HCV – badanie przeciwciał

HCV to wirus odpowiedzialny za wirusowe zapalenie wątroby typu C (WZWC). Zakażenie może długo przechodzić bezobjawowo, a nieleczona choroba może doprowadzić do marskości wątroby lub raka narządu. Szczególnie niebezpieczne jest dla kobiet ciężarnych, ponieważ choroba może zagrozić ich życiu lub przenieść się na dziecko w trakcie porodu. Zbadaj siebie lub najbliższe osoby bez wychodzenia z domu!

Zobacz pełny opis

Cena badania od:34,20 zł

Komu polecamy to badanie?

Każdemu, kto chce długo cieszyć się zdrowiem

Kobietom w ciąży

Osobom, które korzystały z niesterylnych narzędzi kosmetycznych lub medycznych

Mężczyznom homoseksualnym

Kobietom planującym ciążę

Osobom uzależnionym od alkoholu lub narkotyków

Osobom często zmieniającym partnerów

Sentence-positive card icon
Pobranie krwi w domu to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla seniorów, kobiet w ciąży, rodziców z dziećmi i tych, którzy boją się igieł lub są zabiegani i chcą zaoszczędzić swój czas. Jesteś jedną z tych osób? Zamień korki i kolejki na swój ulubiony fotel!

Kiedy wykonać badanie anty-HCV?

Objawy zakażenia HCV uwzględniają:

brak apetytu,

mdłości,

bóle brzucha,

żółtaczka,

chudnięcie,

zmęczenie,

bóle mięśni i stawów,

świąd skóry.

Częściej jednak występuje przewlekłe zapalenie wątroby typu C, które zwykle długo przebiega bezobjawowo. Dlatego warto wykonać badanie nawet wtedy, gdy nie czujesz żadnych objawów!

Materiał do badania:krew żylna
Orientacyjny czas oczekiwania na wyniki:do 3 dni
Pobranie krwi w domu pacjenta.
Badanie bez skierowania

Jak wykonać badanie przeciwciał wirusa HCV w domu?

1
Zaplanuj badania

Wybierz badania, datę i adres pobrania.

2
Zbadaj się u Siebie

Kiedy Ci wygodnie, wtedy gdy tego potrzebujesz.

3
Skonsultuj wyniki online

Porozmawiaj ze specjalistą medycznym uPacjenta.

Wybierz Pakiet Badań, a konsultację zyskasz gratis. Po zakupie otrzymasz maila ze szczegółami.

4
Ciesz się lepszym zdrowiem

Zastosuj porady eksperta i obserwuj poprawę samopoczucia.

Dlaczego warto sprawdzać obecność przeciwciał HCV?

O zakażeniu wirusem HCV nie dowiemy się szybko. Zanim choroba się rozwinie, wirus będzie powoli i systematycznie niszczył wątrobę i wpływał na inne narządy. A aby doszło do zakażenia, wystarczy nawet niewielkie draśnięcie się maszynką do golenia należącą do innej osoby zakażonej! Argumentem za profilaktycznym przeprowadzeniem badania na przeciwciała HCV jest również fakt, że obecnie niestety nie istnieje szczepionka przeciwko WZW C.

Warto stosować odpowiednie zasady higieny zabiegów oraz bezpiecznego seksu, ponieważ WZWC może nieść poważne konsekwencje: od marskości wątroby po raka narządu.

Sentence-neutral card icon

WZWC jest jedną z chorób, które mogą być przenoszone drogą płciową i stanowią zagrożenie dla życia osoby zakażonej. Sprawdź kompleksowo swoje zdrowie – wybierz pakiet badań, który zbada obecność wirusa HCV oraz sprawdzi inne ważne parametry krwi.

Zyskaj szerokie spojrzenie na zdrowie

Package preview image
Sport i dieta
199,00 zł
Pakiet badań na wątrobę
HBs antygen

Wątroba to jeden z najważniejszych narządów, który pomaga oczyszczać organizm z toksyn oraz trawić pokarm. Zagrażają jej nie tylko nieodpowiednie nawyki żywieniowe, ale także wirusy, o których możesz nie wiedzieć. Sprawdź kompleksowo swoją wątrobę na 1 wizycie – zbadaj, czy nie dotyka Cię zapalenie wątroby, marskość narządu, czy infekcje wirusowe (WZW B, WZW C). Niektóre parametry mogą też wskazywać na dolegliwości powiązane z zaburzeniami pracy wątroby, np. choroby kości, niedobory żelaza lub cynku, a także na intensywny wysiłek fizyczny podjęty przed badaniem czy zatrucie lekami. Pakiet badań krwi na wątrobę w szczególności polecamy osobom, które doświadczyły zatrucia bądź tym, których krewni chorowali na wątrobę. Ponadto swoją wątrobę powinny badać osoby cierpiące na alkoholizm, cukrzycę, nadciśnienie lub anemię, stosujące leki mogące mieć wpływ na wątrobę (np. Nimesil, Izotek, ketonal, naproksen, niektóre antybiotyki, leki przeciwpadaczkowe, przeciwgruźlicze lub przeciwnowotworowe, antykoncepcję hormonalną), otyłe lub uwielbiające tłuste potrawy. Pamiętaj: Im wcześniej wykryjesz chorobę wątroby, tym większe szanse na całkowite wyleczenie. Wątroba ma zdolność szybkiej regeneracji, jednak by to się stało, konieczne jest wprowadzenie odpowiedniego leczenia oraz zmian w stylu życia, a diagnoza powinna nastąpić, zanim dojdzie do nieodwracalnych zmian i marskości narządu. W cenie: zestaw badań + możliwość konsultacji wyników

Package preview image
Choroby intymne
319,00 zł
Pakiet badań na choroby zakaźne w ciąży
HBs antygen

Zbadaj się na toksoplazmozę, HIV, HCV, HBV i różyczkę na jednej wizycie specjalisty medycznego w Twoim domu! Nawet jeśli nie odczuwasz żadnych objawów, możesz być nosicielką wirusów lub bakterii, które zagrażają prawidłowemu przebiegu ciąży. Zbadaj się w domu i ogranicz ekspozycję na obce patogeny! W cenie: zestaw badań + możliwość konsultacji wyników

Package preview image
Choroby intymne
349,00 zł
Pakiet badań na choroby weneryczne
Chlamydia trachomatis IgG

Choroby intymne mogą budzić skrępowanie – lecz emocje nie powinny wstrzymywać Cię przed dbaniem o własne zdrowie. Wykonaj badanie na kiłę, chlamydię, HIV, HCV i HBV na jednej wizycie specjalisty medycznego w Twoim domu. Postaw na wygodę, dyskrecję i oszczędność! W cenie: zestaw badań + możliwość konsultacji wyników

Jak często wykonywać badanie HCV?

Wykonaj badanie anty-HCV, jeśli masz za sobą wizytę w salonie kosmetycznym lub tatuażu, w którym nie zachowano odpowiednich zasad higieny, ryzykowną aktywność seksualną, przetaczanie krwi lub dożylne stosowanie narkotyków.

Badanie HCV warto wykonać też na etapie planowania ciąży oraz w jej trakcie. Ministerstwo Zdrowia zaleca wykonać badanie na HCV dwukrotnie w czasie ciąży: w 1. oraz 9. miesiącu.

Jak przygotować się do badania?

  • Bullet image

    Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania: możesz je umówić o dowolnej porze i nie musisz być na czczo.

Sentence-positive card icon
Do dzieła! Umów badanie, usiądź w swoim ulubionym fotelu i oczekuj przyjazdu mobilnego specjalisty medycznego.

Co to jest HCV?

HCV to wirus odpowiedzialny za wirusowe zapalenie wątroby typu C (WZWC), które powoduje wiele poważnych powikłań w tym: marskość wątroby lub raka wątrobowokomórkowego. WZWC może dawać również objawy w innych narządach i układach, np. nerkach, skórze, układzie nerwowym, krwionośnym lub kostnym.

Czynniki mogące mieć wpływ na wynik

U osób z HIV, niewydolnością nerek lub mieszaną krioglobulinemią związaną z HCV, może występować wynik fałszywie ujemny.

anty-HCV: interpretacja wyników

Obecność przeciwciał HCV może świadczyć o aktywnym lub przebytym zapaleniu wątroby typu C.

Sentence-alert card icon
Chcesz wiedzieć, czy zakażenie jest aktywne? Wykonaj badanie HCV metodą PCR, które wykaże aktywność wirusa. Badanie to może również służyć monitorowaniu skuteczności leczenia WZWC.
Sentence-neutral card icon
Zamów domowe pobranie krwi a wyniki odbierz online. Ciesz się zdrowiem bez wychodzenia z domu.
Zinterpretuj wyniki krwi ze specjalistą online