Komu polecamy badania genetyczne na raka?
Każdej kobiecie, która chce sprawdzić, czy nie ma genetycznych predyspozycji do zachorowań na raka. W szczególności polecamy go tym paniom, u których w rodzinie ktoś chorował na raka jajowodu i otrzewnej, tarczycy, jelita lub nerki – zwłaszcza gdy choroba została zdiagnozowana przed 50. r.ż.
Jak wykonać badania genetyczne na raka w domu?
Zamawiasz online
Kliknij „Zamów “ i wybierz dogodny termin.
My pobieramy Ci krew w domu
Zamiast stać w kolejce, oczekuj specjalisty medycznego w ulubionym fotelu! Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo pobrania.
Pobrane próbki zabezpieczane są w specjalnym coolboxie. Dzięki temu transport materiałów do laboratorium jest bezpieczny.
Wyniki odbierasz online
Wyniki odbierasz online, w tramwaju, pracy lub domu. Jeżeli będziesz mieć problem z interpretacją wyników - pomożemy.
Dlaczego warto wykonać badania genetyczne na raka?
5 – 8% przypadków raka piersi może być uwarunkowana genetycznie. W takich przypadkach mutacje DNA powodują, że wystarczy mniejsza liczba czynników rakowych, by komórki w ciele zaczęły formować zmiany nowotworowe. Takimi czynnikami są m.in. tytoń, alkohol, jak i rosnące zanieczyszczenie środowiska.
Wiedząc, że posiadasz mutacje genowe sprzyjające rozwojowi nowotworu, możesz podjąć odpowiednie kroki, które zmniejszają ryzyko wystąpienia raka. Profilaktyczne badania krwi oraz regularne samobadanie piersi to tylko jedne z nich – zaraz obok powinien znaleźć się rachunek sumienia dot. prowadzonego stylu życia i diety.
Badania genetyczne na raka możesz wykonać w swoim domu, w przerwie od pracy lub zabawy z dziećmi. Umów przyjazd mobilnego specjalisty medycznego, który przyjedzie we wskazanym terminie i pobierze Ci krew do badań. Zajmie to ledwie 15 minut! Po pobraniu możesz cieszyć się zaoszczędzonym czasem.
Zyskaj szersze spojrzenie na zdrowie
279,00 zł
PAKIET BADAŃ DLA KAŻDEGO (MAKSIMUM)
- Dla każdego, kto chce profilaktycznie zadbać o swoje zdrowie; - Dla aktywnych osób, które prowadzą zdrowy styl życia i chcą dogłębnie skontrolować stan swojego organizmu; - Dla osób, które chcą wejść na zdrowszą ścieżkę życia i wykonać kompleksowy przegląd zdrowia; - Dla osób, u których w rodzinie występowały choroby sercowo-naczyniowe. Chcesz przebadać się od stóp do głów? Dobrze trafiłeś(-aś), bo przygotowaliśmy dla Ciebie pakiet podstawowych badań krwi w wersji maksimum. Co to oznacza? To, że dzięki jednemu pobraniu krwi, wykonasz aż 18 badań. Oznaczane parametry pozwolą wykryć ewentualne niedobory i zdiagnozować wiele chorób cywilizacyjnych takich jak: cukrzyca, miażdżyca i nadciśnienie. Szybka diagnostyka umożliwia sprawne wdrożenie leczenia i zapobiega wielu powikłaniom. Dzięki regularnym badaniom będziesz mógł cieszyć się dobrą kondycją organizmu i samopoczuciem przez długie lata.
329,00 zł
PAKIET BADAŃ DLA KOBIET
Pakiet pozwoli Ci skontrolować stan zdrowia w szybki i wygodny sposób – wszystkie najważniejsze badania wykonasz w ramach jednego pobrania. Pakiet z powodzeniem zastąpi Ci okresowe badania profilaktyczne lub pomoże wykryć źródło niezdiagnozowanych problemów zdrowotnych. Decydując się na pobranie krwi w domu, oszczędzasz czas – nie musisz brać dnia wolnego lub martwić się, że kolejka w przychodni będzie tak długa, że się spóźnisz. A jeśli masz pod opieką dziecko – to dodatkowa wygoda i świetny wzór dla malucha, jak można dbać o swoje zdrowie bez nerwów. Zaoszczędź na kosztach dojazdu specjalisty: zbadaj nie tylko siebie, ale też dziecko, mamę, babcię lub siostrę! Możesz zamówić pobranie dla 3 osób w ramach jednej wizyty.
Nie wiesz, który wybrać?
Jak przygotować się do badań krwi w kierunku predyspozycji nowotworowych?
Badania nie wymagają specjalnego przygotowania. Możesz wykonać je o dowolnej porze dnia i nie musisz być na czczo.
30 min przed badaniem warto wypić szklankę wody – ułatwi to pobranie krwi.
Pełna lista badań w pakiecie:
- BRCA1 i BRCA2
Oceniają genetyczne predyspozycje do zachorowania na raka piersi i jajnika oraz nowotwory towarzyszące: raka jelita grubego, żołądka lub trzustki.
- PALB2
Kolejny, zaraz po genach BRCA, gen związany z podwyższonym ryzykiem raka piersi.
- CHEK2
Gen kodujący białko biorące udział w kontroli podziałów komórkowych. Analizę genu CHECK2 warto wykonać u pacjentów, u których wykonano badanie w genach BRCA1 oraz BRCA2. Uszkodzenia w tym miejscu mogą wskazywać też na wyższe prawdopodobieństwo raka jelita grubego i odbytu, tarczycy i nerek.
- NBN
Kolejny gen wskazujący na ryzyko wystąpienia raka piersi.
- CDKN2A
Gen kodujący białka regulujące kluczowe szlaki cyklu komórkowego. Badanie ma na celu określenie obciążenia genetycznego związanego z zespołem rodzinnego raka trzustki i czerniaka.
Czynniki mogące mieć wpływ na wynik
- Niezastosowanie się do zasad przygotowania do badań, opisanych wyżej.
Interpretacja wyników
Mutacja genu BRCA2 wiąże się z ryzykiem raka piersi (31-56%) i raka jajnika (11-27%). W badaniu określana jest mutacja najczęściej występująca w populacji polskiej: c.7913_7917delTTCCT.
Występowanie mutacji założycielskich w genie CHECK2 powoduje uszkodzenie tego białka i jego funkcji, a to koreluje ze zwiększonym ryzykiem rozwoju nowotworów ogólnie. Analizę genu CHECK2 warto wykonać u pacjentek, u których wykonano badanie w genach BRCA1 oraz BRCA2. Od obecności mutacji w tych genach może zależeć interpretacja i szacowanie ryzyka dla poszczególnych typów nowotworów
Nosicielstwo mutacji 657del5 w genie NBS1 związane jest z dwukrotnie zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka piersi.
Poza ryzykiem czerniaka i trzustki, u osób będących nosicielami mutacji patogennych w CDKN2A zauważa się zwiększone ryzyko wystąpienia raka piersi, jelita grubego, a także dwukrotnie zwiększonym ryzykiem raka płuc.