PANEL WĄTROBOWY PEŁNY (ANA2, AMA, ASMA, anty-LKM, anty-LSP, anty-SLA) met. IIF, DID

Panel Wątrobowy to badania wątrobowe, które pozwalają zdiagnozować choroby tego narządu o podłożu autoimmunologicznym. Jeśli podejrzewa się u Ciebie choroby wątroby, koniecznie wykonaj testy na wątrobę. Badania wykonasz bez wychodzenia z domu. Zamów wizytę mobilnego specjalisty już dziś.

Zobacz pełny opis

Cena badania od:123,50 zł

Komu polecamy wykonanie panelu wątrobowego?

Badanie Panelu Wątrobowego polecamy wszystkim osobom, u których podejrzewa się autoimmunologiczne zapalenie wątroby lub inne choroby narządu, aby wykluczyć lub potwierdzić ich autoimmunologiczne podłoże.

Sentence-positive card icon
Pobranie krwi w domu to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla seniorów, kobiet w ciąży, rodziców z dziećmi i tych, którzy boją się igieł lub są zabiegani i chcą zaoszczędzić swój czas. Jesteś jedną z tych osób? Zamień korki i kolejki na swój ulubiony fotel!
Materiał do badania:krew żylna
Metoda badania:pośrednia immunofluorescencja
Orientacyjny czas oczekiwania na wyniki:1-12 dni roboczych
Pobranie krwi w domu pacjenta.
Badanie bez skierowania

Diagnostyka

Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.

Jak wykonać badania na wątrobę w domu?

1
Zaplanuj badania

Wybierz badania, datę i adres pobrania.

2
Zbadaj się u Siebie

Kiedy Ci wygodnie, wtedy gdy tego potrzebujesz.

3
Skonsultuj wyniki online

Porozmawiaj ze specjalistą medycznym uPacjenta.

Wybierz Pakiet Badań, a konsultację zyskasz gratis. Po zakupie otrzymasz maila ze szczegółami.

4
Ciesz się lepszym zdrowiem

Zastosuj porady eksperta i obserwuj poprawę samopoczucia.

Dlaczego warto wykonać badania na wątrobę w domu?

Panel Wątrobowy polecany jest przede wszystkim pacjentom, u których podejrzewa się autoimmunologiczne zapalenie wątroby (AZW). U osób chorych na AZW obserwuje się podwyższony poziom przeciwciał wątrobowych. Jeśli doświadczasz jakichkolwiek objawów mogących świadczyć o problemach z wątrobą – nie lekceważ ich! Jak najszybciej się przebadaj. Nieleczone choroby wątroby mogą trwale ją uszkodzić i z czasem prowadzić do nieodwracalnej marskości.

Do autoimmunologicznego zapalenia wątroby dochodzi w sytuacji, kiedy komórki odpornościowe organizmu niszczą komórki wątroby. Dokładna przyczyna AZW nie jest znana, natomiast wiadomo, że choroba ma podłoże genetyczne. Na autoimmunologiczne zapalenie wątroby aż 4-krotnie częściej chorują kobiety niż mężczyźni, a szczyt zachorowań przepada między 40. a 60. r.ż. AZW często występuje też razem z innymi chorobami autoimmunologicznymi takimi jak reumatoidalne zapalenie stawów, Hashimoto, cukrzyca czy łuszczyca

Panel wątrobowy warto też wykonać w przypadku podejrzenia innych chorób wątroby, aby wykluczyć lub potwierdzić podłoże autoimmunologiczne występujących dolegliwości.

Sentence-neutral card icon
Podejrzewa się u Ciebie choroby wątroby? Oprócz Panelu Wątrobowego wykonaj inne badania na wątrobę, dzięki którym kompleksowo sprawdzisz stan jej zdrowia. Cennych informacji o kondycji narządu dostarczą Ci takie badania jak próby wątrobowe, proteinogram, albumina i przeciwciała HCV i HBs.

Zyskaj szerokie spojrzenie na swoje zdrowie

Package preview image
Dla mężczyzn
199,00 zł
Pakiet badań na wątrobę
HBs antygen

Wątroba to jeden z najważniejszych narządów, który pomaga oczyszczać organizm z toksyn oraz trawić pokarm. Zagrażają jej nie tylko nieodpowiednie nawyki żywieniowe, ale także wirusy, o których możesz nie wiedzieć. Sprawdź kompleksowo swoją wątrobę na 1 wizycie – zbadaj, czy nie dotyka Cię zapalenie wątroby, marskość narządu, czy infekcje wirusowe (WZW B, WZW C). Niektóre parametry mogą też wskazywać na dolegliwości powiązane z zaburzeniami pracy wątroby, np. choroby kości, niedobory żelaza lub cynku, a także na intensywny wysiłek fizyczny podjęty przed badaniem czy zatrucie lekami. Pakiet badań krwi na wątrobę w szczególności polecamy osobom, które doświadczyły zatrucia bądź tym, których krewni chorowali na wątrobę. Ponadto swoją wątrobę powinny badać osoby cierpiące na alkoholizm, cukrzycę, nadciśnienie lub anemię, stosujące leki mogące mieć wpływ na wątrobę (np. Nimesil, Izotek, ketonal, naproksen, niektóre antybiotyki, leki przeciwpadaczkowe, przeciwgruźlicze lub przeciwnowotworowe, antykoncepcję hormonalną), otyłe lub uwielbiające tłuste potrawy. Pamiętaj: Im wcześniej wykryjesz chorobę wątroby, tym większe szanse na całkowite wyleczenie. Wątroba ma zdolność szybkiej regeneracji, jednak by to się stało, konieczne jest wprowadzenie odpowiedniego leczenia oraz zmian w stylu życia, a diagnoza powinna nastąpić, zanim dojdzie do nieodwracalnych zmian i marskości narządu. W cenie: zestaw badań + możliwość konsultacji wyników

Package preview image
Zaburzenia metaboliczne
189,00 zł
Pakiet badań na trzustkę
Amylaza CA 19-9

Pakiet Badań na Trzustkę obejmuje pełen profil trzustkowy. Oznaczane są wszystkie ważne enzymy wytwarzane przez narząd. Co może wykryć Pakiet Badań na Trzustkę? Próby trzustkowe umożliwiają wykrycie takich chorób jak zapalenie trzustki, rak trzustki czy kamica trzustki. Pakiet szczególnie polecany jest osobom chorującym na otyłość, palącym papierosy, spożywającym alkohol oraz stosującym tłustą dietę. Pamiętaj, że chora trzustka na początku może nie dawać żadnych objawów, a jedynym sposobem na zdiagnozowanie choroby jest wykonanie szczegółowych badań! Jeśli zależy Ci na profilaktyce poważnych chorób trzustki i chcesz długo cieszyć się zdrowiem, to koniecznie zbadaj swoją trzustkę! W cenie: zestaw badań + możliwość konsultacji wyników

Package preview image
Zdrowie ogólne
929,00 zł
Pakiet kompleksowych badań stanu zdrowia
anty-TG anty-TPO

Czy za pomocą jednego pobrania krwi można zbadać wszystko? Tak, z Pakietem Kompleksowych Badań Stanu Zdrowia jest to jak najbardziej możliwe! Pakiet pozwala oznaczyć aż 32 parametry krwi, dzięki czemu identyfikuje ewentualne niedobory, zaburzenia hormonalne, choroby układu krążenia i wiele innych dolegliwości. Kompleksowy przegląd zdrowia wykonasz bez wchodzenia z domu - a wyniki skonsultujesz online!

Jak przygotować się do badań na wątrobę?

  • Bullet image

    Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. Można je wykonać o każdej porze dnia i nie trzeba być na czczo.

  • Bullet image

    30 minut przed badaniem warto wypić szklankę wody, aby ułatwić pobranie krwi specjaliście.

Sentence-neutral card icon
Do dzieła! Umów pobranie krwi w domu i oczekuj przyjazdu mobilnego specjalisty medycznego.

Jakie badania zawiera panel wątrobowy?

AMA – przeciwciała mitochodrialne skierowane przeciwko lipoproteinie w błonie wewnętrznej mitochondriów. Są markerem pierwotnego zapalenie dróg żółciowych, które z czasem może prowadzić do zastoju żółci i marskości wątroby.

ASMA – przeciwciała przeciwko mięśniom gładkim. Badanie jest pomocne w diagnostyce autoimmunizacyjnego zapalenia wątroby.

anty-LKM – przeciwciała przeciwko mikrosomom nerki i wątroby (z ang. liver kidney microsomes, LKM). Są markerem autoimmunologicznego zapalenia wątroby typu II.

anty-LSP – przeciwciała przeciwko wątrobowo specyficznym antygenom błonowym. 

anty-SLA – przeciwciała przeciwko rozpuszczalnym antygenom wątroby.

Interpretacja wyników

Obecność przeciwciał AMA może świadczyć o pierwotnej żółciowej marskości wątroby, toczniu trzewnym, zapaleniu mięśnia sercowego, kile, zespole antyfosfolipidowym lub twardzinie układowej.

Wysokie stężenie przeciwciał ASMA najczęściej wskazuje na autoimmunologiczne zapalenie wątroby typu I. Podwyższone ASMA może towarzyszyć też mononukleozie zakaźnej, infekcjom wirusowym, alkoholowej marskości wątroby, raku sutka, raku jajnika i czerniakowi złośliwemu.

Dodatni wynik anty-LSP i anty-SLA oraz występowanie objawów klinicznych potwierdza diagnozę antyimmunologicznego zapalenia wątroby.

Zinterpretuj wyniki krwi ze specjalistą online