PAKIET NOWOTWORY U KOBIET - BADANIA GENETYCZNE

Rak piersi to najczęściej diagnozowany nowotwór wśród kobiet. Jeśli wśród Twoich bliskich są kobiety, które usłyszały taką diagnozę, zwłaszcza przed 50. r.ż., zbadaj swoje geny. Analiza genów BRCA, NBN, PALB2 i innych pozwoli określić, czy Ty również znajdujesz się w grupie ryzyka! Wybierając Pakiet, sprawdzisz też inne geny, które mogą wiązać się z innymi typami nowotworów. Ogranicz stres – zdecyduj się na badanie w domu!

Zobacz pełny opis

Cena pakietu:1529,00 zł
Suma pojedynczych badań:1980,09 zł

Komu polecamy badania genetyczne na raka?

Każdej kobiecie, która chce sprawdzić, czy nie ma genetycznych predyspozycji do zachorowań na raka. W szczególności polecamy go tym paniom, u których w rodzinie ktoś chorował na raka jajowodu i otrzewnej, tarczycy, jelita lub nerki – zwłaszcza gdy choroba została zdiagnozowana przed 50. r.ż.

Sentence-positive card icon
Domowe pobranie krwi to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla zabieganych kobiet, które chcą zaoszczędzić swój czas. Zamień korki i kolejki na swój ulubiony fotel!
Szacowany czas oczekiwania na wyniki:7 - 14 dni roboczych
Okres ważności wynikówdożywotnio
Pobranie krwi w domu pacjenta.
Badanie bez skierowania

Jak wykonać badania genetyczne na raka w domu?

1
Zamawiasz online

Kliknij „Zamów “ i wybierz dogodny termin.

2
My pobieramy Ci krew w domu

Zamiast stać w kolejce, oczekuj specjalisty medycznego w ulubionym fotelu! Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo pobrania.

Pobrane próbki zabezpieczane są w specjalnym coolboxie. Dzięki temu transport materiałów do laboratorium jest bezpieczny.

3
Wyniki odbierasz online

Wyniki odbierasz online, w tramwaju, pracy lub domu. Jeżeli będziesz mieć problem z interpretacją wyników - pomożemy.

Dlaczego warto wykonać badania genetyczne na raka?

5 – 8% przypadków raka piersi może być uwarunkowana genetycznie. W takich przypadkach mutacje DNA powodują, że wystarczy mniejsza liczba czynników rakowych, by komórki w ciele zaczęły formować zmiany nowotworowe. Takimi czynnikami są m.in. tytoń, alkohol, jak i rosnące zanieczyszczenie środowiska.

Wiedząc, że posiadasz mutacje genowe sprzyjające rozwojowi nowotworu, możesz podjąć odpowiednie kroki, które zmniejszają ryzyko wystąpienia raka. Profilaktyczne badania krwi oraz regularne samobadanie piersi to tylko jedne z nich – zaraz obok powinien znaleźć się rachunek sumienia dot. prowadzonego stylu życia i diety.

Badania genetyczne na raka możesz wykonać w swoim domu, w przerwie od pracy lub zabawy z dziećmi. Umów przyjazd mobilnego specjalisty medycznego, który przyjedzie we wskazanym terminie i pobierze Ci krew do badań. Zajmie to ledwie 15 minut! Po pobraniu możesz cieszyć się zaoszczędzonym czasem.

Zyskaj szersze spojrzenie na zdrowie

Package preview image
Zdrowie ogólne
279,00 zł
PAKIET BADAŃ DLA KAŻDEGO (MAKSIMUM)
Amylaza APTT

- Dla każdego, kto chce profilaktycznie zadbać o swoje zdrowie; - Dla aktywnych osób, które prowadzą zdrowy styl życia i chcą dogłębnie skontrolować stan swojego organizmu; - Dla osób, które chcą wejść na zdrowszą ścieżkę życia i wykonać kompleksowy przegląd zdrowia; - Dla osób, u których w rodzinie występowały choroby sercowo-naczyniowe. Chcesz przebadać się od stóp do głów? Dobrze trafiłeś(-aś), bo przygotowaliśmy dla Ciebie pakiet podstawowych badań krwi w wersji maksimum. Co to oznacza? To, że dzięki jednemu pobraniu krwi, wykonasz aż 18 badań. Oznaczane parametry pozwolą wykryć ewentualne niedobory i zdiagnozować wiele chorób cywilizacyjnych takich jak: cukrzyca, miażdżyca i nadciśnienie. Szybka diagnostyka umożliwia sprawne wdrożenie leczenia i zapobiega wielu powikłaniom. Dzięki regularnym badaniom będziesz mógł cieszyć się dobrą kondycją organizmu i samopoczuciem przez długie lata.

Package preview image
Zdrowie ogólne
329,00 zł
PAKIET BADAŃ DLA KOBIET
ALT CA 125

Pakiet pozwoli Ci skontrolować stan zdrowia w szybki i wygodny sposób – wszystkie najważniejsze badania wykonasz w ramach jednego pobrania. Pakiet z powodzeniem zastąpi Ci okresowe badania profilaktyczne lub pomoże wykryć źródło niezdiagnozowanych problemów zdrowotnych. Decydując się na pobranie krwi w domu, oszczędzasz czas – nie musisz brać dnia wolnego lub martwić się, że kolejka w przychodni będzie tak długa, że się spóźnisz. A jeśli masz pod opieką dziecko – to dodatkowa wygoda i świetny wzór dla malucha, jak można dbać o swoje zdrowie bez nerwów. Zaoszczędź na kosztach dojazdu specjalisty: zbadaj nie tylko siebie, ale też dziecko, mamę, babcię lub siostrę! Możesz zamówić pobranie dla 3 osób w ramach jednej wizyty.

Questionnaire thumbnail

Nie wiesz, który wybrać?

Pomożemy dobrać badania do Twoich potrzeb.

Jak przygotować się do badań krwi w kierunku predyspozycji nowotworowych?

 • Bullet image

  Badania nie wymagają specjalnego przygotowania. Możesz wykonać je o dowolnej porze dnia i nie musisz być na czczo.

 • Bullet image

  30 min przed badaniem warto wypić szklankę wody – ułatwi to pobranie krwi.

Sentence-positive card icon
Do dzieła! Umów badanie, usiądź w swoim ulubionym fotelu i oczekuj przyjazdu mobilnego specjalisty medycznego.

Pełna lista badań w pakiecie:

 • BRCA1 i BRCA2

  Oceniają genetyczne predyspozycje do zachorowania na raka piersi i jajnika oraz nowotwory towarzyszące: raka jelita grubego, żołądka lub trzustki.

 • PALB2

  Kolejny, zaraz po genach BRCA, gen związany z podwyższonym ryzykiem raka piersi.

 • CHEK2

  Gen kodujący białko biorące udział w kontroli podziałów komórkowych. Analizę genu CHECK2 warto wykonać u pacjentów, u których wykonano badanie w genach BRCA1 oraz BRCA2. Uszkodzenia w tym miejscu mogą wskazywać też na wyższe prawdopodobieństwo raka jelita grubego i odbytu, tarczycy i nerek.

 • NBN

  Kolejny gen wskazujący na ryzyko wystąpienia raka piersi.

 • CDKN2A

  Gen kodujący białka regulujące kluczowe szlaki cyklu komórkowego. Badanie ma na celu określenie obciążenia genetycznego związanego z zespołem rodzinnego raka trzustki i czerniaka.

Czynniki mogące mieć wpływ na wynik

 • Niezastosowanie się do zasad przygotowania do badań, opisanych wyżej.

Interpretacja wyników

Mutacja genu BRCA2 wiąże się z ryzykiem raka piersi (31-56%) i raka jajnika (11-27%). W badaniu określana jest mutacja najczęściej występująca w populacji polskiej: c.7913_7917delTTCCT.

Występowanie mutacji założycielskich w genie CHECK2 powoduje uszkodzenie tego białka i jego funkcji, a to koreluje ze zwiększonym ryzykiem rozwoju nowotworów ogólnie. Analizę genu CHECK2 warto wykonać u pacjentek, u których wykonano badanie w genach BRCA1 oraz BRCA2. Od obecności mutacji w tych genach może zależeć interpretacja i szacowanie ryzyka dla poszczególnych typów nowotworów

Nosicielstwo mutacji 657del5 w genie NBS1 związane jest z dwukrotnie zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka piersi.

Poza ryzykiem czerniaka i trzustki, u osób będących nosicielami mutacji patogennych w CDKN2A zauważa się zwiększone ryzyko wystąpienia raka piersi, jelita grubego, a także dwukrotnie zwiększonym ryzykiem raka płuc.

Sentence-neutral card icon
Nie każda mutacja jest groźna. Nawet jeśli posiadasz mutację zwiększającą ryzyko nowotworu, nie oznacza to, że na pewno zachorujesz. Wskazuje to jedynie na to, że warto dbać o swoje zdrowie i zapobiegać chorobie! Dlatego interpretację wyników przeprowadź wraz ze specjalistą, który oceni, czy mutacje genowe mają znaczenie oraz co możesz zrobić dla swojego zdrowia, by ograniczyć prawdopodobieństwo wykształcenia się nowotworu.
Sentence-neutral card icon
Zamów domowe pobranie krwi, a wyniki odbierz online. Ciesz się zdrowiem bez wychodzenia z domu.

© 2023 uPacjenta