PAKIET BADAŃ NA NERKI

Nerki pełnią bardzo ważną funkcję w organizmie – filtrują krew i usuwają z niej zbędne produkty przemiany materii w postaci moczu. Odpowiadają też za utrzymanie równowagi wodno-elektrolitowej. Choroby nerek, które w początkowej fazie często przebiegają bezobjawowo, zaburzają funkcjonowanie całego organizmu i poważnie zagrażają zdrowiu. Zbadaj swoje nerki podczas jednej domowej wizyty!

Zobacz pełny opis

Cena pakietu:179,00 zł
Suma pojedynczych badań:250,42 zł

Dla kogo jest Pakiet Badań na Nerki?

Pakiet Badań na Nerki polecany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie. Badania zawarte w pakiecie wykonuje się w diagnostyce cukrzycy, wielu chorób przewlekłych, u osób z nawracającymi infekcjami dróg moczowych oraz u pacjentów po intensywnej lekoterapii.

Sentence-positive card icon
Domowe pobranie krwi to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla seniorów, kobiet w ciąży, rodziców z dziećmi oraz tych, którzy boją się igieł lub są zabiegani i chcą zaoszczędzić swój czas. Jesteś jedną z tych osób? Zamień korki i kolejki na swój ulubiony fotel!

Kiedy wykonać badania na nerki?

O chorobie nerek mogą świadczyć takie objawy jak:

częste oddawanie moczu,

mętny kolor moczu,

gorączka i dreszcze,

skąpomocz,

ogólne osłabienie,

apatia,

obrzęki (najczęściej kończyn dolnych i w okolicy oczu),

ból głowy.

różowy kolor moczu (może wskazywać na obecność krwi),

ból lub pieczenie podczas oddawania moczu,

nudności i wymioty,

ciągłe uczucie parcia na pęcherz,

senność,

ból nerek (odczuwany w górnej części pleców),

nadciśnienie,

Czas oczekiwania na wyniki:do 7 dni roboczych
Okres ważności wyników:1 miesiąc
Pobranie krwi w domu pacjenta.
Badanie bez skierowania

Badania krwi w pakiecie się opłacają!

Nazwa badania
Cena indywidualna badania
Cena w pakiecie

Białko całkowite

17,10 zł

29%

taniej

179,00 zł

Cystantyna C

71,92 zł

Elektrolity (Na, K)

27,17 zł

Fosfor nieorganiczny

18,15 zł

Kreatynina

19,10 zł

Kwas moczowy

17,39 zł

Mocz - badanie ogólne

22,14 zł

Mocznik

16,15 zł

Morfologia krwi (pełna)

23,15 zł

Wapń całkowity

18,15 zł

Suma
250,42 zł
179,00 zł
Nazwa badania
Cena

Białko całkowite

17,10 zł

Cystantyna C

71,92 zł

Elektrolity (Na, K)

27,17 zł

Fosfor nieorganiczny

18,15 zł

Kreatynina

19,10 zł

Kwas moczowy

17,39 zł

Mocz - badanie ogólne

22,14 zł

Mocznik

16,15 zł

Morfologia krwi (pełna)

23,15 zł

Wapń całkowity

18,15 zł

Suma
od 250,42 zł
Cena pakietu
29%
taniej
179,00 zł
* indywidualna cena badań przedstawiona na przykładzie cen z woj. mazowieckiego

Jak wykonać badania krwi na serce w domu?

1
Zamawiasz online

Kliknij „Zamów “ i wybierz dogodny termin.

2
My pobieramy Ci krew w domu

Zamiast stać w kolejce, oczekuj specjalisty medycznego w ulubionym fotelu! Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo pobrania.

Pobrane próbki zabezpieczane są w specjalnym coolboxie. Dzięki temu transport materiałów do laboratorium jest bezpieczny.

3
Wyniki odbierasz online

Wyniki odbierasz online, w tramwaju, pracy lub domu. Jeżeli będziesz mieć problem z interpretacją wyników - pomożemy.

Dlaczego warto wykonać pakiet badań nerkowych?

Jeśli dokuczają Ci częste infekcje pęcherza moczowego, miewasz bóle pleców w odcinku lędźwiowym, Twoje nogi puchną lub jesteś ciągle zmęczony(-a) to mogą być objawy świadczące o chorobie nerek. Nie warto ich ignorować, ponieważ z czasem mogą prowadzić do powikłań zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu. Na przykład nieleczona infekcja pęcherza moczowego prowadzi do zapalenia nerek – a stąd już krótka droga do sepsy.

Pakiet badań na nerki warto wykonać też w diagnostyce cukrzycy i w ramach monitorowania skuteczności jej leczenia.

Sentence-neutral card icon
Niektóre choroby nerek (np. nowotwory) przez długi czas nie dają żadnych objawów. Dlatego Pakiet Badań na Nerki warto traktować jako badania profilaktyczne i wykonywać je regularnie raz do roku.

Zyskaj szersze spojrzenie na swoje zdrowie

Package preview image
Zdrowie ogólne
279,00 zł
PAKIET BADAŃ DLA KAŻDEGO (MAKSIMUM)
Amylaza APTT

- Dla każdego, kto chce profilaktycznie zadbać o swoje zdrowie; - Dla aktywnych osób, które prowadzą zdrowy styl życia i chcą dogłębnie skontrolować stan swojego organizmu; - Dla osób, które chcą wejść na zdrowszą ścieżkę życia i wykonać kompleksowy przegląd zdrowia; - Dla osób, u których w rodzinie występowały choroby sercowo-naczyniowe. Chcesz przebadać się od stóp do głów? Dobrze trafiłeś(-aś), bo przygotowaliśmy dla Ciebie pakiet podstawowych badań krwi w wersji maksimum. Co to oznacza? To, że dzięki jednemu pobraniu krwi, wykonasz aż 18 badań. Oznaczane parametry pozwolą wykryć ewentualne niedobory i zdiagnozować wiele chorób cywilizacyjnych takich jak: cukrzyca, miażdżyca i nadciśnienie. Szybka diagnostyka umożliwia sprawne wdrożenie leczenia i zapobiega wielu powikłaniom. Dzięki regularnym badaniom będziesz mógł cieszyć się dobrą kondycją organizmu i samopoczuciem przez długie lata.

Package preview image
Choroby tarczycy
229,00 zł
PAKIET BADAŃ NA TARCZYCE (ROZSZERZONY)
anty-TG anty-TPO

- Dla kobiet w różnym wieku; - Dla mężczyzn w różnym wieku; - Dla kobiet przed zajściem w ciążę; - Dla kobiet długo starających się o dziecko; - Dla pacjentów, u których w najbliższej rodzinie (rodzice, rodzeństwo) występowały schorzenia tarczycy. Badania zawarte w pakiecie pozwalają na diagnostykę czynności gruczołu tarczowego pod kątem jej ewentualnych zaburzeń. Pakiet tarczycowy (rozszerzony) pozwala na zróżnicowanie najczęstszych chorób tarczycy (nadczynności i niedoczynności tarczycy) oraz ich przyczyn. Pakiet został wzbogacony o badania przeciwciał przeciwtarczycowych mających kluczowe znaczenie dla rozpoznania chorób tarczycy o charakterze autoimmunologicznym oraz wyborze odpowiedniego leczenia. Dlaczego warto? Pakiet ten możesz śmiało wykonać w ramach corocznej profilaktyki, zwłaszcza, jeśli w Twojej najbliższej rodzinie występowały schorzenia tarczycy. Jeśli zaobserwowałeś u siebie skłonność do drażliwości, ciągłe, zmęczenie, nieplanowaną zmianę masy ciała, bezsenność czy ogólne osłabienie - ten pakiet jest dla Ciebie. Twoją uwagę zwrócić powinno również wypadanie włosów, suchość skóry, nietolerancja zimna, biegunka, zaparcia czy zaburzenia miesiączkowania.. Myślisz o powiększeniu rodziny lub zdiagnozowano u Ciebie problemy z płodnością? Wykonaj pakiet tarczycowy (rozszerzony), ponieważ choroby tarczycy wpływają na płodność - a odpowiednio szybkie zdiagnozowanie problemu przez lekarza endokrynologa może zwiększyć szansę na dziecko.

Questionnaire thumbnail

Nie wiesz, który wybrać?

Pomożemy dobrać badania do Twoich potrzeb.

Jak często wykonywać Pakiet Badań na Nerki?

Chcąc monitorować zdrowie swoich nerek, warto wykonywać Pakiet raz do roku.

Jak przygotować się do badań na nerki?

 • Bullet image

  Umów badanie rano w godzinach 7-10.

 • Bullet image

  Do badania przystąp na czczo.

 • Bullet image

  30 minut przed badaniem wypij szklankę wody.

 • Bullet image

  Zrezygnuj z alkoholu na 2-3 dni przed badaniami.

 • Bullet image

  Przed pobraniem unikaj stresujących sytuacji oraz nadmiernego wysiłku fizycznego.

 • Bullet image

  Przed wykonaniem badań z pakietu nie zmieniaj swoich nawyków żywieniowych. Nie przejadaj się ani nie stosuj głodówek. Dzięki temu uzyskasz wiarygodne wyniki.

 • Bullet image

  Skonsultuj z lekarzem, czy przed badaniem możesz przyjąć stosowane przez Ciebie leki i suplementy.

Sentence-neutral card icon
Badanie obejmuje także ogólne badanie moczu. Dlatego przed przyjazdem specjalisty miej przygotowany pojemniczek z moczem. Jałowy pojemnik na mocz dostaniesz za darmo w każdym punkcie Diagnostyki lub za kilkadziesiąt groszy w aptece. Do badania najlepiej nadaje się tzw. mocz nocny, ze środkowego strumienia, pobrany podczas pierwszej porannej wizyty w toalecie. Pojemnik z próbką moczu przygotuj przed przyjazdem specjalisty. Możesz go przechowywać 2 godziny w temperaturze pokojowej lub 4 godziny w lodówce.
Sentence-positive card icon
Gotowy(-a)? Usiądź w swoim ulubionym fotelu, załóż ciepłe kapcie, otul się kocem i oczekuj mobilnego specjalisty medycznego.

Pełna lista badań w pakiecie:

 • Ogólne badanie moczu

  Ocenia funkcje nerek i pozwala wykryć infekcje toczące się w układzie moczowym. Badanie to jest także pomocne w diagnostyce wielu dolegliwości m.in. cukrzycy, nowotworów, chorób wątroby i trzustki.

 • Morfologia krwi (pełna)

  Badanie pozwalające na ogólną ocenę stanu zdrowia. Umożliwia między innymi rozpoznanie stanów zapalnych i anemię, która może pojawiać się w przewlekłej niewydolności nerek.

 • Białko całkowite

  Nieprawidłowy wynik jest wskazaniem do pogłębienia diagnostyki (wykonania proteinogramu) i najczęściej świadczy o chorobach nerek.

 • Elektrolity (Na, K)

  Odpowiadają za równowagę wodno-elektrolitową w organizmie. Nieprawidłowe wartości tych parametrów są związane z zaburzoną funkcjonalnością układu moczowego.

 • Wapń całkowity

  Jeden z makroelementów pełniących bardzo ważne funkcje w organizmie. Nieprawidłowe stężenia wapnia we krwi mogą świadczyć o nowotworze nerki lub kamicy nerkowej.

 • Fosfor nieorganiczny

  Wzrost stężenia tego pierwiastka może być związany z niewydolnością nerek.

 • Mocznik

  Parametr pozwala ocenić funkcje nerek.

 • Kwas moczowy

  Na ogół nadmiar kwasu moczowego jest usuwany wraz z moczem. Wysokie stężenie tego parametru może być związane z chorobami nerek oraz dną moczanową. Służy też diagnostyce chorób metabolicznych.

 • Cystatyna C

  Podwyższony poziom tego parametru świadczy o uszkodzeniu nerek. Im większe stężenie cystatyny C, tym rozleglejsze zmiany.

Sentence-neutral card icon
Pakiet uwzględnia badanie moczu – przygotuj zatem jałowy pojemniczek i umieść w nim próbkę moczu ze środkowego strumienia. Specjalista odbierze próbkę do analizy.  Sprawdź, jak poprawnie pobrać mocz do badania.

Czynniki mogące mieć wpływ na wynik

 • pora dnia
 • spożycie posiłku
 • wysiłek fizyczny

Interpretacja wyników nerkowych

Nieprawidłowe wartości parametrów najczęściej związane są z chorobami układu moczowego. Mogą też świadczyć o wielu chorobach metabolicznych lub stanowić powikłania po intensywnej lekoterapii.

Sentence-positive card icon
Zamów domowe pobranie krwi, a wyniki odbierz online. Ciesz się zdrowiem bez wychodzenia z domu.

© 2023 uPacjenta