Test PCR na COVID-19

Źle się czujesz i zastanawiasz się, czy przechodzisz właśnie infekcję COVID-19? Odpowiedź na to pytanie podpowie test PCR na koronawirusa! Wykonaj badanie w domu, z troską o zdrowie innych oraz własne bezpieczeństwo.

Zobacz pełny opis

Cena badania od:216,60 zł

Komu polecamy to badanie?

Osobom z objawami grypopodobnymi

Tym, którzy chcą w spokoju o zdrowie najbliższych odbyć wspólne uroczystości

Osobom, które wyjeżdżają do miejsc, w których wymaganych jest aktualny wynik testu na koronawirusa

Osobom, które miały kontakt z inną osobą zakażoną

Pacjentom mającym objawy chorobowe i chcącym odróżnić przeziębienie lub zapalenie płuc od covida

Osobom, które przebywały w dużych skupiskach ludzi i podejrzewają infekcję SARS-CoV-2

Sentence-positive card icon
Pobranie krwi w domu to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla seniorów, kobiet w ciąży, rodziców z dziećmi i tych, którzy boją się igieł lub są zabiegani i chcą zaoszczędzić swój czas. Jesteś jedną z tych osób? Zamień korki i kolejki na swój ulubiony fotel!

Kiedy zrobić test na covid?

Zdecyduj się na domowy test na covid, jeśli masz takie objawy jak:

gorączka,

kaszel,

zmęczenie,

ból głowy,

zatkany nos i katar,

nudności i wymioty,

ból lub ucisk w klatce piersiowej,

silne zmęczenie,

dreszcze,

duszności,

ból mięśni,

ból gardła,

utrata smaku i zapachu,

problemy z oddychaniem,

zawroty głowy,

zasinienie ust lub twarzy.

Materiał do badania:wymaz z nosogardzieli
Metoda badania:real time RT-PCR
Orientacyjny czas oczekiwania na wyniki:24h
Szacowny okres ważności wyników:do 72 h
Pobranie krwi w domu pacjenta.
Badanie bez skierowania

Jak wykonać test na covid w domu?

1
Zaplanuj badania

Wybierz badania, datę i adres pobrania.

2
Zbadaj się u Siebie

Kiedy Ci wygodnie, wtedy gdy tego potrzebujesz.

3
Skonsultuj wyniki online

Porozmawiaj ze specjalistą medycznym uPacjenta.

Wybierz Pakiet Badań, a konsultację zyskasz gratis. Po zakupie otrzymasz maila ze szczegółami.

4
Ciesz się lepszym zdrowiem

Zastosuj porady eksperta i obserwuj poprawę samopoczucia.

Dlaczego warto wybrać test PCR na covid?

Metoda PCR jest najczulszą formą wykrywania wirusa SARS-CoV-2. Wykrywa nawet niewielkie ilości wirusa oraz daje wiarygodny wynik nawet w przypadku bardzo małej ilości materiału genetycznego. Dodatni wynik może świadczyć o aktywnej infekcji lub przebyciu choroby w przeszłości. Taka wskazówka, szczególnie jeśli towarzyszą jej objawy grypopodobne, pomoże ochronić siebie i bliskich przed możliwymi powikłaniami choroby, których niestety jest wiele: od długo utrzymującego się kaszlu po sercowy zespół postcovidowy, na incydentach zatorowo-zakrzepowych kończąc. Szczególnie warto wziąć to pod uwagę przed świętami lub innymi rodzinnymi uroczystościami i zabezpieczyć osoby starsze, które są bardziej podatne na long covid, przed możliwością zakażenia.

Badanie pomoże nam też uniknąć nieświadomego zarażania osób spoza gospodarstwa domowego, w tym współpracowników. Część przedsiębiorstw decyduje się na przeprowadzenie badań wśród podwładnych metodą RT-PCR. Pozwala to uniknąć strat związanych z nieobecnością pracowników (koszty przestojów, wypłacanie zasiłków, zatrudnianie pracowników interwencyjnych), szczególnie w tych sektorach, w których przejście na pracę zdalną jest niemożliwe (produkcja, budownictwo).

Sentence-neutral card icon
Powikłania po COVID-19 mogą trwać kilka tygodni, a nawet miesięcy. Jeśli masz już covid za sobą i chcesz kompleksowo sprawdzić swoje zdrowie, wybierz pakiet badań, który sprawdzi kondycję Twojego organizmu po chorobie!

Zyskaj szerokie spojrzenie na swoje zdrowie

Package preview image
Zakażenia i przeziębienie
179,00 zł
Pakiet badań kontrolnych po chorobie
CRP, ilościowo

Ostre zakażenie dróg oddechowych, grypa, czy COVID-19 mogą wpłynąć na różne organy (np. serce, wątrobę, nerki). Badania w Pakiecie mogą pomóc w monitorowaniu procesu rekonwalescencji oraz identyfikacji ewentualnych powikłań.

Package preview image
Kobieta
129,00 zł
Pakiet badań na krzepliwość krwi
APTT

Pakiet Badań na Krzepliwość Krwi, inaczej: koagulogram, pozwalają zidentyfikować przyczyny zaburzeń dotyczących układu krzepnięcia. Problemy z krzepnięciem mogą wynikać z Twojego stylu życia, dlatego warto regularnie wykonywać te badania. Teraz wykonasz je bez wychodzenia z domu, a wyniki możesz skonsultować online w cenie pakietu!

Package preview image
Stres
189,00 zł
Pakiet badań na serce
D-dimer, ilościowo

Nieinwazyjne badania na serce z krwi – i to we własnym domu, bez stania w kolejkach, szumu ludzi dookoła i stresu? Tak, to możliwe! Pakiet Badań na Serce to aż 6 markerów sercowych, które ocenią kondycję tego ważnego mięśnia oraz określą ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Umów przyjazd mobilnego specjalisty medycznego. W cenie: zestaw badań + możliwość konsultacji wyników

Jak często wykonywać badanie?

Za każdym razem, gdy objawy mogą wskazywać na infekcję COVID-19.

Rekomenduje się wykonanie badania w pierwszym tygodniu od pojawienia się objawów — to wtedy u zakażonych odnotowuje się największą liczbę cząsteczek wirusa w drogach oddechowych.

Jak przygotować się do testu na covid?

 • Bullet image

  Zaplanuj badanie tak, aby odbyło się rano, po przepłukaniu ust przegotowaną wodą lub po upływie 3 godzin od ostatniego posiłku.

 • Bullet image

  Przed badaniem nie myj zębów, nie stosuj płynów do płukania jamy ustnej, ani tabletek do ssania na gardło. Powstrzymaj się przed żuciem gumy.

 • Bullet image

  Zachowaj dwugodzinny odstęp między aplikowaniem środków donosowych (kropli, aerozoli, maści) a pobraniem wymazu.

 • Bullet image

  Przed badaniem nie wydmuchuj ani nie przepłukuj nosa. Jeśli stosujesz ruchome protezy zębowe, wyjmij je.

Sentence-positive card icon
Do dzieła! Umów pobranie krwi w domu i oczekuj przyjazdu mobilnego specjalisty medycznego.

Jak wygląda test na covid metodą PCR?

Badanie w kierunku Covid-19 metodą RT-PCR polega na wykrywaniu materiału genetycznego wirusa SARS-CoV-2. Przeprowadza się je za pomocą procesu odwrotnej transkrypcji i łańcuchowej reakcji polimerazy w czasie rzeczywistym (ang. Reverse Transcription and real-time Polymerase Chain Reaction) – stąd nazwa badania.

Podczas badania pobierany jest wymaz z nosogardzieli, z którego izolowany jest RNA (materiał genetyczny) wirusa. Zgodnie z rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia oraz Państwowego Zakładu Higieny w badaniu identyfikuje się 2 lub 3 geny spośród genów wspólnych dla podrodzaju Sarbecovirus (gen E) oraz charakterystycznych wyłącznie dla SARS-CoV-2 (N, RdRp, ORF1ab, S).

Ile trwa test na covid?
Pobranie wymazu trwa ok. 3 minuty. Czas może różnić się w zależności od pacjenta.

Sentence-neutral card icon
Zamów domowe pobranie krwi a wyniki odbierz online. Ciesz się zdrowiem bez wychodzenia z domu.

Czynniki mogące mieć wpływ na wynik

Na wynik badania krwi Real Time PCR może mieć wpływ czas, w którym je przeprowadzono. Wykrycie materiału genetycznego wirusa SARS-CoV-2 jest możliwe nawet do 3 miesięcy od momentu zakażenia.

Istotna dla prawidłowego wyniku jest właściwa technika wykonania badania. Błędy w tym zakresie mogą skutkować uzyskaniem fałszywego bądź wątpliwego wyniku.

Nie zawsze jednak wątpliwy wynik wynika z nieprawidłowego pobrania. Może być również skutkiem niedostatecznej ilości materiału genetycznego w próbce, kiedy organizm oczyszcza się z wirusa.

Interpretacja wyników

Pozytywny wynik covid daje jednoznaczną informację o zakażeniu.

Test na covid negatywny nie zawsze wyklucza obecność choroby. W przypadku uzyskania negatywnego wyniku warto powtórzyć badanie po kilku dniach.

Sentence-alert card icon
W przypadku wyniku nierozstrzygającego konieczne jest powtórzenie badania z nowej próbki w czasie 24 – 48 h. Do czasu uzyskania prawidłowego wyniku badania warto dla bezpieczeństwa postępować tak, jak w przypadku uzyskania wyniku dodatniego.

Pozytywny test na covid – co dalej?

Zostań w domu przez około 2 tygodnie i lecz objawy, które Cię dotknęły. Możesz monitorować saturację krwi, czyli nasycenie krwi tlenem. Jeśli poczujesz ból w klatce piersiowej lub doświadczysz problemów z oddychaniem – zadzwoń na pogotowie.

Zinterpretuj wyniki krwi ze specjalistą online