Komu polecamy badania genetyczne na raka?
Każdemu mężczyźnie, który chce sprawdzić, czy nie ma genetycznych predyspozycji do zachorowań na raka. W szczególności polecamy go tym panom, u których w rodzinie ktoś chorował na raka jądra lub prostaty – zwłaszcza gdy choroba została zdiagnozowana przed 50. r.ż.
Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.
Jak wykonać badania genetyczne na raka w domu?
Zamawiasz online
Kliknij „Zamów “ i wybierz dogodny termin.
My pobieramy Ci krew w domu
Zamiast stać w kolejce, oczekuj specjalisty medycznego w ulubionym fotelu! Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo pobrania.
Pobrane próbki zabezpieczane są w specjalnym coolboxie. Dzięki temu transport materiałów do laboratorium jest bezpieczny.
Wyniki odbierasz online
Wyniki odbierasz online, w tramwaju, pracy lub domu. Jeżeli będziesz mieć problem z interpretacją wyników - pomożemy.
Dlaczego warto wykonać badania genetyczne na raka?
Do 10% chorób nowotworowych jest dziedzicznych. W takich przypadkach mutacje DNA powodują, że wystarczy mniejsza liczba czynników rakowych, by komórki w ciele zaczęły formować zmiany nowotworowe. Z takimi czynnikami możesz mieć do czynienia na co dzień, np. w pracy (zwłaszcza w zakładach produkcyjnych). Łatwo też zapomnieć, że tytoń, alkohol, jak i rosnące zanieczyszczenie środowiska to również czynniki rakotwórcze.
Wiedząc, że posiadasz mutacje genowe sprzyjające rozwojowi nowotworu, możesz podjąć odpowiednie kroki, które zmniejszają ryzyko wystąpienia raka. Profilaktyczne badania krwi oraz regularne samobadanie jąder to tylko jedne z nich – zaraz obok powinien znaleźć się rachunek sumienia dot. prowadzonego stylu życia i diety. Pakiet ten został rozszerzony o analizę genu korelującego z większym prawdopodobieństwem raka trzustki i czerniaka.
Badania genetyczne na raka możesz wykonać w swoim domu, w przerwie od pracy lub zabawy z dziećmi. Umów przyjazd mobilnego specjalisty medycznego, który przyjedzie we wskazanym terminie i pobierze Ci krew do badań. Zajmie to ledwie 15 minut! Po pobraniu możesz cieszyć się zaoszczędzonym czasem.
Zyskaj szersze spojrzenie na zdrowie

279,00 zł
PAKIET BADAŃ DLA KAŻDEGO (ROZSZERZONY)
- Dla każdego, kto chce profilaktycznie zadbać o swoje zdrowie; - Dla aktywnych osób, które prowadzą zdrowy styl życia i chcą dogłębnie skontrolować stan swojego organizmu; - Dla osób, które chcą wejść na zdrowszą ścieżkę życia i wykonać kompleksowy przegląd zdrowia; - Dla osób, u których w rodzinie występowały choroby sercowo-naczyniowe. Chcesz przebadać się od stóp do głów? Dobrze trafiłeś(-aś), bo przygotowaliśmy dla Ciebie pakiet podstawowych badań krwi w wersji maksimum. Co to oznacza? To, że dzięki jednemu pobraniu krwi, wykonasz aż 18 badań. Oznaczane parametry pozwolą wykryć ewentualne niedobory i zdiagnozować wiele chorób cywilizacyjnych takich jak: cukrzyca, miażdżyca i nadciśnienie. Szybka diagnostyka umożliwia sprawne wdrożenie leczenia i zapobiega wielu powikłaniom. Dzięki regularnym badaniom będziesz mógł cieszyć się dobrą kondycją organizmu i samopoczuciem przez długie lata.

1099,00 zł
PAKIET NOWOTWORY U MĘŻCZYZN - BADANIA GENETYCZNE PODSTAWOWE
Do 10% chorób nowotworowych jest dziedzicznych. W takich przypadkach mutacje DNA powodują, że wystarczy mniejsza liczba czynników rakowych, by komórki w ciele zaczęły formować zmiany nowotworowe. Z takimi czynnikami możesz mieć do czynienia na co dzień, np. w pracy (zwłaszcza w zakładach produkcyjnych). Łatwo też zapomnieć, że tytoń, alkohol, jak i rosnące zanieczyszczenie środowiska to również czynniki rakotwórcze. Wiedząc, że posiadasz mutacje genowe sprzyjające rozwojowi nowotworu, możesz podjąć odpowiednie kroki, które zmniejszają ryzyko wystąpienia raka. Profilaktyczne badania krwi oraz regularne samobadanie jąder to tylko jedne z nich – zaraz obok powinien znaleźć się rachunek sumienia dot. prowadzonego stylu życia i diety. Sprawdź swoje predyspozycje do raka prostaty, jelita grubego, żołądka, trzustki, nerek i tarczycy.
Jak przygotować się do badań krwi w kierunku predyspozycji nowotworowych?
Badania nie wymagają specjalnego przygotowania. Możesz wykonać je o dowolnej porze dnia i nie musisz być na czczo.
30 min przed badaniem warto wypić szklankę wody – ułatwi to pobranie krwi.
Pełna lista badań w pakiecie:
- BRCA1 i BRCA2
U mężczyzn może wiązać się z ryzykiem zachorowania na raka jelita grubego, żołądka lub trzustki.
- HOXB13
Gen, którego uszkodzenie koreluje ze zwiększonym ryzykiem raka prostaty.
- CHEK2
Gen kodujący białko biorące udział w kontroli podziałów komórkowych. Uszkodzenia w tym miejscu u mężczyzn mogą wskazywać na wyższe prawdopodobieństwo raka jelita grubego i odbytu, tarczycy, nerek oraz prostaty.
- NBN
U mężczyzn wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka prostaty.
- CDKN2A
Badanie genetyczne pod kątem raka trzustki i czerniaka. Mutacje tego genu mogą też korelować z występowaniem raka jelita grubego lub raka płuc.
Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.
Czynniki mogące mieć wpływ na wynik
- Niezastosowanie się do zasad przygotowania do badań, opisanych wyżej.
Interpretacja wyników
Obecność mutacji p.Gly84Glu w genie HOXB13 koreluje ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka prostaty. U mężczyzn, u których dodatkowo w rodzinie występowały przypadki zachorowania na raka prostaty, to ryzyko może wzrastać nawet 20- krotnie.
Występowanie mutacji założycielskich w genie CHECK2 powoduje uszkodzenie tego białka i jego funkcji, a to koreluje ze zwiększonym ryzykiem rozwoju nowotworów ogólnie.
Nosicielstwo mutacji 657del5 w genie NBS1 związane jest z czterokrotnie większym ryzykiem raka prostaty.
Mutacje genu CDKN2A są powiązane z większym prawdopodobieństwem raka trzustki i czerniaka.
Kategoria badań: