PAKIET BADAŃ NA OSTEOPOROZĘ

Bóle kości? Złamania? Zgarbiona postawa ciała? To może być osteoporoza! Jeśli jesteś w wieku 50-70 lat, nie czekaj na objawy choroby, ponieważ te często występują w jej zaawansowanym stadium. Zbadaj kompleksowo swoje kości już dziś (nie tylko pod kątem osteoporozy), zamawiając domowe pobranie krwi.

Zobacz pełny opis

Cena pakietu:169,00 zł
Suma pojedynczych badań:243,73 zł

Dla kogo jest Pakiet Badań krwi na Osteoporozę?

Badania na osteoporozę szczególnie polecamy kobietom po 50. r.ż. i mężczyznom po 60. r.ż. Swoje kości powinni również zbadać pacjenci z podejrzeniem chorób zwyrodnieniowych kości, osoby będące w trakcie intensywnego leczenia oraz kobiety w okresie menopauzy.

Ponadto jest szereg czynników, które zwiększają ryzyko zachorowania. Jeśli któryś Ciebie dotyczy, koniecznie się przebadaj!

Czynniki zwiększające ryzyko zachorowania na osteoporozę:

 • palenie papierosów;
 • nadużywanie alkoholu;
 • stosowanie niektórych leków np. heparyna, leki steroidowe;
 • choroby przewlekłe np. cukrzyca;
 • niedobór witaminy D;
 • nadczynność tarczycy;
 • niedobory wapnia w dzieciństwie, które przyczyniły się do nieprawidłowego rozwoju kości;
 • niedowaga;
 • dieta uboga w nabiał;
 • predyspozycje genetyczne;
 • siedzący tryb życia.
Sentence-positive card icon
Pobranie krwi w domu to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla seniorów, kobiet w ciąży, rodziców z dziećmi oraz tych, którzy boją się igieł lub są zabiegani i chcą zaoszczędzić swój czas. Jesteś jedną z tych osób? Zamień korki i kolejki na swój ulubiony fotel!

Kiedy wykonać badania na osteoporozę?

O osteoporozie mogą świadczyć takie objawy jak:

częste złamania kości;

bóle pleców i szyi;

pochylona, zgarbiona sylwetka tzw. wdowi garb;

problemy z oddychaniem.

Sentence-alert card icon
Osteoporoza jest podstępną chorobą i przez długi czas może nie dawać żadnych objawów. Dolegliwości bólowe i zmiana postawy ciała często występują w zaawansowanym stadium choroby. Dlatego nie czekaj i zbadaj się odpowiednio wcześniej!
Materiał do badania:krew żylna
Pobranie krwi w domu pacjenta.
Badanie bez skierowania

Badania krwi w pakiecie się opłacają!

Nazwa badania
Cena indywidualna badania
Cena w pakiecie

Fosfataza zasadowa izoenzym kostny

68,40 zł

31%

taniej

169,00 zł

Fosfor nieorganiczny

19,38 zł

Parathormon (intact)

53,77 zł

Wapń całkowity

20,87 zł

Witamina D metabolit 25(OH)

81,31 zł

Suma
243,73 zł
169,00 zł
Nazwa badania
Cena

Fosfataza zasadowa izoenzym kostny

68,40 zł

Fosfor nieorganiczny

19,38 zł

Parathormon (intact)

53,77 zł

Wapń całkowity

20,87 zł

Witamina D metabolit 25(OH)

81,31 zł

Suma
od 243,73 zł
Cena pakietu
31%
taniej
169,00 zł
* indywidualna cena badań przedstawiona na przykładzie cen z woj. mazowieckiego

Diagnostyka

Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.

Jak wykonać badania na osteoporozę w domu?

1
Zamawiasz online

Kliknij „Zamów “ i wybierz dogodny termin.

2
My pobieramy Ci krew w domu

Zamiast stać w kolejce, oczekuj specjalisty medycznego w ulubionym fotelu! Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo pobrania.

Pobrane próbki zabezpieczane są w specjalnym coolboxie. Dzięki temu transport materiałów do laboratorium jest bezpieczny.

3
Wyniki odbierasz online

Wyniki odbierasz online, w tramwaju, pracy lub domu. Jeżeli będziesz mieć problem z interpretacją wyników - pomożemy.

Dlaczego warto wykonywać Pakiet Badań na Osteoporozę?

Z wiekiem w wyniku naturalnych procesów fizjologicznych zachodzących w organizmie człowiek traci więcej wapnia, niż go zyskuje. Przez to tkanka kostna traci swoją gęstość i staje się gąbczasta. Osteoporoza może dotknąć każdą kobietę po 50. r.ż. i każdego mężczyznę po 60. r.ż. Kobiety są bardziej narażone na osteoporozę, ponieważ zmiany hormonalne zachodzące w okresie menopauzy (spadek poziomu estrogenu) sprzyjają chorobie i są uważane za główną jej przyczynę.

Osteoporoza może znacznie obniżyć jakość życia. Sprawia, że się kurczymy, garbimy i wyglądamy starzej. Nieleczona prowadzi do złamań kości, ciągłego bólu, powikłań zatorowo-zakrzepowych, a nawet kalectwa. Chyba nie chcesz, by tak wyglądało Twoje życie na emeryturze? Czas wolny wykorzystaj na realizację swoich marzeń, oddanie się pasji, podróże i cudowne chwile z bliskimi. Bądź krok przed chorobą i wykonaj badania na osteoporozę. Wcześnie wykryta dolegliwość to możliwość wprowadzenia skutecznego leczenia i zmian w codziennym życiu, które pozwolą Ci zachować pełną sprawność na długie lata.

Sentence-positive card icon
Pakiet Badań na Osteoporozę kompleksowo zbada Twoje kości nie tylko pod kątem osteoporozy. Badania będą pomocne także w diagnostyce innych chorób układu kostnego np. zwyrodnieniowych oraz chorób metabolicznych.

Zyskaj szerokie spojrzenie na zdrowie

Package preview image
Dla kobiet
289,00 zł
PAKIET BADAŃ NA BOLĄCE STAWY
anty-CCP

- Dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku; - Dla pacjentów z podejrzeniem chorób reumatycznych. Choroby reumatyczne są grupą schorzeń związanych z stanem zapalnym tkanki łącznej, na które cierpi co czwarty Polak. Badania zawarte w pakiecie pozwolą na wczesną diagnostykę chorób reumatycznych, a odpowiednio szybkie wdrożenie leczenia może w znaczący sposób wpłynąć na rozwój choroby. Badania wchodzące w skład pakietu (w połączeniu z wywiadem klinicznym) ułatwią lekarzowi rozróżnienie dny moczanowej od chorób reumatycznych. Czy wiesz, że na choroby reumatoidalne cierpi co 4. Polak? Niestety nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ponieważ dolegliwości o podłożu reumatycznym nie zawsze dają o sobie znać. A reumatyzm bywa bardzo podstępny. Nieleczony prowadzi do trwałej deformacji stawów, niepełnosprawności, a nawet skraca życie o kilka lat. Nie pozwól, aby ten podstępny przeciwnik zapanował nad Twoim zdrowiem i życiem. Przebadaj się już dzisiaj i ciesz się pełnosprawną długowiecznością. Aby zbadać swoje stawy, nie musisz wychodzić z domu. Zamów domowe pobranie krwi, a specjalista medyczny przyjedzie do Ciebie.

Package preview image
Stres
159,00 zł
PAKIET BADAŃ NA SERCE
Elektrolity (Na, K)

Nieinwazyjne badania na serce z krwi – i to we własnym domu, bez stania w kolejkach, szumu ludzi dookoła i stresu? Tak, to możliwe! Pakiet Badań na Serce to aż 6 markerów sercowych, które ocenią kondycję tego ważnego mięśnia oraz określą ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Wykrycie nieprawidłowości w badaniach zawartych w pakiecie pozwala na wcześniejsze zarysowanie poziomu ryzyka wystąpienia chorób sercowych i wprowadzenia zmian w swoim stylu życia, które zmniejszą prawdopodobieństwo zachorowania. Zdrowe serce to siły na zabawy z dziećmi i wnukami, a także ulubioną aktywność fizyczną – nie rezygnuj z nich. Umów przyjazd specjalisty medycznego. Pakiet kardiologicznych badań krwi powinny wykonać osoby znajdujące się w grupie ryzyka wystąpienia chorób sercowych: osoby z nadwagą, palące nałogowo, prowadzące siedzący tryb życia oraz mające w swojej rodzinie przypadki chorób sercowo-naczyniowych, jak również osoby, u których postawiono już diagnozę takich chorób jak: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, zespół metaboliczny w celu monitorowania stanu zdrowia oraz określenia skuteczności wprowadzonego leczenia.

Package preview image
Zdrowie ogólne
399,00 zł
PAKIET BADAŃ 40+ DLA KOBIET
Lipidogram (CHOL, HDL, nie-HDL, LDL, TG)

Dzięki Pakietowi 40+ zrobisz kompleksowy przegląd swojego zdrowia w ramach jednego pobrania. Badania zawarte w pakiecie ocenią pracę Twoich najważniejszych narządów (tarczycy, wątroby, nerek), zdiagnozują ewentualne niedobory witamin i minerałów oraz ocenią ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych. Decydując się na domowe pobranie krwi, oszczędzisz czas i nerwy – nie musisz brać dnia wolnego w pracy, jechać do punktu pobrań i stać w kolejce. Specjalista medyczny przejedzie do Ciebie o umówionej godzinie, a pobranie zajmie kilka minut. Po wszystkim będziesz mogła od razu wrócić do swoich codziennych obowiązków. Pamiętaj, że w ramach jednej wizyty możesz zamówić pobranie dla 3 osób. Oszczędź na kosztach dojazdu specjalisty i zbadaj przy okazji swojego partnera, mamę, siostrę lub dziecko!

Jak przygotować się do badań na osteoporozę?

 • Bullet image

  Umów badanie rano w godzinach 7-10.

 • Bullet image

  Do badania przystąp na czczo.

 • Bullet image

  30 minut przed badaniem wypij szklankę wody.

 • Bullet image

  Zrezygnuj z alkoholu na 2-3 dni przed badaniami.

 • Bullet image

  Przed pobraniem unikaj stresujących sytuacji oraz nadmiernego wysiłku fizycznego.

 • Bullet image

  Przed wykonaniem badań z pakietu nie zmieniaj swoich nawyków żywieniowych. Nie przejadaj się ani nie stosuj głodówek. Dzięki temu uzyskasz wiarygodne wyniki.

 • Bullet image

  Skonsultuj z lekarzem, czy przed badaniem możesz przyjąć stosowane przez Ciebie leki i suplementy.

Sentence-positive card icon
Do dzieła! Umów badanie i oczekuj przyjazdu mobilnego specjalisty medycznego.

Pełna lista badań w pakiecie:

 • Wapń całkowity

  Jeden z najważniejszych składników kości, odpowiada za ich gęstość.

 • Fosfor nieorganiczny

  Odpowiedzialny za wchłanianie wapnia.

 • Witamina D metabolit 25(OH)

  Wspomaga wchłanianie wapnia i fosforu.

 • Fosfataza zasadowa izoenzym kostny

  Wzrost stężenia tego parametru świadczy o zmianie metabolizmu tkanki kostnej, czyli np. osteoporozie.

 • Parathormon (intact)

  Nieprawidłowe wartości tego parametru świadczą o hipokalcemii (niskim poziomie wapnia we krwi) lub hiperkalcemii (wysokim poziomie wapnia we krwi).

Diagnostyka

Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.

Czynniki mogące mieć wpływ na wynik

 • pora dnia
 • spożycie posiłku

Interpretacja wyników

Nieprawidłowe wartości parametrów oznaczanych w pakiecie mogą świadczyć o osteoporozie lub innych chorobach kości. Wyniki badań zawsze należy skonsultować z lekarzem. W przypadku podejrzenia osteoporozy lekarz może zlecić dodatkowe badania takie jak: densytometria, USG, tomografia komputerowa.

Sentence-neutral card icon
Zamów domowe pobranie krwi a wyniki odbierz online. Ciesz się zdrowiem bez wychodzenia z domu.
Image