Grupa krwi – badanie

Grupa A, AB, B, a może 0 – jaka jest Twoja grupa krwi? Dowiedz się bez wychodzenia z domu! Znajomość grupy krwi jest niezbędna w przypadku wielu procedur medycznych (zabiegi, przeszczepy), a także pozwala skrócić czas oczekiwania na przetoczenie krwi w nagłych sytuacjach (wypadek, krwotok).

Zobacz pełny opis

Cena badania od:35,15 zł

Kiedy warto zbadać swoją grupę krwi?

Swoją grupę krwi warto znać, niezależnie od okoliczności. Jednak w niektórych przypadkach szczególnie zaleca się badanie grupy krwi:

chcesz oddać krew,

jesteś przed zabiegiem chirurgicznym,

planujecie ciążę,

jesteś przed zabiegiem in vitro.

Sentence-positive card icon
Pobranie krwi w domu to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla seniorów, kobiet w ciąży, rodziców z dziećmi i tych, którzy boją się igieł lub są zabiegani i chcą zaoszczędzić swój czas. Jesteś jedną z tych osób? Zamień korki i kolejki na swój ulubiony fotel!
Materiał do badania:krew żylna
Metoda badania:automatyczna mikrokolumnowa
Orientacyjny czas oczekiwania na wyniki:1 – 3 dni
Okres ważności wyników:bezterminowo
Pobranie krwi w domu pacjenta.
Badanie bez skierowania

[Jak sprawdzić grupę krwi w domu?

1
Zamawiasz online

Kliknij „Zamów “ i wybierz dogodny termin.

2
My pobieramy Ci krew w domu

Zamiast stać w kolejce, oczekuj specjalisty medycznego w ulubionym fotelu! Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo pobrania.

Pobrane próbki zabezpieczane są w specjalnym coolboxie. Dzięki temu transport materiałów do laboratorium jest bezpieczny.

3
Wyniki odbierasz online

Wyniki odbierasz online, w tramwaju, pracy lub domu. Jeżeli będziesz mieć problem z interpretacją wyników - pomożemy.

Dlaczego warto znać swoją grupę krwi?

Nie jesteś w stanie przewidzieć, kiedy Tobie lub bliskiej osobie przydarzy się wypadek czy choroba, w wyniku której konieczna będzie transfuzja lub przeszczep narządów. Znajomość swojej grupy krwi pozwala przyspieszyć proces poszukiwania odpowiedniego dawcy. Z tego samego powodu zaleca się dmuchać na zimne przed zabiegami chirurgicznymi: w razie wystąpienia komplikacji, znajomość grupy krwi przez personel, może realnie uratować życie.

Wiedza o grupach krwi przydatna jest również przyszłym rodzicom. Sytuacja, w której kobieta ma grupę krwi o ujemnym czynniku Rh, a mężczyzna dodatnim, tworzy ryzyko konfliktu serologicznego. Jeśli dziecko odziedziczy po ojcu dodatni czynnik Rh, podczas porodu organizm matki może chcieć próbować „unieszkodliwić intruza”, co z kolei zwiększa ryzyko komplikacji. Świadomość odmiennych typów krwi pozwala na leczenie kobiety immunoglobuliną Rh, co redukuje ryzyko problemów podczas porodu.

Sentence-neutral card icon
Pamiętaj, że na jednej domowej wizycie specjalisty medycznego możesz zbadać nawet 3 osoby. Zabezpiecz całą rodzinę na wszelki wypadek i poznajcie swoją grupę krwi. Zaoszczędź na koszcie dojazdu!

Zyskaj szerokie spojrzenie na swoje zdrowie

Package preview image
Sport i dieta
669,00 zł
PAKIET BADAŃ DLA AKTYWNYCH (ROZSZERZONY)
anty-TG anty-TPO

Planujesz zacząć regularne treningi i potrzebujesz wsparcia w ułożeniu diety lub chcesz dowiedzieć się, czy Twój organizm jest gotowy na zwiększoną aktywność? A może już teraz ćwiczysz wiele godzin w tygodniu i chcesz sprawdzić siły swojego organizmu? Pakiet Badań dla Aktywnych (rozszerzony) to zestaw dla Ciebie! Wykonaj badania krwi w domu, a zaoszczędzony czas przeznacz na poranną aktywność. Pakiet może być wykonywany nie tylko przez profesjonalnych i amatorskich sportowców, ale także osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z aktywnością fizyczną lub po prostu w kompletny sposób zweryfikować kondycję swojego organizmu. Badania zawarte w Pakiecie pozwalają sprawdzić funkcjonowanie najważniejszych układów (krwionośnego, kostno-mięśniowego, hormonalnego, pokarmowego) oraz na wczesnym etapie rozpoznać problemy zdrowotne – zarówno te krótkotrwałe (infekcje), jak i mające charakter przewlekły (cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie).

Package preview image
Zaburzenia hormonalne
1099,00 zł
PAKIET PRZED IN-VITRO DLA KOBIET
Albumina

Decydując się na zabieg in vitro, pokładacie w nim wielkie nadzieje. To jasne, że wraz z partnerem chcesz, aby wszystko przebiegło pomyślnie. Badania krwi pomogą Tobie i lekarzowi ocenić szanse na powodzenie procedury. Na jednej domowej wizycie kompleksowo sprawdzisz stan swojego organizmu pod kątem parametrów krzepnięcia, niedoborów i chorób zakaźnych, które mogą mieć wpływ na efektywność zapłodnienia oraz utrzymania ciąży. Zbadasz też swoją wątrobę, ponieważ kuracja hormonalna przed zabiegiem może mieć wpływ na jej działanie.

Package preview image
Ciąża i macierzyństwo
399,00 zł
PAKIET BADAŃ W 3 TRYMESTRZE CIĄŻY
Lipidogram (CHOL, HDL, nie-HDL, LDL, TG)

Dbaj o zdrowie swoje i swojego dziecka, wykonując Pakiet badań dla kobiet w 3. trymestrze ciąży. Te badania są kluczowe dla monitorowania stanu zdrowia i zapewnienia optymalnych warunków rozwoju dziecka. Badania w Pakiecie służą minimalizacji powikłań porodowych, które mogą być spowodowane niedoborami ważnych witamin lub składników odżywczych, infekcjami wirusowymi lub innymi stanami chorobowymi np. cukrzycą ciążową. Pobranie krwi w domu to wygodne rozwiązanie dla każdej kobiety w ciąży, jednak w szczególności docenią to te panie, które przez wzgląd na komplikacje ciążowe muszą ograniczać aktywność ruchową lub wyjątkowo źle znoszą ciążę. Dom to bezpieczne miejsce na pobranie krwi – mobilny specjalista medyczny przyniesie ze sobą wszelkie środki potrzebne do zapewnienia higieny i bezpieczeństwa zabiegu.

Jak często badać grupę krwi?

Zmiana swojej grupy krwi w ciągu życia jest mało prawdopodobna – jedyna ewentualność istnieje po przeszczepie szpiku kostnego. Badanie wystarczy wykonać raz.

⚠️ Warto zaznaczyć, że w przypadku konieczności wykonania transfuzji krwi, dla lekarza wiarygodne potwierdzenie grupy krwi musi być poparte odpowiednim dokumentem:

 • Wynikiem badania laboratoryjnego (wykonanego zgodnie ze sztuką, przez pracowników laboratoryjnych z odpowiednimi uprawnieniami oraz właściwie zweryfikowanego).
 • Kartą identyfikacyjna grupy krwi (dokument w postaci plastikowej karty wydawany na podstawie dwóch badań krwi), do której dołączony jest dowód tożsamości. Zamów Kartę identyfikacyjną grupy krwi bez wychodzenia z domu!
 • Legitymacją służbową żołnierzy zawodowych.

Badanie grupy krwi – przygotowanie

 • Bullet image

  Badanie możesz wykonać o każdej porze dnia.

 • Bullet image

  Na badaniu grupy krwi nie musisz być na czczo.

Sentence-positive card icon
Do dzieła! Umów pobranie krwi w domu i oczekuj przyjazdu mobilnego specjalisty medycznego.

Jakie są grupy krwi?

Do oznaczenia rodzaju grupy krwi wykorzystuje się opis AB0, który określa, czy na krwinkach są obecne antygeny typu A lub/i B, oraz czy w surowicy krwi znajdują się przeciwciała przeciwko nieobecnemu antygenowi.

Poza układem AB0 analizowana jest także obecność we krwi pacjenta tzw. układu grupowego Rh. Składa się on z 49 antygenów, z których najsilniejszym jest antygen D. Rutynowe oznaczenie czynnika Rh sprowadza się do wykazania obecności lub braku antygenu D (odpowiednio: Rh+ lub Rh-) w badanych krwinkach czerwonych za pomocą surowicy wzorcowej, zawierającej przeciwciała anty-D.

 1. ARhD+ – najpopularniejsza grupa krwi w Polsce.
 2. ARhD-
 3. BRhD+
 4. BRhD-
 5. ABRhD+
 6. ABRhD- – najrzadsza grupa krwi w Polsce i na świecie.
 7. 0RhD+ – najpopularniejsza grupa krwi na świecie.
 8. 0RhD-

Ponad 93% populacji ma grupę RhD+.

Wyniki grupy krwi

Na wyniki grupy krwi będziesz czekać maksymalnie 3 dni. Na druku zobaczysz oznaczenie grupy krwi według opisanych wyżej symboli.

Sentence-neutral card icon
Zamów domowe pobranie krwi a wyniki odbierz online. Ciesz się zdrowiem bez wychodzenia z domu.
Image