Test na nietolerancję laktozy – analiza polimorfizmu 13910 genu LCT met, PCR

Według Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej nietolerancja laktozy występuje o 1,5% dzieci i nawet 37% dorosłych w Polsce. Jeśli po spożyciu mleka i jego przetworów doświadczasz objawów niestrawności, koniecznie zrób test na nietolerancję laktozy. Możesz go wykonać bez wychodzenia z domu! Sprawdź cenę i szczegóły badania.

Zobacz pełny opis

Cena badania od:247,00 zł

Komu polecamy to badanie?

Osobom, u których w rodzinie występowały nietolerancje pokarmowe, choroby genetyczne lub autoimmunologiczne

Pacjentom, którzy po spożyciu produktów mlecznych doświadczają objawów niestrawności

Osobom, które chcą wykluczyć nietolerancję laktozy w ramach świadomego planowania diety

Sentence-positive card icon
Pobranie krwi w domu to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla seniorów, kobiet w ciąży, rodziców z dziećmi i tych, którzy boją się igieł lub są zabiegani i chcą zaoszczędzić swój czas. Jesteś jedną z tych osób? Zamień korki i kolejki na swój ulubiony fotel!

Kiedy wykonać test na nietolerancję laktozy?

Wykonaj badanie na nietolerancję laktozy, jeśli dotykają Cię objawy takie jak np.:

bóle i skurcze brzucha;

biegunki;

oddawanie nadmiernej ilości gazów;

kolki;

utrata wagi.

wzdęcia;

nudności i wymioty;

uczucie „przelewania” w brzuchu;

zmiana rytmu wypróżnień;

Materiał do badania:krew żylna
Metoda badania:Real Time PCR
Orientacyjny czas oczekiwania na wyniki:7-12 dni
Pobranie krwi w domu pacjenta.
Badanie bez skierowania

Jak wykonać badanie na nietolerancję laktozy w domu?

1
Zaplanuj badania

Wybierz badania, datę i adres pobrania.

2
Zbadaj się u Siebie

Kiedy Ci wygodnie, wtedy gdy tego potrzebujesz.

3
Skonsultuj wyniki online

Porozmawiaj ze specjalistą medycznym uPacjenta.

Wybierz Pakiet Badań, a konsultację zyskasz gratis. Po zakupie otrzymasz maila ze szczegółami.

4
Ciesz się lepszym zdrowiem

Zastosuj porady eksperta i obserwuj poprawę samopoczucia.

Dlaczego warto wykonać badanie?

Objawy spowodowane nietolerancją laktozy mogą bardzo utrudniać codzienne życie. Ciężko jest normalnie funkcjonować, kiedy doświadcza się skurczów brzucha, głośnego przelewania treści jelitowej, mdłości i biegunek. Do tego wzdęcia, które sprawiają, że zapięcie ulubionych spodni staje się poważnym wyzwaniem. Takie objawy nie tylko są nieprzyjemne, ale też powodują wycofanie się z życia towarzyskiego.

Dobra wiadomość jest taka, że można to zmienić, identyfikując przyczynę nieprzyjemnych objawów. Jeśli ww. symptomy występują u Ciebie po spożyciu mleka lub jego przetworów, to możliwe, że masz do czynienia z nietolerancją laktozy. Wykonując domowy test, dowiesz się, czy mleko i nabiał są tego przyczyną. W przypadku stwierdzonej nietolerancji laktozy wystarczy odpowiednio zmodyfikować dietę, aby wyeliminować objawy niestrawności.

Sentence-neutral card icon
Nadwrażliwość np. na gluten czy fruktozę również może objawiać się nieprzyjemnymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Zbadaj się pod kątem innych nietolerancji pokarmowych i zidentyfikuj przyczynę niestrawności.

meZyskaj szerokie spojrzenie na zdrowie

Package preview image
Alergie i nietolerancje pokarmowe
719,00 zł
Pakiet badań na nietolerancje pokarmowe - badanie genetyczne
Celiakia (DQ2.2/DQ2.5/DQ8) met. PCR

Zawiera badania oceniające genetyczne predyspozycje do celiakii, nietolerancji glukozy i fruktozemii. Wyniki badań mogą być podstawą do indywidualnego postępowania dietetycznego i stanowią istotne wskazówki komponowania jadłospisu. W cenie: zestaw badań + możliwość konsultacji wyników

Package preview image
Dla dzieci
269,00 zł
Pakiet badań na alergie
IgE całkowite

W CENIE: BADANIA + KONSULTACJA WYNIKÓW Kichanie, kaszel, łzawienie oczu lub wysypka skórna – to mogą być objawy alergii. Jeśli ich doświadczasz lub dotyczy to Twojego dziecka, wykonaj Pakiet Badań na Alergie, który sprawdzi reakcję organizmu na najczęstsze 28 alergenów wziewnych, pokarmowych i kontaktowych. Wszystkie zbadasz z pomocą specjalistów medycznych uPacjenta, bez wychodzenia z domu! W cenie pakietu badania oraz konsultacja wyników.

Package preview image
Zaburzenia metaboliczne
399,00 zł
Pakiet badań metabolicznych
Albumina C-peptyd

Wykonaj badania pod kątem chorób dietozależnych, dzięki którym łatwiej będzie Ci wybrać najlepszą dietę. W cenie: zestaw badań + możliwość konsultacji wyników

Jak często wykonywać badanie?

Badanie należy wykonać w przypadku podejrzenia nietolerancji laktozy, czyli wtedy, kiedy występują objawy niestrawności po spożyciu mleka i jego przetworów.

Jak przygotować się do badania na nietolerancję laktozy?

Test na nietolerancję laktozy nie wymaga specjalnego przygotowania. 30 minut przed planowanym badaniem warto wypić szklankę wody, aby ułatwić specjaliście medycznemu pobranie krwi.

Sentence-positive card icon
Czas na badanie! Usiądź w swoim ulubionym fotelu i oczekuj naszego specjalisty.

Co to jest laktoza i nietolerancja laktozy?

Laktoza znajduje się w mleku ssaków oraz w produktach mlecznych. Prawidłowe trawienie laktozy uzależnione jest od enzymu (laktazy), którego aktywność u większości osób zmniejsza się z wiekiem. Niestrawiona laktoza może powodować dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego: wzdęcia, bóle i skurcze brzucha, biegunkę, nadmierne gazy itp. Objawy występujące od 30 minut do 12 godzin po spożyciu produktów mlecznych nazywane są powszechnie nietolerancją laktozy.

Czynniki mogące mieć wpływ na wynik

Brak. Badanie genetyczne wystarczy wykonać raz w życiu.

Interpretacja wyników

Badania genetyczne w kierunku nietolerancji laktozy pozwalają stwierdzić genetyczną predyspozycję do tej choroby. Dodatni wynik nie powinien być traktowany jako jednoznaczne rozpoznanie, ponieważ nie musi on oznaczać aktywnej choroby. Wynik badania zawsze trzeba skonsultować z lekarzem, który postawi ostateczne rozpoznanie.

Sentence-positive card icon
Wyniki badań będą dostępne w ciągu 7-12 dni roboczych. Odbierzesz je online!
Zinterpretuj wyniki krwi ze specjalistą online