PAKIET NOWOTWORY U KOBIET - BADANIA GENETYCZNE

Rak piersi to najczęściej diagnozowany nowotwór wśród kobiet. Jeśli wśród Twoich bliskich są kobiety, które usłyszały taką diagnozę, zwłaszcza przed 50. r.ż., zbadaj swoje geny. Analiza genów BRCA, NBN, PALB2 i innych pozwoli określić, czy Ty również znajdujesz się w grupie ryzyka! Wybierając Pakiet, sprawdzisz też inne geny, które mogą wiązać się z innymi typami nowotworów. Ogranicz stres – zdecyduj się na badanie w domu!

Zobacz pełny opis

Cena pakietu:1529,00 zł
Suma pojedynczych badań:2118,69 zł

Komu polecamy badania genetyczne na raka?

Każdej kobiecie, która chce sprawdzić, czy nie ma genetycznych predyspozycji do zachorowań na raka. W szczególności polecamy go tym paniom, u których w rodzinie ktoś chorował na raka jajowodu i otrzewnej, tarczycy, jelita lub nerki – zwłaszcza gdy choroba została zdiagnozowana przed 50. r.ż.

Sentence-positive card icon
Pobranie krwi w domu to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla zabieganych kobiet, które chcą zaoszczędzić swój czas. Zamień korki i kolejki na swój ulubiony fotel!
Orientacyjny czas oczekiwania na wyniki:7 - 14 dni roboczych
Szacowany okres ważności wynikówdożywotnio
Pobranie krwi w domu pacjenta.
Badanie bez skierowania

Diagnostyka

Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.

Jak wykonać badania genetyczne na raka w domu?

1
Zamawiasz online

Kliknij „Zamów “ i wybierz dogodny termin.

2
My pobieramy Ci krew w domu

Zamiast stać w kolejce, oczekuj specjalisty medycznego w ulubionym fotelu! Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo pobrania.

Pobrane próbki zabezpieczane są w specjalnym coolboxie. Dzięki temu transport materiałów do laboratorium jest bezpieczny.

3
Wyniki odbierasz online

Wyniki odbierasz online, w tramwaju, pracy lub domu. Jeżeli będziesz mieć problem z interpretacją wyników - pomożemy.

Dlaczego warto wykonać badania genetyczne na raka?

5 – 8% przypadków raka piersi może być uwarunkowana genetycznie. W takich przypadkach mutacje DNA powodują, że wystarczy mniejsza liczba czynników rakowych, by komórki w ciele zaczęły formować zmiany nowotworowe. Takimi czynnikami są m.in. tytoń, alkohol, jak i rosnące zanieczyszczenie środowiska.

Wiedząc, że posiadasz mutacje genowe sprzyjające rozwojowi nowotworu, możesz podjąć odpowiednie kroki, które zmniejszają ryzyko wystąpienia raka. Profilaktyczne badania krwi oraz regularne samobadanie piersi to tylko jedne z nich – zaraz obok powinien znaleźć się rachunek sumienia dot. prowadzonego stylu życia i diety.

Badania genetyczne na raka możesz wykonać w swoim domu, w przerwie od pracy lub zabawy z dziećmi. Umów przyjazd mobilnego specjalisty medycznego, który przyjedzie we wskazanym terminie i pobierze Ci krew do badań. Zajmie to ledwie 15 minut! Po pobraniu możesz cieszyć się zaoszczędzonym czasem.

Zyskaj szersze spojrzenie na zdrowie

Package preview image
Dla mężczyzn
1529,00 zł
PAKIET NOWOTWORY U MĘŻCZYZN - BADANIA GENETYCZNE ROZSZERZONE
Nowotwory u mężczyzn - panel rozszerzony

Do 10% chorób nowotworowych jest dziedzicznych. W takich przypadkach mutacje DNA powodują, że wystarczy mniejsza liczba czynników rakowych, by komórki w ciele zaczęły formować zmiany nowotworowe. Z takimi czynnikami możesz mieć do czynienia na co dzień, np. w pracy (zwłaszcza w zakładach produkcyjnych). Łatwo też zapomnieć, że tytoń, alkohol, jak i rosnące zanieczyszczenie środowiska to również czynniki rakotwórcze. Wiedząc, że posiadasz mutacje genowe sprzyjające rozwojowi nowotworu, możesz podjąć odpowiednie kroki, które zmniejszają ryzyko wystąpienia raka. Profilaktyczne badania krwi oraz regularne samobadanie jąder to tylko jedne z nich – zaraz obok powinien znaleźć się rachunek sumienia dot. prowadzonego stylu życia i diety. Sprawdź swoje predyspozycje do raka trzustki, jelita grubego, prostaty, żołądka, tarczycy, nerek oraz czerniaka.

Package preview image
Dla mężczyzn
1099,00 zł
PAKIET NOWOTWORY U MĘŻCZYZN - BADANIA GENETYCZNE PODSTAWOWE
Nowotwory u mężczyzn - panel podstawowy (BRCA1,BRCA2,HOXB13,CHEK2, NBN)

Do 10% chorób nowotworowych jest dziedzicznych. W takich przypadkach mutacje DNA powodują, że wystarczy mniejsza liczba czynników rakowych, by komórki w ciele zaczęły formować zmiany nowotworowe. Z takimi czynnikami możesz mieć do czynienia na co dzień, np. w pracy (zwłaszcza w zakładach produkcyjnych). Łatwo też zapomnieć, że tytoń, alkohol, jak i rosnące zanieczyszczenie środowiska to również czynniki rakotwórcze. Wiedząc, że posiadasz mutacje genowe sprzyjające rozwojowi nowotworu, możesz podjąć odpowiednie kroki, które zmniejszają ryzyko wystąpienia raka. Profilaktyczne badania krwi oraz regularne samobadanie jąder to tylko jedne z nich – zaraz obok powinien znaleźć się rachunek sumienia dot. prowadzonego stylu życia i diety. Sprawdź swoje predyspozycje do raka prostaty, jelita grubego, żołądka, trzustki, nerek i tarczycy.

Package preview image
Dla kobiet
189,00 zł
PAKIET MARKERÓW NOWOTWOROWYCH DLA KOBIET
CA 125

Choć współczesna medycyna coraz lepiej radzi sobie z leczeniem raka, nie zmienia to faktu, że im późniejsza diagnoza, tym niższe szanse na wyleczenie. Niegdyś najbardziej śmiertelny nowotwór – rak piersi – nie nosi już tytułu najgroźniejszego nowotworu wśród kobiet właśnie dzięki popularyzacji samobadania piersi i badań profilaktycznych. Cały czas jednak pozostaje jednym z tych najczęściej diagnozowanych. Markery nowotworowe pomagają określić umiejscowienie zmian. Warto jednak zaznaczyć, że nie mają zastosowania jako badania przesiewowe. U pacjentek ze zdiagnozowanym nowotworem oznaczenie markerów przydatne jest w różnicowaniu nowotworów łagodnych i złośliwych, określeniu rokowania i sposobu leczenia, a u osób, które przeszły chorobę – mogą wykryć jej nawrót.

Jak przygotować się do badań krwi w kierunku predyspozycji nowotworowych?

 • Bullet image

  Badania nie wymagają specjalnego przygotowania. Możesz wykonać je o dowolnej porze dnia i nie musisz być na czczo.

 • Bullet image

  30 min przed badaniem warto wypić szklankę wody – ułatwi to pobranie krwi.

Sentence-positive card icon
Do dzieła! Umów badanie, usiądź w swoim ulubionym fotelu i oczekuj przyjazdu mobilnego specjalisty medycznego.

Pełna lista badań w pakiecie:

 • BRCA1 i BRCA2

  Oceniają genetyczne predyspozycje do zachorowania na raka piersi i jajnika oraz nowotwory towarzyszące: raka jelita grubego, żołądka lub trzustki.

 • PALB2

  Kolejny, zaraz po genach BRCA, gen związany z podwyższonym ryzykiem raka piersi.

 • CHEK2

  Gen kodujący białko biorące udział w kontroli podziałów komórkowych. Analizę genu CHECK2 warto wykonać u pacjentów, u których wykonano badanie w genach BRCA1 oraz BRCA2. Uszkodzenia w tym miejscu mogą wskazywać też na wyższe prawdopodobieństwo raka jelita grubego i odbytu, tarczycy i nerek.

 • NBN

  Kolejny gen wskazujący na ryzyko wystąpienia raka piersi.

 • CDKN2A

  Gen kodujący białka regulujące kluczowe szlaki cyklu komórkowego. Badanie ma na celu określenie obciążenia genetycznego związanego z zespołem rodzinnego raka trzustki i czerniaka.

Diagnostyka

Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.

Czynniki mogące mieć wpływ na wynik

 • Niezastosowanie się do zasad przygotowania do badań, opisanych wyżej.

Interpretacja wyników

Mutacja genu BRCA2 wiąże się z ryzykiem raka piersi (31-56%) i raka jajnika (11-27%). W badaniu określana jest mutacja najczęściej występująca w populacji polskiej: c.7913_7917delTTCCT.

Występowanie mutacji założycielskich w genie CHECK2 powoduje uszkodzenie tego białka i jego funkcji, a to koreluje ze zwiększonym ryzykiem rozwoju nowotworów ogólnie. Analizę genu CHECK2 warto wykonać u pacjentek, u których wykonano badanie w genach BRCA1 oraz BRCA2. Od obecności mutacji w tych genach może zależeć interpretacja i szacowanie ryzyka dla poszczególnych typów nowotworów

Nosicielstwo mutacji 657del5 w genie NBS1 związane jest z dwukrotnie zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka piersi.

Poza ryzykiem czerniaka i trzustki, u osób będących nosicielami mutacji patogennych w CDKN2A zauważa się zwiększone ryzyko wystąpienia raka piersi, jelita grubego, a także dwukrotnie zwiększonym ryzykiem raka płuc.

Sentence-neutral card icon
Nie każda mutacja jest groźna. Nawet jeśli posiadasz mutację zwiększającą ryzyko nowotworu, nie oznacza to, że na pewno zachorujesz. Wskazuje to jedynie na to, że warto dbać o swoje zdrowie i zapobiegać chorobie! Dlatego interpretację wyników przeprowadź wraz ze specjalistą, który oceni, czy mutacje genowe mają znaczenie oraz co możesz zrobić dla swojego zdrowia, by ograniczyć prawdopodobieństwo wykształcenia się nowotworu.
Sentence-neutral card icon
Zamów domowe pobranie krwi a wyniki odbierz online. Ciesz się zdrowiem bez wychodzenia z domu.
Image

Kategoria badań:

Badania genetyczne