Test PAPP-A (KRYPTOR)

Przyszła mamo, chcesz zyskać wgląd w rozwój swojego przyszłego dziecka? Badanie PAPP-A to jedno z podstawowych przesiewowych badań prenatalnych z krwi, które możesz wykonać we własnym domu. Dostarczy Ci informacji dotyczących ryzyka zespołu Downa, Edwardsa, Patau i Turnera u płodu. Ogranicz stres związany z badaniem – wybierz usługę domowego pobrania krwi.

Zobacz pełny opis

Cena badania od:83,60 zł

Komu polecamy to badanie?

Zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego warto, by każda ciężarna niezależnie od wieku wykonała to badanie.

Sentence-positive card icon
Domowe pobranie krwi to wygodne rozwiązanie dla kobiet w ciąży, szczególnie tych, które ze względu na przebieg ciąży muszą bardzo ograniczać aktywność ruchową, boją się igieł lub są zabiegane i chcą zaoszczędzić swój czas. Jesteś jedną z tych osób? Zamień korki i kolejki na swój ulubiony fotel!

Kiedy wykonywać badania PAPP-A?

Badanie powinnaś wykonać między 11. a 13. tygodniem ciąży. Wskazaniami do testów prenatalnych są w szczególności:

wiek ciężarnej powyżej 35 lat;

doświadczanie cukrzycy ciążowej lub stanu przedrzucawkowego w poprzednich ciążach;

wcześniejsze zaburzenia w przebiegu ciąży (poronienia, martwe urodzenia).

obecność u rodzica zrównoważonej translokacji Robertsonowskiej, zwiększającej ryzyko wystąpienia u płodu trisomii 21 lub 13;

przypadki chorób genetycznych w rodzinie;

Materiał do badania:krew żylna
Metoda badania:immunofluorescencji
Czas oczekiwania na wyniki:do 4 dni
Okres ważności wyników:bezterminowo
Pobranie krwi w domu pacjenta:.
Badanie bez skierowania

Jak wykonać badania prenatalne z krwi w domu?

1
Zamawiasz online

Kliknij „Zamów “ i wybierz dogodny termin.

2
My pobieramy Ci krew w domu

Zamiast stać w kolejce, oczekuj specjalisty medycznego w ulubionym fotelu! Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo pobrania.

Pobrane próbki zabezpieczane są w specjalnym coolboxie. Dzięki temu transport materiałów do laboratorium jest bezpieczny.

3
Wyniki odbierasz online

Wyniki odbierasz online, w tramwaju, pracy lub domu. Jeżeli będziesz mieć problem z interpretacją wyników - pomożemy.

Dlaczego warto wykonać badanie PAPP-A w domu?

Ciąża to czas ekscytujący, lecz zarazem stresujący. Wczesne badanie prenatalne z krwi, jakim jest m.in. test PAPP-A, pozwala wcześnie wykryć wady genetyczne płodu: zespół Downa, Edwardsa, Patau lub Turnera. Wiemy, że perspektywa tego badania może wiązać się z dużym stresem, dlatego oferujemy Ci pobranie krwi w znajomych i komfortowych warunkach własnego domu. Mobilny specjalista medyczny zadba o higienę i bezpieczeństwo pobrania krwi, a Ty będziesz bardziej spokojna i zaoszczędzisz czas, który normalnie straciłabyś w kolejkach w przychodni oraz na dojeździe do punktu pobrań.

Sentence-neutral card icon
Badanie powinno być interpretowane wraz z wynikami badania beta-HCG. Umów oba badania do swojego domu i zaoszczędź na dojeździe mobilnego specjalisty medycznego!
Image
Image mobile

Wykonaj test PAPP-A oraz beta-HCG na jednej domowej wizycie!

Zamiast stać w kolejce, przeznacz ten czas na przygotowanie do roli matki. A badania krwi? Je wykonasz bez wychodzenia z domu!

Jak często wykonywać badanie?

Jednorazowo w 1. trymestrze ciąży.

Test PAPP-A: jak się przygotować?

  • Bullet image

    Badanie nie wymaga specjalnych przygotowań. Nie musisz być na czczo.

  • Bullet image

    Test PAPP-A możesz wykonać je o dowolnej porze dnia.

Sentence-positive card icon
Gotowa? Usiądź w swoim ulubionym fotelu, załóż ciepłe kapcie, otul się kocem i oczekuj naszego specjalisty.

Co to jest badanie PAPP-A?

PAPP-A to osoczowe białko ciążowe A. wraz z badaniem wolnej podjednostki gonadotropiny kosmówkowe (beta-HCG) stanowi przesiewowe badanie prenatalne w kierunku ryzyka wad chromosomowych płodu w 1. trymestrze ciąży. Białko staje się wykrywalne w surowicy krwi matki od 28 dnia po zapłodnieniu, a jego stężenie narasta stopniowo w miarę rozwoju płodu.

Test PAPP-A: normy

Wyniki przedstawianie są zwykle w międzynarodowej jednostce IU/l.

Normy mogą różnic się w zależności od laboratorium i metody analizy próbki.

Co może zafałszować wynik testu PAPP-A?

Zbyt wczesne (przed 28. dniem ciąży) lub zbyt późne (po 1. trymestrze ciąży) wykonanie badania.

Test PAPP-A – wyniki i interpretacja

Badanie powinno być interpretowane wraz z wynikami badania beta-HCG.

Wyniki i ich interpretacja generowane są przez lekarza za pomocą programu komputerowego i algorytmu certyfikowanego przez Fundację Medycyny Płodowej, FMF (ang. The Fetal Medicine Foundation). Poza stężeniami PAPP-A i fbhCG uwzględnia się jednocześnie dane pochodzące z wywiadu, dane kliniczne, wyniki diagnostyki obrazowej i wyniki innych badań laboratoryjnych. Procedura postępowania musi być zgodna z krajowymi wytycznymi w zakresie przesiewowych badań prenatalnych.

Sentence-positive card icon
Zamów domowe pobranie krwi a wyniki odbierz online. Ciesz się zdrowiem bez wychodzenia z domu.

Wsparcie zdrowotne na każdym etapie ciąży

Package preview image
Ciąża i macierzyństwo
129,00 zł
PAKIET BADAŃ DLA KOBIET W CIĄŻY (PODSTAWOWY)
Żelazo

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia podstawowe badania krwi i moczu warto wykonać 6 razy w ciągu ciąży. Dzięki temu przyszła mama dba o odpowiedni rozwój płodu i zdrowie malucha po narodzinach. Ponadto Pakiet Badań dla Kobiet w Ciąży zawiera badania pod kątem najczęstszych chorób zakaźnych, które mogą spowodować wady rozwojowe lub zakłócić przebieg ciąży. Umówienie domowego pobrania krwi to świetne rozwiązanie dla przyszłych mam: oszczędzony czas można poświęcić na planowanie pokoju dziecka i oswajanie się z nową rolą. Zamień poczekalnię na swój dom! Zachowaj siły na przyjemne spacery – pobranie krwi wykonaj w domowym zaciszu, w ulubionym fotelu. Doświadczony specjalista medyczny pobierze Ci krew o dogodnej porze.

Package preview image
Bez kategorii
209,00 zł
PAKIET BADAŃ DLA KOBIET W CIĄŻY (ROZSZERZONY)
Morfologia krwi (pełna)

Podobnie jak Pakiet Podstawowy dla Kobiet w Ciąży, Pakiet Rozszerzony sprawdza, czy przyszła mama nie cierpi na anemię, cukrzycę ciążową lub choroby tarczycy. Ponadto bada obecność przeciwciał na 2 choroby zakaźne, które mogą zaburzyć przebieg ciąży: cytomegalię oraz toksoplazmozę. Dodatkowo Pakiet jest wzbogacony o oznaczenie poziomu magnezu, ferrytyny i kwasu foliowego pod kątem ewentualnych niedoborów, co pozwoli lekarzowi podjąć szybką decyzję dotyczącą leczenia.

Questionnaire thumbnail

Nie wiesz, który wybrać?

Pomożemy dobrać badania do Twoich potrzeb.

© 2023 uPacjenta