Grupa krwi z kartą identyfikacyjną

Zabezpiecz się na wszelki wypadek – wyrób kartę identyfikacyjną grupy krwi. To oficjalny dokument, który wygląda jak dowód osobisty i ma poświadczenie Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. W przypadku, gdy nagle będziesz potrzebować szybkiej transfuzji, możesz otrzymać pomoc szybciej! Poznaj swoją grupę krwi i otrzymaj oficjalny dokument.

Zobacz pełny opis

Cena badania od:71,25 zł

Kiedy przydaje się Karta Identyfikacyjna Grupy Krwi (KIGK)?

Swoją grupę krwi warto znać niezależnie od okoliczności. Jednak w przypadku konieczności wykonania transfuzji krwi, dla lekarza wiarygodne potwierdzenie grupy krwi musi być poparte odpowiednim dokumentem, np. KIGK. Ponadto znajomość własnej grupy krwi przydaje się wtedy, gdy:

chcesz oddać krew,

jesteś przed zabiegiem chirurgicznym,

niedługo będziesz rodzić.

planujesz z partnerem(-ką) ciążę,

jesteś przed zabiegiem in vitro;

Sentence-positive card icon
Pobranie krwi w domu to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla seniorów, kobiet w ciąży, rodziców z dziećmi i tych, którzy boją się igieł lub są zabiegani i chcą zaoszczędzić swój czas. Jesteś jedną z tych osób? Zamień korki i kolejki na swój ulubiony fotel!
Materiał do badania:krew żylna
Metoda badania:automatyczna mikrokolumnowa
Orientacyjny czas oczekiwania na wyniki:3 – 10 dni
Okres ważności wyników:bezterminowo
Pobranie krwi w domu pacjenta.
Badanie bez skierowania

Jak sprawdzić grupę krwi w domu?

1
Zamawiasz online

Kliknij „Zamów “ i wybierz dogodny termin.

2
My pobieramy Ci krew w domu

Zamiast stać w kolejce, oczekuj specjalisty medycznego w ulubionym fotelu! Zapewniamy komfort i bezpieczeństwo pobrania.

Pobrane próbki zabezpieczane są w specjalnym coolboxie. Dzięki temu transport materiałów do laboratorium jest bezpieczny.

3
Wyniki odbierasz online

Wyniki odbierasz online, w tramwaju, pracy lub domu. Jeżeli będziesz mieć problem z interpretacją wyników - pomożemy.

Dlaczego warto posiadać kartę identyfikacyjną grupy krwi?

Posiadanie karty grupy krwi ułatwia czynności pozwalające na ratowanie życia i zdrowia w sytuacjach, w których każda minuta jest na wagę złota (po wypadku, w trakcie krwotoku czy nagłego urazu). Dzięki Karcie Identyfikacyjnej lekarz może pominąć procedurę oznaczania grupy krwi i natychmiast zamówić zgodną z biorcą krew. Szacuje się, że KIGK pozwala skrócić czas przygotowania krwi do transfuzji aż o 90 minut.

Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której będzie potrzebował pilnej transfuzji krwi czy zabiegu chirurgicznego, dlatego dobrze jest wyrobić KIGK i nosić ją przy sobie — np. w portfelu.

Wyrobienie Karty Identyfikacyjnej Grupy Krwi polecane jest osobom zmotoryzowanym — kierowcom samochodów i motocykli. Co roku na polskich drogach dochodzi do niebezpiecznych kolizji, w następstwie których zdrowie i życie tracą tysiące osób. KIGK pomaga przyspieszyć procedury medyczne w takich sytuacjach, tym samym zwiększając szansę na uratowanie życia i powrót do zdrowia osoby poszkodowanej.

KIGK może przydać się również kobietom w ciąży w przypadku konieczności nagłej wizyty u lekarza czy na oddziale położniczym. Dzięki krewkarcie przyszła mama uniknie stresu związanego z powtarzaniem badania na grupę krwi.

Sentence-neutral card icon
Pamiętaj, że na jednej domowej wizycie specjalisty medycznego możesz zbadać nawet 3 osoby. Zabezpiecz całą rodzinę na wszelki wypadek i poznajcie swoją grupę krwi. Zaoszczędź na koszcie dojazdu!

Zyskaj szerokie spojrzenie na swoje zdrowie

Package preview image
Bez kategorii
199,00 zł
PAKIET BADAŃ PROFILAKTYCZNYCH
Żelazo

Pakiet Badań Profilaktycznych to zestaw podstawowych badań krwi. Co mogą wykryć podstawowe badania krwi? Badania w pakiecie umożliwiają rozpoczęcie diagnostyki anemii (niedokrwistości), chorób sercowo-naczyniowych, osteoporozy, infekcji nerek, a w niektórych przypadkach nawet nowotworu. Pakiet nie ma ograniczenia wiekowego, płciowego, ani społecznego. Jeśli chcesz długo cieszyć się zdrowiem i pięknymi chwilami z bliskimi – to jest pakiet dla Ciebie!

Package preview image
Dla dzieci
219,00 zł
PAKIET BADAŃ DLA DZIECKA (1-3) Z KONSULTACJĄ
Bilirubina całkowita

Jako rodzic chcesz jak najlepiej dla swojego dziecka. Zapewniasz mu zajęcia i rozrywki, które rozwijają jego horyzonty, uczysz nawigacji we współczesnym świecie oraz dbasz o to, by był zdrowy. Warto upewnić się, czy od wewnątrz wszystko działa, jak należy, a dziecko ma zasoby do odpowiedniego rozwoju. Pakiet Badań dla Dziecka (1-3) identyfikuje niedobory kluczowe dla rozwoju młodego organizmu pierwiastków oraz pozwala stwierdzić choroby takie jak: anemia, czy alergia jeszcze przed wystąpieniem objawów. Wszystkie 9 badań wykonasz w znajomym i bezpiecznym otoczeniu ulubionych zabawek: w Waszym domu. W ramach pakietu otrzymujesz też możliwość skonsultowania wyników krwi ze specjalistą medycznym przez telefon lub czat.

Package preview image
Ciąża i macierzyństwo
299,00 zł
PAKIET BADAŃ W 2 TRYMESTRZE CIĄŻY
Glukoza

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia podstawowe badania krwi i moczu warto wykonać 6 razy w ciągu ciąży. Dzięki temu przyszła mama dba o odpowiedni rozwój płodu i zdrowie malucha po narodzinach. Ponadto Pakiet Badań dla Kobiet w Ciąży zawiera badania pod kątem najczęstszych chorób zakaźnych, które mogą spowodować wady rozwojowe lub zakłócić przebieg ciąży. Umówienie domowego pobrania krwi to świetne rozwiązanie dla przyszłych mam: oszczędzony czas można poświęcić na planowanie pokoju dziecka i oswajanie się z nową rolą. Zamień poczekalnię na swój dom! Zachowaj siły na przyjemne spacery – pobranie krwi wykonaj w domowym zaciszu, w ulubionym fotelu. Doświadczony specjalista medyczny pobierze Ci krew o dogodnej porze.

Jak często badać grupę krwi?

Zmiana swojej grupy krwi w ciągu życia nie jest mało prawdopodobna – jedyna ewentualność istnieje po przeszczepie szpiku kostnego. Badanie wystarczy wykonać raz.

Badanie grupy krwi – przygotowanie

  • Bullet image

    Badanie możesz wykonać o każdej porze dnia.

  • Bullet image

    Na badaniu grupy krwi nie musisz być na czczo.

  • Bullet image

    UWAGA! Na wizycie domowej poinformuj specjalistę, w którym punkcie pobrań partnera Diagnostyka chcesz odebrać kartę grupy krwi. Karta nie jest wysyłana pocztą, po odbiór należy się zgłosić osobiście z dowodem osobistym lub poprosić o odbiór bliską osobę, przygotowując dla niej podpisane upoważnienie.

Sentence-positive card icon
Do dzieła! Zamów badanie, usiądź w swoim ulubionym fotelu i oczekuj mobilnego specjalisty medycznego.

Badane parametry

Do oznaczenia rodzaju grupy krwi wykorzystuje się opis AB0, który określa, czy na krwinkach są obecne antygeny typu A lub/i B, oraz czy w surowicy krwi znajdują się przeciwciała przeciwko nieobecnemu antygenowi.

Poza układem AB0 analizowana jest także obecność we krwi pacjenta tzw. układu grupowego Rh. Składa się on z 49 antygenów, z których najsilniejszym jest antygen D. Rutynowe oznaczenie czynnika Rh sprowadza się do wykazania obecności lub braku antygenu D (odpowiednio: Rh+ lub Rh-) w badanych krwinkach czerwonych za pomocą surowicy wzorcowej, zawierającej przeciwciała anty-D.

Karta Identyfikacyjna wydawana jest na podstawie badań krwi z dwóch różnych pobrań. Próbki te są analizowane niezależnie według standardowej procedury oznaczania grupy krwi przedstawionej poniżej. Badanie grupy krwi przeprowadza się dwiema metodami: automatyczną (przy wykorzystaniu odpowiedniego aparatu) oraz ręczną. W przypadku tej drugiej proces oznaczania grupy krwi opiera się na obserwacji zjawiska aglutynacji – sklejania erytrocytów, do którego dochodzi w wyniku kontaktu z tzw. surowicą wzorcową zawierającą określone przeciwciała.

Dowiedz się więcej o grupach krwi.

Wyniki grupy krwi

Na wyniki grupy krwi będziesz czekać maksymalnie 10 dni. Na druku zobaczysz oznaczenie grupy krwi według opisanych wyżej symboli. Krewkartę odbierzesz w wybranym punkcie Diagnostyki za potwierdzeniem tożsamości – weź ze sobą dowód osobisty!

Sentence-neutral card icon
Zamów domowe pobranie krwi a wyniki odbierz online. Ciesz się zdrowiem bez wychodzenia z domu.
Image