PAKIET BADAŃ HORMONALNYCH DLA KOBIET

Jesteś rozdrażniona, nie możesz schudnąć, na Twojej twarzy jest tyle wyprysków, ile w wieku nastoletnim? A może włosy wychodzą garściami? Za te i wiele innych dolegliwości często odpowiadają hormony. Ich nieprawidłowy poziom może wywołać istny zamęt w Twoim organizmie. Zbadaj swoje kobiece hormony i odzyskaj nad nimi kontrolę!

Zobacz pełny opis

Cena pakietu:249,00 zł
Suma pojedynczych badań:428,75 zł

Kiedy wykonać badania hormonów kobiecych?

O zaburzeniach hormonalnych u kobiet mogą świadczyć takie objawy jak:

pogorszenie kondycji skóry, włosów i paznokci;

wahania nastroju;

ogólne osłabienie organizmu;

spadek libido;

nieregularne miesiączki;

wydzielina z piersi;

zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS): drażliwość, bolesność piersi, ból brzucha, nasilenie trądziku.

trądzik;

zmęczenie;

problemy ze zrzuceniem zbędnych kilogramów (pomimo stosowanej diety i ćwiczeń);

problemy z zajściem w ciążę;

nadmierne owłosienie twarzy i ciała;

zmiana barwy głosu;

Sentence-positive card icon
Pobranie krwi w domu to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla seniorów, kobiet w ciąży, rodziców z dziećmi i tych, którzy boją się igieł lub są zabiegani i chcą zaoszczędzić swój czas. Jesteś jedną z tych osób? Zamień korki i kolejki na swój ulubiony fotel!
Orientacyjny czas oczekiwania na wyniki:do 4 dni roboczych
Szacowany okres ważności wyników:1 miesiąc
Pobranie krwi w domu pacjenta.
Badanie bez skierowania

Badania krwi w pakiecie się opłacają!

Nazwa badania
Cena indywidualna badania
Cena w pakiecie

TSH

40,28 zł

42%

taniej

249,00 zł

Prolaktyna

50,35 zł

LH

48,36 zł

SHBG

73,15 zł

FSH

50,35 zł

DHEA-SO4

71,54 zł

Testosteron

46,36 zł

Estradiol

48,36 zł

Suma
428,75 zł
249,00 zł
Nazwa badania
Cena

TSH

40,28 zł

Prolaktyna

50,35 zł

LH

48,36 zł

SHBG

73,15 zł

FSH

50,35 zł

DHEA-SO4

71,54 zł

Testosteron

46,36 zł

Estradiol

48,36 zł

Suma
od 428,75 zł
Cena pakietu
42%
taniej
249,00 zł
* indywidualna cena badań przedstawiona na przykładzie cen z woj. mazowieckiego

Diagnostyka

Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.

Jak wykonać badania hormonów kobiecych w domu?

1
Zamawiasz online

Kliknij „Zamów “ i wybierz dogodny termin.

2
My pobieramy Ci krew w domu

Zamiast stać w kolejce, oczekuj specjalisty medycznego w ulubionym fotelu! Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo pobrania.

Pobrane próbki zabezpieczane są w specjalnym coolboxie. Dzięki temu transport materiałów do laboratorium jest bezpieczny.

3
Wyniki odbierasz online

Wyniki odbierasz online, w tramwaju, pracy lub domu. Jeżeli będziesz mieć problem z interpretacją wyników - pomożemy.

Dlaczego warto wykonać Pakiet Badań Hormonalnych dla Kobiet?

Gospodarka hormonalna to najbardziej skomplikowany mechanizm w organizmie kobiety. Regulowana jest na wielu poziomach. Nawet niewielkie zakłócenia czy to z zewnątrz (np. stres), czy z wewnątrz organizmu zaburzają pracę hormonów. Co więcej, zmiana stężenia jednego hormonu często zaburza pracę innych.

O zaburzeniach hormonalnych mogą świadczyć nieregularne miesiączki, nasilone objawy PMS, tycie, spadek libido, znacznie pogorszenie kondycji skóry (np. trądzik), wypadanie włosów i łamliwość paznokci. Wahania hormonalne mogą również pokrzyżować Twoje życiowe plany i stanąć na drodze do zostania mamą. Według WHO aż 15% par na całym świecie zmaga się z niepłodnością. Oczywiście przyczyn zmniejszonej płodności może być wiele, ale w dużej mierze odpowiadają za nią zaburzenia hormonalne. Dlatego sprawdź swoje kobiece hormony i miej pewność, że wszystko działa tak, jak należy. Jeśli okaże się, że coś nie gra, skonsultujesz się z lekarzem i będziesz mogła rozpocząć leczenie.

Jednak płodność to nie wszystko. Zaburzenia hormonalne u kobiet mogą wpływać na codzienne funkcjonowanie. Nieprawidłowe poziomy hormonów mogą prowadzić do nastrojowych wahnięć, uczucia drażliwości, depresji, lęku i zmniejszonej zdolności do radzenia sobie ze stresem. Pojawiać może się też ciągle poczucie zmęczenia, spadek energii i problemy ze skupieniem uwagi. Hormony płciowe odgrywają też ważną rolę w zdrowiu kości. Niedobory estrogenów, zwłaszcza w okresie menopauzy, mogą zwiększać ryzyko osteoporozy i osłabienia kości.

Trudno też nie wspomnieć o kwestii wyglądu – a poziom hormonów wpływa bezpośrednio na wygląd kobiety, powodując np. trądzik, nadmierne owłosienie (hirsutyzm), łysienie typu męskiego, obrzęki, zmiany skórne czy zmiany masy ciała. Niektóre zaburzenia hormonalne, takie jak insulinooporność w zespole policystycznych jajników (PCOS), mogą prowadzić do zaburzeń metabolizmu glukozy, co zwiększa ryzyko cukrzycy typu 2 i przyczynia się do zwiększenia masy ciała.

Badania poziomu hormonów kobiecych pozwala na identyfikację ewentualnych nieprawidłowości, odpowiednie zaplanowanie leczenia, a w konsekwencji: na poprawę samopoczucia pacjentki. Teraz badania możesz wykonać w bezpiecznych i komfortowych warunkach własnego domu!

Zyskaj szerokie spojrzenie na zdrowie

Package preview image
Zdrowie ogólne
299,00 zł
PAKIET BADAŃ DLA KOBIET
ALT CA 125

Pakiet pozwoli Ci skontrolować stan zdrowia w szybki i wygodny sposób – wszystkie najważniejsze badania wykonasz w ramach jednego pobrania. Pakiet z powodzeniem zastąpi Ci okresowe badania profilaktyczne lub pomoże wykryć źródło niezdiagnozowanych problemów zdrowotnych. Decydując się na pobranie krwi w domu, oszczędzasz czas – nie musisz brać dnia wolnego lub martwić się, że kolejka w przychodni będzie tak długa, że się spóźnisz. A jeśli masz pod opieką dziecko – to dodatkowa wygoda i świetny wzór dla malucha, jak można dbać o swoje zdrowie bez nerwów. Zaoszczędź na kosztach dojazdu specjalisty: zbadaj nie tylko siebie, ale też dziecko, mamę, babcię lub siostrę! Możesz zamówić pobranie dla 3 osób w ramach jednej wizyty.

Package preview image
Dla kobiet
1529,00 zł
PAKIET NOWOTWORY U KOBIET - BADANIA GENETYCZNE ROZSZERZONE
Nowotwory u kobiet - panel rozszerzony

Rak piersi to najczęściej diagnozowany nowotwór wśród kobiet. Jeśli wśród Twoich bliskich są kobiety, które usłyszały taką diagnozę, zwłaszcza przed 50. r.ż., zbadaj swoje geny. Analiza genów BRCA, NBN, PALB2 i innych pozwoli określić, czy Ty również znajdujesz się w grupie ryzyka! Wybierając Pakiet, sprawdzisz też inne geny, które mogą wiązać się z innymi typami nowotworów. Wiedząc, że posiadasz mutacje genowe sprzyjające rozwojowi nowotworu, możesz podjąć odpowiednie kroki, które zmniejszają ryzyko wystąpienia raka. Profilaktyczne badania krwi oraz regularne samobadanie piersi to tylko jedne z nich – zaraz obok powinien znaleźć się rachunek sumienia dot. prowadzonego stylu życia i diety.

Jak przygotować się do badań hormonalnych?

 • Bullet image

  Zaplanuj wykonanie pakietu między 2-5 dniem cyklu (chyba że lekarz zaleci inaczej ze względu na charakter występujących zaburzeń).

 • Bullet image

  Wykonaj badania nie wcześniej niż 3-4 godziny po przebudzeniu.

 • Bullet image

  Przed badaniem unikaj nadmiernego wysiłku i stresujących sytuacji.

 • Bullet image

  Dzień przed pobraniem powstrzymaj się od aktywności seksualnej.

 • Bullet image

  Podczas badania nie musisz być na czczo.

 • Bullet image

  Pół godziny przed pobraniem wypij szklankę wody.

Sentence-positive card icon
Gotowa? Usiądź w swoim ulubionym fotelu i oczekuj mobilnego specjalisty medycznego.

Pełna lista badań w pakiecie:

 • TSH

  Jest hormonem wytwarzanym przez przysadkę mózgową i warunkujący pracę tarczycy. Nieprawidłowe wartości tego parametru mogą świadczyć o niedoczynności lub nadczynności tarczycy.

 • Estradiol

  Reguluje pracę jajników i cykl miesiączkowy. Wpływa także na kondycję skóry i kości. Również może odpowiadać za zatrzymanie wody w organizmie i zaburzenia nastroju.

 • FSH

  Hormon folikulotropowy wytwarzany przez przysadkę mózgową. Pobudza produkcję estrogenów i dojrzewanie pęcherzyków jajnikowych. Nieprawidłowe wartości FSH przyczyniają się do zatrzymania wody w organizmie, tycia i pogorszenia nastroju.

 • LH

  Hormon luteinizujący wytwarzany przez przysadkę mózgową. Stymuluje produkcję estriadolu w jajnikach. Nieprawidłowe stężenie LH może występować w zespole policystycznych jajników i niedoczynności tarczycy, co może objawiać się tyciem, nadmiernym owłosieniem i trądzikiem.

 • Prolaktyna

  Wytwarzana jest przez przysadkę mózgową i odpowiada za proces laktacji. Wysokie stężenie prolaktyny jest zjawiskiem fizjologicznym w okresie ciąży i laktacji. W pozostałych przypadkach podwyższona prolaktyna może utrudniać zajście w ciążę, wpływać na niskie libido i zatrzymanie miesiączki.

 • DHEA-SO4

  Powstaje w nadnerczach w wyniku metabolizmu cholesterolu. Hormon ten jest istotnym wskaźnikiem diagnostycznym w przypadku PCOS (zespół policystycznych jajników), przerostu, guzów i nowotworów nadnerczy oraz przedwczesnego dojrzewania płciowego.

 • Testosteron

  U kobiet produkowany przez jajniki i korę nadnerczy, a jego wytwarzanie jest regulowane przez hormon luteinizujący. Podwyższony poziom testosteronu towarzyszy zespołowi policystycznych jajników oraz może wywoływać zaburzenia miesiączkowania, wzrost owłosienia w nietypowych dla kobiety miejscach, trądzik oraz sprzyjać gromadzeniu tkani tłuszczowej.

 • SHBG

  Białko wiążące hormony płciowe. Najczęściej towarzyszy wysokiemu stężeniu androgenów – hormonów, które u kobiet powoduję PCOS oraz nadmierne owłosienie na twarzy i ciele.

Diagnostyka

Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.

Czynniki mogące mieć wpływ na wynik

 • leki zawierające hormony lub wpływające na ich poziom;
 • palenie tytoniu;
 • wykonywanie badań z użyciem znaczników izotopowych na krótko przed wykonaniem pakietu;
 • intensywny wysiłek fizyczny;
 • antykoncepcja hormonalna;
 • dzień cyklu, w którym zostały wykonane badania;
 • aktywność seksualna przed badaniem (zaburzająca w szczególności wynik prolaktyny).

Jakie zaburzenia hormonalne mogą wykryć badania w Pakiecie?

Zaburzenia w stężeniach hormonów kobiecych mogą odpowiadać za choroby tarczycy (niedoczynność, nadczynność, hashimoto), choroby układu rodnego (endometrioza, PCOS), trądzik, wypadanie włosów i tycie. Mogą również zaburzać cykl miesiączkowy i utrudniać zajście w ciążę. Na nieprawidłowe wyniki badań hormonalnych może mieć wpływ bardzo wiele czynników, dlatego zawsze należy je skonsultować z lekarzem.

Sentence-positive card icon
Zamów domowe pobranie krwi a wyniki odbierz online. Ciesz się zdrowiem bez wychodzenia z domu.
Image