PAKIET MARKERÓW NOWOTWOROWYCH DLA MĘŻCZYZN

Statystyki są bezwzględne: to mężczyźni częściej przegrywają walkę z rakiem. Jednak współczesna medycyna coraz lepiej radzi sobie z ograniczaniem śmiertelności tej choroby. Regularne badania markerów nowotworowych pozwolą na ocenę oraz monitorowanie skuteczności leczenia, pomogą też w diagnozie. Wykonaj badania w domu i ogranicz stres!

Zobacz pełny opis

Cena pakietu:179,00 zł
Suma pojedynczych badań:259,86 zł

Dla kogo jest Pakiet Markerów Nowotworowych dla Mężczyzn?

Pakiet polecamy mężczyznom, u których w rodzinie występowały przypadki chorób nowotworowych oraz tych będących w trakcie diagnostyki nowotworowej lub tym w trakcie leczenia raka w celu monitorowania postępów.

Sentence-positive card icon
Pobranie krwi w domu to bezpieczne rozwiązanie, które ogranicza ekspozycję na wirusy i bakterie. To ważne, zwłaszcza jeśli podejrzewasz, że odporność Twoja lub bliskiej osoby może wymagać wsparcia. Rodzice, seniorzy i kobiety w ciąży bardzo doceniają tę formę badań!

Kiedy wykonać pakiet markerów nowotworowych?

Wykonaj pakiet markerów nowotworowych dla mężczyzn, jeśli w Twojej rodzinie występowały przypadki chorób nowotworowych lub kiedy doświadczasz takich objawów jak:

krwiomocz;

osłabienie strumienia moczu;

silne bóle w podbrzuszu;

ból kości;

gorączka lub stan podgorączkowy;

bóle brzucha;

zmiana rytmu wypróżnień (biegunki oraz zaparcia);

niezamierzony (i niekontrolowany) spadek masy ciała;

wydzielina śluzopodobna;

nietrzymanie gazów i stolca;

regularne wymioty.

częstomocz;

przewlekłe zaparcia;

problemy z oddawaniem moczu;

nagła utrata masy ciała;

krwawienie z przewodu pokarmowego (szczególnie krew w stolcu);

uczucie niepełnego wypróżnienia;

zwężenie stolców (tzw. stolce ołówkowate);

świąd odbytu;

bolesne parcie na stolec;

nadmierne zmęczenie;

Orientacyjny czas oczekiwania na wyniki:do 2 dni roboczych
Pobranie krwi w domu pacjenta.
Badanie bez skierowania

Badania krwi w pakiecie się opłacają!

Nazwa badania
Cena indywidualna badania
Cena w pakiecie

AFP

50,16 zł

31%

taniej

179,00 zł

CA 19-9

60,42 zł

CEA

59,28 zł

Morfologia krwi (pełna)

19,95 zł

OB (odczyn Biernackiego)

14,00 zł

PSA całkowity

56,05 zł

Suma
259,86 zł
179,00 zł
Nazwa badania
Cena

AFP

50,16 zł

CA 19-9

60,42 zł

CEA

59,28 zł

Morfologia krwi (pełna)

19,95 zł

OB (odczyn Biernackiego)

14,00 zł

PSA całkowity

56,05 zł

Suma
od 259,86 zł
Cena pakietu
31%
taniej
179,00 zł
* indywidualna cena badań przedstawiona na przykładzie cen z woj. mazowieckiego

Diagnostyka

Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.

Jak zbadać markery nowotworowe w domu?

1
Zamawiasz online

Kliknij „Zamów “ i wybierz dogodny termin.

2
My pobieramy Ci krew w domu

Zamiast stać w kolejce, oczekuj specjalisty medycznego w ulubionym fotelu! Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo pobrania.

Pobrane próbki zabezpieczane są w specjalnym coolboxie. Dzięki temu transport materiałów do laboratorium jest bezpieczny.

3
Wyniki odbierasz online

Wyniki odbierasz online, w tramwaju, pracy lub domu. Jeżeli będziesz mieć problem z interpretacją wyników - pomożemy.

Dlaczego warto wykonać pakiet markerów nowotworowych w domu?

1,17 mln Polaków żyje z nowotworem. Choć liczba zachorowań w zależności od płci jest podobna, to mężczyźni częściej przegrywają walkę z rakiem. Najczęstszym nowotworem, na który chorują mężczyźni, to rak prostaty, a zaraz po nim rak płuc, który zarazem charakteryzuje się najwyższą śmiertelnością. Ostatnie miejsce na podium zajmuje rak jelita grubego, który dotyka obie płcie w podobnej częstotliwości.

Choć współczesna medycyna coraz lepiej radzi sobie z leczeniem raka, nie zmienia to faktu, że im późniejsza diagnoza, tym niższe szanse na wyleczenie. Markery nowotworowe pomagają przeprowadzić diagnostykę poprzez m.in. określenie umiejscowienia zmian oraz różnicowaniu nowotworów łagodnych i złośliwych. Warto jednak zaznaczyć, że nie mają zastosowania jako badania przesiewowe. Oznaczenie markerów przydatne jest też w określeniu rokowania i sposobu leczenia, a u osób, które przeszły chorobę, mogą wykryć jej nawrót.

Ogranicz stres związany z badaniem – zamiast oczekiwać na pobranie w punkcie lub szpitalu, przyjmij do swojego domu specjalistę medycznego. Zamiast stać w korkach, czekaj w domu. Jeśli ostatnio czujesz się osłabiony, dodatkowo ograniczysz ekspozycję na patogeny i wirusy z zewnątrz. Wizyta trwa tylko 15 minut – postaw na komfort!

Sentence-neutral card icon
Markerów nowotworowych nie należy traktować jako badania profilaktyczne. Jeśli chcesz sprawdzić, czy istnieje ryzyko zachorowania na raka w przyszłości, najlepszą opcją będą badania genetyczne.

Zyskaj szersze spojrzenie na swoje zdrowie

Package preview image
Dla mężczyzn
1099,00 zł
PAKIET NOWOTWORY U MĘŻCZYZN - BADANIA GENETYCZNE PODSTAWOWE
Nowotwory u mężczyzn - panel podstawowy (BRCA1,BRCA2,HOXB13,CHEK2, NBN)

Do 10% chorób nowotworowych jest dziedzicznych. W takich przypadkach mutacje DNA powodują, że wystarczy mniejsza liczba czynników rakowych, by komórki w ciele zaczęły formować zmiany nowotworowe. Z takimi czynnikami możesz mieć do czynienia na co dzień, np. w pracy (zwłaszcza w zakładach produkcyjnych). Łatwo też zapomnieć, że tytoń, alkohol, jak i rosnące zanieczyszczenie środowiska to również czynniki rakotwórcze. Wiedząc, że posiadasz mutacje genowe sprzyjające rozwojowi nowotworu, możesz podjąć odpowiednie kroki, które zmniejszają ryzyko wystąpienia raka. Profilaktyczne badania krwi oraz regularne samobadanie jąder to tylko jedne z nich – zaraz obok powinien znaleźć się rachunek sumienia dot. prowadzonego stylu życia i diety. Sprawdź swoje predyspozycje do raka prostaty, jelita grubego, żołądka, trzustki, nerek i tarczycy.

Package preview image
Dla mężczyzn
1529,00 zł
PAKIET NOWOTWORY U MĘŻCZYZN - BADANIA GENETYCZNE ROZSZERZONE
Nowotwory u mężczyzn - panel rozszerzony

Do 10% chorób nowotworowych jest dziedzicznych. W takich przypadkach mutacje DNA powodują, że wystarczy mniejsza liczba czynników rakowych, by komórki w ciele zaczęły formować zmiany nowotworowe. Z takimi czynnikami możesz mieć do czynienia na co dzień, np. w pracy (zwłaszcza w zakładach produkcyjnych). Łatwo też zapomnieć, że tytoń, alkohol, jak i rosnące zanieczyszczenie środowiska to również czynniki rakotwórcze. Wiedząc, że posiadasz mutacje genowe sprzyjające rozwojowi nowotworu, możesz podjąć odpowiednie kroki, które zmniejszają ryzyko wystąpienia raka. Profilaktyczne badania krwi oraz regularne samobadanie jąder to tylko jedne z nich – zaraz obok powinien znaleźć się rachunek sumienia dot. prowadzonego stylu życia i diety. Sprawdź swoje predyspozycje do raka trzustki, jelita grubego, prostaty, żołądka, tarczycy, nerek oraz czerniaka.

Package preview image
Zaburzenia hormonalne
259,00 zł
PAKIET BADAŃ HORMONALNYCH DLA MĘŻCZYZN Z KONSULTACJĄ
DHEA-SO4 Estradiol

Zdrowo się odżywiasz i regularnie trenujesz, a mimo to ciężko Ci rozbudować masę mięśniową? A może bezskutecznie staracie się z partnerką o dziecko? Winowajcą mogą być tutaj zaburzenia hormonalne. Mogą one także odpowiadać za trądzik, bezsenność, spadek libido, problemy z erekcją i tycie. Nie pozwól, aby rozchwiana gospodarka hormonalna stanęła Ci na drodze w realizacji celów i marzeń. Wykonaj badania hormonalne i dowiedz się, czy to one rzeczywiście odpowiadają za Twoje problemy. Odpowiednia terapia, a niekiedy sama zmiana stylu życia przywróci Twoje hormony na właściwe tory. Co mogą wykryć badania zawarte w pakiecie? Pomogą lekarzowi zidentyfikować przyczynę niepłodności, problemów z erekcją, spadku libido, trądziku czy spadku masy mięśniowej. Są też niezbędne w diagnostyce ginekomastii, chorób tarczycy oraz nadnerczy. Wykonaj Pakiet Badań Hormonalnych Dla Mężczyzn i przejmij stery nad swoją gospodarką hormonalną! W ramach pakietu otrzymujesz też możliwość skonsultowania wyników krwi ze specjalistą medycznym przez telefon lub czat.

Jak przygotować się do badań?

 • Bullet image

  Zaplanuj wykonanie badania na godziny poranne.

 • Bullet image

  Do badania przystąp na czczo, spożywając ostatni posiłek nie później niż 12 godzin przed pobraniem.

 • Bullet image

  Nie zmieniaj swoich nawyków żywieniowych na kilka dni przed wykonaniem badania.

 • Bullet image

  Na kilka dni przed badaniem zrezygnuj z jazdy na rowerze oraz innych czynności mogących wpłynąć na ucisk gruczołu krokowego. Zrezygnuj również z badania per rectum.

 • Bullet image

  2-3 dni przed wykonaniem pakietu zrezygnuj z alkoholu.

 • Bullet image

  Nie pal papierosów na 2-3 dni przed badaniem.

 • Bullet image

  Na kilka dni przed zaplanowanym badaniem powstrzymaj się od współżycia. Unikaj również długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej.

 • Bullet image

  Przed badaniem unikaj stresujących sytuacji oraz nadmiernego wysiłku fizycznego.

 • Bullet image

  Pół godziny przed pobraniem wypij szklankę wody.

 • Bullet image

  Jeśli czujesz się przeziębiony, poczekaj, aż osłabienie minie.

Sentence-positive card icon
Do dzieła! Umów badanie, usiądź w swoim ulubionym fotelu i oczekuj przyjazdu mobilnego specjalisty medycznego.

Pełna lista badań w pakiecie:

 • Morfologia krwi (pełna)

  Podstawowe badanie diagnostyczne pozwalające na ocenę ogólnego stanu zdrowia, w tym rozpoznanie stanu zapalnego, niedokrwistości i innych procesów chorobowych, które mogą wskazywać na rozwój choroby nowotworowej.

 • OB

  Wskaźnik stanu zapalnego.

 • PSA całkowity

  Marker przerostu gruczołu krokowego (prostaty). Zakresy prawidłowego stężenia są zależne od wieku badanego.

 • AFP

  Marker istotny w podejrzeniu nowotworu jądra. Do pełnej interpretacji wyniku konieczne jest badanie kliniczne i USG jądra.

 • CA 19-9

  Marker raka trzustki i przewodów żółciowych. Jego wzrost obserwowany jest także w przypadkach raka i chorób narządów układu pokarmowego (m.in. marskości wątroby, zapaleniu trzustki, wirusowemu zapaleniu wątroby).

 • CEA

  Antygen karcyno-embrionalny. Wzrasta w przypadku nowotworu jelita grubego, płuc i trzustki.

Diagnostyka

Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.

Czynniki mogące mieć wpływ na wynik

 • Niektóre z parametrów zawartych w pakiecie mogą wykazywać wahania dobowe – dlatego warto wykonać badanie w godzinach porannych.
 • Nadmierny wysiłek fizyczny i stres.
 • Choroby, jak przeziębienie lub grypa – jeśli to możliwe, badanie należy wykonać w stanie pełnego zdrowia.
 • Przyjmowanie leków i suplementów diety – warto skonsultować się z lekarzem, czy przyjmowane leki nie wpłyną na wyniki badań.
 • Stosunek seksualny przed badaniem – ejakulacja podwyższa poziom PSA.

Interpretacja wyników

Pakiet zawiera markery nowotworowe najbardziej istotne dla zdrowia każdego mężczyzny: prostaty, jądra, jelita grubego oraz trzustki. Wyniki markerów nowotworowych pozwalają na odpowiednie ukierunkowanie diagnostyki oraz na monitorowanie postępów leczenia. Wyniki badań krwi powinny być interpretowane przez lekarza prowadzącego, który weźmie pod uwagę także inne badania diagnostyczne. Przykładowo interpretacja wyniku PSA powinna zostać uzupełniona badaniem palcem przez odbyt, z kolei parametr AFP – USG jądra.

Sentence-neutral card icon
Zamów domowe pobranie krwi a wyniki odbierz online. Ciesz się zdrowiem bez wychodzenia z domu.
konsultacja wyników online