PAKIET NOWOTWORY U MĘŻCZYZN — BADANIA GENETYCZNE PODSTAWOWE

Do 10% chorób nowotworowych jest dziedzicznych. Jeśli w Twojej rodzinie występowały przypadki raka, zwłaszcza zdiagnozowanego przed pięćdziesiątką, warto wykonać badania genetyczne na raka. Pozwolą one ocenić, czy masz mutacje DNA, które zwiększają ryzyko zachorowania na nowotwór w przyszłości. Z taką wiedzą możesz wprowadzić zmiany w swoje życie, by zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania np. na raka prostaty! Wykonaj badania w domu i ogranicz stres.

Zobacz pełny opis

Cena pakietu:1099,00 zł
Suma pojedynczych badań:1545,65 zł

Komu polecamy badania genetyczne na raka?

Każdemu mężczyźnie, który chce sprawdzić, czy nie ma genetycznych predyspozycji do zachorowań na raka. W szczególności polecamy go tym panom, u których w rodzinie ktoś chorował na raka jądra lub prostaty – zwłaszcza gdy choroba została zdiagnozowana przed 50. r.ż.

Sentence-positive card icon
Pobranie krwi w domu to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla zabieganych mężczyzn, którzy chcą zaoszczędzić swój czas. Zamień korki i kolejki na swój ulubiony fotel!
Orientacyjny czas oczekiwania na wyniki:7 - 14 dni roboczych
Szacowany okres ważności wynikówdożywotnio
Pobranie krwi w domu pacjenta.
Badanie bez skierowania

Diagnostyka

Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.

Jak wykonać badania genetyczne na raka w domu?

1
Zamawiasz online

Kliknij „Zamów “ i wybierz dogodny termin.

2
My pobieramy Ci krew w domu

Zamiast stać w kolejce, oczekuj specjalisty medycznego w ulubionym fotelu! Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo pobrania.

Pobrane próbki zabezpieczane są w specjalnym coolboxie. Dzięki temu transport materiałów do laboratorium jest bezpieczny.

3
Wyniki odbierasz online

Wyniki odbierasz online, w tramwaju, pracy lub domu. Jeżeli będziesz mieć problem z interpretacją wyników - pomożemy.

Dlaczego warto wykonać badania genetyczne na raka?

Do 10% chorób nowotworowych jest dziedzicznych. W takich przypadkach mutacje DNA powodują, że wystarczy mniejsza liczba czynników rakowych, by komórki w ciele zaczęły formować zmiany nowotworowe. Z takimi czynnikami możesz mieć do czynienia na co dzień, np. w pracy (zwłaszcza w zakładach produkcyjnych). Łatwo też zapomnieć, że tytoń, alkohol, jak i rosnące zanieczyszczenie środowiska to również czynniki rakotwórcze.

Wiedząc, że posiadasz mutacje genowe sprzyjające rozwojowi nowotworu, możesz podjąć odpowiednie kroki, które zmniejszają ryzyko wystąpienia raka. Profilaktyczne badania krwi oraz regularne samobadanie jąder to tylko jedne z nich – zaraz obok powinien znaleźć się rachunek sumienia dot. prowadzonego stylu życia i diety.

Badania genetyczne na raka możesz wykonać w swoim domu, w przerwie od pracy lub zabawy z dziećmi. Umów przyjazd mobilnego specjalisty medycznego, który przyjedzie we wskazanym terminie i pobierze Ci krew do badań. Zajmie to ledwie 15 minut! Po pobraniu możesz cieszyć się zaoszczędzonym czasem.

Zyskaj szersze spojrzenie na zdrowie

Package preview image
Dla dzieci
219,00 zł
PAKIET BADAŃ DLA DZIECKA (1-3) Z KONSULTACJĄ
Bilirubina całkowita

Jako rodzic chcesz jak najlepiej dla swojego dziecka. Zapewniasz mu zajęcia i rozrywki, które rozwijają jego horyzonty, uczysz nawigacji we współczesnym świecie oraz dbasz o to, by był zdrowy. Warto upewnić się, czy od wewnątrz wszystko działa, jak należy, a dziecko ma zasoby do odpowiedniego rozwoju. Pakiet Badań dla Dziecka (1-3) identyfikuje niedobory kluczowe dla rozwoju młodego organizmu pierwiastków oraz pozwala stwierdzić choroby takie jak: anemia, czy alergia jeszcze przed wystąpieniem objawów. Wszystkie 9 badań wykonasz w znajomym i bezpiecznym otoczeniu ulubionych zabawek: w Waszym domu. W ramach pakietu otrzymujesz też możliwość skonsultowania wyników krwi ze specjalistą medycznym przez telefon lub czat.

Package preview image
Dla mężczyzn
1529,00 zł
PAKIET NOWOTWORY U MĘŻCZYZN - BADANIA GENETYCZNE ROZSZERZONE
Nowotwory u mężczyzn - panel rozszerzony

Do 10% chorób nowotworowych jest dziedzicznych. W takich przypadkach mutacje DNA powodują, że wystarczy mniejsza liczba czynników rakowych, by komórki w ciele zaczęły formować zmiany nowotworowe. Z takimi czynnikami możesz mieć do czynienia na co dzień, np. w pracy (zwłaszcza w zakładach produkcyjnych). Łatwo też zapomnieć, że tytoń, alkohol, jak i rosnące zanieczyszczenie środowiska to również czynniki rakotwórcze. Wiedząc, że posiadasz mutacje genowe sprzyjające rozwojowi nowotworu, możesz podjąć odpowiednie kroki, które zmniejszają ryzyko wystąpienia raka. Profilaktyczne badania krwi oraz regularne samobadanie jąder to tylko jedne z nich – zaraz obok powinien znaleźć się rachunek sumienia dot. prowadzonego stylu życia i diety. Sprawdź swoje predyspozycje do raka trzustki, jelita grubego, prostaty, żołądka, tarczycy, nerek oraz czerniaka.

Package preview image
Dla mężczyzn
179,00 zł
PAKIET MARKERÓW NOWOTWOROWYCH DLA MĘŻCZYZN
AFP CA 19-9

Choć liczba zachorowań w zależności od płci jest podobna, to mężczyźni częściej przegrywają walkę z rakiem. Najczęstszym nowotworem, na który chorują mężczyźni, to rak prostaty, a zaraz po nim rak płuc, który zarazem charakteryzuje się najwyższą śmiertelnością. Ostatnie miejsce na podium zajmuje rak jelita grubego, który dotyka obie płcie w podobnej częstotliwości. Choć współczesna medycyna coraz lepiej radzi sobie z leczeniem raka, nie zmienia to faktu, że im późniejsza diagnoza, tym niższe szanse na wyleczenie. Markery nowotworowe pomagają określić umiejscowienie zmian oraz ocenić skuteczność leczenia. Warto jednak zaznaczyć, że nie mają zastosowania jako badania przesiewowe. Pakiet będzie pomocnym przede wszystkim mężczyznom ze zdiagnozowanym nowotworem w celach monitorowania postępów leczenia lub tym, którzy są w trakcie diagnostyki raka.

Jak przygotować się do badań krwi w kierunku predyspozycji nowotworowych?

 • Bullet image

  Badania nie wymagają specjalnego przygotowania. Możesz wykonać je o dowolnej porze dnia i nie musisz być na czczo.

 • Bullet image

  30 min przed badaniem warto wypić szklankę wody – ułatwi to pobranie krwi.

Sentence-positive card icon
Do dzieła! Umów badanie, usiądź w swoim ulubionym fotelu i oczekuj przyjazdu mobilnego specjalisty medycznego.

Pełna lista badań w pakiecie:

 • BRCA1 i BRCA2

  U mężczyzn może wiązać się z ryzykiem zachorowania na raka jelita grubego, żołądka lub trzustki.

 • HOXB13

  Gen, którego uszkodzenie koreluje ze zwiększonym ryzykiem raka prostaty.

 • CHEK2

  Gen kodujący białko biorące udział w kontroli podziałów komórkowych. Uszkodzenia w tym miejscu u mężczyzn mogą wskazywać na wyższe prawdopodobieństwo raka jelita grubego i odbytu, tarczycy, nerek oraz prostaty.

 • NBN

  U mężczyzn wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka prostaty.

Diagnostyka

Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.

Czynniki mogące mieć wpływ na wynik

 • Niezastosowanie się do zasad przygotowania do badań, opisanych wyżej.

Interpretacja wyników

Obecność mutacji p.Gly84Glu w genie HOXB13 koreluje ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka prostaty. U mężczyzn, u których dodatkowo w rodzinie występowały przypadki zachorowania na raka prostaty, to ryzyko może wzrastać nawet 20- krotnie.

Występowanie mutacji założycielskich w genie CHECK2 powoduje uszkodzenie tego białka i jego funkcji, a to koreluje ze zwiększonym ryzykiem rozwoju nowotworów ogólnie.

Nosicielstwo mutacji 657del5 w genie NBS1 związane jest z czterokrotnie większym ryzykiem raka prostaty.

Sentence-neutral card icon
Nie każda mutacja jest groźna. Nawet jeśli posiadasz mutację zwiększającą ryzyko nowotworu, nie oznacza to, że na pewno zachorujesz. Wskazuje to jedynie na to, że warto dbać o swoje zdrowie i zapobiegać chorobie! Dlatego interpretację wyników przeprowadź wraz ze specjalistą, który oceni, czy mutacje genowe mają znaczenie oraz co możesz zrobić dla swojego zdrowia, by ograniczyć prawdopodobieństwo wykształcenia się nowotworu.
Sentence-neutral card icon
Zamów domowe pobranie krwi a wyniki odbierz online. Ciesz się zdrowiem bez wychodzenia z domu.
konsultacja wyników online

Kategoria badań:

Badania genetyczne