PAKIET BADAŃ PRZY ENDOMETRIOZIE

Mierzysz się z endometriozą? Warto regularnie sprawdzać swoje zdrowie. Szerokie spektrum symptomów takiego stanu zdrowotnego sprawia, że organizm zmaga się nie tylko z endometriozą, ale również z powikłaniami po jej objawach, takimi jak: anemia czy obciążenie wątroby. Zyskaj wgląd w swój organizm i to bez wychodzenia z domu! Umów pobranie krwi w domu, a zaoszczędzony czas poświęć temu, co lubisz. Pakiet rekomenduje fundacja Endopolki.

Zobacz pełny opis

Cena pakietu:299,00 zł
Suma pojedynczych badań:489,41 zł

Dla kogo jest Pakiet Badań przy Endometriozie?

Dla kobiet ze zdiagnozowaną endometriozą.

Sentence-positive card icon
Pobranie krwi w domu to rozwiązanie, które ogranicza nerwy związane z tradycyjnym pobraniem krwi. Omijasz stanie w korkach i martwienie się, czy wszędzie zdążysz, a także kolejki, które często potęgują stres. Niech emocje nie powstrzymują Cię przed dbaniem o własne zdrowie. Umów pobranie w domu już teraz!

Kiedy wykonać Pakiet Badań przy Endometriozie?

Nie ma szczególnych wskazań dla wykonania pakietu: jeśli leczysz endometriozę, badania możesz wykonać profilaktycznie.

Materiał do badania:krew żylna
Orientacyjny czas oczekiwania na wyniki:do 4 dni roboczych
Szacowany okres ważności wyników:3 miesiące
Pobranie krwi w domu pacjenta.
Badanie bez skierowania

Badania krwi w pakiecie się opłacają!

Nazwa badania
Cena indywidualna badania
Cena w pakiecie

Morfologia krwi (pełna)

19,95 zł

39%

taniej

299,00 zł

Próby wątrobowe (ALT, AST, ALP, BIL, GGTP)

60,86 zł

Glukoza

15,70 zł

TIBC

26,22 zł

hs CRP

28,60 zł

Rozmaz krwi (manualnie)

22,89 zł

Lipidogram (CHOL, HDL, nie-HDL, LDL, TG)

55,39 zł

Ferrytyna

62,97 zł

Witamina B12

53,10 zł

Witamina D metabolit 25(OH)

81,31 zł

Kwas foliowy

62,42 zł

Suma
489,41 zł
299,00 zł
Nazwa badania
Cena

Morfologia krwi (pełna)

19,95 zł

Próby wątrobowe (ALT, AST, ALP, BIL, GGTP)

60,86 zł

Glukoza

15,70 zł

TIBC

26,22 zł

hs CRP

28,60 zł

Rozmaz krwi (manualnie)

22,89 zł

Lipidogram (CHOL, HDL, nie-HDL, LDL, TG)

55,39 zł

Ferrytyna

62,97 zł

Witamina B12

53,10 zł

Witamina D metabolit 25(OH)

81,31 zł

Kwas foliowy

62,42 zł

Suma
od 489,41 zł
Cena pakietu
39%
taniej
299,00 zł
* indywidualna cena badań przedstawiona na przykładzie cen z woj. mazowieckiego

Diagnostyka

Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.

Jak wykonać badania przy endometriozie w domu?

1
Zamawiasz online

Kliknij „Zamów “ i wybierz dogodny termin.

2
My pobieramy Ci krew w domu

Zamiast stać w kolejce, oczekuj specjalisty medycznego w ulubionym fotelu! Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo pobrania.

Pobrane próbki zabezpieczane są w specjalnym coolboxie. Dzięki temu transport materiałów do laboratorium jest bezpieczny.

3
Wyniki odbierasz online

Wyniki odbierasz online, w tramwaju, pracy lub domu. Jeżeli będziesz mieć problem z interpretacją wyników - pomożemy.

Dlaczego warto wykonywać Pakiet Badań przy Endometriozie?

Endometrioza to stan, który prowadzi do szeregu symptomów w wielu aspektach zdrowotnych. Poza dolegliwościami związanymi stricte z cyklem miesięcznym takimi jak: bardzo obfite miesiączki, bóle menstruacyjne czy problemy z płodnością, choroba może objawiać się także np. dolegliwościami żołądkowymi. Szerokie spektrum symptomów sprawia, że organizm zmaga się nie tylko z endometriozą, ale również powikłaniami po jej objawach. Przykładowo obfite miesiączki mogą przyczynić się do niedoborów żelaza i spowodować anemię. Z kolei liczne leki, które często stosują pacjentki mierzące się z endometriozą, mogą odbijać się na zdrowiu wątroby. Badania w Pakiecie wskażą ewentualne nieprawidłowości, które mogą być następstwem endometriozy.

Pewnie wiesz, że odpowiednia dieta może wspierać terapię endometriozy. Spożywana żywność powinna wyciszać przewlekły stan zapalny, obecny w chorobie. Dlatego Pakiet uwzględnia również pomiar frakcji cholesterolu i trójglicerydów (lipidogram). Ich nadmiar może sugerować, że warto zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze – złagodzi to odczuwane objawy i odbije się pozytywnie na Twoim ogólnym samopoczuciu! Dokładne porady żywieniowe możesz zyskać w trakcie porady dietetycznej.

Pakiet rekomenduje fundacja Endopolki.

Image

Jak często wykonywać badania krwi przy endometriozie?

Profilaktycznie raz do roku.

Jak przygotować się do Pakietu Badań przy Endometriozie?

 • Bullet image

  Bądź na czczo.

 • Bullet image

  Zaplanuj badanie w godzinach porannych (7 – 10).

 • Bullet image

  W miarę możliwości ogranicz sytuacje stresowe przed badaniem.

 • Bullet image

  Przed pobraniem zrezygnuj z intensywnego wysiłku fizycznego.

 • Bullet image

  Nie wykonuj badania w trakcie miesiączki.

 • Bullet image

  3 – 4 dni przed badaniem nie zmieniaj swojej diety.

 • Bullet image

  Jeśli przyjmujesz suplementy takie jak preparaty multiwitaminowe, żelazo, kwas foliowy i witamina B12 odstaw je na 2-3 dni przed pobraniem.

 • Bullet image

  Jeśli czujesz, że bierze Cię przeziębienie, powstrzymaj się z wykonaniem badań. Wykonaj Pakiet wtedy, gdy poczujesz się lepiej.

Sentence-positive card icon
Do dzieła! Wybierz datę i oczekuj przyjazdu mobilnego specjalisty medycznego do Twojego domu.

Zyskaj szerokie spojrzenie na zdrowie

Package preview image
Ciąża i macierzyństwo
699,00 zł
PAKIET BADAŃ NA PŁODNOŚĆ DLA KOBIET
Żelazo

Od ponad roku starasz się z partnerem o dziecko, jednak mimo dużego zaangażowania testy ciążowe nadal nie pokazują wyczekiwanych dwóch kresek? To niełatwe doświadczenie, które może być emocjonalnie i fizycznie wyczerpujące. Konsultacja ze specjalistą ds. płodności może być w takiej sytuacji dobrym wyborem. Zanim jednak zasięgniesz jego porady, wykonaj Pakiet Badań na Płodność. Badania w Pakiecie mogą dostarczyć cennych informacji na temat Twojej rezerwy jajnikowej, cyklu menstruacyjnego, aktywności hormonów kluczowych dla kobiecej płodności oraz potencjalnych niedoborów witaminowych, które mogą mieć wpływ na efektywność zapłodnienia. Pomoże Ci to zrozumieć swoją sytuację, a lekarzowi dostarczy odpowiednie podstawy do nakreślenia programu leczenia.

Package preview image
Lepszy nastrój
249,00 zł
PAKIET BADAŃ HORMONALNYCH DLA KOBIET
TSH Prolaktyna

- Dla kobiet w wieku reprodukcyjnym; - Dla kobiet przed zajściem w ciążę; - Dla kobiet długo starających się o dziecko; - Dla kobiet przed konsultacją w klinice leczenia niepłodności. Ciężko Ci zrzucić zbędne kilogramy? Przed miesiączką jesteś kłębkiem nerwów? A może zaatakował Cię trądzik, mimo że okres dojrzewania już dawno za Tobą? Jeśli chociaż na jedno pytanie odpowiedziałaś twierdząco, to znak, że powinnaś przyjrzeć się swojemu organizmowi. Pakiet Badań Hormonalnych dla Kobiet oceni funkcjonowanie Twoje ciała. Niestety, nawet najmniejsze zmiany w stężeniu hormonów mogą zaburzać funkcjonowanie całego organizmu. Co mogą wykryć badania zawarte w pakiecie? Pomogą lekarzowi zidentyfikować przyczynę nieregularnych lub zbyt obfitych miesiączek, nasilonego PMS-u, trądziku czy wypadania włosów. Są też niezbędne w diagnostyce niepłodności oraz chorób (w tym nowotworów) układu rodnego. Jak widzisz, hormony mają wpływ na wiele aspektów Twojego życia: zdrowie, nastrój, wygląd, a nawet życiowe plany – mogą Ci uniemożliwić zostanie mamą. Nie pozwól, aby zapanowały nad Twoim życiem! Wykonaj Pakiet Badań Hormonalnych Dla Kobiet i miej hormony pod kontrolą.

Co to jest endometrioza?

Endometrioza jest schorzeniem, które charakteryzuje się obecnością tkanki przypominającej błonę śluzową macicy (endometrium) poza jamą macicy. Kiedy endometrium występuje w miejscach, w których w zdrowym organizmie się nie znajduje, może spowodować stan zapalny, który prowadzi do tworzenia się zrostów, torbieli i blizn. Te zmiany mogą wpłynąć negatywnie na funkcjonowanie różnych narządów w organizmie.

Ogniska endometriozy często lokalizują się na powierzchni macicy, otrzewnej, jajnikach, jajowodach, pochwie, szyjce macicy, pęcherzu moczowym, odbycie, sromie i jelitach. Ze względu na tę rozproszoną lokalizację, choroba może dawać objawy przypominające także inne choroby lub stany zdrowotne.

Badania na endometriozę

Diagnostyka endometriozy jest długa i trudna. Należy wykluczyć szereg innych dolegliwości, jak np. zespół jelita drażliwego. Badania na endometriozę to przede wszystkim badania ginekologiczne i obrazowe takie jak:

 • badanie na fotelu ginekologicznym,
 • USG dopochwowe,
 • USG brzucha.

Badania krwi zawarte w Pakiecie Badań przy Endometriozie to badania dodatkowe, które służą profilaktyce zdrowotnej kobiet z endometriozą. Nie są to badania diagnozujące chorobę.

Pełna lista badań w pakiecie:

 • Morfologia krwi (pełna)

  Podstawowe badanie laboratoryjne służące do ogólnej oceny stanu zdrowia. Pomocna m.in. przy ocenie ewentualnych niedoborów pokarmowych, które mogą doprowadzić do rozwinięcia się anemii oraz stanu zapalnego.

 • TIBC

  Parametr określa całkowitą zdolność wiązania żelaza. Badanie TIBC wykonywane jest w przypadku podejrzenia zaburzeń gospodarki żelazem (niedobór lub nadmiar) oraz w diagnostyce niedokrwistości.

 • Ferrytyna

  Białko odzwierciedlające zapasy żelaza w ustroju, co czyni ten parametr najlepszym miernikiem niedoboru tego pierwiastka w organizmie. Kobiety z endometriozą bardzo często mają obfite miesiączki, co naraża je na ryzyko niedoboru żelaza.

 • Witamina B12

  Ważny składnik, wspierający pracę układu nerwowego, komórek i biorący udział w tworzeniu DNA. Niedobór witaminy B12 może być wynikiem anemii, zaburzeń wchłaniania lub nieodpowiednio zbilansowanej diety.

 • Kwas foliowy

  Inaczej witamina B9. Zmiany w wartościach stężeń tej witaminy związany jest z niewystarczającym spożyciem kwasu foliowego w diecie, zaburzeniami wchłaniania lub w stanach przebiegających ze zwiększonym ich zapotrzebowaniem.

 • Witamina D metabolit 25(OH)

  Niskie jak i wysokie stężenie witaminy D może być szkodliwe dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i nasilać stan zapalny obecny także przy endometriozie.

 • Lipidogram

  Badanie sprawdzające wskaźniki lipidowe we krwi, czyli frakcje cholesterolu. Dzięki regularnym pomiarom możesz zapobiec miażdżycy, zawałowi serca lub udarowi.

 • Glukoza na czczo

  Badanie glukozy wykonuje się w celu sprawdzenia stężenia cukru we krwi. Jest to podstawowe badanie w diagnostyce i profilaktyce cukrzycy.

 • CRP

  Białko C-reaktywne, to wskaźnik stanu zapalnego w organizmie, który może być podwyższony u kobiet z endometriozą.

 • Próby wątrobowe (ALT, AST, ALP, BIL, GGTP)

  Wątroba jest narządem, który odpowiada za metabolizm leków. Próby wątrobowe pozwolą na kontrolowanie czynności wątroby, szczególnie u osób, które muszą przyjmować wiele leków, jak ma to miejsce np. u kobiet z endometriozą.

Diagnostyka

Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.

Czynniki mogące mieć wpływ na wynik

 • Ciąża pacjentki.
 • Aktywna infekcja.
 • Suplementy zawierające witaminy i składniki mineralne
 • Menstruacja.
 • Restrykcyjne diety i głodówki.
 • Niezastosowanie się do zasad przygotowania do badań, opisanych wyżej.

Interpretacja wyników badań krwi

Badania w Pakiecie umożliwiają identyfikację niedoboru witaminy B12, żelaza, witaminy D, a także takich stanów zdrowotnych jak: anemia, stany zapalne, cukrzyca. Pozwalają także na ocenę pracy wątroby oraz profilu lipidowego pacjentki. Wyniki warto skonsultować ze specjalistą.

Sentence-positive card icon
Wyniki badań będą dostępne maksymalnie w ciągu 4 dni roboczych. Odbierzesz je online!
Image