PAKIET NOWOTWORY U MĘŻCZYZN — BADANIA GENETYCZNE ROZSZERZONE

Do 10% chorób nowotworowych jest dziedzicznych. Jeśli w Twojej rodzinie występowały przypadki raka, zwłaszcza zdiagnozowanego przed pięćdziesiątką, warto wykonać badania genetyczne na raka. Wykonaj badania w domu i ogranicz stres. Pakiet został rozszerzony o analizę genu korelującego z większym prawdopodobieństwem raka trzustki oraz czerniaka.

Zobacz pełny opis

Cena pakietu:1529,00 zł
Suma pojedynczych badań:1980,09 zł

Komu polecamy badania genetyczne na raka?

Każdemu mężczyźnie, który chce sprawdzić, czy nie ma genetycznych predyspozycji do zachorowań na raka. W szczególności polecamy go tym panom, u których w rodzinie ktoś chorował na raka jądra lub prostaty – zwłaszcza gdy choroba została zdiagnozowana przed 50. r.ż.

Sentence-positive card icon
Pobranie krwi w domu to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla zabieganych mężczyzn, którzy chcą zaoszczędzić swój czas. Zamień korki i kolejki na swój ulubiony fotel!
Orientacyjny czas oczekiwania na wyniki:do 22 dni roboczych
Szacowany okres ważności wynikówdożywotnio
Pobranie krwi w domu pacjenta.
Badanie bez skierowania

Diagnostyka

Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.

Jak wykonać badania genetyczne na raka w domu?

1
Zamawiasz online

Kliknij „Zamów “ i wybierz dogodny termin.

2
My pobieramy Ci krew w domu

Zamiast stać w kolejce, oczekuj specjalisty medycznego w ulubionym fotelu! Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo pobrania.

Pobrane próbki zabezpieczane są w specjalnym coolboxie. Dzięki temu transport materiałów do laboratorium jest bezpieczny.

3
Wyniki odbierasz online

Wyniki odbierasz online, w tramwaju, pracy lub domu. Jeżeli będziesz mieć problem z interpretacją wyników - pomożemy.

Dlaczego warto wykonać badania genetyczne na raka?

Do 10% chorób nowotworowych jest dziedzicznych. W takich przypadkach mutacje DNA powodują, że wystarczy mniejsza liczba czynników rakowych, by komórki w ciele zaczęły formować zmiany nowotworowe. Z takimi czynnikami możesz mieć do czynienia na co dzień, np. w pracy (zwłaszcza w zakładach produkcyjnych). Łatwo też zapomnieć, że tytoń, alkohol, jak i rosnące zanieczyszczenie środowiska to również czynniki rakotwórcze.

Wiedząc, że posiadasz mutacje genowe sprzyjające rozwojowi nowotworu, możesz podjąć odpowiednie kroki, które zmniejszają ryzyko wystąpienia raka. Profilaktyczne badania krwi oraz regularne samobadanie jąder to tylko jedne z nich – zaraz obok powinien znaleźć się rachunek sumienia dot. prowadzonego stylu życia i diety. Pakiet ten został rozszerzony o analizę genu korelującego z większym prawdopodobieństwem raka trzustki i czerniaka.

Badania genetyczne na raka możesz wykonać w swoim domu, w przerwie od pracy lub zabawy z dziećmi. Umów przyjazd mobilnego specjalisty medycznego, który przyjedzie we wskazanym terminie i pobierze Ci krew do badań. Zajmie to ledwie 15 minut! Po pobraniu możesz cieszyć się zaoszczędzonym czasem.

Zyskaj szersze spojrzenie na zdrowie

Package preview image
Zdrowie ogólne
279,00 zł
PAKIET BADAŃ DLA KAŻDEGO (ROZSZERZONY)
Amylaza APTT

- Dla każdego, kto chce profilaktycznie zadbać o swoje zdrowie; - Dla aktywnych osób, które prowadzą zdrowy styl życia i chcą dogłębnie skontrolować stan swojego organizmu; - Dla osób, które chcą wejść na zdrowszą ścieżkę życia i wykonać kompleksowy przegląd zdrowia; - Dla osób, u których w rodzinie występowały choroby sercowo-naczyniowe. Chcesz przebadać się od stóp do głów? Dobrze trafiłeś(-aś), bo przygotowaliśmy dla Ciebie pakiet podstawowych badań krwi w wersji maksimum. Co to oznacza? To, że dzięki jednemu pobraniu krwi, wykonasz aż 18 badań. Oznaczane parametry pozwolą wykryć ewentualne niedobory i zdiagnozować wiele chorób cywilizacyjnych takich jak: cukrzyca, miażdżyca i nadciśnienie. Szybka diagnostyka umożliwia sprawne wdrożenie leczenia i zapobiega wielu powikłaniom. Dzięki regularnym badaniom będziesz mógł cieszyć się dobrą kondycją organizmu i samopoczuciem przez długie lata.

Package preview image
Dla mężczyzn
1099,00 zł
PAKIET NOWOTWORY U MĘŻCZYZN - BADANIA GENETYCZNE PODSTAWOWE
Nowotwory u mężczyzn - panel podstawowy (BRCA1,BRCA2,HOXB13,CHEK2, NBN)

Do 10% chorób nowotworowych jest dziedzicznych. W takich przypadkach mutacje DNA powodują, że wystarczy mniejsza liczba czynników rakowych, by komórki w ciele zaczęły formować zmiany nowotworowe. Z takimi czynnikami możesz mieć do czynienia na co dzień, np. w pracy (zwłaszcza w zakładach produkcyjnych). Łatwo też zapomnieć, że tytoń, alkohol, jak i rosnące zanieczyszczenie środowiska to również czynniki rakotwórcze. Wiedząc, że posiadasz mutacje genowe sprzyjające rozwojowi nowotworu, możesz podjąć odpowiednie kroki, które zmniejszają ryzyko wystąpienia raka. Profilaktyczne badania krwi oraz regularne samobadanie jąder to tylko jedne z nich – zaraz obok powinien znaleźć się rachunek sumienia dot. prowadzonego stylu życia i diety. Sprawdź swoje predyspozycje do raka prostaty, jelita grubego, żołądka, trzustki, nerek i tarczycy.

Jak przygotować się do badań krwi w kierunku predyspozycji nowotworowych?

 • Bullet image

  Badania nie wymagają specjalnego przygotowania. Możesz wykonać je o dowolnej porze dnia i nie musisz być na czczo.

 • Bullet image

  30 min przed badaniem warto wypić szklankę wody – ułatwi to pobranie krwi.

Sentence-positive card icon
Do dzieła! Umów badanie, usiądź w swoim ulubionym fotelu i oczekuj przyjazdu mobilnego specjalisty medycznego.

Pełna lista badań w pakiecie:

 • BRCA1 i BRCA2

  U mężczyzn może wiązać się z ryzykiem zachorowania na raka jelita grubego, żołądka lub trzustki.

 • HOXB13

  Gen, którego uszkodzenie koreluje ze zwiększonym ryzykiem raka prostaty.

 • CHEK2

  Gen kodujący białko biorące udział w kontroli podziałów komórkowych. Uszkodzenia w tym miejscu u mężczyzn mogą wskazywać na wyższe prawdopodobieństwo raka jelita grubego i odbytu, tarczycy, nerek oraz prostaty.

 • NBN

  U mężczyzn wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka prostaty.

 • CDKN2A

  Badanie genetyczne pod kątem raka trzustki i czerniaka. Mutacje tego genu mogą też korelować z występowaniem raka jelita grubego lub raka płuc.

Diagnostyka

Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.

Czynniki mogące mieć wpływ na wynik

 • Niezastosowanie się do zasad przygotowania do badań, opisanych wyżej.

Interpretacja wyników

Obecność mutacji p.Gly84Glu w genie HOXB13 koreluje ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka prostaty. U mężczyzn, u których dodatkowo w rodzinie występowały przypadki zachorowania na raka prostaty, to ryzyko może wzrastać nawet 20- krotnie.

Występowanie mutacji założycielskich w genie CHECK2 powoduje uszkodzenie tego białka i jego funkcji, a to koreluje ze zwiększonym ryzykiem rozwoju nowotworów ogólnie.

Nosicielstwo mutacji 657del5 w genie NBS1 związane jest z czterokrotnie większym ryzykiem raka prostaty.

Mutacje genu CDKN2A są powiązane z większym prawdopodobieństwem raka trzustki i czerniaka.

Sentence-neutral card icon
Nie każda mutacja jest groźna. Nawet jeśli posiadasz mutację zwiększającą ryzyko nowotworu, nie oznacza to, że na pewno zachorujesz. Wskazuje to jedynie na to, że warto dbać o swoje zdrowie i zapobiegać chorobie! Dlatego interpretację wyników przeprowadź wraz ze specjalistą, który oceni, czy mutacje genowe mają znaczenie oraz co możesz zrobić dla swojego zdrowia, by ograniczyć prawdopodobieństwo wykształcenia się nowotworu.
Sentence-neutral card icon
Zamów domowe pobranie krwi a wyniki odbierz online. Ciesz się zdrowiem bez wychodzenia z domu.
konsultacja wyników online

Kategoria badań:

Badania genetyczne