Badania prenatalne SANCO

Martwisz się o zdrowie swojego maluszka? Jeśli jesteś już po 10. tygodniu ciąży, możesz wykonać nieinwazyjne badania prenatalne z krwi. Dzięki nim ocenisz ryzyko wad genetycznych płodu i upewnisz się, że Twoje dziecko rozwija się poprawnie. Skorzystaj z opcji domowego badania: umów przyjazd mobilnego specjalisty medycznego, który pobierze Ci krew do badań. Zaoszczędzony czas przeznacz na przygotowania do nowej roli!

Zobacz pełny opis

Cena badania od:1995,00 zł

Kto powinien wykonać badania prenatalne SANCO?

Pakiet może wykonać każda kobieta, którą zastanawia stan zdrowia rozwijającego się w jej brzuchu dziecka. W szczególności jednak badania zalecamy ciężarnym po 35. r.ż. oraz po udanym zabiegu in vitro lub po zapłodnieniu u biorczyni komórki jajowej bądź nasienia. Badania prenatalne powinny wykonać również ciężarne, które w poprzednich ciążach urodziły już dziecko z niepełnosprawnością lub u których zauważono zrównoważoną translokację Robertsonowską. Jeśli u partnera kobiety także istnieją takie translokacje chromosomowe, warto sprawdzić, jak rozwija się płód. Badania można również wykonać w przypadku ciąży bliźniaczej.

Sentence-positive card icon
Pobranie krwi w domu to wygodne rozwiązanie dla kobiet w ciąży, szczególnie tych, które ze względu na przebieg ciąży muszą bardzo ograniczać aktywność ruchową, boją się igieł lub są zabiegane i chcą zaoszczędzić swój czas. Jesteś jedną z tych osób? Zamień korki i kolejki na swój ulubiony fotel!

Kiedy zrobić badania prenatalne?

Badania wykonuj po 10. tygodniu ciąży. Badania można wykonać też w zaawansowanej ciąży, jednak pacjentka powinna mieć świadomość, że po uzyskaniu niepomyślnego wyniku testu, powinna zdecydować się na inwazyjne badania prenatalne, co w zaawansowanej ciąży nie zawsze będzie możliwe. Wskazaniami do wykonania badania prenatalnego SANCO są między innymi:

wiek ciężarnej powyżej 35 lat;

podejrzenie wystąpienia trisomii 21, 18 lub 13 w związku z nieprawidłowymi wynikami USG płodu bądź testów biochemicznych;

przeciwwskazania do inwazyjnej diagnostyki prenatalnej;

obecność u rodzica zrównoważonej translokacji Robertsonowskiej, zwiększającej ryzyko wystąpienia u płodu trisomii 21 lub 13.

Materiał do badania:krew żylna
Orientacyjny czas oczekiwania na wyniki:do 10 dni
Pobranie krwi w domu pacjenta.
Badanie bez skierowania

Jak wykonać badania prenatalne SANCO w domu?

1
Zaplanuj badania

Wybierz badania, datę i adres pobrania.

2
Zbadaj się u Siebie

Kiedy Ci wygodnie, wtedy gdy tego potrzebujesz.

3
Skonsultuj wyniki online

Porozmawiaj ze specjalistą medycznym uPacjenta.

Wybierz Pakiet Badań, a konsultację zyskasz gratis. Po zakupie otrzymasz maila ze szczegółami.

4
Ciesz się lepszym zdrowiem

Zastosuj porady eksperta i obserwuj poprawę samopoczucia.

Dlaczego warto wykonać badania prenatalne SANCO?

Jeśli przez głowę ciągle przechodzi Ci pytanie: „czy moje dziecko urodzi się zdrowe?”, badania prenatalne z krwi przyniosą odpowiedź. Zdajemy sobie sprawę, jak stresujący może być czas ciąży, dlatego stworzyliśmy usługę, w której każda kobieta może zbadać się w komfortowych i bezpiecznych warunkach własnego domu. Mobilny specjalista medyczny zadba o higienę i bezpieczeństwo pobrania krwi, a Ty zyskasz spokój i zaoszczędzisz czas.

Badania prenatalne SANCO pozwalają na uzyskanie szczegółowego obrazu genomu płodu. Pakiet SANCO:

 • Bada cały genom płodu.
 • Wykrywa trisomie i monosomie wszystkich 23 par chromosomów.
 • Wykrywa ponad 430 delecji i duplikacji.
 • Jako jedyny określa ryzyko wszystkich zespołów delecji i duplikacji, obejmujących co najmniej 7 milionów par zasad.
 • Ma najszerszy zakres testu NIPT dla ciąż bliźniaczych.
 • Określa ryzyko nieprawidłowości genetycznych, będących przyczyną poronień.
 • Określa ryzyko nieprawidłowości genetycznych, będących przyczyną stanu przedrzucawkowego, IUGR i niskiej masy urodzeniowej.
 • Określa ryzyko wystąpienia disomii jednorodzicielskiej.
 • Umożliwia wczesne wykrycie choroby nowotworowej u ciężarnej.

Badania prenatalne z krwi potwierdzają również płeć płodu.

Sentence-neutral card icon
Badania genetyczne to nie wszystko. Sprawdź, czy Twój organizm ma wszystko, co potrzebne do prawidłowego rozwoju płodu!

Opieka zdrowotna na każdym etapie ciąży

Package preview image
Ciąża i macierzyństwo
339,00 zł
Pakiet badań dla kobiet w ciąży
Ferrytyna Glukoza

Ciąża to czas, w którym organizm kobiety pracuje na najwyższych obrotach. Badania zawarte w pakiecie pozwalają ocenić ogólny stan zdrowia przyszłej mamy oraz wykryć ewentualne nieprawidłowości, które mogą stanowić zagrożenie dla ciąży i prawidłowego rozwoju dziecka. Zadbaj o siebie oraz nienarodzonego maluszka — i bądź spokojna. Nerwy oszczędzi Ci także domowe pobranie krwi: zamień krzesełko w przychodni na ulubiony fotel! W cenie: zestaw badań + możliwość konsultacji wyników

Package preview image
Choroby intymne
319,00 zł
Pakiet badań na choroby zakaźne w ciąży
HBs antygen

Zbadaj się na toksoplazmozę, HIV, HCV, HBV i różyczkę na jednej wizycie specjalisty medycznego w Twoim domu! Nawet jeśli nie odczuwasz żadnych objawów, możesz być nosicielką wirusów lub bakterii, które zagrażają prawidłowemu przebiegu ciąży. Zbadaj się w domu i ogranicz ekspozycję na obce patogeny! W cenie: zestaw badań + możliwość konsultacji wyników

Package preview image
Ciąża i macierzyństwo
329,00 zł
Pakiet dla kobiet po ciąży i karmiących
CRP, ilościowo

W okresie połogu mogą pojawić się niedobory, które odbijają się na kondycji świeżo upieczonej mamy. Poczucie przemęczenia może mieć swoje podłoże w niskim poziomie witamin i minerałów lub wahaniach hormonów. Tylko kiedy tu się zbadać, skoro trzeba zadbać o nowego członka rodziny? Droga mamo: aby sprawdzić swoje zdrowie, nie musisz martwić się o opiekunkę dla dziecka. Wykonaj Pakiet Badań po Porodzie we własnym domu i zadbaj o siebie! W cenie: zestaw badań + możliwość konsultacji wyników

Jak przygotować się do badań prenatalnych z krwi?

 • Bullet image

  Na pobranie przygotuj dokumentację ciąży oraz wynik ostatniego badania USG.

 • Bullet image

  Chwilę przed pobraniem wypij szklankę wody.

Sentence-positive card icon
Czas na badanie! Umów pobranie krwi w domu i oczekuj przyjazdu mobilnego specjalisty medycznego.

Czym są badania prenatalne z krwi?

Badania prenatalne z krwi to nieinwazyjny sposób sprawdzenia, czy płód rozwija się poprawnie i nie wykształca żadnych wad rozwojowych. Badania SANCO dają najbardziej kompleksowy obraz genomu płodu, obejmujący wszystkie 23 pary chromosomów. Określa ryzyko chorób powstających na skutek zmian w sekwencji nukleotydowej. Wykrywalność badania przewyższa 99% – a tak wysoka czułość i dokładność pozwalają zmniejszyć sześciokrotnie liczbę kobiet, dla których konieczne są badania inwazyjne.

Sentence-neutral card icon
Zamów domowe pobranie krwi a wyniki odbierz online. Ciesz się zdrowiem bez wychodzenia z domu.
Zinterpretuj wyniki krwi ze specjalistą online

Kategoria badań:

Badania genetyczne