* indywidualna cena badań przedstawiona na przykładzie cen z woj. mazowieckiego

Diagnostyka

Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.

Jak wykonać badania krwi u dziecka w domu?

1
Zamawiasz online

Kliknij „Zamów “ i wybierz dogodny termin.

2
My pobieramy Ci krew w domu

Zamiast stać w kolejce, oczekuj specjalisty medycznego w ulubionym fotelu! Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo pobrania.

Pobrane próbki zabezpieczane są w specjalnym coolboxie. Dzięki temu transport materiałów do laboratorium jest bezpieczny.

3
Wyniki odbierasz online

Wyniki odbierasz online, w tramwaju, pracy lub domu. Jeżeli będziesz mieć problem z interpretacją wyników - pomożemy.

Dlaczego warto wykonywać Pakiet Badań dla Dziecka (4-10) w domu?

Wiek wczesnoszkolny to okres, w którym wiele ważnych umiejętności i cech fizycznych, emocjonalnych i poznawczych rozwija się w szybkim tempie. Między 4. a 10. rokiem życia dzieci zwykle rosną szybko i zyskują na wadze, a także zaczynają kształtować swoje umiejętności poznawcze oraz świadomość emocji i uczuć. Aby to wszystko osiągnąć, potrzebują zarówno odpowiedniego środowiska, jak i właściwych zasobów w swoim organizmie. Profilaktyczne badania krwi wykryją choroby lub problemy zdrowotne, które mogą zakłócić prawidłowy rozwój, np. niedobory składników odżywczych, anemię, cukrzycę, choroby tarczycy lub problemy z wątrobą. Wczesne wykrycie takich problemów pozwala na szybsze i skuteczniejsze leczenie, co może pomóc w zapobieganiu poważniejszym problemom zdrowotnym w przyszłości.

Pakiet Badań dla Dziecka (4-10) obejmuje parametry, dzięki którym sprawdzisz, czy szkielet dziecka ma wszystkie składniki potrzebne do odpowiedniego wzrostu, takie jak: wapń, fosfor czy witamina D. Najmłodsi są szczególnie narażeni na deficyty wspomnianej witaminy (wspomagającej odporność) oraz żelaza (którego niedobór skutkuje anemią).

Badania w Pakiecie pozwalają także na monitorowanie lub określenie ryzyka rozwoju chorób cywilizacyjnych w przyszłości takich jak: cukrzyca, otyłość, nadciśnienie czy miażdżyca. Rosnąca liczba produktów wysokoprzetworzonych, jak również regularny spadek aktywności najmłodszych powodują, że styl życia już od najmłodszych lat może budować nieodpowiednie wzorce zdrowotne. Badania krwi pozwolą na wczesną identyfikację narastających problemów oraz mogą stanowić motywację do zmian stylu życia całej rodziny na lepsze.

Sentence-neutral card icon
Przykład idzie z góry: na jednej wizycie mobilnego specjalisty medycznego w Twoim domu możesz zbadać nawet 3 osoby. Pokaż dziecku, że badania krwi wykonuje każdy odpowiedzialny dorosły. Zbadajcie się całą rodziną i cieszcie się zdrowiem!

Pakiety badań dla całej rodziny

Package preview image
Zdrowie ogólne
299,00 zł
PAKIET BADAŃ DLA MĘŻCZYZN
ALT APTT

- Dla mężczyzn w różnym wieku; - Dla aktywnych mężczyzn; - Dla mężczyzn z przewlekłymi chorobami. Według WHO mężczyźni w Polsce żyją o 4,6 roku krócej, niż wskazuje na to średnia światowa. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele: nieodpowiednia dieta, niska aktywność fizyczna, stres, palenie tytoniu i brak badań profilaktycznych. Statystyki pokazują, że nadal większość mężczyzn się nie bada. Panowie odwiedzają lekarza dopiero wtedy, kiedy doświadczają objawów, które zaburzają ich codzienne funkcjonowanie – a wtedy często jest już za późno na wdrożenie leczenia i całkowity powrót do zdrowia. Na szczęście łatwo zmienić te ponure statystyki, m.in. dzięki kompleksowym badaniom krwi. Wykonując regularne badania, można na bieżąco monitorować swój stan zdrowia. Wtedy łatwo wychwycić wszelkie nieprawidłowości i podjąć skuteczne działania. Lepiej zapobiegać niż leczyć – niby wszyscy to wiemy, ale czasami trudno znaleźć wolne miejsce w kalendarzu na badania. Mamy na to rozwiązanie: możesz zamówić domowe pobranie krwi a wyniki odebrać online. Zamień stres, korki i kolejki w przychodni na wygodny fotel!

Package preview image
Zdrowie ogólne
299,00 zł
PAKIET BADAŃ DLA KOBIET
ALT CA 125

Pakiet pozwoli Ci skontrolować stan zdrowia w szybki i wygodny sposób – wszystkie najważniejsze badania wykonasz w ramach jednego pobrania. Pakiet z powodzeniem zastąpi Ci okresowe badania profilaktyczne lub pomoże wykryć źródło niezdiagnozowanych problemów zdrowotnych. Decydując się na pobranie krwi w domu, oszczędzasz czas – nie musisz brać dnia wolnego lub martwić się, że kolejka w przychodni będzie tak długa, że się spóźnisz. A jeśli masz pod opieką dziecko – to dodatkowa wygoda i świetny wzór dla malucha, jak można dbać o swoje zdrowie bez nerwów. Zaoszczędź na kosztach dojazdu specjalisty: zbadaj nie tylko siebie, ale też dziecko, mamę, babcię lub siostrę! Możesz zamówić pobranie dla 3 osób w ramach jednej wizyty.

Jak przygotować dziecko do pobrania krwi?

 • Bullet image

  Umów badanie rano w godzinach 7-10.

 • Bullet image

  Badania powinny odbyć się na czczo – mały pacjent ostatni posiłek powinien zjeść 12 godzin przed pobraniem krwi.

 • Bullet image

  Nie należy stosować diety u dzieci przed badaniami.

 • Bullet image

  Przygotuj dziecko psychicznie do badań. Porozmawiaj z nim wcześniej o tym, czego może się spodziewać oraz postaraj się uspokoić pociechę przed samym pobraniem. Nadmierna aktywność i pobudzenie Twojego dziecka może wpłynąć na wyniki badań oraz utrudnić procedurę pobrania krwi.

 • Bullet image

  Pół godziny przed badaniem zadbaj o nawodnienie dziecka – podaj mu szklankę wody. Ułatwi to pobranie krwi.

Sentence-positive card icon
Czas na badanie! Wszystko będzie dobrze! Nasi specjaliści medyczni to doświadczeni fachowcy, którzy na co dzień pobierają krew dzieciom.

Pełna lista badań w pakiecie:

 • Morfologia krwi (pełna)

  Badanie pomocne przy ogólnej ocenie stanu zdrowia. U dzieci jest szczególnie ważna, ponieważ pomaga wykryć niedokrwistość, której przyczyną często są niedobory żelaza. Te dotykają szczególnie dzieci, ponieważ znajdują się one na etapie intensywnego rozwoju organizmu. Kolejny tak intensywny okres to okres dojrzewania.

 • CRP (ilościowo)

  Jest to białko ostrej fazy, które wzrasta w m.in. w stanach zapalnych. Na podstawie wyniku badania stężenia białka lekarz może określić ciężkość zapalenia.

 • OB (Odczyn Biernackiego)

  Marker stanu zapalnego. Szczyt stężenia osiąga do kilku dni od wystąpienia stanu zapalnego.

 • Bilirubina całkowita

  Jest barwnikiem żółciowym. Stanowi produkt rozpadu hemu, głównie z hemoglobiny pochodzącej z niszczonych erytrocytów. Pomiar bilirubiny całkowitej w krwi jest przydatny w rozpoznawaniu, różnicowaniu i kontroli przebiegu chorób wątroby, dróg żółciowych i zespołów hemolitycznych.

 • Żelazo

  Podstawowy pierwiastek, który wspomaga transport tlenu do tkanek. U dzieci w fazie intensywnego rozwoju zapotrzebowanie na żelazo jest zwiększone, przez co łatwiej o wykształcenie niedoborów.

 • TSH

  Hormon przysadki mózgowej, stymulujący produkcję hormonów tarczycy. Jego monitorowanie w przypadku dzieci jest o tyle istotne, że zaburzenia tarczycowe mogą dawać różne objawy w zależności od etapu rozwoju dziecka.

 • Kreatynina

  Wskaźnik pracy nerek.

 • Glukoza

  Pomiar stężenia cukru we krwi. Badanie pozwala na diagnostykę w kierunku cukrzycy oraz przy podejrzeniu zaburzeń tolerancji węglowodanów w chorobach trzustki, wątroby czy kory nadnerczy.

 • Witamina D

  Wpływa ona na prawidłowy rozwój kości dziecka. Pobudza również komórki do wytwarzania przeciwciał chroniących układ odpornościowy oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia krzywicy, nadciśnienia, nowotworów i chorób autoimmunologicznych.

 • Fosfor organiczny

  Fosfor jest niezbędny w procesach uwalniania energii w komórkach oraz transporcie wielu składników odżywczych. Bierze udział w metabolizmie tłuszczów, węglowodanów i kwasów nukleinowych. Odpowiada za przekazywanie bodźców nerwowych i utrzymanie prawidłowego pH krwi. Ma też swój udział w krzepnięciu krwi i skurczu mięśni. To również ważny element budulcowy kości i uzębienia.

 • Cholesterol całkowity

  Suma cholesterolu HDL oraz cholesterolu LDL. HDL to lipoproteiny o dużej wielkości (tzw. dobry cholesterol). LDL to lipoproteiny o małej wielkości (tzw. zły cholesterol).

 • Fosfataza zasadowa

  Fosfataza alkaliczna (zasadowa) to jeden z enzymów wątrobowych z klasy hydrolaz. Obecny jest we wszystkich tkankach organizmu, jednak największą aktywność wykazuje w komórkach wątroby, dróg żółciowych, kości, błony śluzowej jelita, nerek.

 • Wapń całkowity

  Wapń to główny budulec kości. Ponadto ma właściwości regulujące hormony, przewodnictwo nerwowe i metabolizm, utrzymuje prawidłową pracę serca, mięśni, stawów, reguluje krzepliwość krwi oraz przeciwdziała tworzeniu się zwyrodnień i zmian nowotworowych.

Diagnostyka

Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.

Czynniki mogące mieć wpływ na wynik

 • Nieodpowiednie nawodnienie
 • Aktywne stany zapalne
 • Infekcje
 • Niektóre przyjmowane leki
 • Stan odżywienia organizmu dziecka
 • Występujące choroby

Interpretacja wyników

Wyniki badania krwi małego dziecka należy skonsultować ze specjalistą.

Sentence-positive card icon
Odbierz wyniki online i skonsultuj je ze specjalistą przez telefon lub czat. Postaw na komfort!
Image