Grupa krwi – badanie

Grupa A, AB, B, a może 0 – jaka jest Twoja grupa krwi? Dowiedz się bez wychodzenia z domu! Znajomość grupy krwi jest niezbędna w przypadku wielu procedur medycznych (zabiegi, przeszczepy), a także pozwala skrócić czas oczekiwania na przetoczenie krwi w nagłych sytuacjach (wypadek, krwotok).

Zobacz pełny opis

Cena badania od:33,73 zł

Kiedy warto zbadać swoją grupę krwi?

Swoją grupę krwi warto znać, niezależnie od okoliczności. Jednak w niektórych przypadkach szczególnie zaleca się badanie grupy krwi:

chcesz oddać krew,

jesteś przed zabiegiem chirurgicznym,

planujesz z partnerem(-ką) ciążę,

jesteś przed zabiegiem in vitro.

Sentence-positive card icon
Domowe pobranie krwi to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla seniorów, kobiet w ciąży, rodziców z dziećmi i tych, którzy boją się igieł lub są zabiegani i chcą zaoszczędzić swój czas. Jesteś jedną z tych osób? Zamień korki i kolejki na swój ulubiony fotel!
Materiał do badania:krew żylna
Metoda badania:automatyczna mikrokolumnowa
Czas oczekiwania na wyniki:1 – 3 dni
Okres ważności wyników:bezterminowo
Pobranie krwi w domu pacjenta.
Badanie bez skierowania

[Jak sprawdzić grupę krwi w domu?

1
Zamawiasz online

Kliknij „Zamów “ i wybierz dogodny termin.

2
My pobieramy Ci krew w domu

Zamiast stać w kolejce, oczekuj specjalisty medycznego w ulubionym fotelu! Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo pobrania.

Pobrane próbki zabezpieczane są w specjalnym coolboxie. Dzięki temu transport materiałów do laboratorium jest bezpieczny.

3
Wyniki odbierasz online

Wyniki odbierasz online, w tramwaju, pracy lub domu. Jeżeli będziesz mieć problem z interpretacją wyników - pomożemy.

Dlaczego warto znać swoją grupę krwi?

Nie jesteś w stanie przewidzieć, kiedy Tobie lub bliskiej osobie przydarzy się wypadek czy choroba, w wyniku której konieczna będzie transfuzja lub przeszczep narządów. Znajomość swojej grupy krwi pozwala przyspieszyć proces poszukiwania odpowiedniego dawcy. Z tego samego powodu zaleca się dmuchać na zimne przed zabiegami chirurgicznymi: w razie wystąpienia komplikacji, znajomość grupy krwi przez personel, może realnie uratować życie.

Wiedza o grupach krwi przydatna jest również przyszłym rodzicom. Sytuacja, w której kobieta ma grupę krwi o ujemnym czynniku Rh, a mężczyzna dodatnim, tworzy ryzyko konfliktu serologicznego. Jeśli dziecko odziedziczy po ojcu dodatni czynnik Rh, podczas porodu organizm matki może chcieć próbować „unieszkodliwić intruza”, co z kolei zwiększa ryzyko komplikacji. Świadomość odmiennych typów krwi pozwala na leczenie kobiety immunoglobuliną Rh, co redukuje ryzyko problemów podczas porodu.

Sentence-neutral card icon
Pamiętaj, że na jednej domowej wizycie specjalisty medycznego możesz zbadać nawet 3 osoby. Zabezpiecz całą rodzinę na wszelki wypadek i poznajcie swoją grupę krwi. Zaoszczędź na koszcie dojazdu!

Zyskaj szerokie spojrzenie na swoje zdrowie

Package preview image
Choroby tarczycy
189,00 zł
PAKIET BADAŃ NA TARCZYCE (ROZSZERZONY)
anty-TG anty-TPO

- Dla kobiet w różnym wieku; - Dla mężczyzn w różnym wieku; - Dla kobiet przed zajściem w ciążę; - Dla kobiet długo starających się o dziecko; - Dla pacjentów, u których w najbliższej rodzinie (rodzice, rodzeństwo) występowały schorzenia tarczycy. Badania zawarte w pakiecie pozwalają na diagnostykę czynności gruczołu tarczowego pod kątem jej ewentualnych zaburzeń. Pakiet tarczycowy (rozszerzony) pozwala na zróżnicowanie najczęstszych chorób tarczycy (nadczynności i niedoczynności tarczycy) oraz ich przyczyn. Pakiet został wzbogacony o badania przeciwciał przeciwtarczycowych mających kluczowe znaczenie dla rozpoznania chorób tarczycy o charakterze autoimmunologicznym oraz wyborze odpowiedniego leczenia. Dlaczego warto? Pakiet ten możesz śmiało wykonać w ramach corocznej profilaktyki, zwłaszcza, jeśli w Twojej najbliższej rodzinie występowały schorzenia tarczycy. Jeśli zaobserwowałeś u siebie skłonność do drażliwości, ciągłe, zmęczenie, nieplanowaną zmianę masy ciała, bezsenność czy ogólne osłabienie - ten pakiet jest dla Ciebie. Twoją uwagę zwrócić powinno również wypadanie włosów, suchość skóry, nietolerancja zimna, biegunka, zaparcia czy zaburzenia miesiączkowania.. Myślisz o powiększeniu rodziny lub zdiagnozowano u Ciebie problemy z płodnością? Wykonaj pakiet tarczycowy (rozszerzony), ponieważ choroby tarczycy wpływają na płodność - a odpowiednio szybkie zdiagnozowanie problemu przez lekarza endokrynologa może zwiększyć szansę na dziecko. Przy zakupie tego pakietu możesz skorzystać z bezpłatnej interpretacji wyników przy pomocy LabTest Checker. Narzędzie to jest certyfikowanym wyrobem medycznym, który: - analizuje dane medyczne pacjenta (wyniki badań); - interpretuje je; - w razie potrzeby zadaje dodatkowe pytania o stan zdrowia (w oparciu o wyniki badań i poprzednie odpowiedzi); - podaje pacjentowi finalną interpretację wyników i rekomendację dalszych kroków. 24 godziny po pobraniu otrzymasz od nas wiadomość e-mail wraz z linkiem do narzędzia.

Package preview image
Zdrowie ogólne
229,00 zł
PAKIET BADAŃ DLA KAŻDEGO (MAKSIMUM)
Amylaza APTT

- Dla każdego, kto chce profilaktycznie zadbać o swoje zdrowie; - Dla aktywnych osób, które prowadzą zdrowy styl życia i chcą dogłębnie skontrolować stan swojego organizmu; - Dla osób, które chcą wejść na zdrowszą ścieżkę życia i wykonać kompleksowy przegląd zdrowia; - Dla osób, u których w rodzinie występowały choroby sercowo-naczyniowe. Chcesz przebadać się od stóp do głów? Dobrze trafiłeś(-aś), bo przygotowaliśmy dla Ciebie pakiet podstawowych badań krwi w wersji maksimum. Co to oznacza? To, że dzięki jednemu pobraniu krwi, wykonasz aż 18 badań. Oznaczane parametry pozwolą wykryć ewentualne niedobory i zdiagnozować wiele chorób cywilizacyjnych takich jak: cukrzyca, miażdżyca i nadciśnienie. Szybka diagnostyka umożliwia sprawne wdrożenie leczenia i zapobiega wielu powikłaniom. Dzięki regularnym badaniom będziesz mógł cieszyć się dobrą kondycją organizmu i samopoczuciem przez długie lata.

Questionnaire thumbnail

Nie wiesz, który wybrać?

Pomożemy dobrać badania do Twoich potrzeb.

Jak często badać grupę krwi?

Zmiana swojej grupy krwi w ciągu życia nie jest mało prawdopodobna – jedyna ewentualność istnieje po przeszczepie szpiku kostnego. Badanie wystarczy wykonać raz.

⚠️ Warto zaznaczyć, że w przypadku konieczności wykonania transfuzji krwi, dla lekarza wiarygodne potwierdzenie grupy krwi musi być poparte odpowiednim dokumentem:

 • Wynikiem badania laboratoryjnego (wykonanego zgodnie ze sztuką, przez pracowników laboratoryjnych z odpowiednimi uprawnieniami oraz właściwie zweryfikowanego).
 • Kartą identyfikacyjna grupy krwi (dokument w postaci plastikowej karty wydawany na podstawie dwóch badań krwi), do której dołączony jest dowód tożsamości. Zamów Kartę identyfikacyjną grupy krwi bez wychodzenia z domu!
 • Legitymacją służbową żołnierzy zawodowych.

Badanie grupy krwi – przygotowanie

 • Bullet image

  Badanie możesz wykonać o każdej porze dnia.

 • Bullet image

  Na badaniu beta HCG nie musisz być na czczo.

Sentence-positive card icon
Gotowy(-a)? Usiądź w swoim ulubionym fotelu, załóż ciepłe kapcie, otul się kocem i oczekuj przyjazdu mobilnego specjalisty medycznego.

Jakie są grupy krwi?

Do oznaczenia rodzaju grupy krwi wykorzystuje się opis AB0, który określa, czy na krwinkach są obecne antygeny typu A lub/i B, oraz czy w surowicy krwi znajdują się przeciwciała przeciwko nieobecnemu antygenowi.

Poza układem AB0 analizowana jest także obecność we krwi pacjenta tzw. układu grupowego Rh. Składa się on z 49 antygenów, z których najsilniejszym jest antygen D. Rutynowe oznaczenie czynnika Rh sprowadza się do wykazania obecności lub braku antygenu D (odpowiednio: Rh+ lub Rh-) w badanych krwinkach czerwonych za pomocą surowicy wzorcowej, zawierającej przeciwciała anty-D.

 1. ARhD+ – najpopularniejsza grupa krwi w Polsce.
 2. ARhD-
 3. BRhD+
 4. BRhD-
 5. ABRhD+
 6. ABRhD- – najrzadsza grupa krwi w Polsce i na świecie.
 7. 0RhD+ – najpopularniejsza grupa krwi na świecie.
 8. 0RhD-

Ponad 93% populacji ma grupę RhD+.

Wyniki grupy krwi

Na wyniki grupy krwi będziesz czekać maksymalnie 3 dni. Na druku zobaczysz oznaczenie grupy krwi według opisanych wyżej symboli.

Sentence-neutral card icon
Zamów domowe pobranie krwi, a wyniki odbierz online. Ciesz się zdrowiem bez wychodzenia z domu.

© 2023 uPacjenta