Komu polecamy to badanie?
Wszystkim, którzy chcą dbać o swoje zdrowie
Osobom stosującym diuretyki pętlowe np. furosemidem
Chorującym na miażdżycę, osteoporozę lub kamicę moczową
Pacjentom z chorobami nerek lub serca
Cukrzykom
Pacjentom z zaburzeniami hormonalnymi np. nadczynnością tarczycy, nadnerczy
Kiedy badać poziom potasu we krwi?
Za nadmiarem lub niedoborem potasu we krwi mogą świadczyć takie objawy jak:
nadciśnienie,
ogólne osłabienie,
skurcze mięśni,
zaburzenia czucia,
częstomocz i wielomocz,
szybka męczliwość,
mrowienie,
wzmożone pragnienie.
długotrwałe biegunki lub wymioty,
zaparcia,
kołatanie serca,
spadek ciśnienia tętniczego,
duszność,
wolne tętno,
dezorientacja,
Jak wykonać domowy pomiar potasu we krwi?
Zamawiasz online
Kliknij „Zamów “ i wybierz dogodny termin.
My pobieramy Ci krew w domu
Zamiast stać w kolejce, oczekuj specjalisty medycznego w ulubionym fotelu! Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo pobrania.
Pobrane próbki zabezpieczane są w specjalnym coolboxie. Dzięki temu transport materiałów do laboratorium jest bezpieczny.
Wyniki odbierasz online
Wyniki odbierasz online, w tramwaju, pracy lub domu. Jeżeli będziesz mieć problem z interpretacją wyników - pomożemy.
Dlaczego warto badać poziom potasu?
Każdy z nas jest narażony na utratę potasu, do której dochodzi w momentach wzmożonego wydalania płynów z ciała, np. podczas upałów, w trakcie wysiłku fizycznego lub przez stosowanie niektórych leków. Niedobór potasu to częste zaburzenie elektrolitowe, które występuje u ok. 20% hospitalizowanych pacjentów. A to właśnie ten pierwiastek reguluje ciśnienie krwi, zmniejsza ryzyko zakrzepicy i hamuje rozwój miażdżycy! Ponadto potas bierze udział w metabolizmie węglowodanów i białek. Wpływa zatem na wiele obszarów zdrowia – dlatego warto sprawdzać jego poziom.
Zyskaj szerokie spojrzenie na zdrowie

159,00 zł
PAKIET BADAŃ NA SERCE
Nieinwazyjne badania na serce z krwi – i to we własnym domu, bez stania w kolejkach, szumu ludzi dookoła i stresu? Tak, to możliwe! Pakiet Badań na Serce to aż 6 markerów sercowych, które ocenią kondycję tego ważnego mięśnia oraz określą ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Wykrycie nieprawidłowości w badaniach zawartych w pakiecie pozwala na wcześniejsze zarysowanie poziomu ryzyka wystąpienia chorób sercowych i wprowadzenia zmian w swoim stylu życia, które zmniejszą prawdopodobieństwo zachorowania. Zdrowe serce to siły na zabawy z dziećmi i wnukami, a także ulubioną aktywność fizyczną – nie rezygnuj z nich. Umów przyjazd specjalisty medycznego. Pakiet kardiologicznych badań krwi powinny wykonać osoby znajdujące się w grupie ryzyka wystąpienia chorób sercowych: osoby z nadwagą, palące nałogowo, prowadzące siedzący tryb życia oraz mające w swojej rodzinie przypadki chorób sercowo-naczyniowych, jak również osoby, u których postawiono już diagnozę takich chorób jak: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, zespół metaboliczny w celu monitorowania stanu zdrowia oraz określenia skuteczności wprowadzonego leczenia.

179,00 zł
PAKIET BADAŃ NA NERKI
- Dla kobiet w każdym wieku; - Dla mężczyzn w każdym wieku; - Dla pacjentów z nawracającymi stanami zapalnymi pęcherza moczowego; - Po intensywnej lekoterapii; - Dla pacjentów chorych na cukrzycę; - Dla pacjentów z przewlekłymi chorobami. Pakiet Badań na Nerki obejmuje badania nerek z krwi i z moczu. Co mogą wykryć badania? Od z pozoru niewinnej infekcji pęcherza moczowego po groźne choroby układu moczowego takie jak: zapalenie nerek, kamica nerkowa czy nowotwór nerki. Pakiet szczególnie polecany jest osobom chorującym na choroby przewlekłe. Cukrzyca oraz stałe stosowanie niektórych leków mogą negatywnie wpływać na kondycję układu moczowego. Jeśli zależy Ci na profilaktyce poważnych chorób i chcesz długo cieszyć się zdrowiem, to koniecznie zbadaj swoje nerki!

219,00 zł
PAKIET BADAŃ DLA DZIECKA (1-3) Z KONSULTACJĄ
Jako rodzic chcesz jak najlepiej dla swojego dziecka. Zapewniasz mu zajęcia i rozrywki, które rozwijają jego horyzonty, uczysz nawigacji we współczesnym świecie oraz dbasz o to, by był zdrowy. Warto upewnić się, czy od wewnątrz wszystko działa, jak należy, a dziecko ma zasoby do odpowiedniego rozwoju. Pakiet Badań dla Dziecka (1-3) identyfikuje niedobory kluczowe dla rozwoju młodego organizmu pierwiastków oraz pozwala stwierdzić choroby takie jak: anemia, czy alergia jeszcze przed wystąpieniem objawów. Wszystkie 9 badań wykonasz w znajomym i bezpiecznym otoczeniu ulubionych zabawek: w Waszym domu. W ramach pakietu otrzymujesz też możliwość skonsultowania wyników krwi ze specjalistą medycznym przez telefon lub czat.
Jak często wykonywać badanie?
Profilaktycznie raz do roku.
Jak przygotować się do badania potasu?
Umów badanie w godzinach porannych 7 – 10.
Badanie wykonaj na czczo. Ostatni posiłek spożyj nie później niż 12 godzin przed pobraniem.
Przed badaniem skonsultuj z lekarzem przyjmowanie leków i suplementów diety.
Pół godziny przed badaniem wypij szklankę wody.
Jaka jest rola potasu w organizmie?
Potas reguluje ciśnienie krwi oraz bierze udział w metabolizmie węglowodanów i białek. Wraz z sodem uczestniczy w utrzymywaniu równowagi kwasowo-zasadowej. Ponadto reguluje gospodarkę elektrolitową i pomaga utrzymać odpowiednie nawodnienie organizmu.
Potas – norma
Odpowiedni poziom potasu we krwi mieści się w przedziale 3,8 – 5,5 mmol/l.
Normy mogą różnić się w zależności od laboratorium oraz metody analizy próbki.
Czynniki mogące mieć wpływ na wynik
- Stosowanie leków i suplementów o działaniu moczopędnym.
- Inne leki, np. przeciwbólowe, przeczyszczające czy inhibitory ACE.
Interpretacja wyników
Niedobór potasu (czyli hipokaliemia) może być spowodowany stosowaniem nieprawidłowej diety, zaburzeniami odżywiania, występować w alkoholizmie i wyniszczeniu, hiperaldosteronizmie pierwotnym i wtórnym, podczas stosowania diuretyków, środków przeczyszczających, w przewlekłych biegunkach i wymiotach.
Nadmiar potasu (czyli hiperkalemia) występuje u chorych z ostrą lub przewlekłą niewydolnością nerek, hipoaldosteronizmiem, stosujących niektóre leki oraz suplementy potasu, z kwasicą nieoddechową.