Pobranie krwi w domu pacjenta - przenieś diagnostykę do siebie!
Badania krwi

Pobranie krwi w domu pacjenta - przenieś diagnostykę do siebie!

Pobranie krwi w domu to zupełnie nowe podejście do badań krwi, które obrosły niechlubnymi legendami. A przecież badania krwi to najprostsze i najbardziej podstawowe narzędzie diagnostyczne. Przenosząc diagnostykę do domu, wielu pacjentów przekonało się, że troska o zdrowie może przywoływać lepsze skojarzenia. Pobranie krwi może odbyć się bez płaczu dziecka, bez czekania w kolejce czy zmian całego planu dnia. Dla odmiany można odbyć badanie w ulubionym fotelu, trzymając bliskiego za rękę, a nawet z pupilem u boku. Dowiedz się więcej o pobraniu krwi w domu!

Dla kogo jest domowe pobranie krwi?

 • Dla każdego, kto ceni swój czas. Pobranie krwi w domu trwa średnio 12 minut. To czas, w którym specjalista medyczny zapuka do Twoich drzwi, rozłoży materiały potrzebne do pobrania, pobierze krew i zabezpieczy ją do transportu. Ty w tym czasie możesz nadrabiać maile, głaskać psa lub przygotowywać śniadanie.
 • Dla rodziców małych dzieci – bo wyjście z maluchami do punktu pobrań to zwykle wyższy poziom logistyki. Ponadto maluchy często obawiają się pobrania – w domu mogą poczuć się bezpieczniej. Sprawdź, jak oswoić dziecko z pobraniem krwi.
 • Dla osób z osłabioną odpornością. Będąc w domu, ograniczasz ekspozycję na obce patogeny, których – chcąc nie chcąc – pełno w lokalnych punktach medycznych. Czujesz się nie najlepiej? Boisz się, że złapiesz coś przed ważnym dniem, ale jednocześnie nie chcesz rezygnować ze zdrowia? Wybierz badania w domu.
 • Dla kobiet w ciąży, szczególnie dla tych z ciążą zagrożoną, które muszą ograniczać aktywność ruchową. O zdrowie można dbać na wiele sposobów, pobranie krwi w domu to jedno z udogodnień, które pozwoli zatroszczyć się o siebie.
 • Dla seniorów, którzy zamiast oczekiwać w kolejkach, mogą swoją energię spożytkować na spacer po parku lub zabawę z wnukami.
 • Dla osób z niepełnosprawnościami lub chwilowymi ograniczeniami ruchowymi. Złamana noga to nie wymówka do przełożenia badań krwi! Specjalista medyczny przyjedzie do Ciebie i wykona potrzebne badania.

Jak wygląda badanie krwi w domu?

 1. Umawiasz badania krwi kiedy tylko chcesz – nie potrzebujesz skierowania, nikt nie pyta o to, dlaczego chcesz się przebadać. Czujesz, że potrzebujesz badań – zamawiasz je.
 2. O wyznaczonej przez Ciebie porze do Twojego domu przyjeżdża mobilny specjalista medyczny. Nie wymaga to od Ciebie zmiany porannej rutyny – zdążysz przed pracą i odprowadzeniem dzieci do szkoły! A jeśli typ badania na to pozwala, możesz je umówić nawet po południu.
 3. Wykonujesz badania krwi na kanapie, z bliskim trzymającym za rękę, w piżamie lub w stroju do pracy – jak wolisz!
 4. Wyniki odbierasz online wtedy, kiedy Ci wygodnie. Możesz je skonsultować przez czat lub telefon z Opiekunem Zdrowia uPacjenta.
 5. Zaoszczędzony czas poświęcasz na to, co dla Ciebie ważne: rodzinę, pracę, pasję.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marcin Korczyk (@pantabletka)

Czy pobranie krwi w domu jest bezpieczne?

Być może dziwi Cię, że badania krwi można wykonać w domu. No bo jak to tak: badać się tam, gdzie jesz obiady, biega pies, a godzinę temu dziecko wylało sok na kanapę? A jednak – to całkowicie możliwe i w 100% bezpieczne. Pielęgniarka Agnieszka Łyszczarz tłumaczy:

Pobranie krwi wymaga warunków higienicznych, a nie sterylnych. Oznacza to, że wystarczy dezynfekcja miejsca wkłucia i zachowanie odpowiednich zasad bezpiecznego pobrania krwi (tzn. jednorazowa igła, stosowanie przez specjalistę rękawiczek ochronnych), by cały zabieg był bezpieczny dla zdrowia pacjenta. Bałagan, pranie na wierzchu czy pies krzątający się po domu nie stanowią przeszkody do pobrania krwi. Ba, dla niektórych pacjentów, np. tych cierpiących na hemofobię, takie znajome warunki mogą stanowić ukojenie nerwów i ułatwiać pobranie. A po pobraniu próbki krwi trafiają do coolboxa, czyli specjalnego opakowania, które zapewnia odpowiednią temperaturę oraz zabezpieczenie materiału w transporcie do laboratorium.

Co inni mówią o pobraniu krwi w domu?

Z usługi domowego pobrania krwi z uPacjenta korzysta ponad 20 000 klientów każdego miesiąca! Blisko 100% z nich ocenia usługę na 5/5 gwiazdek! Niżej znajdziesz opinie wybranych osób, które pochodzą z Google.

Sprawdź też indywidualne relacje z pobrania krwi w domu:

Pobranie krwi w domu pacjenta – cennik

Cena usługi pobrania krwi w domu zależy od badań, które chcesz wykonać. Cena badań jest taka sama jak w laboratorium, a koszt dojazdu specjalisty i pobrania krwi zaczyna się od 59 zł – w zależności od rejonu czy wieku pacjenta. Decydując się na gotowe pakiety badań uPacjenta oszczędzasz nawet do 50%! Sprawdź katalog badań uPacjenta i wybierz badania, które wykonasz w domu.

Poznaj najpopularniejsze Pakiety badań uPacjenta

Package preview image
Zdrowie ogólne
299,00 zł
Pakiet badań dla każdego (rozszerzony)
Konsultacja wyników uPacjenta

Chcesz kompleksowo zadbać o swoje zdrowie? Wykonaj Pakiet Badań dla Każdego (rozszerzony) i skonsultuj wyniki z Opiekunem Zdrowia uPacjenta. Dzięki 18 badaniom zawartym w pakiecie przebadasz się od stóp do głów, a specjalista medyczny zinterpretuje Twoje wyniki, odpowie na pytania i rozwieje wątpliwości. Podpowie też jak uzupełnić ewentualne niedobory oraz, jeśli zajdzie taka konieczność, zaproponuje dalszą diagnostykę. Wszystko w ramach jednego pakietu!

Package preview image
Anemia i niedobory
299,00 zł
Pakiet badań na niedobór witamin i składników mineralnych (rozszerzony)
Cynk w surowicy, ilościowo

W CENIE: BADANIA + MOŻLIWOŚĆ KONSULTACJI WYNIKÓW Rozważasz rozpoczęcie suplementacji? Najpierw sprawdź, czy to konieczne! Z rozszerzonym Pakietem na niedobór witamin i minerałów przeprowadzisz diagnostykę najczęściej występujących niedoborów witamin i składników mineralnych. Dzięki niemu zyskasz wskazówki dotyczące konieczności i stopnia suplementacji, jak również zmian w swojej diecie. Wszystko to w komfortowych warunkach swojego domu.

Package preview image
Zdrowie ogólne
929,00 zł
Pakiet kompleksowych badań stanu zdrowia
anty-TG anty-TPO

Czy za pomocą jednego pobrania krwi można zbadać wszystko? Tak, z Pakietem Kompleksowych Badań Stanu Zdrowia jest to jak najbardziej możliwe! Pakiet pozwala oznaczyć aż 32 parametry krwi, dzięki czemu identyfikuje ewentualne niedobory, zaburzenia hormonalne, choroby układu krążenia i wiele innych dolegliwości. Kompleksowy przegląd zdrowia wykonasz bez wchodzenia z domu - a wyniki skonsultujesz online!

Przenieś diagnostykę do swojego domu. Umów pobranie krwi w domu już dziś!

Potrzebujesz konkretnych badań krwi? Wejdź w katalog badań i wyszukaj, czego potrzebujesz.

Nie wiesz jeszcze, jakich badań potrzebujesz, ale czujesz, że potrzebujesz badań? Sprawdź kategorie badań uPacjenta i wybierz pakiet, który najlepiej odpowiada do Twoich potrzeb lub wykonaj test i dowiedz się, jakie badania krwi warto wykonać, bazując na doświadczanych przez Ciebie objawach, celach życiowych i stylu życia.

our-process-widget-default-icon
Zdrowie zaczyna się uCiebie
 • Zaplanuj badania

  Dobierz badania w katalogu badań uPacjenta.

 • Zbadaj się u Siebie

  Kiedy Ci wygodnie, wtedy gdy tego potrzebujesz.

 • Skonsultuj wyniki online

  Porozmawiaj ze specjalistą medycznym uPacjenta.

 • Ciesz się lepszym zdrowiem

  Zastosuj porady eksperta i obserwuj poprawę samopoczucia.