Badania genetyczne z krwi w domu pacjenta

Badania genetyczne pozwalają m.in. określić ryzyko zachorowania w przyszłości na nowotwór, zidentyfikować istniejące choroby (np. celiakię) lub pomóc w ocenie rozwoju płodu. Teraz są one łatwiej dostępne niż kiedykolwiek! Sprawdź, ile kosztują badania genetyczne i gdzie możesz je wykonać.

Badania genetyczne – cena

Pakiet badań genetycznych na raka dla kobiet

1529 zł

Pakiet badań uwzględnia badania genetyczne na częste nowotwory u kobiet: raka piersi, jajnika, jelita grubego, trzustki, tarczycy, nerek, czerniaka. Wśród testów genetycznych znajdują się badania genetyczne BRCA1 i BRCA2, jak również analizę genu PALB2, CHEK2, NBN i CDKN2A. Wiedząc, że posiadasz mutacje genowe sprzyjające rozwojowi nowotworu, możesz podjąć odpowiednie kroki, które zmniejszają ryzyko wystąpienia raka. W cenie: zestaw badań + możliwość konsultacji wyników

Pakiet badań genetycznych na raka dla mężczyzn

1529 zł

Do 10% chorób nowotworowych jest dziedzicznych. Jeśli w Twojej rodzinie występowały przypadki raka, zwłaszcza zdiagnozowanego przed pięćdziesiątką, warto wykonać badania genetyczne na raka. Ten zestaw badań genetycznych na raka pozwoli ocenić ryzyko raka jelita grubego, żołądka, trzustki, prostaty, tarczycy, nerek i płuc. Badania genetyczne w pakiecie to: BRCA1, BRCA2, HOXB13, CHEK2, NBN, CDKN2A. W cenie: zestaw badań + możliwość konsultacji wyników

Badania genetyczne na celiakię i inne nietolerancje pokarmowe

689 zł

Badania na nietolerancje pokarmowe pozwalają ocenić genetyczne predyspozycje do nietolerancji na określone składniki diety (gluten, laktozę, fruktozę). I tak ujemny wynik badania na chorobę trzewną pozwala z 99% pewnością wykluczyć celiakię. Natomiast testy na alergie pokarmowe oceniają reakcję układu immunologicznego na poszczególne pokarmy.

Badania prenatalne SANCO

1995 zł

Jeśli jesteś już po 10. tygodniu ciąży, możesz wykonać nieinwazyjne badania prenatalne z krwi. Dzięki nim ocenisz ryzyko wad genetycznych płodu i upewnisz się, że Twoje dziecko rozwija się poprawnie. Badania genetyczne w ciąży pomogą określić ryzyko wystąpienia trisomii płodu: zespół Downa, Edwardsa oraz Pataua, zaburzeń liczby chromosomów płci i innych nieprawidłowości rozwojowych.

Szukasz konkretnego badania? Sprawdź katalog badań.

Na czym polegają badania genetyczne?

Badania genetyczne polegają na analizie DNA pacjenta pochodzącego z próbki krwi, śliny, włosów czy nasienia. Mogą być stosowane do diagnozowania chorób genetycznych, oceny ryzyka zdrowotnego, identyfikacji predyspozycji genetycznych oraz testów prenatalnych.

Na badania genetyczne nie potrzebujesz skierowania!

Zastanawiasz się, jak dostać skierowanie na badania genetyczne? Nie musisz – możesz wykonać je bez tego dokumentu, we własnym domu. Decydując się na badania genetyczne z krwi z uPacjenta, zyskujesz pełną decyzyjność i kontrolę nad własnym zdrowiem. Badania genetyczne w domu wykonasz w 4 krokach:

Umów badanie online

Wybierz badania, które chcesz wykonać lub wybierz pakiet badań.

Oczekuj wizyty

Mobilny specjalista medyczny przyjedzie do Ciebie w wyznaczony dzień.

Wykonaj badanie

Rozsiądź się wygodnie w ulubionym fotelu i pozwól pobrać sobie krew. Zajmie to tylko chwilę! Jeśli masz jakieś pytania – zadaj je.

Odbierz i skonsultuj wyniki

Wyniki badań sprawdzisz na: wyniki.upacjenta.pl. Jeśli któryś z parametrów Cię niepokoi, możesz umówić się na konsultację online z jednym z naszych diagnostów.

Jak wyglądają badania genetyczne w domu?

Kanapa, a może łóżko? Bliski trzymający za rękę? Zainspirowani bajką o złotej rybce chcemy spełniać życzenia o idealnym badaniu – i to nie tylko trzy. Zadbamy o Twój komfort na wielu płaszczyznach.

 

• Mamy czas dla Pacjentów. Rozwiejemy Twoje obawy i wątpliwości.
• Boisz się pobierania krwi? Hemofobia to powszechna przypadłość. Wiemy, jak zadbać o Twój spokój.
• W ramach jednej wizyty możemy zbadać do 3 osób. Dzięki temu możesz szybko przebadać nie tylko siebie, ale i swoich bliskich.
• Badanie krwi możesz umówić także na sobotę, a nawet niedzielę! Wybierz dogodny termin – dostosujemy się do Twojego kalendarza.

Domowe badanie krwi zajmie Ci zaledwie 15 minut. W tym czasie specjalista:

 

• zapuka do drzwi i powita Cię uśmiechem,
• zdezynfekuje ręce we wskazanym miejscu,
przygotuje sprzęt,
• pobierze krew lub inny materiał do badań,
• przekaże informacje na temat odbioru wyników,
• odpowie na Twoje pytania i wątpliwości.

 

A po wizycie? Zaoszczędzony czas możesz przeznaczyć na śniadanie nieśpiesznie zjedzone z rodziną lub inne przyjemności. Nasi Pacjenci dzięki domowym wizytom oszczędzają średnio aż 2 godziny! 

Patrzysz na rozrzucone zabawki, niepozmywane naczynia i zastanawiasz się, czy dom to bezpieczne miejsce na pobranie krwi? Uspokajamy. Nasi specjaliści posiadają środki do dezynfekcji, stosują m.in. maseczki, rękawiczki i podkładki, a w uPacjentowej walizce noszą wszystko, co potrzebne do pobrania krwi.


Po pobraniu próbek nasz specjalista zabezpiecza je w specjalnym coolboxie. Dzięki temu transport materiałów do laboratorium jest bezpieczny.

Twoje dziecko na widok igły krzyczy i płacze? W naszym zespole pracują doświadczone położne, które potrafią odwrócić uwagę malucha od nieprzyjemnej sytuacji. Ale to nie wszystko!

 

Dla dzielnych małych Pacjentów mamy naklejki ze zwierzakami i barwny katalog, w którym można je kolekcjonować. Każda kolejne pobranie krwi to dla Twojego dziecka okazja, aby poznać kolejnego zwierzęcego bohatera. Sprawdziliśmy taką formę nagrody u wielu dzieci – zapewniamy, że działa!

Masz pod opieką starszą lub chorą osobę? A może babcia, dziadek czy rodzic coraz częściej miewa problemy z poruszaniem? Nie musisz zamawiać badań w domu dla siebie – możesz to zrobić w imieniu osoby, której taka usługa jest szczególnie potrzebna.

Nie musisz obawiać się o kompetencje naszych specjalistów – potrafią oni pobrać krew od osoby, która ma ,,trudne”, słabo widoczne żyły.

Jak przygotować się do badań genetycznych?

Badania genetyczne to wygodne i nieinwazyjne badania, które możesz wykonać o każdej porze dnia, ponieważ nie wymagają specjalnego przygotowania. 30 minut przed pobraniem krwi możesz wypić szklankę wody – to ułatwi specjaliście medycznemu pobranie i przyspieszy proces! 

Ile czeka się na wyniki badań genetycznych?

Testy genetyczne to skomplikowane badania, które wymagają dogłębnej analizy. Na wyniki czeka się nawet miesiąc.

W jakich miejscowościach wykonasz badania genetyczne w domu?

Domowe pobrania krwi to wygoda i oszczędność. Mobilni specjaliści medyczni uPacjenta aktualnie działają w:

 

Białystoku  |  Bielsko-Białej  |  Gdańsku  |  Gdyni | Katowicach  |  Krakowie |  Łodzi  |  Lublinie  |  Olsztynie  |  Poznaniu  |  Rzeszowie  |  Szczecinie  |  Warszawie  |  Wrocławiu

 

Dojeżdżamy także na obrzeża tych miast.

Sprawdź, co o uPacjenta mówią klienci!