Grupa krwi z kartą identyfikacyjną

Zabezpiecz się na wszelki wypadek – wyrób kartę identyfikacyjną grupy krwi. To oficjalny dokument, który wygląda jak dowód osobisty i ma poświadczenie Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. W przypadku, gdy nagle będziesz potrzebować szybkiej transfuzji, możesz otrzymać pomoc szybciej! Poznaj swoją grupę krwi i otrzymaj oficjalny dokument.

Zobacz pełny opis

Cena badania od:71,25 zł

Kiedy przydaje się Karta Identyfikacyjna Grupy Krwi (KIGK)?

Swoją grupę krwi warto znać niezależnie od okoliczności. Jednak w przypadku konieczności wykonania transfuzji krwi, dla lekarza wiarygodne potwierdzenie grupy krwi musi być poparte odpowiednim dokumentem, np. KIGK. Ponadto znajomość własnej grupy krwi przydaje się wtedy, gdy:

chcesz oddać krew,

jesteś przed zabiegiem chirurgicznym,

niedługo będziesz rodzić.

planujesz z partnerem(-ką) ciążę,

jesteś przed zabiegiem in vitro;

Sentence-positive card icon
Pobranie krwi w domu to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla seniorów, kobiet w ciąży, rodziców z dziećmi i tych, którzy boją się igieł lub są zabiegani i chcą zaoszczędzić swój czas. Jesteś jedną z tych osób? Zamień korki i kolejki na swój ulubiony fotel!
Materiał do badania:krew żylna
Metoda badania:automatyczna mikrokolumnowa
Orientacyjny czas oczekiwania na wyniki:3 – 10 dni
Okres ważności wyników:bezterminowo
Pobranie krwi w domu pacjenta.
Badanie bez skierowania

Jak sprawdzić grupę krwi w domu?

1
Zaplanuj badania

Wybierz badania, datę i adres pobrania.

2
Zbadaj się u Siebie

Kiedy Ci wygodnie, wtedy gdy tego potrzebujesz.

3
Skonsultuj wyniki online

Porozmawiaj ze specjalistą medycznym uPacjenta.

Wybierz Pakiet Badań, a konsultację zyskasz gratis. Po zakupie otrzymasz maila ze szczegółami.

4
Ciesz się lepszym zdrowiem

Zastosuj porady eksperta i obserwuj poprawę samopoczucia.

Dlaczego warto posiadać kartę identyfikacyjną grupy krwi?

Posiadanie karty grupy krwi ułatwia czynności pozwalające na ratowanie życia i zdrowia w sytuacjach, w których każda minuta jest na wagę złota (po wypadku, w trakcie krwotoku czy nagłego urazu). Dzięki Karcie Identyfikacyjnej lekarz może pominąć procedurę oznaczania grupy krwi i natychmiast zamówić zgodną z biorcą krew. Szacuje się, że KIGK pozwala skrócić czas przygotowania krwi do transfuzji aż o 90 minut.

Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której będzie potrzebował pilnej transfuzji krwi czy zabiegu chirurgicznego, dlatego dobrze jest wyrobić KIGK i nosić ją przy sobie — np. w portfelu.

Wyrobienie Karty Identyfikacyjnej Grupy Krwi polecane jest osobom zmotoryzowanym — kierowcom samochodów i motocykli. Co roku na polskich drogach dochodzi do niebezpiecznych kolizji, w następstwie których zdrowie i życie tracą tysiące osób. KIGK pomaga przyspieszyć procedury medyczne w takich sytuacjach, tym samym zwiększając szansę na uratowanie życia i powrót do zdrowia osoby poszkodowanej.

KIGK może przydać się również kobietom w ciąży w przypadku konieczności nagłej wizyty u lekarza czy na oddziale położniczym. Dzięki krewkarcie przyszła mama uniknie stresu związanego z powtarzaniem badania na grupę krwi.

Sentence-neutral card icon
Pamiętaj, że na jednej domowej wizycie specjalisty medycznego możesz zbadać nawet 3 osoby. Zabezpiecz całą rodzinę na wszelki wypadek i poznajcie swoją grupę krwi. Zaoszczędź na koszcie dojazdu!

Zyskaj szerokie spojrzenie na swoje zdrowie

Package preview image
Dla kobiet
519,00 zł
Pakiet badań przed ciążą
ALT, ALAT (aminotransferaza alaninowa)

Odpowiedzialne podejście do planowania ciąży to odpowiednie dbanie o siebie już na etapie starań o dziecko. Sprawdź gotowość swojego organizmu do ciąży oraz przeprowadź badania pod kątem infekcji intymnych i niedoborów, które mogą wpłynąć na rozwój płodu – a to wszystko bez wychodzenia z domu! W cenie: zestaw badań + możliwość konsultacji wyników

Package preview image
Dla kobiet
1129,00 zł
Pakiet przed in-vitro dla kobiet
Albumina

Decydując się na zabieg in vitro, pokładacie w nim wielkie nadzieje. To jasne, że wraz z partnerem chcesz, aby wszystko przebiegło pomyślnie. Badania krwi pomogą Tobie i lekarzowi ocenić szanse na powodzenie procedury. Na jednej domowej wizycie kompleksowo sprawdzisz stan swojego organizmu pod kątem parametrów krzepnięcia, niedoborów i chorób zakaźnych, które mogą mieć wpływ na efektywność zapłodnienia oraz utrzymania ciąży. Zbadasz też swoją wątrobę, ponieważ kuracja hormonalna przed zabiegiem może mieć wpływ na jej działanie. W cenie: zestaw badań + możliwość konsultacji wyników

Package preview image
Dla mężczyzn
1429,00 zł
Pakiet przed in-vitro dla mężczyzn
Grupa krwi

Dzięki Pakietowi Ty i Twój lekarz będziecie mieli pełen obraz Twojego zdrowia. Dowiesz się, czy nie masz mutacji genetycznych, które obniżają Twoją płodność. Zbadasz też się w kierunku mukowiscydozy (choroby genetycznej wpływającej na męską płodność) oraz chorób przenoszonych drogą płciową, które mogą stanowić zagrożenie dla rozwoju i przebiegu ciąży. W cenie: zestaw badań + możliwość konsultacji wyników

Jak często badać grupę krwi?

Zmiana swojej grupy krwi w ciągu życia nie jest mało prawdopodobna – jedyna ewentualność istnieje po przeszczepie szpiku kostnego. Badanie wystarczy wykonać raz.

Badanie grupy krwi – przygotowanie

  • Bullet image

    Badanie możesz wykonać o każdej porze dnia.

  • Bullet image

    Na badaniu grupy krwi nie musisz być na czczo.

  • Bullet image

    UWAGA! Na wizycie domowej poinformuj specjalistę, w którym punkcie pobrań partnera Diagnostyka chcesz odebrać kartę grupy krwi. Karta nie jest wysyłana pocztą, po odbiór należy się zgłosić osobiście z dowodem osobistym lub poprosić o odbiór bliską osobę, przygotowując dla niej podpisane upoważnienie.

Sentence-positive card icon
Do dzieła! Zamów badanie, usiądź w swoim ulubionym fotelu i oczekuj mobilnego specjalisty medycznego.

Badane parametry

Do oznaczenia grupy krwi wykorzystuje się opis AB0, który określa, czy na krwinkach są obecne antygeny A lub/i B, oraz czy w surowicy krwi znajdują się przeciwciała przeciwko nieobecnemu antygenowi.

Poza układem AB0 analizowana jest także obecność we krwi pacjenta tzw. układu grupowego Rh. Składa się on z 56 antygenów, z których najsilniejszym jest antygen D. Rutynowe oznaczenie czynnika Rh sprowadza się do wykazania obecności lub braku antygenu D (odpowiednio: RhD+ lub RhD-) na badanych krwinkach czerwonych za pomocą surowicy wzorcowej, zawierającej przeciwciała anty-D.

W ramach grupy krwi są też oznaczane przeciwciała odpornościowe. Są one produkowane przez ustrój w ramach mechanizmu obronnego, jako odpowiedź na obcy immunogen (obcy antygen krwinek czerwonych). Przeciwciała skierowane do antygenów układu Rh zazwyczaj powstają w odpowiedzi na kontakt z krwinkami czerwonymi podczas ciąży i porodu lub podczas transfuzji.

Karta Identyfikacyjna wydawana jest na podstawie badań krwi z dwóch różnych pobrań. Próbki te są analizowane niezależnie według standardowej procedury oznaczania grupy krwi przedstawionej poniżej. Badanie grupy krwi przeprowadza się dwiema metodami: automatyczną (przy wykorzystaniu odpowiedniego aparatu) oraz manualną. W obu przypadkach proces oznaczania grupy krwi opiera się na obserwacji zjawiska aglutynacji – sklejania erytrocytów, do którego dochodzi w wyniku kontaktu antygenów znajdujących się na krwinkach czerwonych z surowicą – zawierającą określone przeciwciała przeciwko tym antygenom.

Dowiedz się więcej o grupach krwi.

Wyniki grupy krwi

Na wyniki grupy krwi będziesz czekać maksymalnie 10 dni. Na druku zobaczysz oznaczenie grupy krwi według opisanych wyżej symboli. Krewkartę odbierzesz w wybranym punkcie Diagnostyki za potwierdzeniem tożsamości – weź ze sobą dowód osobisty!

Sentence-neutral card icon
Zamów domowe pobranie krwi a wyniki odbierz online. Ciesz się zdrowiem bez wychodzenia z domu.
Zinterpretuj wyniki krwi ze specjalistą online