Badania prenatalne SANCO

Martwisz się o zdrowie swojego maluszka? Jeśli jesteś już po 10. tygodniu ciąży, możesz wykonać nieinwazyjne badania prenatalne z krwi. Dzięki nim ocenisz ryzyko wad genetycznych płodu i upewnisz się, że Twoje dziecko rozwija się poprawnie. Skorzystaj z opcji domowego badania: umów przyjazd mobilnego specjalisty medycznego, który pobierze Ci krew do badań. Zaoszczędzony czas przeznacz na przygotowania do nowej roli!

Zobacz pełny opis

Cena badania od:1995,00 zł

Kto powinien wykonać badania prenatalne SANCO?

Pakiet może wykonać każda kobieta, którą zastanawia stan zdrowia rozwijającego się w jej brzuchu dziecka. W szczególności jednak badania zalecamy ciężarnym po 35. r.ż. oraz po udanym zabiegu in vitro lub po zapłodnieniu u biorczyni komórki jajowej bądź nasienia. Badania prenatalne powinny wykonać również ciężarne, które w poprzednich ciążach urodziły już dziecko z niepełnosprawnością lub u których zauważono zrównoważoną translokację Robertsonowską. Jeśli u partnera kobiety także istnieją takie translokacje chromosomowe, warto sprawdzić, jak rozwija się płód. Badania można również wykonać w przypadku ciąży bliźniaczej.

Sentence-positive card icon
Pobranie krwi w domu to wygodne rozwiązanie dla kobiet w ciąży, szczególnie tych, które ze względu na przebieg ciąży muszą bardzo ograniczać aktywność ruchową, boją się igieł lub są zabiegane i chcą zaoszczędzić swój czas. Jesteś jedną z tych osób? Zamień korki i kolejki na swój ulubiony fotel!

Kiedy zrobić badania prenatalne?

Badania wykonuj po 10. tygodniu ciąży. Badania można wykonać też w zaawansowanej ciąży, jednak pacjentka powinna mieć świadomość, że po uzyskaniu niepomyślnego wyniku testu, powinna zdecydować się na inwazyjne badania prenatalne, co w zaawansowanej ciąży nie zawsze będzie możliwe. Wskazaniami do wykonania badania prenatalnego SANCO są między innymi:

wiek ciężarnej powyżej 35 lat;

podejrzenie wystąpienia trisomii 21, 18 lub 13 w związku z nieprawidłowymi wynikami USG płodu bądź testów biochemicznych;

przeciwwskazania do inwazyjnej diagnostyki prenatalnej;

obecność u rodzica zrównoważonej translokacji Robertsonowskiej, zwiększającej ryzyko wystąpienia u płodu trisomii 21 lub 13.

Materiał do badania:krew żylna
Orientacyjny czas oczekiwania na wyniki:do 10 dni
Pobranie krwi w domu pacjenta.
Badanie bez skierowania

Jak wykonać badania prenatalne SANCO w domu?

1
Zamawiasz online

Kliknij „Zamów “ i wybierz dogodny termin.

2
My pobieramy Ci krew w domu

Zamiast stać w kolejce, oczekuj specjalisty medycznego w ulubionym fotelu! Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo pobrania.

Pobrane próbki zabezpieczane są w specjalnym coolboxie. Dzięki temu transport materiałów do laboratorium jest bezpieczny.

3
Wyniki odbierasz online

Wyniki odbierasz online, w tramwaju, pracy lub domu. Jeżeli będziesz mieć problem z interpretacją wyników - pomożemy.

Dlaczego warto wykonać badania prenatalne SANCO?

Jeśli przez głowę ciągle przechodzi Ci pytanie: „czy moje dziecko urodzi się zdrowe?”, badania prenatalne z krwi przyniosą odpowiedź. Zdajemy sobie sprawę, jak stresujący może być czas ciąży, dlatego stworzyliśmy usługę, w której każda kobieta może zbadać się w komfortowych i bezpiecznych warunkach własnego domu. Mobilny specjalista medyczny zadba o higienę i bezpieczeństwo pobrania krwi, a Ty zyskasz spokój i zaoszczędzisz czas.

Badania prenatalne SANCO pozwalają na uzyskanie szczegółowego obrazu genomu płodu. Pakiet SANCO:

 • Bada cały genom płodu.
 • Wykrywa trisomie i monosomie wszystkich 23 par chromosomów.
 • Wykrywa ponad 430 delecji i duplikacji.
 • Jako jedyny określa ryzyko wszystkich zespołów delecji i duplikacji, obejmujących co najmniej 7 milionów par zasad.
 • Ma najszerszy zakres testu NIPT dla ciąż bliźniaczych.
 • Określa ryzyko nieprawidłowości genetycznych, będących przyczyną poronień.
 • Określa ryzyko nieprawidłowości genetycznych, będących przyczyną stanu przedrzucawkowego, IUGR i niskiej masy urodzeniowej.
 • Określa ryzyko wystąpienia disomii jednorodzicielskiej.
 • Umożliwia wczesne wykrycie choroby nowotworowej u ciężarnej.

Badania prenatalne z krwi potwierdzają również płeć płodu.

Sentence-neutral card icon
Badania genetyczne to nie wszystko. Sprawdź, czy Twój organizm ma wszystko, co potrzebne do prawidłowego rozwoju płodu!

Zyskaj szerokie spojrzenie na zdrowie

Package preview image
Ciąża i macierzyństwo
469,00 zł
PAKIET BADAŃ W 1 TRYMESTRZE CIĄŻY
Lipidogram (CHOL, HDL, nie-HDL, LDL, TG)

Pierwszy trymestr to czas najbardziej intensywnego rozwoju płodu, co czyni ten okres najbardziej wrażliwym na wszelkie nieprawidłowości w organizmie matki. Dlatego kompleksowy przegląd zdrowia przyszłej mamy w tym czasie jest obowiązkowy. Badania w Pakiecie mają na celu ocenę ogólnego stanu zdrowia oraz upewnienie się, że organizm ma wszystko, aby zapewnić rozwijającemu się dziecku potrzebne składniki. W Pakiecie znajdują się również badania, które nie znajdują się na liście obowiązkowych badań dla kobiet w ciąży, jednak mimo wszystko są szczególnie godne uwagi. Takimi badanami są np. badanie poziomu żelaza i ferrytyny, które pozwolą ocenić ryzyko niedokrwistości z niedoboru żelaza. Wykonując pakiet zbadasz się również na wszelkie choroby zakaźne, które mogą stanowić zagrożenie dla przebiegu ciąży. A wszystko to w domowym zaciszu! Pobranie krwi w domu to wygodne i bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu ograniczysz kontakt z obcymi patogenami. Pierwszy trymestr to wyjątkowo wrażliwy czas, w którym nie możesz pozwolić sobie na groźne infekcje. Zbadaj się w komfortowych i bezpiecznych warunkach własnego domu.

Package preview image
Ciąża i macierzyństwo
299,00 zł
PAKIET BADAŃ W 2 TRYMESTRZE CIĄŻY
Glukoza

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia podstawowe badania krwi i moczu warto wykonać 6 razy w ciągu ciąży. Dzięki temu przyszła mama dba o odpowiedni rozwój płodu i zdrowie malucha po narodzinach. Ponadto Pakiet Badań dla Kobiet w Ciąży zawiera badania pod kątem najczęstszych chorób zakaźnych, które mogą spowodować wady rozwojowe lub zakłócić przebieg ciąży. Umówienie domowego pobrania krwi to świetne rozwiązanie dla przyszłych mam: oszczędzony czas można poświęcić na planowanie pokoju dziecka i oswajanie się z nową rolą. Zamień poczekalnię na swój dom! Zachowaj siły na przyjemne spacery – pobranie krwi wykonaj w domowym zaciszu, w ulubionym fotelu. Doświadczony specjalista medyczny pobierze Ci krew o dogodnej porze.

Package preview image
Ciąża i macierzyństwo
399,00 zł
PAKIET BADAŃ W 3 TRYMESTRZE CIĄŻY
Lipidogram (CHOL, HDL, nie-HDL, LDL, TG)

Dbaj o zdrowie swoje i swojego dziecka, wykonując Pakiet badań dla kobiet w 3. trymestrze ciąży. Te badania są kluczowe dla monitorowania stanu zdrowia i zapewnienia optymalnych warunków rozwoju dziecka. Badania w Pakiecie służą minimalizacji powikłań porodowych, które mogą być spowodowane niedoborami ważnych witamin lub składników odżywczych, infekcjami wirusowymi lub innymi stanami chorobowymi np. cukrzycą ciążową. Pobranie krwi w domu to wygodne rozwiązanie dla każdej kobiety w ciąży, jednak w szczególności docenią to te panie, które przez wzgląd na komplikacje ciążowe muszą ograniczać aktywność ruchową lub wyjątkowo źle znoszą ciążę. Dom to bezpieczne miejsce na pobranie krwi – mobilny specjalista medyczny przyniesie ze sobą wszelkie środki potrzebne do zapewnienia higieny i bezpieczeństwa zabiegu.

Jak przygotować się do badań prenatalnych z krwi?

 • Bullet image

  Na pobranie przygotuj dokumentację ciąży oraz wynik ostatniego badania USG.

 • Bullet image

  Chwilę przed pobraniem wypij szklankę wody.

Sentence-positive card icon
Czas na badanie! Umów pobranie krwi w domu i oczekuj przyjazdu mobilnego specjalisty medycznego.

Czym są badania prenatalne z krwi?

Badania prenatalne z krwi to nieinwazyjny sposób sprawdzenia, czy płód rozwija się poprawnie i nie wykształca żadnych wad rozwojowych. Badania SANCO dają najbardziej kompleksowy obraz genomu płodu, obejmujący wszystkie 23 pary chromosomów. Określa ryzyko chorób powstających na skutek zmian w sekwencji nukleotydowej. Wykrywalność badania przewyższa 99% – a tak wysoka czułość i dokładność pozwalają zmniejszyć sześciokrotnie liczbę kobiet, dla których konieczne są badania inwazyjne.

Badane parametry

 • Ryzyko wystąpienia trisomii płodu: zespół Downa, Edwardsa oraz Pataua
 • Ryzyko wystąpienia zaburzeń liczby chromosomów płci
 • Ryzyko wystąpienia wybranych zespołów mikrodelecyjnych (SANCO PLUS)
 • Ryzyko wystąpienia rzadkich trisomii (SANCO PLUS)
 • Płeć dziecka i prawidłowość liczby chromosomów płci
 • Oznaczanie obecności antygenu RhD u płodu (SANCO RHD)
Sentence-neutral card icon
Zamów domowe pobranie krwi a wyniki odbierz online. Ciesz się zdrowiem bez wychodzenia z domu.
Image

Kategoria badań:

Badania genetyczne