PAKIET BADAŃ NA ALERGIE Z KONSULTACJĄ

Kichanie, kaszel, łzawienie oczu lub wysypka skórna – to mogą być objawy alergii. Jeśli ich doświadczasz lub dotyczy to Twojego dziecka, wykonaj Pakiet Badań na Alergie, który sprawdzi reakcję organizmu na najczęstsze 28 alergenów wziewnych, pokarmowych i kontaktowych. Wszystkie zbadasz z pomocą specjalistów medycznych uPacjenta, bez wychodzenia z domu! W cenie pakietu badania oraz konsultacja wyników.

Zobacz pełny opis

Cena pakietu:239,00 zł
Suma pojedynczych badań:341,91 zł

Kto powinien wykonać testy alergiczne?

Każdy, kto podejrzewa u siebie alergię. Pakiet Badań na Alergie jest odpowiedni dla każdego, niezależnie od wieku: testy na alergie z krwi można wykonać również u dzieci.

Sentence-positive card icon
Pobranie krwi w domu to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla seniorów, kobiet w ciąży, rodziców z dziećmi oraz tych, którzy boją się igieł lub są zabiegani i chcą zaoszczędzić swój czas. Jesteś jedną z tych osób? Zamień korki i kolejki na swój ulubiony fotel!

Kiedy robić testy alergiczne?

O alergii mogą świadczyć objawy takie jak:

wodnisty katar;

napady kichania;

bóle głowy;

zmiany skórne — zaczerwienienie, wysypka, egzema;

duszności i problemy z oddychaniem,

wzdęcia,

mdłości,

obrzmienie śluzówki nosa;

pieczenie, swędzenie i łzawienie oczu;

obrzęki, uczucie ociężałości;

uporczywy kaszel;

ból brzucha,

biegunka,

wymioty.

Materiał do badania:krew żylna
Orientacyjny czas oczekiwania na wyniki:1-7 dni roboczych
Szacowany okres ważności wyników:kilka miesięcy
Pobranie krwi w domu pacjenta.
Badanie bez skierowania

Badania krwi w pakiecie się opłacają!

Nazwa badania
Cena indywidualna badania
Cena w pakiecie

IgE całkowite

47,88 zł

21%

taniej

239,00 zł

Morfologia krwi (pełna)

19,95 zł

Panel pediatryczny (28 alergenów)

215,08 zł

Morfologia krwi (pełna)

19,95 zł

Suma
302,86 zł
239,00 zł
Nazwa badania
Cena

IgE całkowite

47,88 zł

Morfologia krwi (pełna)

19,95 zł

Panel pediatryczny (28 alergenów)

215,08 zł

Morfologia krwi (pełna)

19,95 zł

Suma
od 302,86 zł
Cena pakietu
21%
taniej
239,00 zł
* indywidualna cena badań przedstawiona na przykładzie cen z woj. mazowieckiego

Diagnostyka

Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.

Jak wykonać badania na alergię w domu?

1
Zamawiasz online

Kliknij „Zamów “ i wybierz dogodny termin.

2
My pobieramy Ci krew w domu

Zamiast stać w kolejce, oczekuj specjalisty medycznego w ulubionym fotelu! Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo pobrania.

Pobrane próbki zabezpieczane są w specjalnym coolboxie. Dzięki temu transport materiałów do laboratorium jest bezpieczny.

3
Wyniki odbierasz online

Wyniki odbierasz online, w tramwaju, pracy lub domu. Jeżeli będziesz mieć problem z interpretacją wyników - pomożemy.

Dlaczego warto wykonać Pakiet Badań na Alergie?

Dzięki Pakietowi sprawdzisz swoją reakcję na 28 najczęstszych alergenów, m.in.: mleko, sierść zwierząt, jajka, pyłki traw i wiele innych. Alergie są coraz bardziej powszechne: liczba chorych podwaja się co 10 lat. Za 15 lat co drugi Europejczyk będzie odczuwał jej skutki. To wynik m.in. rosnącego zanieczyszczenia powietrza. Wiedza, co nas uczula, pozwala na ograniczenie kontaktu z konkretnym alergenem oraz wprowadzenie leczenia, które poprawi jakość życia. Warto pamiętać, że nieleczona alergia może prowadzić do astmy alergicznej lub chronicznego zapalenia zatok.

Testy alergiczne z krwi, w odróżnieniu od skórnych testów alergicznych, nie niosą ze sobą ryzyka w postaci niepożądanej reakcji na kontakt z alergenem. Wszystkie parametry oznaczane są z krwi, dzięki czemu jedynym dyskomfortem dla pacjenta jest lekkie ukłucie w trakcie pobierania krwi.

Testy alergiczne z krwi można wykonać także u dzieci! Jak wyglądają testy alergiczne u dzieci z Pakietem Badań na Alergie?

 • Pobranie odbywa się w znajomych warunkach domowych.
 • Do testów alergicznych u niemowląt specjalista medyczny pobiera krew ze zgięcia łokciowego.
 • Na pobranie krwi u dziecka specjalista medyczny może przeznaczyć aż godzinę: może to być czas na poznanie pociechy i zyskanie jego zaufania lub pytania od rodziców.
 • Każdy dzielny pacjent otrzymuje odznakę!

Co zyskasz, decydując się na Pakiet badań na alergie z konsultacją?

Opiekun Zdrowia uPacjenta:

 • dokładnie przeanalizuje Twoje wyniki badań i wyjaśni, jaka może być przyczyna odchyleń od normy;
 • odpowie na Twoje pytania i rozwieje ewentualne wątpliwości;
 • podpowie bardziej szczegółowe badania diagnostyczne, jeśli zajdzie taka potrzeba;
 • zaproponuje wizytę u lekarza specjalisty lub dietetyka, jeśli będzie taka konieczność;
 • podpowie, jakie zmiany w stylu życia wprowadzić, aby Twoje zdrowie i samopoczucie uległo poprawie.

Jak to wygląda?

 1. Kupujesz Pakiet Badań na Alergie z konsultacją.
 2. W ciągu ok. 24 godzin roboczych po zakupie dostaniesz link do zapisu na konsultację wraz z ankietą do wypełnienia i informacją, na jakie adres e-mail przesłać swoje wyniki krwi i wypełnioną ankietę.
 3. W wyznaczony dzień przyjeżdża do Ciebie specjalista medyczny i pobiera krew.
 4. W ciągu 2 dni roboczych odbierasz wyniki krwi.
 5. Nasz Opiekun Zdrowia skontaktuje się z Tobą telefonicznie w wybranym przez Ciebie terminie. Konsultacja trwa około 15 minut. Jeżeli preferujesz konsultację mailową, zostaw taką informację w uwagach.

Zyskaj szerokie spojrzenie na zdrowie

Package preview image
Alergia
219,00 zł
PAKIET BADAŃ NA ALERGIE WZIEWNE
IgE całkowite

- Dla osób z nasilonymi dolegliwościami oddechowymi, występującymi sezonowo; - Dla osób z występującym sezonowo katarem; - Dla osób z występującym sezonowo łzawieniem oczu. Pozwala określić, który z wziewnych alergenów może powodować niepożądane reakcje organizmu. Ocenia stan “pobudzenia” organizmu związany z ogólna alergizacją. Dlaczego warto? Jeśli zauważasz u siebie okresowo występujące wzmożone objawy ze strony układu oddechowego, jak kichanie, kaszel, ból gardła, a nawet łzawienie lub zatkane zatoki, ten pakiet jest dla Ciebie. Po konsultacji ze specjalistą ustalicie, które alergeny powodują objawy ze strony układu oddechowego, a po wdrożeniu odpowiedniego leczenia lub profilaktyki, uda Ci się odzyskać kontrolę.

Package preview image
Alergia
1359,00 zł
PAKIET ALEX: Molekularna diagnostyka alergii IgE-zależnej Z KONSULTACJĄ
Panel alergenów molekularnych (296 parametrów) // ALEX

Szeroki zakres testów alergicznych zawartych w Pakiecie Badań na Alergię ALEX pozwala na kompleksowe sprawdzenie własnego zdrowia oraz identyfikację wystąpienia możliwych reakcji krzyżowych. Na jednej domowej wizycie specjalisty medycznego sprawdzisz aż 165 typów alergenów! Nie oznacza to, że aż tyle razy dojdzie do wkłucia igły – do badań na alergię z krwi w Pakiecie ALEX może wystarczyć zaledwie jedno ukłucie (choć wiele zależy od pacjenta). Wiedza, co nas uczula, pozwala na ograniczenie kontaktu z konkretnym alergenem oraz wprowadzenie leczenia, które poprawi jakość życia. Warto pamiętać, że nieleczona alergia może prowadzić do astmy alergicznej lub chronicznego zapalenia zatok. Zbadaj się już teraz – i to bez wychodzenia z domu! Specjalista medyczny uPacjenta pomoże Ci zmienić nawyki, by zapobiegać objawom alergicznym - konsultację masz w cenie tego pakietu! Jednoczesna diagnostyka uczulenia na możliwie najszersze spektrum alergenów i ich składników molekularnych jest zgodna z najnowszymi rekomendacjami Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej (EAACI).

Package preview image
Sport i dieta
689,00 zł
PAKIET BADAŃ NA NIETOLERANCJE POKARMOWE - badanie genetyczne
Fruktozemia wrodzona - mutacje A150P i A175D w genie ALDOB

- Dla pacjentów obciążonych genetycznie w kierunku nietolerancji pokarmowych; - Dla pacjentów cierpiących na choroby autoimmunologiczne w przebiegu których mogą rozwinąć się nietolerancje pokarmowe; - Dla pacjentów z chorobami genetycznymi, którym mogą towarzyszyć nietolerancje pokarmowe; - Dla pacjentów, którzy chcą poznać swoje predyspozycje genetyczne do rozwoju nietolerancji pokarmowych; - Dla pacjentów z nieprawidłowymi wynikami wodorowych testów oddechowych. Nietolerancje pokarmowe są źródłem samych problemów. Ze względu na nieprzyjemne objawy ze strony układu pokarmowego mogą całkowicie wykluczyć Cię z życia towarzyskiego. Bo jak można czuć się pewnie, jeśli nie wiesz, jak zareaguje Twój brzuch po zjedzeniu posiłku? Wzdęcia, gazy, wymioty, biegunki – to tylko część objawów charakterystycznych dla nietolerancji pokarmowych. A można ich uniknąć, identyfikując przyczynę i modyfikując odpowiednio dietę. Nie warto zwlekać z badaniami, ponieważ brak podjętych działań sprawia, że nietolerancje pokarmowe wpływają negatywnie na cały organizm i prowadzą do wielu powikłań. Dlatego zbadaj się już dziś i to bez wychodzenia z domu!

Jak przygotować się do testów alergicznych z krwi?

 • Bullet image

  Zaplanuj pobranie w godzinach porannych.

 • Bullet image

  Do badania przystąp na czczo: nie spożywaj posiłków przez co najmniej 12 h przed badaniami.

 • Bullet image

  Wypij szklankę wody na pół godziny przed pobraniem, a na co dzień dbaj o nawodnienie organizmu. Dzięki temu procedura pobrania krwi przebiegnie sprawniej.

 • Bullet image

  Dzień przed badaniami powstrzymaj się od intensywnego wysiłku. Postaraj się także chwilę przed pobraniem odpocząć.

 • Bullet image

  Zażywasz leki? Skonsultuj z lekarzem ich przyjęcie przed badaniem!

Sentence-positive card icon
Do dzieła! Umów badanie i oczekuj przyjazdu mobilnego specjalisty medycznego.

Pełna lista badań w pakiecie:

 • IgE całkowite

  parametr pomocniczy w diagnostyce alergii. Badanie określa całkowitą ilość cząsteczek IgE bez względu na ich specyficzność (nie pozwala zatem na identyfikację źródeł alergii).

 • Morfologia krwi (pełna)

  jej wyniki mogą sygnalizować choroby o podłożu alergicznym. W przebiegu alergii mogą występować zmiany zarówno w układzie białokrwinkowym (wzrost poziomu granulocytów zasadochłonnych i kwasochłonnych).

 • Panel pediatryczny (28 alergenów)

  pyłki GX-trawy (tymotka łąkowa, żyto); pyłki brzozy brodawkowatej oraz bylicy; dwa gatunki roztoczy kurzu domowego (D. pteronyssinus, D. farinae); naskórki: psa, kota, konia; grzyby (Cladosporum herbarium, Aspergilllus fumigatus, Alternaria alernata); białko i żółtko jaja kurzego; mleko; alfa-laktoalbumina (białko serwatki, obecne głównie w mleku krowim i jego produktach); beta-laktoglobulina (białko serwatki, obecne głównie w mleku krowim oraz mleku innych ssaków); kazeina (białko obecne głównie w mleku krowim); albumina surowicy wołu (główny alergen mięsa wołowego oraz serwatkowy alergen mleka krowiego); dorsz; pszenica; ryż; soja; orzech ziemny, orzech laskowy; marchew; ziemniak; jabłko; CCD (struktury węglowodanowe zlokalizowane głównie na alergenach roślinnych).

Diagnostyka

Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.

Czynniki mogące mieć wpływ na wynik

Niektóre z parametrów morfologii krwi mogą wykazywać wahania dobowe, dlatego pora pobrania może mieć wpływ na wyniki.

Zafałszować wyniki może intensywny wysiłek fizyczny. Prowadzi on do odwodnienia, a to z kolei ma wpływ na wartości niektórych parametrów.

Interpretacja wyników

Wysoki poziom IgE wiąże się z dużym prawdopodobieństwem alergii. O tym, co ją wywołuje, poinformują parametry poszczególnych alergenów.

Sentence-neutral card icon
Zamów domowe pobranie krwi a wyniki odbierz online. Ciesz się zdrowiem bez wychodzenia z domu.
Image

Kategoria:

testy alergiczne