Test na nietolerancję laktozy – analiza polimorfizmu 13910 genu LCT met, PCR

Według Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej nietolerancja laktozy występuje o 1,5% dzieci i nawet 37% dorosłych w Polsce. Jeśli po spożyciu mleka i jego przetworów doświadczasz objawów niestrawności, koniecznie zrób test na nietolerancję laktozy. Możesz go wykonać bez wychodzenia z domu! Sprawdź cenę i szczegóły badania.

Zobacz pełny opis

Cena badania od:237,50 zł

Komu polecamy to badanie?

Osobom, u których w rodzinie występowały nietolerancje pokarmowe, choroby genetyczne lub autoimmunologiczne

Pacjentom, którzy po spożyciu produktów mlecznych doświadczają objawów niestrawności

Osobom, które chcą wykluczyć nietolerancję laktozy w ramach świadomego planowania diety

Sentence-positive card icon
Pobranie krwi w domu to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla seniorów, kobiet w ciąży, rodziców z dziećmi i tych, którzy boją się igieł lub są zabiegani i chcą zaoszczędzić swój czas. Jesteś jedną z tych osób? Zamień korki i kolejki na swój ulubiony fotel!

Kiedy wykonać test na nietolerancję laktozy?

Wykonaj badanie na nietolerancję laktozy, jeśli dotykają Cię objawy takie jak np.:

bóle i skurcze brzucha;

biegunki;

oddawanie nadmiernej ilości gazów;

kolki;

utrata wagi.

wzdęcia;

nudności i wymioty;

uczucie „przelewania” w brzuchu;

zmiana rytmu wypróżnień;

Materiał do badania:krew żylna
Metoda badania:Real Time PCR
Orientacyjny czas oczekiwania na wyniki:7-12 dni
Pobranie krwi w domu pacjenta.
Badanie bez skierowania

Jak wykonać badanie na nietolerancję laktozy w domu?

1
Zamawiasz online

Kliknij „Zamów “ i wybierz dogodny termin.

2
My pobieramy Ci krew w domu

Zamiast stać w kolejce, oczekuj specjalisty medycznego w ulubionym fotelu! Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo pobrania.

Pobrane próbki zabezpieczane są w specjalnym coolboxie. Dzięki temu transport materiałów do laboratorium jest bezpieczny.

3
Wyniki odbierasz online

Wyniki odbierasz online, w tramwaju, pracy lub domu. Jeżeli będziesz mieć problem z interpretacją wyników - pomożemy.

Dlaczego warto wykonać badanie?

Objawy spowodowane nietolerancją laktozy mogą bardzo utrudniać codzienne życie. Ciężko jest normalnie funkcjonować, kiedy doświadcza się skurczów brzucha, głośnego przelewania treści jelitowej, mdłości i biegunek. Do tego wzdęcia, które sprawiają, że zapięcie ulubionych spodni staje się poważnym wyzwaniem. Takie objawy nie tylko są nieprzyjemne, ale też powodują wycofanie się z życia towarzyskiego.

Dobra wiadomość jest taka, że można to zmienić, identyfikując przyczynę nieprzyjemnych objawów. Jeśli ww. symptomy występują u Ciebie po spożyciu mleka lub jego przetworów, to możliwe, że masz do czynienia z nietolerancją laktozy. Wykonując domowy test, dowiesz się, czy mleko i nabiał są tego przyczyną. W przypadku stwierdzonej nietolerancji laktozy wystarczy odpowiednio zmodyfikować dietę, aby wyeliminować objawy niestrawności.

Sentence-neutral card icon
Nadwrażliwość np. na gluten czy fruktozę również może objawiać się nieprzyjemnymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Zbadaj się pod kątem innych nietolerancji pokarmowych i zidentyfikuj przyczynę niestrawności.

Zyskaj szerokie spojrzenie na zdrowie

Package preview image
Sport i dieta
689,00 zł
PAKIET BADAŃ NA NIETOLERANCJE POKARMOWE - badanie genetyczne
Fruktozemia wrodzona - mutacje A150P i A175D w genie ALDOB

- Dla pacjentów obciążonych genetycznie w kierunku nietolerancji pokarmowych; - Dla pacjentów cierpiących na choroby autoimmunologiczne w przebiegu których mogą rozwinąć się nietolerancje pokarmowe; - Dla pacjentów z chorobami genetycznymi, którym mogą towarzyszyć nietolerancje pokarmowe; - Dla pacjentów, którzy chcą poznać swoje predyspozycje genetyczne do rozwoju nietolerancji pokarmowych; - Dla pacjentów z nieprawidłowymi wynikami wodorowych testów oddechowych. Nietolerancje pokarmowe są źródłem samych problemów. Ze względu na nieprzyjemne objawy ze strony układu pokarmowego mogą całkowicie wykluczyć Cię z życia towarzyskiego. Bo jak można czuć się pewnie, jeśli nie wiesz, jak zareaguje Twój brzuch po zjedzeniu posiłku? Wzdęcia, gazy, wymioty, biegunki – to tylko część objawów charakterystycznych dla nietolerancji pokarmowych. A można ich uniknąć, identyfikując przyczynę i modyfikując odpowiednio dietę. Nie warto zwlekać z badaniami, ponieważ brak podjętych działań sprawia, że nietolerancje pokarmowe wpływają negatywnie na cały organizm i prowadzą do wielu powikłań. Dlatego zbadaj się już dziś i to bez wychodzenia z domu!

Package preview image
Sport i dieta
409,00 zł
PAKIET BADAŃ PRZED WIZYTĄ U DIETETYKA
anty-TPO

Modyfikacja diety (obojętne czy związana z chęcią odchudzania się, czy nie) powinna być odpowiedzialna i przechodzić pod okiem specjalisty. Nie warto na własną rękę decydować się na diety eliminacyjne, np. bezglutenowe, ponieważ grozi to niedoborami wartościowych składników odżywczych. Badania krwi wykonane przed wizytą u dietetyka pozwolą na wskazanie słabszych stron Twojego organizmu i dopasowanie diety w taki sposób, by uzupełnić ewentualne niedobory lub im zapobiegać. U dietetyka warto pojawić się z podstawowym badaniem krwi, czyli morfologią. Dzięki niemu możliwa jest ogólna ocena kondycji organizmu: obecność infekcji lub anemii (niedokrwistości). Te wyniki warto uzupełnić o badania oceniające poziom żelaza w organizmie – to właśnie niedobór tego pierwiastka jest jedną z najczęstszych przyczyn niedokrwistości. Ponieważ ważnym elementem diety są węglowodany (w tym cukry), warto również pokazać dietetykowi, jaki jest Twój poziom cukru we krwi. Kolejnym parametrem, który często powoduje wiele problemów zdrowotnych, a jest ściśle powiązany z dietą to cholesterol – badanie lipidogramu mierzy wszystkie jego frakcje. Jeśli zmagasz się z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, dobrze przedstawić specjaliście aktualne wyniki badań hormonalnych, w szczególności hormonów tarczycy oraz poziomu kortyzolu. Nieprawidłowe wartości tych hormonów mogą powodować problemy z wagą. Wszystkie te badania (i jeszcze kilka dodatkowych, równie ważnych) znajdują się w Pakiecie.

Package preview image
Sport i dieta
419,00 zł
PAKIET BADAŃ NA BRZUCH
Lipaza Amylaza

Niestrawność zdarza się każdemu z nas. Sporadyczne zaparcia, biegunka, wzdęcia dotyczą wielu Polaków. Stają się one problemem, gdy trwają przez dłuższy czas i zaburzają codzienne funkcjonowanie. Jeśli jakiś objaw lub grupa objawów towarzyszy Ci przez wiele dni, a po chwilowej poprawie symptomy te powracają, koniecznie przebadaj swój układ pokarmowy. W Pakiecie znajdują się badania na jelita, żołądek, trzustkę i wątrobę. Wykonuje się je z próbek krwi i kału. To nieinwazyjne badania, które w wielu przypadkach pozwalają uniknąć kolonoskopii i gastroskopii. Dzięki badaniom zawartym w Pakiecie możliwe jest wykrycie m.in. chorób wątroby, trzustki, jelit, nietolerancji pokarmowych, anemii i stanów zapalnych jelit.

Jak często wykonywać badanie?

Badanie należy wykonać w przypadku podejrzenia nietolerancji laktozy, czyli wtedy, kiedy występują objawy niestrawności po spożyciu mleka i jego przetworów.

Jak przygotować się do badania na nietolerancję laktozy?

Test na nietolerancję laktozy nie wymaga specjalnego przygotowania. 30 minut przed planowanym badaniem warto wypić szklankę wody, aby ułatwić specjaliście medycznemu pobranie krwi.

Sentence-positive card icon
Czas na badanie! Usiądź w swoim ulubionym fotelu i oczekuj naszego specjalisty.

Co to jest laktoza i nietolerancja laktozy?

Laktoza znajduje się w mleku ssaków oraz w produktach mlecznych. Prawidłowe trawienie laktozy uzależnione jest od enzymu (laktazy), którego aktywność u większości osób zmniejsza się z wiekiem. Niestrawiona laktoza może powodować dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego: wzdęcia, bóle i skurcze brzucha, biegunkę, nadmierne gazy itp. Objawy występujące od 30 minut do 12 godzin po spożyciu produktów mlecznych nazywane są powszechnie nietolerancją laktozy.

Czynniki mogące mieć wpływ na wynik

Brak. Badanie genetyczne wystarczy wykonać raz w życiu.

Interpretacja wyników

Badania genetyczne w kierunku nietolerancji laktozy pozwalają stwierdzić genetyczną predyspozycję do tej choroby. Dodatni wynik nie powinien być traktowany jako jednoznaczne rozpoznanie, ponieważ nie musi on oznaczać aktywnej choroby. Wynik badania zawsze trzeba skonsultować z lekarzem, który postawi ostateczne rozpoznanie.

Sentence-positive card icon
Wyniki badań będą dostępne w ciągu 7-12 dni roboczych. Odbierzesz je online!
Image