Strona główna > Katalog badań

Pakiet Energia
Nie masz na nic sił, brak Ci energii do działania, a na co dzień odczuwasz stres? Może to być spowodowane niedoborami (żelaza, witaminy D, kwasu foliowego czy witaminy B12). Zbadaj się w wygodny i bezwysiłkowy sposób: wykonaj pakiet badań krwi w swoim domu. Wyniki skonsultuj online w ramach ceny Pakietu! Dobierz odpowiednią suplementację na THEGLOOW.COM!
Na skróty

Dla kogo jest Pakiet Energia?
Pakiet zalecany jest osobom, które odczuwają spadek energii i zmęczenie. Badania możesz wykonać, nawet jeśli nie obserwujesz u siebie żadnych niepokojących symptomów. Jednak w szczególności powinieneś je wykonać, gdy doświadczasz objawów takich jak:
- – osłabienie;
- – brak energii i zmęczenie;
- – bóle i zawroty głowy;
- – problemy z pamięcią i koncentracją;
- – łamliwość włosów i paznokci;
- – szybka męczliwość.
Pobranie krwi w domu to wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla zabieganych i zapracowanych, seniorów, kobiet w ciąży, rodziców z dziećmi oraz tych, którzy boją się igieł. Jesteś jedną z tych osób? Zamień korki i kolejki na swój ulubiony fotel!
Materiał do badania: krew żylna | Pobieranie krwi w domu pacjenta | Badania bez skierowania
Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.
Jak wykonać Pakiet Badań Profilaktycznych w domu?

Zaplanuj badania
Wybierz badania, datę i adres pobrania.

Zbadaj się u Siebie
Kiedy Ci wygodnie, wtedy gdy tego potrzebujesz.

Skonsultuj wyniki online
Porozmawiaj ze specjalistą medycznym uPacjenta.

Ciesz się lepszym zdrowiem
Zastosuj porady eksperta i obserwuj poprawę samopoczucia.
Jak przygotować się do badań z krwi?

Do badania przystąp na czczo – ostatni posiłek spożyj nie później niż 12 godzin przed pobraniem.

Zrezygnuj z alkoholu na 2-3 dni przed badaniami.

Przed pobraniem unikaj stresujących sytuacji oraz nadmiernego wysiłku fizycznego.

Przed badaniem nie zmieniaj swoich nawyków żywieniowych. Nie przejadaj się ani nie stosuj głodówek.

30 minut przed pobraniem wypij szklankę wody – ułatwi to pobranie krwi.
Pełna lista badań w Pakiecie
Morfologia krwi (pełna)
Szczegółowa analiza poszczególnych elementów krwi pod mikroskopem, służące ogólnej ocenie zdrowia. Podstawowe badanie wykonywane w diagnostyce anemii.
żelazo
Oznaczenie tego parametru wraz z morfologią jest istotne w diagnostyce anemii. Nieprawidłowe wyniki żelaza mogą też świadczyć o chorobach wątroby i zaburzeniach metabolicznych.
ferrytyna
Odpowiada za magazynowanie żelaza w organizmie. Jej niski poziom najczęściej świadczy o anemii spowodowanej niedoborem żelaza.
CRP
Wskaźnik stanu zapalnego.
witamina B12
Badanie poziomu witaminy B12. Witamina ta to ważny składnik, wspierający pracę układu nerwowego, komórek i biorący udział w tworzeniu DNA. Znajduje się głównie w produktach pochodzenia zwierzęcego (mięso, ryby, jaja, nabiał).
kwas foliowy
Odpowiada za prawidłowe tworzenie się krwinek czerwonych. W ciąży pełni ważną funkcję w rozwoju tzw. cewy nerwowej, czyli pierwotnej postaci układu nerwowego. Jego pomiar pozwala zdiagnozować anemię megaloblastyczną oraz dobrać odpowiednie leczenie.
witamina D metabolit 25(OH)
Najprawdopodobniej bierze udział w procesie wzrostu włosów. Witamina D metabolit 25(OH) ma również znaczenie dla odporności.
albumina
Białko transportowe, które występuje w największej ilości we krwi. Jest odpowiedzialna za transport hormonów, witamin, jonów oraz leków. Zmiany jej stężenia występują w wyniku uszkodzenia wątroby, w stanach zapalnych, zaburzeniach odżywiania, odwodnieniu.
białko całkowite
Badanie to zalecane w stanach przewlekłego zmęczenia, przy podejrzeniu nieprawidłowości ze strony czynności wątroby lub nerek oraz przy nagłej utracie wagi ciała.
magnez
Objawem niedoboru tego pierwiastka może być m.in. osłabienie mięśni i ich drżenia, migreny i nadmierne poczucie zmęczenia.
elektrolity
Potas i sód to jedne z podstawowych pierwiastków, które pomagają w przewodnictwie nerwowym. Częstym objawem niedoboru tych pierwiastków jest ogólne osłabienie organizmu, senność lub problemy z koncentracją.
próby wątrobowe
Badanie pozwala kompleksowo ocenić pracę wątroby i zdiagnozować choroby narządu.
TSH
Hormon przysadki mózgowej, który stymuluje produkcję hormonów tarczycy (T3, T4). Nieprawidłowe stężenie TSH może odpowiadać za chroniczne zmęczenie, senność i brak energii.
glukoza
Parametr pozwalający na identyfikację i monitorowanie przebiegu cukrzycy.
Badania wykonywane są przy współpracy z siecią laboratoriów Diagnostyka.