Domowe pobranie krwi – szybko i bez stresu

15 Lut 2019 8 min

Choć wielu Polaków zdaje sobie sprawę z potrzeby wykonywania okresowych badań, często mierzą się oni z problemem jakim bywa dotarcie do punktu poboru krwi. Trudności w poruszaniu się, strach przed igłami czy zwyczajny brak czasu sprawiają, że odkładamy badania, które wykonane z odpowiednim wyprzedzeniem mogą uratować nasze życie i zdrowie. Obserwując tę tendencję postanowiliśmy uruchomić usługę, jaką jest domowe pobranie krwi. Dzięki temu, pacjenci mogą odłożyć na bok wszelkie wymówki i bez wychodzenia z domu dokonać niezbędnej kontroli.

Dla kogo?

Z naszej usługi może skorzystać właściwie każdy. Zamawiając pielęgniarkę lub położną do domu, oszczędzamy nie tylko czas, ale i nerwy, które towarzyszą nam stojąc w długiej kolejce w osiedlowej przychodni czy innej placówce medycznej.

Tworząc system domowych wizyt myśleliśmy przede wszystkich o:

– Osobach starszych i schorowanych, które z powodu złego samopoczucia lub zaleceń lekarza nie mogą wychodzić z domu i narażać się na wysiłek lub stres. Domowe pobranie krwi jest w tym przypadku nie tylko udogodnieniem, ale bardzo często koniecznością.

– Kobietach w ciąży, dla których konieczność wychodzenia z domu i dojazdu na okresowe badania bywa uciążliwa.

– Dzieciach, które ze względu na wrodzony strach przed igłą i bólem źle reagują na pobranie krwi. W tym przypadku zamówienie pracownika medycznego, który pobierze krew w domowym zaciszu, gdzie mały pacjent czuje się bezpiecznie znacznie ułatwia pobranie materiału.

– Osobach aktywnych zawodowo, które z uwagi na brak czasu często zaniedbują swoje zdrowie i odkładają badania laboratoryjne na dalszy plan. Od teraz mogą wybrać dogodny termin i zamówić specjalistę pod wskazany adres. Pobranie krwi nie zajmie więcej niż 15 minut, a zadowolony pacjent zdąży jeszcze zjeść śniadanie po czym będzie mógł udać się do pracy.

Dziecko z misiem podczas domowego pobrania krwi
Jak to działa?

Domowe pobranie krwi można zamówić przy pomocy intuicyjnego formularza dostępnego na naszej stronie, z nawet dwutygodniowym wyprzedzeniem. Co ważne, wizyta nie musi być zamawiana dla osoby, która rejestruje się na stronie. Dzięki systemowi użytkownik może dodać dane swojego bliskiego i zamówić wizytę bezpośrednio do miejsca jego przebywania. Z takiej możliwości zwykle korzystają przede wszystkim matki zamawiające wizyty dla swoich pociech oraz dorosłe już dzieci zamawiające wizyty dla swoich starszych rodziców.

Samo zamówienie wizyty jest bardzo proste. Wystarczy:

 1. Wejść na stronę www.upacjenta.pl/wizyty lub zadzwonić pod numer 22 120 18 80.
 2. Podać adres, pod którym ma zostać zrealizowana usługa domowego pobrania krwi.
 3. Wybrać spośród kilkuset badań dostępnych na platformie.
 4. Wskazać dogodny termin realizacji usługi oraz specjalistę.
 5. Opłacić usługę online i czekać na wizytę specjalisty.
Gdzie sprawdzić wyniki?

Podczas wizyty pielęgniarka lub położna poda pacjentowi numer zlecenia, z pomocą którego pacjent łatwo sprawdzi swoje wyniki online na stronie www.wyniki.diag.pl. W zakładce „wyniki na podstawie numeru zlecenia”, wystarczy wpisać odpowiedni numer zlecenia i datę urodzenia osoby, której krew była pobierana. Po wpisaniu danych, strona automatycznie przekieruje nas do wyników, które będzie można od razu wydrukować. Jeśli pacjentowi będzie wygodniej odebrać wyniki w wersji papierowej, będą one na niego czekać w dowolnym Punkcie Pobrań firmy DIAGNOSTYKA na terenie miasta, w którym odbyła się wizyta domowa. Ich wydanie odbywa się na podstawie okazania otrzymanego kodu zlecenia lub dowodu osobistego.

W jakich miastach można zamówić domowe pobieranie krwi?

Cały czas się rozrastamy i dążymy do tego, by dotrzeć z naszymi usługami do jak największej liczby pacjentów. Obecnie domowe pobranie krwi jak i inne usługi medyczne można zamówić na terenie:

 • Krakowa,
 • Warszawy,
 • Poznania,
 • Wrocławia,
 • Katowic,
 • Łodzi,
 • Trójmiasta,
 • Kielc.

Sprawdź jakie badania możesz zamówić w naszym serwisie i już dziś zamów pierwszą wizytę domową.