PAKIET MARKERÓW NOWOTWOROWYCH DLA KOBIET

Rak piersi czy jajnika to nie jedyne nowotwory, które zagrażają kobietom. Panie słyszą również diagnozę raka jelita grubego czy trzustki. Na szczęście współczesna medycyna coraz lepiej radzi sobie z leczeniem tych chorób. Regularne badania markerów nowotworowych pozwolą na ocenę oraz monitorowanie skuteczności leczenia, pomogą też w diagnozie. Wykonaj badania w domu i ogranicz stres!

Zobacz pełny opis

Cena pakietu:189,00 zł
Suma pojedynczych badań:275,92 zł

Dla kogo jest Pakiet Markerów Nowotworowych dla Kobiet?

Pakiet polecamy kobietom, u których w rodzinie występowały przypadki chorób nowotworowych oraz tych będących w trakcie diagnostyki nowotworowej lub tym w trakcie leczenia raka w celu monitorowania postępów.

Sentence-positive card icon
Pobranie krwi w domu to bezpieczne rozwiązanie, które ogranicza ekspozycję na wirusy i bakterie. To ważne, zwłaszcza jeśli podejrzewasz, że odporność Twoja lub bliskiej osoby może wymagać wsparcia. Rodzice, seniorzy i kobiety w ciąży bardzo doceniają tę formę badań!

Kiedy wykonać pakiet markerów nowotworowych?

Wykonaj pakiet markerów nowotworowych dla kobiet, jeśli w Twojej rodzinie występowały przypadki chorób nowotworowych lub kiedy doświadczasz takich objawów jak:

zmiany w wyglądzie piersi lub sutków (kształtu, koloru);

bolesność piersi lub w jej okolicy np. dołu pachowego;

obrzęk i zaczerwienienie skóry na piersiach;

uczucie niepełnego wypróżnienia;

zwężenie stolców (tzw. stolce ołówkowate);

świąd odbytu;

bolesne parcie na stolec;

nadmierne zmęczenie;

powiększenie pachowych węzłów chłonnych;

wydzielina z brodawki sutkowej;

bóle brzucha;

zmiana rytmu wypróżnień (biegunki oraz zaparcia);

niezamierzony (i niekontrolowany) spadek masy ciała;

wydzielina śluzopodobna;

nietrzymanie gazów i stolca;

regularne wymioty.

Szacowany czas oczekiwania na wyniki:do 2 dni roboczych
Pobranie krwi w domu pacjenta.
Badanie bez skierowania

Badania krwi w pakiecie się opłacają!

Nazwa badania
Cena indywidualna badania
Cena w pakiecie

CA 125

59,85 zł

32%

taniej

189,00 zł

Morfologia krwi (pełna)

19,95 zł

OB (odczyn Biernackiego)

14,00 zł

CA 19-9

60,42 zł

CEA

59,28 zł

CA 15-3

62,42 zł

Suma
275,92 zł
189,00 zł
Nazwa badania
Cena

CA 125

59,85 zł

Morfologia krwi (pełna)

19,95 zł

OB (odczyn Biernackiego)

14,00 zł

CA 19-9

60,42 zł

CEA

59,28 zł

CA 15-3

62,42 zł

Suma
od 275,92 zł
Cena pakietu
32%
taniej
189,00 zł
* indywidualna cena badań przedstawiona na przykładzie cen z woj. mazowieckiego

Diagnostyka

Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.

Jak zbadać markery nowotworowe w domu?

1
Zamawiasz online

Kliknij „Zamów “ i wybierz dogodny termin.

2
My pobieramy Ci krew w domu

Zamiast stać w kolejce, oczekuj specjalisty medycznego w ulubionym fotelu! Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo pobrania.

Pobrane próbki zabezpieczane są w specjalnym coolboxie. Dzięki temu transport materiałów do laboratorium jest bezpieczny.

3
Wyniki odbierasz online

Wyniki odbierasz online, w tramwaju, pracy lub domu. Jeżeli będziesz mieć problem z interpretacją wyników - pomożemy.

Dlaczego warto wykonać pakiet markerów nowotworowych w domu?

Nowotwory złośliwe to druga przyczyna zgonów w Polsce, zaraz po chorobach krążenia. Jednak w ostatnich latach to choroby onkologiczne zaczynają zwiększać swoją śmiertelność, zwłaszcza w starszych grupach wiekowych pacjentów.

Choć współczesna medycyna coraz lepiej radzi sobie z leczeniem raka, nie zmienia to faktu, że im późniejsza diagnoza, tym niższe szanse na wyleczenie. Niegdyś najbardziej śmiertelny nowotwór – rak piersi – nie nosi już tytułu najgroźniejszego nowotworu wśród kobiet właśnie dzięki popularyzacji samobadania piersi i badań profilaktycznych. Cały czas jednak pozostaje jednym z tych najczęściej diagnozowanych. Markery nowotworowe pomagają określić umiejscowienie zmian oraz odróżnić nowotwór złośliwy od łagodnego. Warto jednak zaznaczyć, że nie mają zastosowania jako badania przesiewowe. Oznaczenie markerów przydatne jest też w określeniu rokowania i sposobu leczenia, a u pacjentek, które przeszły chorobę, mogą wykryć jej nawrót.

Ogranicz stres związany z badaniem – zamiast oczekiwać na pobranie w punkcie lub szpitalu, przyjmij do swojego domu specjalistę medycznego. Zamiast stać w korkach, czekaj w domu. Jeśli ostatnio czujesz się osłabiona, dodatkowo ograniczysz ekspozycję na patogeny i wirusy z zewnątrz. Wizyta trwa tylko 15 minut – postaw na komfort!

Sentence-neutral card icon
Markerów nowotworowych nie należy traktować jako badania profilaktyczne. Jeśli chcesz sprawdzić, czy istnieje ryzyko zachorowania na raka w przyszłości, najlepszą opcją będą badania genetyczne.

Zyskaj szersze spojrzenie na swoje zdrowie

Package preview image
Dla mężczyzn
1099,00 zł
PAKIET NOWOTWORY U MĘŻCZYZN - BADANIA GENETYCZNE PODSTAWOWE
Nowotwory u mężczyzn - panel podstawowy (BRCA1,BRCA2,HOXB13,CHEK2, NBN)

Do 10% chorób nowotworowych jest dziedzicznych. W takich przypadkach mutacje DNA powodują, że wystarczy mniejsza liczba czynników rakowych, by komórki w ciele zaczęły formować zmiany nowotworowe. Z takimi czynnikami możesz mieć do czynienia na co dzień, np. w pracy (zwłaszcza w zakładach produkcyjnych). Łatwo też zapomnieć, że tytoń, alkohol, jak i rosnące zanieczyszczenie środowiska to również czynniki rakotwórcze. Wiedząc, że posiadasz mutacje genowe sprzyjające rozwojowi nowotworu, możesz podjąć odpowiednie kroki, które zmniejszają ryzyko wystąpienia raka. Profilaktyczne badania krwi oraz regularne samobadanie jąder to tylko jedne z nich – zaraz obok powinien znaleźć się rachunek sumienia dot. prowadzonego stylu życia i diety. Sprawdź swoje predyspozycje do raka prostaty, jelita grubego, żołądka, trzustki, nerek i tarczycy.

Package preview image
Dla kobiet
1529,00 zł
PAKIET NOWOTWORY U KOBIET - BADANIA GENETYCZNE ROZSZERZONE
Nowotwory u kobiet - panel rozszerzony

Rak piersi to najczęściej diagnozowany nowotwór wśród kobiet. Jeśli wśród Twoich bliskich są kobiety, które usłyszały taką diagnozę, zwłaszcza przed 50. r.ż., zbadaj swoje geny. Analiza genów BRCA, NBN, PALB2 i innych pozwoli określić, czy Ty również znajdujesz się w grupie ryzyka! Wybierając Pakiet, sprawdzisz też inne geny, które mogą wiązać się z innymi typami nowotworów. Wiedząc, że posiadasz mutacje genowe sprzyjające rozwojowi nowotworu, możesz podjąć odpowiednie kroki, które zmniejszają ryzyko wystąpienia raka. Profilaktyczne badania krwi oraz regularne samobadanie piersi to tylko jedne z nich – zaraz obok powinien znaleźć się rachunek sumienia dot. prowadzonego stylu życia i diety.

Package preview image
Dla mężczyzn
179,00 zł
PAKIET MARKERÓW NOWOTWOROWYCH DLA MĘŻCZYZN
AFP CA 19-9

Choć liczba zachorowań w zależności od płci jest podobna, to mężczyźni częściej przegrywają walkę z rakiem. Najczęstszym nowotworem, na który chorują mężczyźni, to rak prostaty, a zaraz po nim rak płuc, który zarazem charakteryzuje się najwyższą śmiertelnością. Ostatnie miejsce na podium zajmuje rak jelita grubego, który dotyka obie płcie w podobnej częstotliwości. Choć współczesna medycyna coraz lepiej radzi sobie z leczeniem raka, nie zmienia to faktu, że im późniejsza diagnoza, tym niższe szanse na wyleczenie. Markery nowotworowe pomagają określić umiejscowienie zmian oraz ocenić skuteczność leczenia. Warto jednak zaznaczyć, że nie mają zastosowania jako badania przesiewowe. Pakiet będzie pomocnym przede wszystkim mężczyznom ze zdiagnozowanym nowotworem w celach monitorowania postępów leczenia lub tym, którzy są w trakcie diagnostyki raka.

Jak przygotować się do badań?

 • Bullet image

  Zaplanuj wykonanie badania na godziny poranne.

 • Bullet image

  Do badania przystąp na czczo, spożywając ostatni posiłek nie później niż 12 godzin przed pobraniem.

 • Bullet image

  Nie zmieniaj swoich nawyków żywieniowych na kilka dni przed wykonaniem badania.

 • Bullet image

  Na kilka dni przed badaniem zrezygnuj z jazdy na rowerze oraz innych czynności mogących wpłynąć na ucisk gruczołu krokowego. Zrezygnuj również z badania per rectum.

 • Bullet image

  2-3 dni przed wykonaniem pakietu zrezygnuj z alkoholu.

 • Bullet image

  Nie pal papierosów na 2-3 dni przed badaniem.

 • Bullet image

  Przed badaniem unikaj stresujących sytuacji oraz nadmiernego wysiłku fizycznego.

 • Bullet image

  Pół godziny przed pobraniem wypij szklankę wody.

 • Bullet image

  Jeśli czujesz się przeziębiony, poczekaj, aż osłabienie minie.

 • Bullet image

  Badań lepiej nie wykonywać w trakcie miesiączki.

Sentence-positive card icon
Do dzieła! Umów badanie, usiądź w swoim ulubionym fotelu i oczekuj przyjazdu mobilnego specjalisty medycznego.

Pełna lista badań w pakiecie:

 • Morfologia krwi (pełna)

  Podstawowe badanie diagnostyczne pozwalające na ocenę ogólnego stanu zdrowia, w tym rozpoznanie stanu zapalnego, niedokrwistości i innych procesów chorobowych, które mogą wskazywać na rozwój choroby nowotworowej.

 • OB

  Wskaźnik stanu zapalnego.

 • CA 125

  Marker nowotworowy istotny przy podejrzeniu raka jajnika – zwłaszcza w grupie kobiet z grupy wysokiego ryzyka, z przypadkami nowotworu jajnika w rodzinie lub mutacjami w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2.

 • CA 15-3

  Marker raka piersi. Podniesione stężenie obserwowane jest ponadto u części chorych na nowotwory jelita grubego oraz u znacznego odsetka chorych na choroby wątroby.

 • CA 19-9

  Marker raka trzustki i przewodów żółciowych. Jego wzrost obserwowany jest także w przypadkach raka i chorób narządów układu pokarmowego (m.in. marskości wątroby, zapaleniu trzustki, wirusowemu zapaleniu wątroby).

 • CEA

  Antygen karcinoembrionalny (rakowo-płodowy) – wiąże się z gruczolakorakami, głównie rakiem jelita grubego i odbytu. Podniesione stężenie towarzyszy też chorobom wątroby: m.in. marskości i zapaleniu wirusowemu. Warto pamiętać, że poziom stężenia jest zawsze odpowiednio wyższy u osób palących.

Diagnostyka

Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.

Czynniki mogące mieć wpływ na wynik

 • Niezastosowanie się do zasad przygotowania do badań, opisanych wyżej.

Interpretacja wyników

Pakiet zawiera markery nowotworowe najbardziej istotne dla zdrowia każdej kobiety: raka piersi, jajnika, jelita grubego oraz trzustki. Wyniki markerów nowotworowych pozwalają na odpowiednie ukierunkowanie diagnostyki oraz na monitorowanie postępów leczenia. Wyniki badań krwi powinny być interpretowane przez lekarza prowadzącego, który weźmie pod uwagę także inne badania diagnostyczne. Przykładowo interpretację wyniku CA 15-3 warto uzupełnić badaniem mammograficznym.

Sentence-neutral card icon
Zamów domowe pobranie krwi a wyniki odbierz online. Ciesz się zdrowiem bez wychodzenia z domu.
Image