PAKIET BADAŃ NA NIETOLERANCJE POKARMOWE (GENETYCZNY)

Jeśli doświadczasz nieprzyjemnych objawów ze strony układu pokarmowego, a jedzenie stało się dla Ciebie źródłem stresu, to wiedz, że można to zmienić. Wykonaj testy na nietolerancje pokarmowe z krwi i to bez wychodzenia z domu! Zamów wizytę pielęgniarki w dogodnym dla Ciebie terminie, a wyniki badań odbierz przez internet.

Zobacz pełny opis

Cena pakietu:689,00 zł
Suma pojedynczych badań:882,08 zł

Dla kogo jest Pakiet Badań krwi na Nietolerancje Pokarmowe?

Pakiet Badań na Nietolerancje Pokarmowe szczególnie polecany jest osobom, które doświadczają nieprzyjemnych dolegliwości ze strony układu pokarmowego takich jak bóle brzucha, biegunki i wzdęcia. Badania powinny także wykonać osoby, u których w rodzinie występują (bądź występowały) nietolerancje pokarmowe, choroby genetyczne oraz autoimmunologiczne.

Kiedy wykonać badania na nietolerancje pokarmowe?

O nietolerancji pokarmowej mogą świadczyć takie objawy jak:

bóle brzucha;

biegunki lub zaparcia;

oddawanie nadmiernej ilości gazów;

kolki;

utrata wagi;

stany depresyjne;

anemia.

wzdęcia;

nudności i wymioty;

uczucie „przelewania” w brzuchu;

zmiana rytmu wypróżnień;

przewlekłe zmęczenie;

problemy z koncentracją;

Sentence-neutral card icon
Jeśli oprócz ww. objawów doświadczasz również typowych objawów alergii tj.: swędząca wysypka, katar, kichanie, zapalenie spojówek, zawroty głowy może to świadczyć o alergii pokarmowej. W takiej sytuacji w pierwszej kolejności warto wykonać testy na alergie pokarmowe, które sprawdzą, czy jesteś uczulony na któryś z 30 najpopularniejszych alergenów.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym różni się alergia od nietolerancji pokarmowej.

Sentence-positive card icon
Pobranie krwi w domu to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla seniorów, kobiet w ciąży, rodziców z dziećmi i tych, którzy boją się igieł lub są zabiegani i chcą zaoszczędzić swój czas. Jesteś jedną z tych osób? Zamień korki i kolejki na swój ulubiony fotel!
Orientacyjny czas oczekiwania na wyniki:7-18 dni
Pobranie krwi w domu pacjenta.
Badanie bez skierowania

Jak wykonać badania na nietolerancje pokarmowe w domu?

1
Zamawiasz online

Kliknij „Zamów “ i wybierz dogodny termin.

2
My pobieramy Ci krew w domu

Zamiast stać w kolejce, oczekuj specjalisty medycznego w ulubionym fotelu! Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo pobrania.

Pobrane próbki zabezpieczane są w specjalnym coolboxie. Dzięki temu transport materiałów do laboratorium jest bezpieczny.

3
Wyniki odbierasz online

Wyniki odbierasz online, w tramwaju, pracy lub domu. Jeżeli będziesz mieć problem z interpretacją wyników - pomożemy.

Dlaczego warto wykonywać Pakiet Badań na Nietolerancje Pokarmowe w domu?

Bóle brzucha, wzdęcia, biegunki i trudne do powstrzymania gazy? Jeśli masz wrażenie, że Twój brzuch żyje własnym życiem, koniecznie zbadaj się pod kątem nietolerancji pokarmowych. Uciążliwe objawy ze strony układu pokarmowego mogą całkowicie wykluczyć Cię z życia społecznego. Bo jak tu jeść w towarzystwie, jeśli nie wiesz, jak zareaguje Twój brzuch?

Nietolerancje pokarmowe nie tylko utrudniają codzienne funkcjonowanie, ale także mają negatywny wpływ na Twoje zdrowie.

Nietolerancja laktozy jest szczególnie niebezpieczna dla dzieci: zaburza równowagę wodno-elektrolitową organizmu, co prowadzi do odwodnienia – a te u najmłodszych stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Z kolei nieleczona celiakia niszczy kosmki jelitowe i prowadzi do wielu groźnych powikłań m.in. anemii, osteoporozy i zaburzeń hormonalnych.

Pakiet obejmuje 3 badania, które pozwalają wykryć najpopularniejsze nietolerancje pokarmowe występujące w populacji polskiej i ogólnoświatowej: na gluten, laktozę i fruktozę. Warto się przebadać, ponieważ problem nietolerancji i alergii pokarmowych może dotyczyć nawet 20% Polaków.

Badania na nietolerancje pokarmowe warto też wykonać, jeśli nie dokuczają Ci żadne objawy ze strony układu pokarmowego, ale w Twojej rodzinie zdarzały się przypadki nietolerancji oraz jeśli występowały choroby genetyczne lub autoimmunologiczne.

Czym się różnią badania na nietolerancje pokarmowe od testów na alergie pokarmowe?

Badania na nietolerancje pokarmowe pozwalają ocenić genetyczne predyspozycje do nietolerancji na określone składniki diety (gluten, laktozę, fruktozę). I tak ujemny wynik badania na chorobę trzewną pozwala z 99% pewnością wykluczyć celiakię. Natomiast testy na alergie pokarmowe oceniają reakcję układu immunologicznego na poszczególne pokarmy.

Sentence-neutral card icon
Podsumowując: nietolerancje pokarmowe mają podłoże genetyczne a alergie pokarmowe – autoimmunologiczne.

Zyskaj szerokie spojrzenie na zdrowie

Package preview image
Dla dzieci
219,00 zł
PAKIET BADAŃ DLA DZIECKA (1-3) Z KONSULTACJĄ
Bilirubina całkowita

Jako rodzic chcesz jak najlepiej dla swojego dziecka. Zapewniasz mu zajęcia i rozrywki, które rozwijają jego horyzonty, uczysz nawigacji we współczesnym świecie oraz dbasz o to, by był zdrowy. Warto upewnić się, czy od wewnątrz wszystko działa, jak należy, a dziecko ma zasoby do odpowiedniego rozwoju. Pakiet Badań dla Dziecka (1-3) identyfikuje niedobory kluczowe dla rozwoju młodego organizmu pierwiastków oraz pozwala stwierdzić choroby takie jak: anemia, czy alergia jeszcze przed wystąpieniem objawów. Wszystkie 9 badań wykonasz w znajomym i bezpiecznym otoczeniu ulubionych zabawek: w Waszym domu. W ramach pakietu otrzymujesz też możliwość skonsultowania wyników krwi ze specjalistą medycznym przez telefon lub czat.

Package preview image
Alergia
219,00 zł
PAKIET BADAŃ NA ALERGIE WZIEWNE
IgE całkowite

- Dla osób z nasilonymi dolegliwościami oddechowymi, występującymi sezonowo; - Dla osób z występującym sezonowo katarem; - Dla osób z występującym sezonowo łzawieniem oczu. Pozwala określić, który z wziewnych alergenów może powodować niepożądane reakcje organizmu. Ocenia stan “pobudzenia” organizmu związany z ogólna alergizacją. Dlaczego warto? Jeśli zauważasz u siebie okresowo występujące wzmożone objawy ze strony układu oddechowego, jak kichanie, kaszel, ból gardła, a nawet łzawienie lub zatkane zatoki, ten pakiet jest dla Ciebie. Po konsultacji ze specjalistą ustalicie, które alergeny powodują objawy ze strony układu oddechowego, a po wdrożeniu odpowiedniego leczenia lub profilaktyki, uda Ci się odzyskać kontrolę.

Package preview image
Sport i dieta
419,00 zł
PAKIET BADAŃ NA BRZUCH
Lipaza Amylaza

Niestrawność zdarza się każdemu z nas. Sporadyczne zaparcia, biegunka, wzdęcia dotyczą wielu Polaków. Stają się one problemem, gdy trwają przez dłuższy czas i zaburzają codzienne funkcjonowanie. Jeśli jakiś objaw lub grupa objawów towarzyszy Ci przez wiele dni, a po chwilowej poprawie symptomy te powracają, koniecznie przebadaj swój układ pokarmowy. W Pakiecie znajdują się badania na jelita, żołądek, trzustkę i wątrobę. Wykonuje się je z próbek krwi i kału. To nieinwazyjne badania, które w wielu przypadkach pozwalają uniknąć kolonoskopii i gastroskopii. Dzięki badaniom zawartym w Pakiecie możliwe jest wykrycie m.in. chorób wątroby, trzustki, jelit, nietolerancji pokarmowych, anemii i stanów zapalnych jelit.

Jak przygotować się do badań na nietolerancje pokarmowe?

Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. Około 30 minut przed badaniem wypij szklankę wody, aby ułatwić specjaliście pobranie krwi.

Sentence-positive card icon
Czas na badanie! Usiądź w swoim ulubionym fotelu i oczekuj mobilnego specjalisty medycznego.

Jakie badania na nietolerancje pokarmowe są w pakiecie?

Celiakia (DQ2.2/DQ2.5/DQ8) met. PCR – parametr ocenia predyspozycje genetyczne do celiakii – choroby trzewnej, której przyczyną jest nieprawidłowa reakcja układu odpornościowego na gluten. Ujemny wynik badania pozwala wykluczyć celiakię z 99% prawdopodobieństwem.

Test na nietolerancję laktozy typu dorosłego (analiza polimorfizmu 13910 genu LCT met, PCR) – badanie pozwala rozpoznać nietolerancję laktozy – cukru naturalnie występującego w mleku i jego przetworach.

Fruktozemia wrodzona (mutacje A150P i A175D w genie ALDOB) – badanie pozwala zdiagnozować nietolerancję fruktozy – cukru prostego znajdującego się m.in. w owocach oraz miodzie.

Diagnostyka

Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.

Czynniki mogące mieć wpływ na wynik

Brak. Badanie genetyczne wystarczy wykonać raz w życiu.

Interpretacja wyników

Badania genetyczne w kierunku celiakii oraz nietolerancji laktozy i fruktozy pozwalają stwierdzić genetyczną predyspozycję do wymienionych chorób. Dodatni wynik nie powinien być traktowany jako jednoznaczne rozpoznanie, ponieważ nie musi on oznaczać aktywnej choroby. Wynik badania zawsze trzeba skonsultować z lekarzem, który postawi ostateczne rozpoznanie.

Sentence-positive card icon
Zamów domowe pobranie krwi a wyniki odbierz online. Ciesz się zdrowiem bez wychodzenia z domu.
Image