Białko całkowite

Dzięki badaniu białka całkowitego można wstępnie zdiagnozować szereg dolegliwości m.in. zaburzenia wchłaniania, choroby wątroby, nerek oraz te o podłożu autoimmunologicznym. Badanie białka całkowitego możesz wykonać bez wychodzenia z domu! Zamów domowe pobranie krwi już dziś i ciesz się zdrowiem.

Zobacz pełny opis

Cena badania od:4,75 zł

Komu polecamy to badanie

Pacjentom z niewydolnością nerek

Pacjentom niedożywionym, odwodnionym, przewlekle chorym, leżącym

Pacjentom z podejrzeniem chorób wątroby lub nerek

Pacjentom onkologicznym

Cierpiącym na anoreksję

Osobom z obniżoną odpornością

Osobom stosującym dietę niskobiałkową

Osobom z urazami, oparzeniami, rozległymi ranami

Osobom przewlekle głodzącym się

Sentence-positive card icon
Pobranie krwi w domu to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla seniorów, kobiet w ciąży, rodziców z dziećmi i tych, którzy boją się igieł lub są zabiegani i chcą zaoszczędzić swój czas. Jesteś jedną z tych osób? Zamień korki i kolejki na swój ulubiony fotel!

Kiedy warto wykonać badanie białka całkowitego?

Wykonaj badanie białka całkowitego, jeśli dotykają Cię objawy takie jak:

znaczna utrata masy ciała w krótkim czasie,

bóle kości i stawów,

obrzęki,

siniaki,

częste infekcje,

zaparcia,

zażółcenie skóry lub oczu,

zmęczenie i osłabienie,

utrata apetytu,

krwotoki,

trudno gojące się rany,

zawroty głowy,

nudności i wymioty,

krew w moczu.

Materiał do badania:krew żylna
Orientacyjny czas oczekiwania na wyniki:1-2 dni robocze
Pobranie krwi w domu pacjenta.
Badanie bez skierowania

Jak wykonać badanie białka całkowitego w domu?

1
Zaplanuj badania

Wybierz badania, datę i adres pobrania.

2
Zbadaj się u Siebie

Kiedy Ci wygodnie, wtedy gdy tego potrzebujesz.

3
Skonsultuj wyniki online

Porozmawiaj ze specjalistą medycznym uPacjenta.

Wybierz Pakiet Badań, a konsultację zyskasz gratis. Po zakupie otrzymasz maila ze szczegółami.

4
Ciesz się lepszym zdrowiem

Zastosuj porady eksperta i obserwuj poprawę samopoczucia.

Dlaczego warto wykonać badanie?

Zmęczenie, różnego rodzaju bóle, utrata masy ciała czy trudno gojące się rany to objawy, których nie można ignorować! Zatroszcz się o swoje zdrowie i wykonaj jedno proste badanie krwi.

Badanie białka całkowitego to najprostszy sposób, by wstępnie zdiagnozować wiele poważnych dolegliwości. Wykonuje się je, jeśli istnieje podejrzenie chorób wątroby i nerek, zaburzeń wchłaniania, nieprawidłowości w metabolizmie, niektórych alergii, stanów zapalnych oraz chorób o podłożu autoimmunologicznym. W przypadku otrzymania nieprawidłowego wyniku badania białka całkowitego lekarz, analizując wyniki i objawy pacjenta, może zlecić bardziej szczegółowe badania już w kierunku konkretnych chorób.

Sentence-neutral card icon
Nieprawidłowy wynik białka całkowitego jest wskazaniem do wykonania proteinogramu. Zyskaj szerokie spojrzenie na swoje zdrowie i wybierz pakiet badań, który zawiera proteinogram oraz oznacza inne ważne parametry krwi. Dzięki temu przyspieszysz diagnostykę chorób związanych z nieprawidłowym poziomem białka całkowitego.

Zyskaj szerokie spojrzenie na swoje zdrowie

Package preview image
Dla mężczyzn
199,00 zł
Pakiet badań na wątrobę
HBs antygen

Wątroba to jeden z najważniejszych narządów, który pomaga oczyszczać organizm z toksyn oraz trawić pokarm. Zagrażają jej nie tylko nieodpowiednie nawyki żywieniowe, ale także wirusy, o których możesz nie wiedzieć. Sprawdź kompleksowo swoją wątrobę na 1 wizycie – zbadaj, czy nie dotyka Cię zapalenie wątroby, marskość narządu, czy infekcje wirusowe (WZW B, WZW C). Niektóre parametry mogą też wskazywać na dolegliwości powiązane z zaburzeniami pracy wątroby, np. choroby kości, niedobory żelaza lub cynku, a także na intensywny wysiłek fizyczny podjęty przed badaniem czy zatrucie lekami. Pakiet badań krwi na wątrobę w szczególności polecamy osobom, które doświadczyły zatrucia bądź tym, których krewni chorowali na wątrobę. Ponadto swoją wątrobę powinny badać osoby cierpiące na alkoholizm, cukrzycę, nadciśnienie lub anemię, stosujące leki mogące mieć wpływ na wątrobę (np. Nimesil, Izotek, ketonal, naproksen, niektóre antybiotyki, leki przeciwpadaczkowe, przeciwgruźlicze lub przeciwnowotworowe, antykoncepcję hormonalną), otyłe lub uwielbiające tłuste potrawy. Pamiętaj: Im wcześniej wykryjesz chorobę wątroby, tym większe szanse na całkowite wyleczenie. Wątroba ma zdolność szybkiej regeneracji, jednak by to się stało, konieczne jest wprowadzenie odpowiedniego leczenia oraz zmian w stylu życia, a diagnoza powinna nastąpić, zanim dojdzie do nieodwracalnych zmian i marskości narządu. W cenie: zestaw badań + możliwość konsultacji wyników

Package preview image
Kobieta
219,00 zł
Pakiet badań na nerki
Białko całkowite

Nerki pełnią bardzo ważną funkcję w organizmie – filtrują krew i usuwają z niej zbędne produkty przemiany materii w postaci moczu. Odpowiadają też za utrzymanie równowagi wodno-elektrolitowej. Choroby nerek, które w początkowej fazie często przebiegają bezobjawowo, zaburzają funkcjonowanie całego organizmu i poważnie zagrażają zdrowiu. Zbadaj swoje nerki podczas jednej domowej wizyty! W cenie: zestaw badań + możliwość konsultacji wyników

Package preview image
Zdrowie ogólne
929,00 zł
Pakiet kompleksowych badań stanu zdrowia
anty-TG anty-TPO

Czy za pomocą jednego pobrania krwi można zbadać wszystko? Tak, z Pakietem Kompleksowych Badań Stanu Zdrowia jest to jak najbardziej możliwe! Pakiet pozwala oznaczyć aż 32 parametry krwi, dzięki czemu identyfikuje ewentualne niedobory, zaburzenia hormonalne, choroby układu krążenia i wiele innych dolegliwości. Kompleksowy przegląd zdrowia wykonasz bez wchodzenia z domu - a wyniki skonsultujesz online!

Jak często wykonywać badanie?

Zgodnie z zaleceniami lekarza.

Jak przygotować się do badania białka całkowitego?

 • Bullet image

  Bądź na czczo. Ostatni posiłek zjedz 12 godzin przed pobraniem krwi.

 • Bullet image

  Na kilka dni przed badaniem nie zmieniaj drastycznie swoich nawyków żywieniowych.

 • Bullet image

  Unikaj intensywnego wysiłku fizycznego przed badaniem.

 • Bullet image

  2 - 3 dni przed badaniem nie pij alkoholu.

 • Bullet image

  Zaplanuj badanie w godzinach porannych (7 - 10).

 • Bullet image

  Chwilę przed pobraniem wypij szklankę wody.

 • Bullet image

  W miarę możliwości przyjdź na badanie zrelaksowany.

Sentence-positive card icon
Do dzieła! Umów badanie i oczekuj przyjazdu mobilnego specjalisty medycznego.

Co to jest białko całkowite?

Białko całkowite we krwi to suma wszystkich białek, jakie znajdują się w organizmie człowieka. Większość z nich produkowana jest w wątrobie. Białko całkowite dzieli się na albuminy i globuliny. Pełnią one wiele funkcji w organizmie: m.in. odpowiadają za proces krzepnięcia, utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi i pH, transport hormonów oraz produkcję przeciwciał.

Białko całkowite norma

Prawidłowy poziom białka całkowitego powinien mieścić się w zakresie 60–80 g/l (6–8 g/dl).

Czynniki mogące mieć wpływ na wynik

 • Długotrwałe stosowanie opaski uciskowej.
 • Długotrwałe przebywanie w pozycji leżącej.
 • Stopień nawodnienia organizmu.

Białko całkowite – interpretacja wyników

Podwyższone białko całkowite we krwi (hiperproteinemia) może świadczyć o odwodnieniu, stanach zapalnych, chorobach autoimmunologicznych lub pasożytniczych, AIDS oraz o marskości wątroby.

Niskie białko całkowite we krwi (hipoproteinemia) najczęściej jest oznaką niedożywienia wynikającego z diety, stosowanych głodówek lub choroby np. anoreksji. Może być też oznaką zaburzeń wchłaniania, które mają miejsce w celiakii, mukowiscydozie lub alergii pokarmowej. Hipoproteinemia może też świadczyć o stanie zapalnym w jelitach – choroba Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelit. Ponadto niskie białko całkowite obserwowane jest także czasami u kobiet w ciąży, u osób z chorobami skóry, z rozległymi oparzeniami ciała, z niedoborem przeciwciał, analbuminemią, przewodnieniem i niewydolnością wątroby.

Zinterpretuj wyniki krwi ze specjalistą online