
Pakiet powinien być wykonywany w godzinach porannych (7-10).
Strona główna > Katalog badań
Obserwujesz wypadanie i osłabienie włosów, pogorszenie stanu skóry i paznokci? Może to być spowodowane niedoborami witamin bądź zaburzeniami hormonalnymi. Zbadaj się w wygodny i bezwysiłkowy sposób: wykonaj pakiet badań krwi w swoim domu. Dobierz odpowiednią suplementację na THEGLOOW.COM!
Pakiet zalecany jest osobom, które obserwują pogorszenie stanu skóry, włosów i paznokci. Badania możesz wykonać, nawet jeśli nie obserwujesz u siebie żadnych niepokojących symptomów. Jednak w szczególności polecamy pakiet osobom:
Pobranie krwi w domu to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla zabieganych i zapracowanych, seniorów, kobiet w ciąży, rodziców z dziećmi oraz tych, którzy boją się igieł. Jesteś jedną z tych osób? Zamień korki i kolejki na swój ulubiony fotel!
Materiał do badania: krew żylna | Pobieranie krwi w domu pacjenta | Badania bez skierowania
Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.
Wybierz badania, datę i adres pobrania.
Kiedy Ci wygodnie, wtedy gdy tego potrzebujesz.
Porozmawiaj ze specjalistą medycznym uPacjenta.
Zastosuj porady eksperta i obserwuj poprawę samopoczucia.
Pakiet powinien być wykonywany w godzinach porannych (7-10).
Do badania przystąp na czczo – ostatni posiłek spożyj nie później niż 12 godzin przed pobraniem.
Zaplanuj badanie między 2. a 5. dniem cyklu menstruacyjnego.
Przed badaniem unikaj stresujących sytuacji.
Przed pobraniem unikaj wysiłku. Zrezygnuj z intensywnego treningu w dniu poprzedzającym pobranie.
30 minut przed pobraniem wypij szklankę wody – ułatwi to pobranie krwi.
Skonsultuj z lekarzem przyjmowane leki i suplementy.
Morfologia krwi (pełna)
Szczegółowa analiza poszczególnych elementów krwi pod mikroskopem, służące ogólnej ocenie zdrowia. Podstawowe badanie wykonywane w diagnostyce anemii.
żelazo
Oznaczenie tego parametru wraz z morfologią jest istotne w diagnostyce anemii. Nieprawidłowe wyniki żelaza mogą też świadczyć o chorobach wątroby i zaburzeniach metabolicznych.
ferrytyna
Odpowiada za magazynowanie żelaza w organizmie. Jej niski poziom najczęściej świadczy o anemii spowodowanej niedoborem żelaza.
cynk w surowicy (ilościowo)
Bierze udział w przemianie białek, węglowodanów i tłuszczu, a także wpływa na gospodarkę hormonalną. Jego niedobór może powodować wypadanie włosów.
testosteron
Utrata owłosienia może wiązać się u obu płci z nieodpowiednim poziomem testosteronu we krwi.
witamina B12
Badanie poziomu witaminy B12. Witamina ta to ważny składnik, wspierający pracę układu nerwowego, komórek i biorący udział w tworzeniu DNA. Znajduje się głównie w produktach pochodzenia zwierzęcego (mięso, ryby, jaja, nabiał).
witamina D metabolit 25(OH)
Najprawdopodobniej bierze udział w procesie wzrostu włosów. Witamina D metabolit 25(OH) ma również znaczenie dla odporności.
elektrolity
Potas i sód to jedne z podstawowych pierwiastków, które pomagają w przewodnictwie nerwowym. Częstym objawem niedoboru tych pierwiastków jest ogólne osłabienie organizmu, senność lub problemy z koncentracją.
TSH
Hormon przysadki mózgowej, który stymuluje produkcję hormonów tarczycy (T3, T4). Nieprawidłowe stężenie TSH może odpowiadać za chroniczne zmęczenie, senność i brak energii.
Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.