Inhibina B

Planujesz powiększenie rodziny? Badanie inhibiny B pomoże ocenić Twój potencjał reprodukcyjny. Wyższy poziom inhibiny B wskazuje na większą rezerwę jajnikową u kobiet, a u mężczyzn na sprawną funkcję jąder i zwiększoną liczbę plemników. Tym samym określa zwiększone szanse na zajście w ciążę. Wykonaj badanie w swoim domu – postaw na komfort!

Zobacz pełny opis

Cena badania od:128,25 zł

Komu polecamy to badanie?

Kobietom, które chcą ocenić swoją rezerwę jajnikową

Mężczyznom w celu oceny poprawności funkcjonowania jąder

Parom przed zabiegiem in vitro

Sentence-positive card icon
Pobranie krwi w domu to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla tych osób, które boją się igieł lub są zabiegane i chcą zaoszczędzić swój czas. W przypadku leczenia niepłodności usługa może być miłą odmianą od wielu innych testów, które zostają zlecone. Zamień zimne laboratorium na komfortowe warunki własnego domu.

Inhibina B – kiedy zrobić badanie?

Gdy w ciągu co najmniej ostatnich 12 miesięcy mimo starań nie doszło do zapłodnienia, a także przed procedurą in vitro.

Materiał do badania:krew żylna
Orientacyjny czas oczekiwania na wyniki:1-14 dni roboczych
Pobranie krwi w domu pacjenta.
Badanie bez skierowania

Jak wykonać badanie inhibiny B w domu?

1
Zamawiasz online

Kliknij „Zamów “ i wybierz dogodny termin.

2
My pobieramy Ci krew w domu

Zamiast stać w kolejce, oczekuj specjalisty medycznego w ulubionym fotelu! Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo pobrania.

Pobrane próbki zabezpieczane są w specjalnym coolboxie. Dzięki temu transport materiałów do laboratorium jest bezpieczny.

3
Wyniki odbierasz online

Wyniki odbierasz online, w tramwaju, pracy lub domu. Jeżeli będziesz mieć problem z interpretacją wyników - pomożemy.

Dlaczego warto wykonać badanie inhibiny B?

Badanie inhibiny B to jedno z wielu badań pomocnych w nakreślaniu programu terapii niepłodności. Pozwala na określenie rezerwy jajnikowej u kobiet oraz ilości produkowanego nasienia u mężczyzn. Pozwala ono na szybką i skuteczną diagnozę niepłodności oraz innych chorób jajników. Badanie to jest proste i bezbolesne.

W trakcie leczenia niepłodności inhibina B jest jednym z badań, które pozwalają na ocenę skuteczności terapii. Z kolei badanie wykonywane przed zabiegami in vitro pomaga oszacować szansę na skuteczne zapłodnienie. Wyższy poziom inhibiny B wskazuje na większą rezerwę jajnikową u kobiet, a u mężczyzn na poprawę funkcji jąder i zwiększoną liczbę plemników. Tym samym określa zwiększone szanse na zajście w ciążę.

Zyskaj wgląd w swój potencjał reprodukcyjny – zbadaj się w komfortowych warunkach swojego domu. Postaw na komfort!

Sentence-neutral card icon
Badanie inhibiny B wykonuje się wraz z innymi testami na płodność, m.in.: LH, FSH, AMH, estradiolem czy progesteronem. Aby zyskać szersze spojrzenie na swój potencjał reprodukcyjny, zbadaj je wszystkie – wybierz pakiet badań na płodność.

Zyskaj szerokie spojrzenie na zdrowie

Package preview image
Dla dzieci
219,00 zł
PAKIET BADAŃ DLA DZIECKA (1-3) Z KONSULTACJĄ
Bilirubina całkowita

Jako rodzic chcesz jak najlepiej dla swojego dziecka. Zapewniasz mu zajęcia i rozrywki, które rozwijają jego horyzonty, uczysz nawigacji we współczesnym świecie oraz dbasz o to, by był zdrowy. Warto upewnić się, czy od wewnątrz wszystko działa, jak należy, a dziecko ma zasoby do odpowiedniego rozwoju. Pakiet Badań dla Dziecka (1-3) identyfikuje niedobory kluczowe dla rozwoju młodego organizmu pierwiastków oraz pozwala stwierdzić choroby takie jak: anemia, czy alergia jeszcze przed wystąpieniem objawów. Wszystkie 9 badań wykonasz w znajomym i bezpiecznym otoczeniu ulubionych zabawek: w Waszym domu. W ramach pakietu otrzymujesz też możliwość skonsultowania wyników krwi ze specjalistą medycznym przez telefon lub czat.

Package preview image
Ciąża i macierzyństwo
699,00 zł
PAKIET BADAŃ NA PŁODNOŚĆ DLA KOBIET
AMH Estradiol

Od ponad roku starasz się z partnerem o dziecko, jednak mimo dużego zaangażowania testy ciążowe nadal nie pokazują wyczekiwanych dwóch kresek? To niełatwe doświadczenie, które może być emocjonalnie i fizycznie wyczerpujące. Konsultacja ze specjalistą ds. płodności może być w takiej sytuacji dobrym wyborem. Zanim jednak zasięgniesz jego porady, wykonaj Pakiet Badań na Płodność. Badania w Pakiecie mogą dostarczyć cennych informacji na temat Twojej rezerwy jajnikowej, cyklu menstruacyjnego, aktywności hormonów kluczowych dla kobiecej płodności oraz potencjalnych niedoborów witaminowych, które mogą mieć wpływ na efektywność zapłodnienia. Pomoże Ci to zrozumieć swoją sytuację, a lekarzowi dostarczy odpowiednie podstawy do nakreślenia programu leczenia.

Package preview image
Zaburzenia hormonalne
699,00 zł
PAKIET BADAŃ NA PŁODNOŚĆ DLA MĘŻCZYZN
Lipidogram (CHOL, HDL, nie-HDL, LDL, TG)

Problemy z płodnością u mężczyzn nie znają kryterium wieku czy kondycji fizycznej. Specjaliści zaznaczają, że nawet młodzi, wysportowani i ogólnie zdrowi mężczyźni mogą doświadczyć problemów z płodnością. Identyfikację tych problemów umożliwiają nie tylko badania nasienia, ale również badania krwi. Teraz możesz wykonać je w domu, dzięki czemu z łatwością dopasujesz wykonanie testów na płodność do swojego kalendarza. Wykonanie tych badań płodności u mężczyzn może dostarczyć ważnych informacji na temat Twojej płodności i potencjalnych przyczyn problemów. Warto skonsultować się z lekarzem specjalistą ds. płodności, który na podstawie wyników tych badań będzie w stanie zaproponować odpowiednie leczenie lub interwencje mające na celu poprawę Twojej płodności.

Przygotowanie do badania

 • Bullet image

  Badanie możesz umówić o dowolnej porze dnia.

 • Bullet image

  Nie musisz być na czczo.

 • Bullet image

  Badanie może być wykonane w dowolnym dniu cyklu miesięcznego, chyba że lekarz zaleci inaczej.

 • Bullet image

  Wypij szklankę wody pół godziny przed badaniem. Odpowiednie nawodnienie uwidoczni żyły i ułatwi wkłucie specjaliście pobierającemu krew.

Sentence-positive card icon
Do dzieła! Umów badanie i oczekuj przyjazdu mobilnego specjalisty medycznego.

Inhibina B – co to jest?

Inhibina B to peptyd, który u kobiet bierze udział w regulacji cyklu miesiączkowego oraz wydzielaniu hormonu FSH, który z kolei stymuluje produkcję męskich i żeńskich hormonów płciowych. Inhibina B u mężczyzn bierze udział w produkcji spermy.

Badanie inhibiny B pozwala na ocenę płodności kobiet i mężczyzn oraz daje pogląd na funkcjonowanie jajników u kobiet.

Inhibina B – normy

Inhibina B normy u mężczyzn

Wiek

Norma inhibiny B

< 2 tygodnie

68-373 pg/mL

2 tygodnie – 6 miesięcy

42-516 pg/mL

6 miesięcy – 6 lat

24-300 pg/mL

8 – 30 lat

47-383 pg/mL

31 – 72 lata

<358 pg/mL

Inhibina B normy u kobiet

Wiek

Norma inhibiny B

≤ 12 lat

<183 pg/mL

13 – 41 lat (faza folikularna)

<224 pg/mL

13 – 51 lat (faza lutealna)

<80 pg/mL

42 – 51 lat (faza folikularna)

<108 pg/mL

>51 lat (faza postmenopauzalna)

<12 pg/mL

Normy mogą różnić się między laboratoriami i są zależne od metody analizy próbki oraz wieku i płci pacjenta.

Czynniki mogące mieć wpływ na wynik

 • Faza cyklu miesiączkowego – przed owulacją poziom inhibiny B jest wyższy, a po owulacji spada.
 • Menopauza.
 • Wiek pacjenta.
 • Niektóre leki lub terapie, np. chemioterapia, radioterapia, stosowanie sterydów anabolicznych czy część leków przeciwpadaczkowych może obniżać poziom inhibiny B.

Inhibina B – interpretacja wyników

Niska inhibina B wskazuje na małą rezerwę jajnikową u kobiet, a u mężczyzn: na zmniejszoną produkcję spermy np. z powodu chorób lub urazów jąder, niewłaściwej diety, palenia papierosów czy spożywania alkoholu, może również być związany z obniżonym poziomem hormonów folikulotropowych (FSH) lub testosteronu, co może wskazywać na problemy z funkcją podwzgórza lub przysadki mózgowej. Taki wynik obserwuje się także w okresie menopauzy, podwzgórzowego braku miesiączku, jadłowstrętu psychicznego i w zespole Turnera.

Sentence-alert card icon
Niska inhibina B nie przekreśla Waszych planów na zostanie rodzicami. Wyniki inhibiny B interpretuje się wraz z innymi badaniami hormonalnymi, a w przypadku mężczyzn również z analizą nasienia. Na podstawie tych wszystkich wyników lekarz może nakreślić dalsze kroki w poprawie płodności i wzmocnieniu skuteczności starań o dziecko.

Wysoka inhibina B może wskazywać na większą rezerwę jajnikową lub ilość produkowanego nasienia. U kobiet może też świadczyć o zespole policystycznych jajników (PCOS), ziarniszczaku lub raku jajnika. Wysoki poziom inhibiny B u mężczyzn może być związany z nowotworem jądra, zwłaszcza ze swoistymi nowotworami germinalnymi, takimi jak nasieniak zarodkowy lub z zaburzeniami hormonalnymi, takimi jak niedoczynność tarczycy, choroba Addisona, choroba Cushinga lub akromegalia.

Sentence-positive card icon
Zamów domowe pobranie krwi a wyniki odbierz online. Ciesz się zdrowiem bez wychodzenia z domu.
Image