Sidly & uPacjenta – opieka medyczna nad osobami starszymi

10 Lip 2020 10 min
uPacjenta.pl

Opieka nad osobami starszymi, zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa, wymaga stałego monitorowania ich stanu zdrowia i samopoczucia. Dla wielu opiekunów, którzy nie mieszkają z nimi na co dzień, stanowi to nie lada wyzwanie. SiDLY i uPacjenta – dwie polskie firmy, które od lat pracują nad zapewnieniem bezpieczeństwa swoim użytkownikom i pacjentom, postanowiły w tym szczególnym czasie połączyć swoje siły, by zapewnić seniorom maksymalne bezpieczeństwo i umożliwić im dostęp do opieki medycznej bez wychodzenia z domu.

Specjalna opaska SiDLY umożliwia opiekunom monitorowanie zdrowie seniora 24h na dobę i samodzielnie zgłasza wszelkie nieprawidłowości do centrum medycznego. Z kolei za pośrednictwem platformy medycznej uPacjenta opiekunowie mają możliwość zamówienia domowych badań krwi, dzięki czemu ich podopieczni nie będą musieli udawać się do zatłoczonych punktów pobrań by wykonać badania laboratoryjne.

Wszystko po to, jak najlepiej zatroszczyć się o osoby starsze, zwłaszcza w okresie kwarantanny. Poniżej prezentujemy szczegóły oferty.

Opaska, która ratuje życie

SiDLY to system zdalnej opieki (teleopieki) składający się z opaski telemedycznej oraz centrum medycznego z ratownikami monitorującymi całą dobę stan zdrowia użytkowników opaski.

 

Pacjent nosi opaskę, która na bieżąco monitoruje jego zdrowie. W sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu użytkownika (np. upadek) opaska wysyła automatycznie sygnał do centrum medycznego, a ratownik podejmuje decyzję o wymaganej interwencji (np. wezwanie karetki). Opaska posiada przycisk SOS, czujnik lokalizacji, detektor upadku, umożliwia dwustronną komunikację głosową z ratownikiem z centrum medycznego oraz mierzy tętno i temperaturę ciała.

 

Zarówno pacjent jak i opiekun może monitorować wszystkie parametry z poziomu aplikacji. Opaska posiada certyfikat medyczny, dzięki czemu jej pomiary są wiarygodne. Używa jej ponad 5 000 użytkowników, generując ponad 1 200 000 każdego miesiąca.

Na hasło “upacjenta” do 9 sierpnia przysługuje 10% zniżka.

 

Aby zamówić opaskę należy zamówić ją bezpośrednio u producenta:

Danuta Pawlak
Dyrektor ds. Rozwoju Teleopieki
danuta.pawlak@sidly.org
+48 887 772 033

Opis działania opaski Sidly

Domowe badania krwi dla seniorów

Opieka nad osobami starszymi wymaga również stałego monitorowania stanu ich zdrowia i poszczególnych parametrów krwi. uPacjenta umożliwia zamówienie badań krwi pod wybrany adres, dzięki czemu senior nie będzie musiał udawać się do przychodni lub punktu pobrań, by wykonać badanie.

 

W ofercie uPacjenta znajduje się ponad tysiąc badań, które umożliwiają kompleksowy przegląd stanu zdrowia organizmu również osoby starszej. Oprócz morfologii, OB, CRP, sodu, potasu, wapnia, magnezu czy TSH dostępne są takie badania jak próby wątrobowe, sprawdzające funkcjonowanie wątroby czy lipidogram, informujący o stanie cholesterolu badanego. Osoby starsze mogą również zbadać się w zależności od schorzenia i wybrać jeden z dedykowanych pakietów – m.in. dla cukrzyków, osób z chorobami serca, tarczycy czy cierpiących na choroby nowotworowe.

 

Aby zamówić badania, wystarczy wejść na stronę www.upacjenta.pl/domowe-badania-krwi, podać adres, a następnie wybrać listę badań i termin wizyty specjalisty. Dodatkowo, jeśli pojawiły się jakieś objawy zarażenia koronawirusem, można zamówić jeden z 7 rodzajów testów na COVID-19.

Opieka nad osobami starszymi w kwarantannie

Zarówno uPacjenta jak i Sidly, to młode, dynamicznie rozwijające się firmy technologiczne, które postawiły sobie za cel umożliwienie opieki medycznej w domu pacjenta. Obecnie, kiedy wiele osób przebywa w kwarantannie, misja ta nabiera szczególnego znaczenia, dlatego warto skorzystać z ich usług, by zapewnić seniorom większe bezpieczeństwo i profesjonalną, kompleksową opiekę.

Rabat

Ta strona korzysta z ciasteczek. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej. Jeśli wyrażasz na to zgodę, kontynuuj przeglądanie.